Odpowiedz na ten temat

Co robić ze siwym odrostem, który szybko widać?

• umeczonna nieco 2010.05.30 [08:14]
    Może na tym forum znajdzie się ktoś kto doradzi?
    Mam duzo iwych włosów więc farbuję je często. Raz na miesiąc. Ale tak prawde mówiąc to powinnam raz na 2 tygodnie, bo wtedy już widac siwy odrost.
    Poradzicie, co robić z tym cholrenym przedziałkiem, na ktorym najszybciej widać siwy odrost? Nie piszcie, zebym się czesała w zygzak, bo po pierwsze beznadziejnie wygladam, po drugie nic to nie daje...
    Macie jakieś "sztuczki"?

• a moze zmien kolor farby 2010.05.30 [08:27]
    na jakis jasniejszy, moze wtedy siwy odrost nie bedzie taki widoczny.
  • frrrzjerr 2010.05.30 [09:31]
    są takie kredki w sztyfcie - wyglada to jak pomadk a - tyle że brązowa, czy ruda itd -trzeba dopasowac do koloru włosów
    na allegro jest oczko.gif
    smarujesz tym odrost aby rzadziej malowac włosy
  • frrrzjerr 2010.05.30 [09:31]
    z ciekawości - ile masz lat? pewnie jestes brunetka ?
  • umeczonna nieco 2010.05.30 [09:36]
    Mam 35 lat. No i naprawde sporosiwych wlosów. No właśnie jestem brunetką, nie mogę być blondynką bo po prostu byłoby mi źle.
    Dlaczego zapytałaś o wiek? Czy to ma jakieś znaczenie?

A te sztyfty nie niszczą włosów? Jak to działa?
  • umeczonna nieco 2010.05.30 [09:47]
    No, ale ja jestem brunetką. Fryzjerka powiedział mi że źle mi będzie z jasnymi. Już sama nie wiem...
  • frrrzjerr 2010.05.30 [09:47]
    pasemka...przerabiałam to ale mam naturalnie ciemno brązowe włosy i wygladało to tak ze na ciemnych widac było siwe i tak pechowiec.gif
    Musiałabym miec całkiem jasne, zero brązów i ciemniejszych pasemek - NIE sprawdza się u mnie, poniewaz nie chce się przefarbowac na jasno pechowiec.gif mam ciemna oprawe oczu, ciemną karnacje.
    Do fryzjera latałam wtedy co 1,5 max i wydawałam sporo kasy na malowanie. Potem zaczełqm sama na jednolity, tak lepiej
  • umeczonna nieco 2010.05.30 [09:48]
    Mnie się wydaje, ze jak zrobię balejaż, to stale będę chodzić z siwymi, bo to się robi raz na długo czas i w związku z tym odrost będzie makabrycznie duży. Ale może się mylę.
  • mam koleżankę 2010.05.30 [09:52]
    No ale moja koleżanka też była brunetką, ale przy ciemnych włosach siwy odrost bardzo rzuca się w oczy- chyba sama jesteś w stanie to stwierdzić.

Jeśli chodzi o balejaż to kwestia dobrania kolorów-czy się mylę ? Odcienie mogą być różne,jakie sobie tylko życzysz.

• umeczonna nieco 2010.06.13 [23:14]
    Ratunku!!!!!!!
  • natalia95051 2014.07.07 [23:12]
    Moja mama miala problem z siwymi wlosami po bokach i troche jej to przeszkadzalo. Nie chciala niszczyc wlosow i chodzic co 2-3 tyg do fryzjera wiec poprosila mnie zebym znalazla jej cos na siwe odrosty. Poszperalam na internecie i znalazlam jej ta maskare cover your gray. Fajna sprawa, bardzo sobie chwali, starcza na ok miesiaca.
  • helenja 2014.08.06 [19:50]
    używałam takiej mascary jak miałam bardzo ciemne włosy braz-czarny i pomagało, ale teraz przefarbowałam na jasniejszy brąz i wcale nie wygląda to dobrze, czy znacie coś innego co zakrywa odrosty
  • gość 2014.08.06 [22:17]
    mam ten problem
    robię odrosty co 3 tyg.na średni blond, słońce teraz zrobiło mi pasma...
    niestety nic nie pomoże
    siwe i już
  • iga2601 2014.11.08 [08:33]
    Polecam odsiwiacz schwarzkopf... działa na siwe włosy "naturalnie". Polega to na tym, że "kolorują" się siwe włosy na pasemka. Są dwa rodzaje odsiwiacza do ciemnych włosów np czarnych i do jaśniejszych; brązowych. Oczywiście odrosty nie są tak widoczne jak przy normalnym farbowaniu, bo włosy bez siwizny zachowują swój normalny koloryt. Zabieg nie jest tak inwazyjny dla włosów jak farbowanie. Efekty "malowania" włosów są widoczne po kilku dniach, gdyż pigment musi wniknąć w siwe włosy. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z efektu, zabieg "malowania"można powtórzyć po ok 5 dniach. Włosy zachowują swój naturalny odcień a siwe "kolorują" się na "naturalne" pasemka. Stosuję ten odsiwiacz od paru dobrych lat i jestem bardzo zadowolona z efektówusmiech.gif Pozdrawiam
  • gośćkim4567 2014.11.12 [09:46]
    Ten odsiwiacz moze warto przetestowac. zawsze myslalam ,ze to sciema, ale skoro sie tyle lat sprzedaja te produkty to musi byc jakis efekt, bo kto by to kupowal.?
    Ja mam naturalnie czarne wlosy- teraz siwiejace- od roku ,,schodze,, z najciemniejszego nr 1 do 5- efektu prawie nie widac- farbuje juz na jasny kasztan farba campagna dei colore, odrost widac wyraznie juz po 2 tyg, po 3 juz musze farbowac.
    Z tych maskujacych zabiegow przerabiam zygzak, mozna tez opaske nosic, latem czasem chustke specjalnie nosze, slowem utrapienie.
    Zastanawiam sie nad pasemkami ale jak ja wtedy odrosty zafarbuje, czy bede musiala ciagle chodzic do fryzjera? Przez te czeste farbowanie znalazlam szkole fryzjerska gdzie ceny farbowania sa symboliczne- ze swoja farba cos kolo 5 zl, z ich 17- tu zalezy cena od ilosci zuzytej farby- mysle ze to niezle rozwiazanie dla tych co musza czesto farbowac. Przod glowy to jeszcze dokladnie umiem zrobic ale tyl to na oslep, hehe
    Moja mama farbuje siwe saszetka Marion bodajrze, nie wiem jak jej to lapie na siwych, no niby mniej inwazyjna metoda. Raz tez saszetki uzylam- innej firmy- i efekt polowiczny. Z kolei maska mi nie lapie siwych, natomiast ta czesc wlosow , ktora mam po dekoloryzacji z czarnego.
  • gość 2015.01.25 [19:02]
    Mam 50 lat i niestety sporo siwych włosów na przodzie.Mój normalny kolor to ciemny blond.Zawsze miałam pasemka tyle, że ostatnio fryzjerka powiedziała, że już dalej już się tak nie da. Co do różnokolorowych pasemek to trochę się bałam. Pani w kosmetycznym poradziła mi żebym spróbowała szamponem koloryzującym właśnie z firmy Marion nr 62 ciemny blond.I działa !!!!!Trzyma się co najmniej miesiąc,saszetka kosztuje 3.50 zł.
  • taveneedting1979etyze 2015.01.26 [20:19]
    Może na tym forum znajdzie się ktoś kto doradzi?
    Mam duzo iwych włosów więc farbuję je często. Raz na miesiąc. Ale tak prawde mówiąc to powinnam raz na 2 tygodnie, bo wtedy już widac siwy odrost.
    Poradzicie, co robić z tym cholrenym przedziałkiem, na ktorym najszybciej widać siwy odrost? Nie piszcie, zebym się czesała w zygzak, bo po pierwsze beznadziejnie wygladam, po drugie nic to nie daje...
    Macie jakieś "sztuczki"?
    Jasne http://sza.bi/fTY7
  • littmisundsimp1986kgbat 2015.01.28 [00:00]
    z ciekawości - ile masz lat? pewnie jestes brunetka ?
    Jasne http://eis.cx/423c
  • gośćAnnka 2015.12.11 [12:30]
    a jakich farb używasz? może tu tkwi problem, ja farbuję zawsze farbami Venita Glamour idealnie pokrywają siwe włosy, może tych powinnaś spróbować
  • gość 2016.02.08 [15:39]
    te sztyfty są beznadziejne.kupiłam i użyłam 1 raz.bardzo się marzą,włosy wyglądają jak tłuste .nie wspomnę o zabrudzonych ubraniach oraz pościeli jak nie zmyje się tego samego dnia.dla mnie syf
  • gość 2016.08.21 [10:12]
    Można pokryć cieniem do oczu, tak jak podkreśla się brwi. Metoda wypróbowana, nie każdy cień jednak dobrze pokrywa.
  • gość 2016.09.20 [23:02]
    Też mam taki problem, u mnie wcześnie zaczęły pojawiać się siwe włosy, ale to kwestia genetyki. Z początku też sięgałam po farby, ale po jakimś czasie koleżanka poleciła mi naturalny odsiwiacz. Podchodziłam do tego newsa z dystansem, ale okazało się, że to jednak działa no i przede wszystkim nie niszczy tak włosów jak farby. Próbowałam kilku odsiwiaczy , ale z tej firmy najbardziej pasuje http://www.ever-green.com.pl/.
  • MilenKaQ 2016.12.01 [12:33]
    spróbujcie spray volume hair plus, używam od miesiąca i jestem bardzo zadowolona!
    bardzo dobrze maskuje siwy odrost
  • gość 2016.12.01 [12:34]
    @MilenKaQ
    http://volumehair.pl czy o to chodzi ?
    rzeczywiście bardzo ciekawe
  • Irenauk 2016.12.03 [13:06]
    Też polecam ten spray, bałam się jak to będzie z blondem czy dopasuje kolor do moich włosów, jest bardzo dobry
  • gość 2016.12.03 [17:33]
    Może kup dobra odżywkę do pielegnacji, ktora stonuje kolor? Np. Absolut Speed Blond z Inoaru- nadaje się do blond włosow oraz siwych. U mnie ładnie odświeża kolor i widze, że włosy są bardziej nawilżone. A w koncu farbowanie wpływa negatywnie na ich kondycję.
  • gość 2017.03.17 [00:18]
    Wiem, że temat z zeszłego roku, ale może go odświeżymy? Jakieś sposoby na odrost? Chętnie zaczęła bym od jakiś naturalnych metod ale jeśli to nie zadziała to może ktoś wypróbował już na sobie jakieś kosmetyki, oczywiście w przystępnej cenie?
  • Madam123 2017.03.22 [10:39]
    tez borykam sie z problemem siwych odrostów, wlosy mam ciemny brąz, w dodatku bardzo szybko rosna, no i juz po 3 tyg trzebaby robic farbe zeby to ukryc... :/ ostatnio uzywam sprayu maskującego odrosty z l'oreal - dziala i nawet nie brudzi poscieli (chociaż aplikuje go tylko na przedzialek na czubku glowy )
    czasami "oszukuje" i farbuje po 5 tygodniach tylko przedziałek i wlosy w okolicy uszu - tam gdzie siwizna najbardziej swieci a calosc glowy staram sie farbowac co 10 tyg (mam wlosy poldlugie ,proste z przedzialkiem)
    przerabialam juz farbowanie na jasniejszy kolor, mialam rudo miedziany ale efekt byl sredni bo odrost i tak mialam ciemno brazowy ze swiecacymi siwymi. teraz planuje zrobic u fryzjera jakies refleksy i moze poprostu co jakis czas tylko te refleksy odswiezac a calosc glowy farbowac rzadziej? sama nie wiem, ta siwizna to zmora na ktora nie ma rady smutas.gif
  • madga16 2017.03.30 [00:27]
    a aplikujesz go przed snem czy rano??
  • sonka_ddz 2017.03.30 [16:13]
    na siwe odrosty bardzo dobrym produktem jest magic retouch od loreal. Jest to w formie takiego sprayu, którym się psika w widocznych miejscach i to pokrywa włosy u nasady. Bardzo łatwo się aplikuje i na pewno działa w przypadku siwych i jasnych włosów farbowanych na ciemne kolory bo sama stosuję. Słyszałam, Że jest trochę problem w drugą stronę (ciemne do jasnego) ale jasne do ciemnego bardzo dobrze łapie.
  • gość 2017.05.09 [13:06]
    Na pewno używanie pielęgnacji do blond i siwych włosów np speed blond od inoara by Ci pomogło wyrównać kolor

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...