Odpowiedz na ten temat

mam firmę sprzątająca kameralną ( narazie)

• ...myjka... 2010.04.05 [18:18]
    mam firmę sprzątającą , zatrudniłam no może inaczej pomaga mi jedna osoba, ale tak się złożyło że założenie tej firmy sporo mnie kosztowało , a teraz mam wrażenie ,że pracownica chce mi to zabrać i juz niby mi nie jest potrzeban nie mówie jej wiele nie zabieram do pewnych klientów pilnuję aby się nie bratała z nimi jestem najnormalniej w świecie zazdrosna ... chcę ją dalej rozkręcic ale nie mogę bo chodze do klientów jakoś nie moe uwierzyć w siebie i zaufać jej nie wiem nawet czy płacę jej wysarczająco duzo jak to jest z tymi firmami może jest tu ktoś kto ma z tym stycznosc pomóżcie !!!! może jakies rady poproszę będę bardzo wdzięczna.
  • gajowa77 2010.04.06 [21:51]
    cześc
    też mam początkującą firmę sprzatającą i mam 2 dziewczyny do pomocy ,ale od razu dałam im do zrozumienia kto tu rządzi one mają po jednym zleceniu ja wystawiam rachunki zaworze je rodzina rozmawiam pytam sie czy wszystko ok nie wiem w czym masz problem ja nie zabieram ich do moich klientów tylko sprzątam tam sama a jak mam nowe zlecenie to pierwszy raz idziemy razem a potem ona chodzi juz sama
  • joaska1 2010.04.08 [17:37]
    do Myjka.
    Moglabys napisac skad jestes,moze dolozylabym sie fnansowo do rozkrecenia firmy,mam troche znajomosci,ale boje sie sama w to wchodzc,bo u mnie rynek w te firmy dosyc duzy,ale i roboty nie brakuje.Jakos nie mam odwgi sama tego rozkrecic.
  • teli 2010.04.09 [14:16]
    szkoda,że mieszkamy każda w innym mieście!!!
    też myśle o czymś takim....powodzenia ...pozdrawiam..
  • ...myjka... 2010.04.09 [21:33]
    własnie wróciłam z pracy ... klientka się wybudowała , podoba mi się ten wariant gajowej 77 wezmę to pod uwage napisz mi czy biura firmy i takie tam tez robisz.
    Do joaska 1 jestem z wielkopolski dokładnie to niedaleko Poznania.
    Gjowa a ile płacisz dziewczyną i czy za okna odzielnie czy popostu za wszystko na godz czy może od chaty np 5 godz roboty czy 4 a kasy np 48 zł.albo pensja noooo właśnie.
  • gajowa77 2010.04.10 [14:38]
    Witam
    ja płacę dziewczyną 12 zł /h a biore 20 zł od domu za h w tym czasie robimy wszystko co kilent sobie zażyczy od mycia okien po kominki,to tylko zależy od tego jak się dogadasz .Biura tez chętnie bym sprzątała ,ale ciężko znależć jakieś zlecenie wszyscy chcą miec czysto ale za darmo
  • elka1234 2010.04.23 [09:51]
    Kochane Panie właścicielki firm sprzątających .ktura z was daje swoim pracownicom umowe, ktura odprowadza podatek do us .Jak można tak traktować ludzi .Sama pracowałam w firmie sprzątającej 4 lata miałam umowe na3/4 etatu a pracowałam na tel nie powiem zarobki były dobre byłam i kierowniczka i sprzątaczką zarobki ponad 2000 zł miarka się przebrała gdy za umycie około 1000m okna dostałam 50 zł Zwolniłam się teraz nawet niemam głupiego zasiłku bo umowa na 3/4 etatu była .Teras sama zajmuję się sprzataniem po domach i jestem zadowolona . za 8 zł same sobie sprzątajcie nieh wasze pracodawczynie wam się patrzą na ręce a nie nam . Jeśli jest duża powieżchnia do sprzatnięcia zabieram z sobą znajomą ale wtedy dzielę się z nią stawka na połowe .Powodzenia w bizneśie
  • ale bykii 2010.04.25 [13:42]
    elka co robilas na lekcjach polskiego?pechowiec.gif
  • ale byki 2010.04.25 [13:49]
    i nie dziewczyną a dziewczynOM :/
  • gajowa77 2010.04.26 [17:34]
    Witam a ty Elka wiesz ,ze panie w sklepie pracują za jeszcze mniejsze pieniądze niż ja płacę
    mam więcej chętnych pań do pracy niż zleceń z czegoś to wynika ,a ja nie płacę 8 zl tylko minimum 10 zł
  • elka1234 2010.04.26 [20:33]
    Witam Gajowa Panie w sklepie mają minimum socjalne . Której ty to zapewniasz

• Muchandzia 2010.04.30 [20:12]
    Witam was wszystkie.Wracam na forum po polrocznej przerwie.
    Gajowa77!!!!! z tego co pamietam to pochodzisz z mojego miastausmiech.gif
    Jestem wiec Twoja konkurencją.Ale skoro się nie spotkałysmy i nie weszlysmy sobie w parade, to jest oki.
    Tez prowadze taka sama firme.Tez mam dwie dziewczyny do pomocy.
    Stawki tez mamy identyczne, a by najmniej bardzo podobne.
    Moja firma powstala tak troche dzieki Tobie.
    Motywowaly mnie Twoje wypowiedzi i opinie.Uwierzylam w siebie.
    Ciezko o klienta, to fakt.Ale trzymam sie stalych, a dorywcze prace biore bardzo ostroznie.
    Zadzwonil dzis do mnie Pan.Wysmial mnie ze chce tak duzo za sprzatanie.
    Chodzilo dokladnie o 50 metrowe + okna.Zawolalam-ok 80 zl.
    Pan stwierdzil ze w naszym miescie dziewczyny sprzataja za 5 zl za godzine.
    Jezeli znajdzie sie chodz taka jedna, to apeluje!!!!!!!!!!!!
    Kobiety szanujcie siebie i swoja prace.Nie dajcie sie wykorzystywac.Sprzatanie cudzych kibli,odgruzowywnie od miesiecy nie mytych kuchni,itd., itd,to ciezka i ochydna praca.
    Musimy brac za to pieniadze adekwatne do wykonywanej pracy.
    Pozdzierane rece,polamane paznokcie,wytarte kolana,bolacy kregoslup-za 5 zl. za godzine???????????????????????
    Szanujmy sie!!!!!!!!
    Pozdrawiam wszystkie, a ciebie Gajowa w szczegolnosci!!!!!!! usmiech.gif

• gajowa77 2010.04.30 [21:32]
    Witam was szczególnie Muchandzie szczerze mowiąc nie pamiętam Ciebie chyba,że zmieniłaś pseudonim.
    Tak jak piszesz ciężko jest znależć klienta ,bardzo ciężko nawet bym napisała ludzie coraz bardziej boją się wpuszczać obcych do domu.
    Nawet strona internetowa przynosi małe efekty ,ani ogłoszenia rozwijam powoli swoją firmę tylko dzięki poleceniom.
    Apeluje do Pań sprzątająćych żeby nie pracowały za tak niskie stawki jak 5 zł to naprawdę ciężka praca.Pozdrawiam
  • maniecki 2012.03.20 [12:18]
    U nas na Śląsku korzystamy z ich usług - http://www.wojmargliwice.pl/ i nie widzę by mieli problem z klientami. Może to kwestia tego, czy rzetelnie podchodzi się do realizacji kolejnych usług?
  • MELS MAID 2012.03.20 [12:53]
    Witam,

wlasnie zastanawiam się nad założeniem takiej firmy, a własciwie wpisaniem tej działalności do firmy mojego brata aby nie ponosic kosztów utrzymywania działalności...
    Mieszkam w 20 tyś miescie, ludzie są tu i biedni i bardzo bogaci ( piekne domy, nowoczesne samochody). Sama pracuję ale mam rpacę do godziny 15 więc mogłabym zawozić dziewczynę do domków.
    Pytanie tylko, jak znależć dziewczyne która po pierwsze bedzie dobrze sprzątać a po drugie nie będzie cwaniara ktora za moimi plecami bedzie się umawiać z klientami na sprzątanie bez mojego udziału??
  • MELS MAID 2012.03.20 [12:54]
    jak zatrudniacie takie dziewczyny??
    czy ubezpieczacie się od ewnetualnych nieszczesliwych wypadków??
    czy macie straonę interenetową , a jesli nie to jak się reklamujecie jak pozyskujecie klientów??

Ja myślę tylko tym zeby sobie w ten sposób dorobić do pensji
  • MELS MAID 2012.03.20 [12:58]
    czy wy na pocztku same sprzątałyscie czy odrazu zatrudniałyście dziewczynę??

Jak ustaliłyście cennik??
    Wydaje mi się ze stawka godzinowa to nie jest dobre rozwiązanie...lepiej ustalić konkretną stawke za konkretnie wykonaną robote.
  • MELS MAID 2012.03.20 [13:09]
    czy jest tu ktos jeszcze?
  • Azyl czystości 2012.06.12 [14:59]
    Profesjonalne środki utrzymania czystości do zastosowań zarówno w firmie jaki domu.

http://azylczystosci.pl
  • natka2888 2012.10.21 [18:36]
    witam, jestem z Poznania, planuje rozkrecic firme sprzatajaca, ale sama mam duzo obaw, moze jest tutaj tez ktos kto sie zastanawia i waha? moze razem bedzie razniejoczko.gif jesli tak to piszcie tutaj lub na maila nati5146@wp.pl
  • gość 2013.07.29 [16:51]
    Ja osobiście skorzystałem z firmy reklamowej. Zamówiłem na początek dużą ilość ulotek, wizytówek i plakatów. Nie był to duży wydatek. Poroznosiłem wizytówki, ulotki, porozklejałem plakaty i klienci sami zaczęli dzwonić. Polecam bardzo niepozorną firmę kolorloveprojekty.blogspot.com
    Młodzi ludzie mają bardzo tani druk materiałów reklamowych, a do tego za darmo robią projekty! Wizytówki, ulotki, plakaty ale też wiele innych robią w Jeleniej Górze, ale wysyłają na całą Polskę. Bardzo mili, polecam!
  • gość 2013.09.13 [23:59]
    dawid sakowski to ciacho
  • Kathy2_9 2013.09.26 [17:20]
    witam, jeśli szukacie dobrej firmy sprzątającej z Krakowa, to polecam Clean i Glanz.
    Kathy/ raz, a dobrze czyszczenie i konserwacja posadzek Krakówwww.cleaniglanz.pl/
  • madziula565 2013.10.23 [23:59]
    Witam
    Myślę o założeniu własnej firmy sprzątającej w Poznaniu.
    Jak się za to zabrać?
    Co jest potrzebne na start? by otworzyć taką działalność
    Jakie najlepiej liczyć za prace u klienta? czy to najlepiej stawka godzinowa czy też od powierzchni?
  • gość 2014.01.05 [23:00]
    Witam jestem Ela i mam problem proszę pomuszcie mi .Mam 13 prywatnych domków gdzie sprzątam chce otworzyć firmę sprzątająca tylko nie wiem jak sie rozliczanie z pracownikiem czy płaci mu bezpośrednio państwo gdzie sprząta czy ja bym musiała .Przosze dajcie mi znać .dzieki
  • gość 2014.01.25 [22:58]
    płacisz ty, a państwo płacą tobie ,ale za coś co zrobił, zepsuł, badż nie posprzatał pracownik odp. też ty tak mam ja i jestem na rynku 8 rok i jest ok.
  • gość 2014.01.25 [23:01]
    Madziula jeżeli tu jesteś od czasu do czasu to napisz, czy założyłaś tą działalność i jak ci idzie, a jak nie to dlaczego?
  • JvE 2014.01.30 [23:37]
    Szanowni Państwo,
    dzięki wieloletniemu, sukcesywnemu prowadzeniu własnego biznesu. Dużemu doświadczeniu w branży sprzątającej, windykacyjnej i bankowej. Z przyjemnością oferujemy swoje wysoce profesjonalne usługi które pomogą Państwu w efektywnym prowadzeniu firmy sprzątającej. Zadbamy o to aby Państwa biznes zwycięsko przeszedł próbę czasu i każdego dnia dawał satysfakcję. Nawet pomimo silnej konkurencji czy trudnej sytuacji na rynku lokalnym.
    Jeśli nasza propozycja wzbudziła Państwa zainteresowanie, prosimy o kontakt: e-mail: m.czechowicz@jve24.pl
  • gość 2014.02.12 [16:07]
    Same urządzenia do sprzątania na sam początek to dosyć duży wydatek, ewentualnie możecie to wynająć, w sieci istnieją tego typu firmy - http://www.szorowarki.pl/ A jak z zyskami? Kwestia umiejętności zdobycia klienta, ale na tym rynku konkurencja też jest spora.
  • gość 2014.03.11 [16:27]
    Na szorowarkach mają te maszyny w miarę tanio. Co do samej działalności to potwierdzam - na początek wynajem, a dopiero później ewentualny zakup - kiedy faktycznie widzicie, że biznes się opłaca.
  • gość 2014.05.13 [15:44]
    Przeglądałem ten sklep - ilu maszyn potrzebuje firma sprzątająca na start? Czy startowanie z jedną szorowarką ma sens? Czy raczej powinno się postawić od razu na większy potencjał maszyn?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...