Odpowiedz na ten temat

ILE ZA GODZINE PLACI SIE POMOCY DOMOWEJ ?

• Joaska1 2009.11.27 [11:02]
    Prosze o pomoc ,nie mam pojecia ile placi sie za;praktycznie wszystko oprocz prasowania i prania.
    Sprzatalam lazienki,mylam okna,zmywam naczynia,kupowalam i pieklam miesa,mycie podlog,zmycie psich szczyn.
    Facet dziany a za to wszystko placi mi 7zl za godzine i szczerze mowiac czuje sie troche pokrzywdzona,bo ja naprawde solidnie i dokladnie wszystko robie.
    Aha,praca w Sosnowcu,to duze miasto,wiec prosze zorientowane Panie o pomoc i podpowiedz co do stawki za godzine.
    Pozdrawiam.

• 15-20ZŁ 2009.11.27 [16:31]
    KOCHANA ...NIEDAJ SIĘ WYZYSKIWA.KTO CI POTEM ZWRÓCI UTRACONE ZDROWIE .ZNAM TĄ PRACĘ .WSZYSTKO BOLI... ŻE NAWET NIE MAM SIŁ DLA RODZINY.OKNA MYTE POWINNY BYC MYTE ZA DODATKOWĄ CENĘ.
  • 22 zł warszawa 2009.11.28 [07:54]
    a tobie co płaca to czysty wyzysk ,jak osioł wycenia tą prace na 7 zł to niech sam sobie dorobi-zawsze jakiś pieniądz
  • Joaska1 2009.11.28 [11:48]
    Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
    Tak cos czulam,ze daje sie wykorzystywac,bo kosci nie klamia,naprawde sie musialam niezle namachac.
    Teraz juz przynajmniej wiem na czym stoje i nie dam sie wiecej wykorzystywac.
    Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam.

• za mało stanowczo 2009.11.28 [11:51]
    prasowanie osobno
    mycie okien osobno
    sprzątanie domu 12 zl/godz
    nie wiem jak z gotowaniem , ale na pewno bym w tych 12 zl nie gotowała
    smiech.gif
  • babka do sprzatania 2009.12.02 [13:53]
    Joasiu ty chyba zwariowałaś! Porzuć pracę u tego faceta.Panie do sprzątania i do gotowania są dla osób które na to stać!Facet niech idzie do opieki społecznej ,tam mu przydzielą(jak się będzie kwalifikował)pomoc domową.
    Nie daj się wykorzystywać.Ja najmniej biorę 100 zł ,za SAMO sprzątanie.Zajmuje mi to 3-4 godzin.

• joaska1 2009.12.04 [10:22]
    Boziu! gdzie Wy dziewczyny pracujecie za takie pieniadze?
    Ja widocznie mam totalnego pecha,bo dopiero jak uswiadomilyscie mnie w stawce to rzucilam te robote w diably,ale innej propozycji do dzisiaj nie mam.
    Moze warto cierpliwie poczekac na prace ale za godziwe pieniadze?
    Ciezko mi jest,bo nie pracuje nigdzie,ale mam tez swoja godnosc i nie pozwole sie wiecej wykorzystywac.
    Dziekuje Wszystkim za dowartosciowanie mnie,to wiele znaczy gdy sie wie,ze mozna liczyc na obiektywne spojrzenie kogos z niezbedna wiedza.

• a jakże 2009.12.04 [10:26]
    już Ci pisałam na poprzednim topiku, że cena zależy od rejonu Polski, w którym mieszkasz. W W-wie stawki bedą np. większe niż np. w lubelskim gdzie jest ogronme bezrobocie i o pracę bardzo trudno.
    Czy możesz to zrozumieć.?
  • no gotowanie to faktycznie 2009.12.04 [11:39]
    upiornie ciężka praca pechowiec.gif
  • 20zł to się zarabia przy pracy 2009.12.10 [14:10]
    która wymaga kwalifikacji, wieloletniej nauki.

Sprzątaczki szanuję, żadna praca nie hańbi. Ale nie piszcie bzdur, że sprzątaczka domowa powinna zarabiać 20zł/h, bo to dotyczy może max 5% wszystkich pomocy domowych pechowiec.gif
  • wybredny gad 2009.12.10 [22:07]
    a ja znam ludzi co maja tylko mature i straszna kase ciupia jak ktos ma zarobic to zarobi nawet z wyksztalceniem podstawowym.wiem ze bol cie w oczy kole ze nie masz tyle na godzine co te pomoce domowe ale to najwyzsza pora zeby zmienic fach jak ci cos nie pasi.
  • aaaaaaaaaaa44 2009.12.11 [15:21]
    Ja biore za godzine 15 zl
  • z dużego miasta 2010.01.11 [16:41]
    praca za 7zł to skandal , ale ja niestety pracuje za takie pieniądze .niby mam umowe na cały etat , askładki mam odprowadzane od najniższej krajowej, jak jestem na urlopie to dostaje 43 zł za dzień urlopu. nie mam żadnej przerwy w pracy , jak kiedys byłam w toalecie , moj szef stwierdził ,że byłam tam zadługo i z nerwami zapytał mnie co tam tak długo robiłam , aja zwyczajnie tylko zmieniałam podpaske , ze łzami w oczach chodze do tej pracy , bo nie mam innego wyjscia , szukam czegos innego , ale nie moge znalesc, ale czekam na taki dzień żeby ode4jsc z tego szamba
  • pomocny jerry 2010.01.11 [18:51]
    znam lepszy sposób na zarabianie... wiele możliwości w jednym usmiech.gif
    http://sejfik.com/pages/index.php?refid=stewa rd555
  • Bass 2013.08.15 [18:53]
    Witam usmiech.gif nie wiem ile zawołac za umycie mebli kuchennych ,które nie były myte przez pięć lat!!!! prosze o pomoc
  • gość 2013.08.20 [07:18]
    ja biore 25-30za h
    licze za prace ale tyle wychodzi w przeliczeniu na godziny
  • gość 2014.02.16 [09:51]
    dziewczyny nie dajcie się wykorzystywać , stawki pomocy domowej zaczynają się od 25 zł za h , okna obowiązkowo dodatkowo płatne
  • gość 2014.02.21 [04:52]
    A świstak siedzi i zawija w te sreberka
  • gość 2014.04.03 [23:46]
    oj ja mam etat w zupełnie innej branży,ale dorabiam sprzątaniem na czarno,mam 2 miejsca pierwsze to w prywatnym domu drugie to ośrodek wypoczynkowy całoroczny,idę sprzątać po 16stej na ośrodek 3-4godziny a w soboty,czasem niedziele na 10h do willi.w willi mam 15zł za godzinę w ośrodku 10zł jak wiem,że w willi będę miała syf po np gościach czy imprezie to mówię,że nie będę mogła przyjść bo w osrodku jest pilne sprzątanie a tam jednak pracę mam codziennie i wtedy"paniusia" się targujeusmiech.gif nawet 30zł daje za godzinę. A w ośrodku mówię,że w willi mnie tylko doceniają i wolę chyba tam chodzić codziennie to szef ośrodka zawsze na koniec miesiąca dorzuci ze 2 stówki więcej.
  • gość 2014.06.06 [04:28]
    Żadna z was nie pisze o zależności płacy od ilości godzin. Ja pracuję za 8zł na godzinę ale za to mam pracę przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin. Na miesiąc wychodzi mi 2000 zł, plus - minus. Sądzicie ,że to mało ? Wolę tak pracować, bo wszystko jest robione na bieżąco. Nie ma starych brudów. Nie muszę dybać od domu do domu na 2-4 dziennie. Odpada czas na dojazd czy dochodzenie a to również pieniądz ! W każdej chwili mogę odpocząć , zjeść śniadanie, obiad czy wypić kawkę. Robię wszystko, sprzątam , myje okna, piorę,prasuje , drobne usługi krawieckie, kiedyś nawet pomalowałam kuchnię. Zajmuję się koszeniem trawy, utrzymaniem czystości basenu. Karmię psa i sprzątam po nim kupska usmiech.gif . W pracy pani domu traktuje mnie tak jakby to był mój dom. Radzi się mnie, konsultuje, pyta czy nie jestem zmęczona, głodna czy spragniona. Jeśli biorę sobie wiele rzeczy do roboty na jeden dzień karci mnie i mówi, że jutro też jest dzień, że nie muszę robić wszystkiego na raz. Jak sądzicie , czy to jest zła praca ? Proszę o opinie. Aha, zapomniałam dodać ,że mam 53 lata i jestem po studiach .
  • Dernhele 2014.07.17 [21:25]
    a ja pracuję u siostry, sprzątam w jej 300m kwadratowych domu. W poniedziałki i środy jestem na 5 godzin, ogarniam dom, prasuję, myję okna których jest 19 dużych balkonowych i do tego 5 małych (zwyczajnych) co dwa tygodnie. Raz w miesiącu szoruję fugi parowaczem a fug jest sporo 3 łazienki, korytarz. Co piątek pracuję 7 godzin sprzątając wszystko łącznie z balkonami, tarasami, 2 garażami, myje 83 lampy małe i duże, odsuwam łózka i meble. Wszystkie katy myje na kolanach. W sumie pięć kondygnacji domu(półpiętra). Drewniane parkiety i dużo kamiennych i błyszczących powierzchni. Dostaje za tą pracę 1000 zł miesięcznie. Oprócz tego często podaję obiad, myję wielkiego psa, pomagam w różnych drobnych pracach. Jestem na każde zawołanie. I zaczynam mieć wrażenie że tysiąc złotych to za mało. Ale jak poprosiłam żeby mi coś więcej zapłaciła to mi powiedziała że jestem bezczelna. Własna siostra, ma szafki za 30 tys złotych w domu a siostrze co zapiernicza to podwyżki żałuje. Poradźcie co mam zrobić?
  • Pani sprzątająca 2014.07.18 [19:56]
    Ja tez pracuje normalnie na etacie a dorabiam na czarno sprzątając biura. Jedno biuro (3pokoje) sprzątam raz w tygodniu i dostaje za to 40 zł. I tu robię wszystko porządnie, staram się i podłogę myje szmata a nie mopem. Ponieważ robię to regularnie to jak się pospiesze zajmuje mi 2,5 godz. Choć jestem wtedy zmęczona. Drugie biuro (duże ponad 120 m2) sprzątam raz na miesiąc. I tu robię to na szybko i się nie wysilam... Bo obojętnie czy się staram czy nie nie zostanie to docenione... A skoro właściciel jest taki skąpy, że woli aby, pracownicy siedzieli w syfie i mieli kibelek mity raz na miesiąc niż zapłacić za sprzątanie co dwa tygodnie chociaż to ja tez nie mam zamiaru się wysilać... I dostaje za to 80 zł, a zajmuje mi ok 4 godzin jak się sprężę. W sumie jestem zadowolona z tych moich "fuch" i nie chce z nich rezygnować jak długo się da bo to dobre stawki! Generalnie zawsze wolałam się umawiać na stawkę za konkretna prace a nie za godzinę. Żeby nikt nie mówił, że robię specjalnie wolno aby wyciągnąć więcej kasy. A tak to moja sprawa i le mi to zajmuje. Jak się sprężę to jestem szybciej gotowa. A jak jestem słaba czy zmęczona to robię sobie więcej przerw nakaże i gitara grausmiech.gif wszyscy są zadowoleniusmiech.gif a sprzątanie to ciężka praca fizycznie...
  • gość 2015.02.25 [00:21]
    Przed chwilą odeszła ode mnie dziewczyna która pracowała 10 dni za 10 zł za godzinę. Ma do mnie 2 min piechotą, nie ma auta a z naszej wsi się wydostać to koszmar więc szanse na inną pracę ma zerowe. Miała u mnie mieć po 8 godz. codziennie, normalna opieka nad domem-pranie, sprzątanie, odwożenie dzieci i odbieranie (moim autem) sprzątanie. Jesli jestem w domu to sama piorę, gotuję i odbieram dzieciaki-zostaje jej tylko sprzątanie. Odeszła bo uznała że sprzątanie to za ciężka praca. Ja to rozumiem ale czy rzeczywiście za pracę pod nosem, za mozliwość korzystania z mojego auta, za możliwość przychodzenia do pracy z dziećmi (mogła odbierać ze szkoły także swoje), za pensję prawie 2000 miesiecznie na rękę płatne nawet jak wyjeżdżamy na dłuższe wakacje to jest tak mało?
    Zastanawiam się bo mam za chwilę rozmowę o pracę z kolejną dziewczyną...Wiem że w Warszawie płaci się nawet 25 zł/h ale rozumiem, że dorywczo a nie za stałe zatrudnienie kogoś? Poza tym do Wrocławia jest ponad 50 km...i chba to wpływ na stawkę też ma?
  • gość 2015.02.25 [14:07]
    Stawki usług sprzątających są różne. Moim zdaniem najlepiej wynająć do sprzątania firmę. Wtedy masz jasno określone obowiązki i cenę. Sam korzystam z takiej pomocy domowej od http://www.eps.gdansk.pl/ i nie narzekam.
  • gość 2015.02.28 [21:39]
    Wszyscy wykorzystują brak pracy i rozumiem że każdy musi żyć ale 7zł za godzinę sprzątania to już przesada co najmniej 10zł za bieżące sprzątanie ale okna, prasowanie, pranie i inne gruntowne to już powinna być inna stawka.
  • pine88 2015.03.27 [18:20]
    Powyżej 10 zł/h.
  • sprzatam u innych 2015.03.27 [21:30]
    Powyzej 10zl?Oczywiscie,ze tak.
    Ja dostaje 25-30zl za godzine.
  • gość 2015.07.08 [23:41]
    Wypowiedz o 7 zł na godzinę była w 2009 roku ... a nie 2015...
  • gość 2015.10.04 [23:42]
    całą wypłatę męża!
  • madralka 2015.10.16 [21:14]
    jako gospodyni mam marne 1800 a facet ma swoja firme i w ch*j kasy!!!!!!!!!!!!!!taki chytry!!!!!!!!!!!!!!!do obowiazkow nalezy sniadanie obiad dwa dania co dzien od pon do sob sprzatanie pranie prasowanie w domu 3 osoby...jak dla mnie za malo.... smutas.gif
  • gość 2015.10.26 [15:41]
    Facet ma łeb na karku i firme, to znaczy ze ma Ci dużo płacic? Płaci Ci tyle za ile zgadzasz się pracować.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...