Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość evvela

Jak pielęgnować farbowane blond włosy by nie stawały się rudawe ?

Polecane posty

Gość evvela

Od kilku lat farbuję włosy na jasny blond. Z natury mam ciemny blond do jasnego brązu. Mój problem to szybko pojawiające się ciemne odrosty i taki zrudziały kolorek od skóry głowy. Nie wiem czy wynika to z niedokładnego pofarbowania odrostów czy raczej jest to efekt chlorowanej wody i osadu powstającego od odżywek do włosów. Generalnie już 2-3 tygodnie od farbowania kolor ze "świetlistego" staje się taki brudnawy. Problem dotyczy jedynie włosów u nasady skóry głowy, na dalszej długości kolor jest bez zarzutu. Zastanawim się czy są jakieś inne sposoby niż farbowanie włosów co 3 tygodnie. Może jakieś specjalne szampony do włosów blond lub płukanki ? W drogeriach jest taki szmpon Regenal czy jakoś tak, ale on chyba jest raczej do włosów siwych i platynowych blond. Boje się go sprawdzić by włosy nie zmieniły koloru na szaro-mysi. Jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Długowłosa_blondynka
Evvela !!!!! Ja rozjaśniam włosy i niestety przychodzi czas, że stają się lekko żółtawe. Stosuję wtedy szampony likwidujące żólty odcień włosów - jak np. Regenal - ten zastosowałam jako pierwszy (ok. 15-18 zł), ale teraz znalazłam już tańsze odpowiedniki tego szamponu i stosuję albo kropelki do rozcieńczania w wodzie (oczywiscie koloru niebieskiego tak jak Regenal) ale tu można przesadzić z ilością jeśli się nie dostosuje do ilości kropel podanych na ulotce i wtedy wyjdzie kolor lekko bym powiedziała siwy, albo stosuję szampon z Bielendy. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy Regenalem a innymi odpowiednikami jedynie różnica w cenie, która jest diametralna. Generalnie polecam wszystkie medykamenty likwidujące żółtawy odcień, bo na prawdę jest różnica. Ps. Wszystkie te medykamenty - szampony, balsamy, krople są koloru niebieskiego jak atrament i oczywiście jest zdziwienie, gdy się wyleje Regenala na rękę a tu... niebieski szampon, ale bynajmniej włosy nie pozostają niebieskie, tylko z żółtego stają się z powrotem blond !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja farbuję się na platynowy blond i aby utrzymac ładny odcień koloru stosuję krople płukanki do rozcieńczania w wodze Florinium Sliver (mogłam troche przekręcic nazwę). Kupuję je w salonie fryzjerskim za ok 16 zł. Tylko mi fryzjerka poleciła dodawać kilka kropel nie do wody ale do odzywki do włosów, zamieszać i nakałdać na kilka minut na włosy, po czym spłukiwać. Kolorek utrzymuje mi sie śliczny, a włosy farbuję średnio co 3 - 4 miesiące. Ostatnio kupiłam sobie szampon rewitalizujący kolor z Joanny. Jest w takiej wielkiej butli z dozownikiem i ma kolor ciemno- fioletowy. Tez jest dobry, stosuję go kiedy kończy mi się odżywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, i nie bój sie - kolor nie stanie się szaro-mysli. Jeżeli przesadzisz z płukanką, albo wylejesz jej za duzo na jedno miejsce to farbowane włosy moga w tym miejscy przybrać delikatnie fioletowy odcień. Raz mi sie tak zdarzyło, kiedy jeszcze rozcieńczałam płukankę w wodzie, ale po kolejnym myciu całkiem przebarwienie zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Wielkie dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W kropceeee
Dziewczyny, a co zrobic z włosami , które mają naturalny kolor ciemnego blondu i robione były na nich pasemka? Zawsze chodziłam do fryzjerki, teraz mam okres "bez funduszy" i potrzebuję jakiejś farby blond, by pozbyć się odrostów i coś zmienić. Jaką kupić? A do pasemek uzywalam Regenalu, choć potwornie drogi-brrr. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
W kropce, to zależy co chcesz zrobić. Jeśli chcesz zrobić pasemka, możesz to zrobić dowolną farbą rozjasniającą blond. Jeśli z kolei chcesz się ich pozbyć (pasemek) i wrócić do naturalnego koloru ciemno-blond zamiast farby mozesz użyć tonera / szamponu koloryzującego. Mniej zniszczysz wtedy włosy, ale musisz pamiętać że pasemka zawsze będą ciut jaśniejsze od reszty włosów. Co do rozjaśniania używam Garniera Nutrisse(100 lub 101), są dobre i rozjasniają włosy od brązu/ciemnego blondu. Nie trzeba używać dekoloryzatora kolor włosów jest jasny bez żółtego/pomarańczowego odcienia, kóry często występuje gdy samodzielnie farbuje się bardzo ciemne włosy na blond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Koszt Garniera to ok 12-15 zł. Broń Boże nie kupuj preparatów do pasemek, strasznie niszczą włosy, wręcz je rozpuszczają !!! Kiedyś w przypływie głupoty kupiłam taki preparat Joanny do pasemek w formie niebieskiego proszku. Efekt był taki że po zrobieniu próbnie kilku pasemek na grzywce musiałam je wyciąć bo włosy były zupełnie spalone, jakby rozpuszczone, nie dało się ich rozczesać. Koszmar !!! Dobrze, że nie robiłam pasemek na całych włosach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy bym się nie zdecydowała sama farbować włosy. Ja robię sobię jednokolorowy balejage - platynowy blond. Cienkie pasma włosów, ale bardzo gęsto malowane. Wtedy odrosty nie sa tak widoczne i wszystko wygląda bardziej naturalnie. W kropceee - jeśli chcesz się pozbyc odrostów, a nie możesz iść do fryzjera, to spróbuj przyciemnić pasemka, wracac powoli do naturalnego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W kropceeee
Dziewczyny, będę zmuszona pozbyć się niedługo pasemek ze względu na odrosty, które mnie drażnią. Muszę to zrobić w domowym zaciszu- stąd moje pytanie. Sama pasemek sobie w życiu nie zrobię, więc zostało mi chyba zafarbowanie ? albo rozjaśnienie-właśnie tego nie wiem, kompletnie zielona jestem :(. Wiem tylko,że chcę mieć włosy w kolorze blondu, ale nie mojego ciemnego - brrr:). Tak kombinuję, bo szykuje mi się długi wyjazd za granicę do pracy, a nie sądzę, by w fabryka z kurczakami była gdzieś blisko fryzjera i zebym znalazła na niego czas-niestety takie są realia-brr. Perspektywa odrostów i straszenia innych mnie przeraża, więc postanowiłam poszaleć sama z jakąś farbą, żeby potem móc sobie radzić samej. Dzięki za rady. Może któraś z Was zna jakąś fajną farbę, czy rozjaśniacz, bo ja nie wiem, co to ma być. Tyle tego w sklepach,że z głupiałam do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
No to chyba najlepszy będzie szampon koloryzujący zbliżony odcieniem do Twojego naturalnego koloru włosów. Nie rozjaśniaj całych włosów do koloru pasemek bo potem będziesz musiała cały czas walczyć z ciemnymi odrostami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zqlosia
Dziewczyny mam do was pytanie mam włosy koloru ciemno brązowego i bardzo potrzebuje odmiany. Postanowiła że jak zdam dobrze mature to zafarbuje je na blond(oczywiście u fryzjerki). Czy kolor wyjdzie jasny blond czy może być z tym problem?? Aha i czy jest taka mozliwosc ze strasznie mi nie bedzie pasował bo mam ciemno brazowe oczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demonka
Zglosiu na poczatek proponowalabym Ci zebys zrobila sobie gesto pasemka to zobaczysz czy Ci bedzie pasowal ten kolor oswoisz sie z tym troche a dopiero po jakims czasie (np. jak pojawia sie odrosty) calkiem blond, mi szczerze bardzo sie podoba polaczenie ciemnych oczu z blondem, niebieskich z brazem i tak dalej na zasadzie kontrastu:P jak dobry fryzjer (dobry nie zawsze znaczy drogi) to powinny Ci wyjsc blond bez problemu, a jak wyjdzie lekko zolto-rudawy to fiolerowa plukanka i po sprawie:) piekny kolor gwarantowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiulka
Ja mam pytanko.. bo zqlosia napisała ze chce brązowe włosy przefarbować na blond.. a ja mam podobny problem... z tym ze mam pofarbowane włosy z zewnatrz na blond a od spodu brąz.. (moj naturalny to ciemny blond) i mam mały problem bo mam juz dosc duze odrosty a chciałam sie przefarbowac całosc na blond... czy te włosy brązowe musze najpierw odbarwic lub tez nalozyc rozjaśniacz czy ta farba Garniera co Evvela polecała starczy by wyszły mi takie same blond włosy jak pofarbuje te z zewnatrz??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondom niee
mam pytanko, mam odrosty (bardzo ciemny blond) na ok 5cm. zapuszczanie wlosow zeby pozbyc sie pasemek dlluuuugo potrwa(pasemka sa blond-teraz rudawe).czy zafarbowac wlosy??jak tak to czym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondom niee
czy gdybym zafarbowala wlosy(nie wiem, szampon koloryzujacy) czy odrosty bardzo roznilyby sie od tych farbowanych?????) czy kolor bykby rownomierny??help meee. nigdy wiecej blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1987
witajcie! wszedzie pisza ze zeby zlikwidowac zolty odcien po rozjasnianiu wlosow to nalezy je myc regeneralem lub jakimis fioletowymi plukankami! i sluchajcie ja tych rzeczy uzywalam i w niewielkich ilosciach i wlosy zamiast wyjsc platynowy blond ciagle mi wychodza takie typowo fioletowe tzn. z odcieniem fioletu! i co robic w tej sytuacji?? pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natttalia
Ja uzywam rozjasniacza zadnych farb i wlosy mam bardzo jasne wogole nie sa zolte powiem wiecej ze co mycie glowy wydaja sie byc jasniejsze dodam ze moje naturalne wloski sa w kolorze ciemnego brazu po rozjasniaczu mam taki kolorek jak np.Doda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kat909
natttalia a jakiego uzywasz rozjasniacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika 1986
Witam ja mam od was troszke odmienny problem ale licze na pomoc moje droge zaczne od pocztaku moj naturalny kolor to ciemny blond taki mysi troche kilka lat farbowalam na blond moze nie platynowy ale blondzik bardzo jasny ?? czy macie moje drogie kolezanki jakies pomysly co z tym faktem zrobic??a przy okazji do wlosow farbowanych na blodn by nie byly jak szczotka polecam kosmetyki firmy kerastase fakt cena moze byc odstarszajaca ale oplaca sie niewielka ilosc np preparatu oleo relax na wlosy dlugie 2 nacisniecia dozownika i wlosy sa miekkie swiecace i na dodatek nie sa tluste jak po innych olejkach.Wiec help??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amika 1986
cos mi sie wycielo wybaczcie :) mialam na mysli zmiane koloru z jasnego blondu na ciemny blond:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam podobny, choc nieco inny problem. Jestem naturalną ciemną blondynką. Nigdy w życiu nie farbowałam wlosow (balam sie zniszczenia, przesuszenia, odrostow etc) ale chcąc je nieco rozjasnic uzywalam sprayow rozjasniajacych (z Palette i Joanny) a takze ziolowe plukanki do wlosow. Dalo to naprawde niezly efekt, wlosy sie rozjasnily o ok. 2-3 tony. Kolorek jest taki jak chcialam czyli zloto-sloneczny blond. Jednak czasem kiedy przesadze z ziolami robi sie za bardzo zolty...i zastanawiam sie co mam z tym zrobic. Radzicie uzyc fioletowego szamponu typu Regenal, Kallos czy Joanna...tyle, ze wtedy wychodza platynowe, prawda? A ja nie chce miec bialej glowy, tylko taka sloneczna...Bardziej zlota niz srebrna. Boje sie, ze po zastosowaniu tego typu szamponu bede miala biale wlosy. Czy mozna za pomoca tych szamponow (moze dodajac kilka kropel na duza ilsoc wody?) uzyskac lagodny efekt zniwelowania zoltka na glowie? Poradzcie, bo juz nie wiem co mam robic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herniczek
od kilku lat robię pasemka u fryzjera bardzo dużo mam blondu.A swój odcień włosów mam ciemny blond.teraz sama chciałabym farbować odrosty jak mam to zrobić żeby efekt był taki sam jak przy pasemkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herniczek
pomóżcie od kilku lat robię pasemka u fryzjera bardzo dużo mam włosów blond teraz sama chciałabym farbować odrosty jakiej farby użyć żeby był taki sam efekt jak przy pasemkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWIET
WITAJCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWIET
Dziewczyny ja natomiast najperw rozjaśniałam włosy ,potem zafarbowałam całość na brąz -i aktualnie zastanawiam się nad powrotem do blądu .Boję się że włosy moje tego nie wytrzymią .Napiszcie co radzicię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patussia
hej.mam problem mam kolor włosów naturalny ciemny blond i mam na nich pasemka blond...bardzo dobrze czuje sie w tych pasemkach tylko jest problem bo strasznie niszcza sie włoski, są bardzo suche i myślałam żeby zafarbowac całe włosy na blond:)bo farba niby niszczy mniej włosy niż rozjaśniacz...tylko z drugiej strony to najgorsze będą te odrosty bo jak mam pasemke to robie co 6 miesięcy. Ponieważ te odrosty az tak bardzo nie zucaja sie w oczy:)pomóżcie mi, co mam zrobić?:)mam tez ciemna karnacje i piwne oczy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×