Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zwolnienie dyscyplinarne

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałabym dowiedzieć się czy mój pracodawca ma prawo zwolnić mnie dyscyplinarnie po tym jak otrzymałam naganę i nie pojawiłam się w pracy na poranna zmianę o godzinie 6.00 (pracodawca napisał mi maila, że każda nieobecność nieusprawiedliwiona do godziny 8.30 będzie karana), byłam wtedy na odwiedzinach w szpitalu i usprawiedliwiłam nieobecność tego samego dnia podając powód dopiero przed godziną 17, ponieważ wcześniej nie miałam takiej możliwości. Dodam, że pracuję tam dopiero 2 miesiące, umowę próbną mam na 3 miesiące, początkowo była na 3/4 etatu, po miesiącu zmieniono mi na pół etatu. Pracowałam normalnie, co kilka dni dostawałam wolne, o czym informowano mnie przez e-mail, bądź często przez sms. Mam dopiero 20 lat i wolałabym uniknąć takich konsekwencji, dlatego zwracam się o radę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej ma prawo. Możesz uprzejmie prosić o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Dostałam to już na piśmie, jeszcze nic nie podpisywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agencja pośrednictwa pracy jedynie o ile to ma coś do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolnili Cię, nie zamartwiaj się i spróbuj szukać czegoś lepszego i tam gdzie Cię docenią! rekrutacyjnarewolucja.pl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×