Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tosia1991

Antyperspirant bez aluminium

Polecane posty

W czym lepszy jest antyperspirant bez aluminium? Widzicie jakąś różnicę? Drogie one są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie jest tak, że albo antyperspirant z aluminium, albo dezodorant bez aluminium, za to z alkoholem. Jeśli są jakieś inne opcje, to chętnie o nich uslyszę, bo dotychczas się nie spotkałam. Ja obecnie używam z alkoholem, bo nie chcę wcierać w siebie aluminium, ale mają one swoje minusy- skóra normalnie się poci, są mokre plamy pod pachami, no i trzeba powtarzać aplikację kilkakrotnie w ciągu dnia (np w pracy 2-3 razy), bo przestają być skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antyperspirant to tłumacząc na nasze, dezodorant "przeciw perspiracji", czyli przeciw wydzielaniu potu. Dezodorant to tylko kosmetyk nadający zapach, ewentualnie działający antybakteryjnie, ale nie blokujący wydzielania. Dlatego antyperspiranty chronią przed mokrymi plamami, bo pot zostaje w skórze, Nie ma potu, nie ma nieprzyjemnego zapachu. Na ten moment do tego celu używa się aluminium- nie ma antyperspirantów bez aluminium (nawet "naturalny" ałun to aluminium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakies dwa lata temu UDOWODNIONO NAUKOWO, ze dezodoranty z aluminium powoduja raka piersi. To jedna z glownych przyczyn epidemii raka piersi. Na Zachodzie (Francja, Niemcy, panstwa skandynawskie) informuje sie o tym we mediach. Tam, we wszystkich sklepach jest juz duzy wybor dezodorantow bez aluminium, a firmy zmniejszaja ilosc aluminium w dezodorantach, ktore jeszcze je zawieraja. Problem w tym, ze dezodoratny bez aluminium sa bardzo malo skuteczne. Jesli ktos ma mocno "pachnacy" pot, to te bez aluminium niewiele daja, nawet jesli ktos sie kapie dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.43- dokładnie tak. Ja takiego z aluminium używam tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę, a na co dzień obchodzę się zwykłym roll-on z alkoholem. Niestety, nie jest super skuteczny. Słyszałam tez o sposobie z ziemniakiem- posmarować się pod pachami świeżo przekrojonym ziemniakiem, ponoć na jakiś czas blokuje przykry zapach i odrobinę ogranicza pocenie. Jednak jakoś do pracy nie mam odwagi spróbować, a w domu nie potrzebuję. Ktoś ma jakieś opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Na Zachodzie (Francja, Niemcy, panstwa skandynawskie) informuje sie o tym we mediach. " Góoowno prawda, mieszkam we Francji i przy granicy niemieckiej. W obu krajach normalnie są sprzedawane deo z aluminium i żadnych kampanii przeciw temu nie ma. Zadnych wiarygodnych badań związanych z jego wpływem na nowotwory złośliwe zresztą też nie ma. Nowotwory piersi były częste i za czasów naszych pra-prababek, w naszych czasach są "częstsze" dlatego, że mamy o wiele lepsze możliwości diagnostyki i leczenia to raz, a dwa: im dłużej żyjemy, tym większe prawdopodobieństwo wszelkich nowotworów, tych związanych ze zmianami hormonalnymi w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A słyszał z was któs o Electro Antiperspirant? To jest super urządzenie na baterie, które zatrzyma pocenie gdziekolwiek na ciele, bez żadnych efektów ubocznych. Wydajecie pieniądze na cos co tylko obiecuje gwiazdki z nieba. Ja sie pociłam i nic nie działało na to pocenie. Electro Antiperspirant potrafił go zatrzymać. Teraz robię terapie raz na dwa miesiące i stać mnie w końcu na dobre perfumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem, o co chodzi z tym aluminium, do tej pory było w antyperspirantach i nikomu nie szkodziło. Jeśli szukasz dobrego antyperspirantu to polecam Ziaję Bloker: https://e-ziaja.com/pl/blog/16_B%C4%85d%C5%BA-aktywna---czuj-si%C4%99-pewnie-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze działa po prostu dezodorant Hildegard Braukmann. Nie mieliśmy jak dotąd przy nim żadnych problemów, cera wygląda zdrowo, estetycznie, nie ma z nią żadnych problemów. Przecież w tym wszystkim chodzi o absolutnie podstawową pielęgnację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej działa dezodorant naturalny HB - oczywiście z tych kosmetyków, które dotąd testowaliśmy. Bardzo duża poprawa na plus, lepszy wygląd cery, zero uszkodzeń i tak to powinno wyglądać. A ogólnie kluczowe jest to, żeby po prostu pilnować systematyczności. Jakość kosmetyków jest bardzo ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×