Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GospodarzAirbnb

Wynajem mieszkania przez Airbnb. Duży i prosty zarobek

Polecane posty

Gość gość
Jak ktoś ma kwadrat w stolicy czy nad morzem to może i ma to jakiś sens. Jak ja mam mieszkanie w Koszalinie to mogę sobie studenciaków poszukać co najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrakowskaLaLa
Ma ktoś jakieś doświadczenia z wynajmem mieszkania przez Airbnb? Czy to jest legalne i czy muszę od tego odprowadzać podatek. Jestem z Krakowa i myślę, że miałoby to tutaj potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej Kraków ma potencjał. Jeżeli chodzi o legalność - na forach prawniczych w necie piszą, że trzeba opłacać dodatkowy podatek. Ja powiem Ci tak... wynajmuje mieszkanie na Airbnb od dłuższego czasu, zarabiam na tym dodatkowe pieniądze i jeszcze żadnego podatku nie odprowadziłem. Ale to jest tak jak z tradycyjnym wynajmem. Ruletka... możesz mieć szczęście i możesz mieć pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanak
Kraków jak najbardziej, Warszawa też całkiem spoko. Co więcej, całe polskie wybrzeże ma potencjał. Ja wynajmuję już kwatery tylko przez Airbnb, a nie tak jak kiedyś szukając lokali na Allegro czy w Google. Dogaduje się z gospodarzem Airbnb i zawsze wyciągnę jakąś zniżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem Airbnb w Polsce dopiero raczkuje. Ludzie boją się z tego korzystać. Mają obawy przed podpinaniem pod swoje konto karty płatniczej. To problem, który jest zakorzeniony w psychice. Na zachodzie wszyscy płacą kartami kredytowymi, a u nas to jest ułamek społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JurieGagarin
To fakt, raczkuje, co nie zmienia faktu, że zawsze można spróbować. Poza tym jak kiedyś odpalą kampanię reklamową w Polsce to wtedy już jako gospodarz Airbnb być miał jakąś historię, recenzję, a co za tym idzie większe szanse na zarabianie dodatkowych pieniędzy z Airbnb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wigorek
Jurek, jak było w kosmosie :D ? Zgadzam się z Tobą, warto zacząć wynajmować mieszkanie, żeby zdobyć popularność i opinie. Oczywiście jeżeli zamierzasz mieć same pozytywne opinie. Jak będziesz kiepskim gospodarzem to te recenzje będą działały na Twoją niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EnduroFan
Ciekawe tylko jaki powinien być standard mieszkania, żeby móc coś podziałać na Airbnb. Mam mieszkanie po babci, ale z trudem udało mi się wynająć to mieszkanie studentom, a co dopiero wymagającym użytkownikom portalu Airbnb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że wiele miejsc ma potencjał, nie tylko Warszawa czy Kraków - warto zamieścić ofertę i sprawdzić. A co do standardu, to jeśli cena będzie adekwatna, to chętni się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GortatMarek
Zgadzam się z przedmówcą, kwestia odpowiedniego wybadania rynku. Najlepiej sprawdzić obecne oferty na Airbnb i sobie porównać. Może akurat znajdziemy niszę. Poza tym zobaczcie na forach ile ludzi pyta o tanie noclegi w danym mieście. Czyli popyt na to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romanteo
Wystawiłem swoją kawalerkę na Airbnb. Na razie komentarzy brak, więc i zainteresowanie słabe. Mam nadzieję, że szybko to się zmieni. Na razie ustawiłem niską cenę, a potem systematycznie będę zwiększał. Myślę, że ten wynajem na Airbnb ma potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że ma potencjał. Trzeba iść z duchem czasu i wykorzystywać nowe technologie. Analogiczna sytuacja do taksówkarzy i firmy Uber. Taksówkarze to zaścianek, który nie rozumie, że świat idzie do przodu i trzeba iść z duchem czasu. Smartfony, internet, social media - to wszystko wpływa na relacje społeczne i stwarza nowe możliwości reklamy. Tak samo jeżeli chodzi o wynajem przez Airbnb. Kiedyś nie było takich portali to można to było ignorować. Teraz warto być na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj teraz będzie gorący okres dla ludzi co wynajmują mieszkanie przez Airbnb. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu. Tym bardziej, że lato zapowiada się gorące w tym roku. Może część ludzi zdecyduje się zostać w kraju zamiast wyjeżdżać na południe. To byłaby gratka dla gospodarzy Airbnb w Polsce. Nie ukrywam, że sam mam mieszkanie pod wynajem w Gdańsku więc zacieram rączki na sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TomaszKRK
Wystawiłem mieszkanie na Airbnb i powiem wam szczerze, że jest dość duże zainteresowanie. Chata może nie jest jakaś wyczesana, ale lokalizacja super (rynek w Krakowie). Cenę dałem dość atrakcyjną, żeby rozhulać biznes. Potem zwiększę i zobaczymy czy wpłynie to na wynajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo wszystko uważam, że ceny wynajmu w Polsce przez Airbnb są trochę zawyżone. Za te same pieniądze jestem w stanie wynająć mieszkanie w Hiszpanii czy w Grecji. Uważam, że w Polsce to powinno być tańsze, aby ktokolwiek był zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×