Odpowiedz na ten temat

Ile za sprzątanie w Warszawie??

• Czy może... 2006.06.07 [10:35]
    Powiedzcie ile płacicie sprzątaczce w Warszawie?
    Pani która do mnie przychodzi (mieszkanie jest nowe i czysto utrzymane) bieże 12 złotych za godzinę.
    Wszystko robi po woli, a gdy czegoś nie zdąży np. wyprasować to po prostu zostawia. Ostatnio gdy jej zwróciłam uwagę, że w kątach na podłodze są \"koty\" to się obruszyła. W zasadzie kobieta jest na odstrzał, ale uważam że 12 zł - to pieniędze nieopodatkowane to dobry grosz.

• joiewfho 2006.06.07 [10:44]
    12 zl to chyba calkiem duzo - mozna znalezc dobra pania do sprzatania juz za 8 zl / godz
  • Czy może... 2006.06.07 [10:53]
    Dziękuję za info - też myślę że nie dzieje jej się krzywda.

• Po prostu 2006.06.07 [13:24]
    Też mnie to interesuje w Krakowie. Ale to chyba ceny z księzyca albo sama sprzątasz i głupstwa piszesz.
    W Krakowie stawka jest 7 złotych/godzine i 5 zł opieka nad dzieckiem. Tyle ja płacę i wszyscy moi znajomi którzy zatrudniają sprzątające. Oczywiście mówimy o sprzataniu domu na czarno.
    Oczywiście jak ktoś chce to może płacić i 50 zł za godzinę ale zwykła stawka jest jak wyżej napisałam.

• Po prostu 2006.06.07 [13:26]
    A jeszcze moja pani sprząta jak burza, jest pedantyczna, dokładna i uczciwa, więc koleżanka ze stolycy przepłaca.
  • Czy może... 2006.06.07 [13:35]
    Dziękuje za info. Wiem, że przepłacam ale jak wcześniej piałam muszę zmienić sprzątaczkę.
    Stolica pozdrawia drugą stolicę usmiech.gifusmiech.gif

• odswiezam 2006.06.12 [14:29]

• taka se gałązka 2006.06.12 [14:32]
    w Krakowie od 6 do 10 zł, ale raczej nikt się nie umawia na godziny, tylko na wykonanie konkretnej pracy. Okna osobno : 10 zł za jedno normalne, 15 za balkonowe.

http://garage.net.pl
  • gytuli 2006.06.18 [20:42]
    Ja dostawałam 50 zł za ok 4, max 4,5 h pracy, i wcale sie nie spieszyłam. Z kolei inna ciągle sie mnie pytala ile tym razem" ,a ja nie mając śmiałosci powiedziec ze chce wiecej niz dostawalam, 15-25 zl zrezygnbowałam,Nie podobal mi sie poz atym charakterek tej drugiej, zagadywala mnie , byla miła, robila kawe herbate, i ciągle miala pytania o coś jakbym byla jej osobistą asystentką i kumpelą...
  • gytuli 2006.06.18 [20:43]
    ach no i nie jestem z wawy
  • nicckita 2006.06.21 [15:50]
    Zwróć się do małej firmy sprzątającej! Właściciel firmy dopilnuje żeby było wszystko oki, a Ty wydane pieniążki odliczysz od podatkuusmiech.gif
  • u mnie 2006.06.27 [09:16]
    pani ukrainka sprzata przez caly dzien za 50 zeta ( od 9- 16) ale dostaje jeszcze czasami bonusy- nie pieniezne

ale niestety inteligencja nie grzeszy i trzeba jej pilnowac, wiec jest to caly dzien w domu, bo potrafi stanac na marmurowym blacie w lazience :/
  • kasia1981 2006.07.05 [21:08]
    ja za taką pracę we wrocławiu biorę 10zł. i jestem zadowolona usmiech.gif
  • w Gdansku place 10 2006.07.05 [21:17]
    w tej cenie okna i rozne dosc ciezkie prace
  • Frostka 2006.07.07 [09:35]
    u mnie sprzątała Ukrainka. Płaciłam nie za godzinę a za wykonaną pracę. Wychodziło mi 80 zł jednorazowo. Mieszkanie nowe, bez dywanów i mebloscianek, więc niewiele było rzeczy do przestawiania.Zostawały tak naprawdę kurze, mycie podłóg, nie czyściła szafe w środku (ew. fronty) oczywiście nie prasowała. Za okna płaciłam extra. Niestety chyba nikt nie posprząta w takich miejscach i tak dokładnie jak właściciel... Umyła okap czy lodówke ale zostawiła zacieki, tak szalała z odkurzaczem że rogi ścian były wiecznie poobijane.. A ciemny parkiet myła mieszanką ajaxu, pronta i czegoś tam jeszcze. ociekającym wodą mopem!!!! Jak to zobaczyłam to zbladłam.. Ja go przecieram wilgotną ściereczka i od czasu do czasu polerując sidoluxem a ta myła tak samo podłogę z gresu i parkiet.. Oczywiscie też na ciemnym parkiecie zostawał maziaje.. Miałam dosyć zostawiania pisemnych instrukcji co myć i w jaki sposób. Jak nie powiedziałam: umyj skórzana kanapę to była brudna.. Oczywiscie też musiałm powiedzieć jak myć i czym natłuscić.. Telewizor lcd przecierała mokrą scierką a mąż załamywał później ręce.
    Sprzątam sama - mam zdrowsze nerwyusmiech.gif

• Frostka 2006.07.07 [09:40]
    klucze zostawiała u sąsiadki więc podobno najczęściej pracowała 4-5 godz. Oczywiscie mogła korzystać ze wszystkiego co było w domu, wiec spokojnie po pracy brała prysznic, korzystała z zapasów lodówki etc.

• No właśnie ja 2006.07.07 [09:51]
    Ekran lcd można spokojnie przetrzeć wilgotną ściereczką i nic mu się nie stanie! Ja dostawałam 7,5 zł za godzinę, osobno za okna i z tego co widzę to za mało, pr. w stolicy!

• Po prostu 2006.07.07 [10:45]
    Frostka - rozpieściłaś tą swoją sprzataczkę. Wychodzi na to że brała 2 dychy za godzinę, żyć nie umierać.
  • Frostka 2006.07.11 [12:19]
    do no właśnie ja - jestem zoną informatyka, na dodatek baaardzo dbajacego o sprzęty elektroniczne, więc ta mokra scierka którą wycierała wszystko inne odpadała - mamy \"specjalne\' ściereczki do przecierania monitora lcd i ekranu kompa usmiech.gif Ale \"nasza\" ukrainka była niereformowalna. Ale to był tylko jeden z drobiazgów.
    Niestety tak skutecznie podupadła moja wiara w dobrze sprzątajace i rzetelne osoby że dopóki nie będę w desperacji - będę sprzątała sama..
    ja jej nie rozpieściłam - ona taka była smiech.gif a może ktoś ja "rozpieścił" smiech.gif bo tyle sobie zażyczyła.
  • krzywa8 2006.07.16 [14:41]
    w Gdańsku płacą mi 10 za godz.bez względu na to,co robię.w tym równieżza mycie okien,prasowanie i inne dodatkowe prace w domu.Za mniej nie robiłabym tego,to ciężka praca.
  • Reeni 2006.07.18 [14:02]
    A mogłybyście polecić kogoś solidnego do sprzątania 1 x w tygodniu?

Renata, 33 lata, Warszawa termin: 20 października termin wg USG 22 października waga: 57 +9 płeć: facecik http://bd.lilypie.com/g7AEp2/.png [/img][/url] http://suwaczki.waszslub.pl/img-2006042900400 430.png [/img][/url]
  • Beti-33 2006.07.22 [00:50]
    Szukam juz od miesiąca pani do sprzątania mieszkania i nie mogę znaleźć. Czy ktoś moze mi polecić dokładna i pracowitą osobę?
  • gannar 2006.08.02 [16:50]
    dziwię się, że PANIE a raczej paniusie odgrywają księzniczki potrzebujące slużącej do sprzątania, prasowania....a jak przychodzi do płacenia to wąż wychodzi z kieszni i WTEDY to ta tępa sprzątaczka opuszcza na cenie biednej PANI....Kobiety jak was nie stac na słuzacą-dochodzaca to same weżcie sie do roboty, anie uważacie że łaskę robicie dajacąC zarobic te marne 10 zł/h.
    Takie ceny to obowiązują na prowincji a nie w STOLICY....
  • Po prostu 2006.08.03 [12:39]
    Trudno płacić sprzątaczce za bieganie ze szmatą i mopem jak dyrektorowi firmy. Zwłaszcza że połowa z nich nie ma grzeszy intelektem i nie kojarzą prostych rzeczy np. jakim płynem co się myje. Sprzątaczki warszawskie są rozpuszczone, a jak takie mądre to dlaczego wykonują najgorsze zajęcie?
  • ANULAR 2006.08.06 [20:46]
    hmmmmmmm....warszawa to najdroższe miasto w Polsce i drogie panie zatrudniające osoby do sprzatania czy opieki nad dzieckiem powinny sie z tym liczyc. Za opieke nad dzieckie bierze sie minimum 9zł, za sprzatanie od 12 zł za godz oczywiscie. Ja sama za opieke nad 7 letnim dzieckiem dostaje 10 zł/h, w tym gotowanie (a dokładnie nawet odgrzewanie jedzenia), spacery, zaprowadzanie i przyprowadzanie z przedszkola, zabawa z dzieckiem. Za dodatkowe sprzatanie w wolnym czasie dodatkowe pieniadze. Dziewczyny nie dajcie sie WYKORZYSTYWAć!!!!!
  • ja mieszkam w wawie 2006.08.06 [20:51]
    mieszkanie ma 70m2, przychodzi pani z Ukrainy, za dzień place jej 50-60zł, przy czym ja przywoze, odwoze, je u nas sniadanie i obiad + kawa (wiem, ze moje znajome maja gdzies czestowanie tych kobitek obiadem, ja tak nie potrafie)
    srodki czystosci zawsze mam swoje, ona nie przynosi nic

• Narcyza_ 2006.08.12 [14:21]
    do mnie tez przychodzi Ukrainka.Jestem z niej bardzo zadowolona. Ostatnio byla u mnie od 13 do jakiejs 17. Wziela 70 złotych ale naprawde wszystko dobrze zrobiła.Mieszkanie bylo zaraz po remoncie wiec mozecie sobie wyobrazic jaki byl syf.Umyla okna,podlogi,wszystkie poleczki i nie to ze dookola przedmiotow nań stojacych. Mam pokazna kolekcje slonikow wiec kazdy slonik byl oddzielnie zdjety,umyty. Sama sie domyslila ze trzeba tez plytki na scianie w kuchni umyc. Nie trzeba jej niczego pokazywac palcem. A co do monitora LCD - zawsze jej mowie ze moje biurko niech omija z daleka usmiech.gif Nie dotykac monitora,komputera,klawiatury -NIC,sama sobie umyje usmiech.gif
    Kobieta naprawde jest porzadna,kazde znalezione 10 groszy oddaje. Ile rzeczy dawno uznanych za zaginione znalazla i oddala. Moge ja polecic,piszcie na mejla. Obecnie kobieta wyjechala na Ukraine ale mozna probowac do niej dzwonic
    Pozdrawiam

• stelka 2006.08.13 [12:40]
    70 złotych za 4 godziny to zdzierstwo!!!! To za 8 godzin wychodzi 140 złotych!!! Chyba cie Bóg opuścił.

• Narcyza_ 2006.08.14 [10:17]
    Droga Stelko,ona nie sprzata na godziny. Ma do zrobienia robote i od niej zalezy w ile to zrobi. Kiedys byla u nas 10 h i wziela 80 zł. Zreszta nie zaplacilabym jej za godziny bo wiadomo ze ociagalaby sie jak tylko mozna

• Monot22 2006.08.16 [08:41]
    Mam 15 lat. Jestem Monot22.
    Ja bym chciał zarabiać np. 5zł za godz.
    Ja mieszkam w Piaskach i od 20 Lipca do Dziś Jeżdżę do pracy .
    Oni mi płacą jak zwykłemu pracownikowi.
    jak były te upały to na słońcu(33 C) na Przyczepie 4t sypałem szufla na żmijkę aby do zagrody przez żmije poleciała zboże. Człowiek się cholernie męczy już po 20 minutach. Robiłem sam, a powino się robić w 2-3 osoby
    A ja miałem takich 11 przyczep po 4t zboża. Przez 9 godzin zarobiłem 27zł smutas.gif Wolałbym za 3zł sprzątać bo to tak nie męczy
    Teraz pracuje w Orce ( oranie pola ) Na Ursusie c-360.
    Płacą mi za godzinę 3 zł.
    Odpiście
  • też sprzątaczka 2006.08.17 [18:59]
    Narcyza===> Dobrze, ze doceniasz pania sprzątającą, bo to cięzka fizyczna praca.

A ten, kto porównuje zarobki sprzątaczki do pensji dyrektorskiej ... jest śmieszny i niepoważny. Jakby sprzątaczka mogła, to pewnie wolałaby siedziec 8h w klimatyzowanym biurze przed komputerem. potem służbowym autem do domu na obiad, mieć wszystkie święta wolne i płatne itd itp.
    Ale nie może, bo ktos musi zarządzac, a ktoś musi sprzątać czyjeś brudy.

Zresztą, trzeba szanować cudzą pracę...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...