Odpowiedz na ten temat

Jaka szkoła kosmetyczna najlepsza? Czy może studia kosmetologiczne?

• Amelka6 2012.08.29 [09:45]
    Cześć!!
    Myślę o szkole kosmetycznej, ponieważ dochodzę do wniosku, że najlepiej jednak mieć zawód. Nie zawsze, niestety, po studiach znajduje się to, czego się szuka (mam na myśli pracę). Kosmetyka chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu ale wciąż nie mogę się zdecydować. Możecie mi coś doradzić? Może sami studiujecie bądź uczęszczacie do jakiejś dobrej szkoły policealnej? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. usmiech.gif

• krystekson 2012.09.03 [07:34]
    Akurat w branży kosmetycznej studia są tyle potrzebne co...
    Idź na dobre szkolenia, a wtedy znacznie łatwiej będzie ci o pracę. Sama uczyłam się w New Nails. Robiłam tam stylizację paznokcia - to najdłuższe szkolenie zawodowe. Wiem, że wybór był dobry, bo bez problemów znalazłam dobrą pracę, a taki właśnie był mój cel oczko.gif
  • Amelka6 2012.10.15 [12:45]
    No właśnie. Niektórzy uważają, że studia to podstawa. Ja jednak jestem zdania, że przy niektórych zawodach, niekoniecznie.
    Dlatego zgadzam się z Tobą, że kursy i szkolenia to najlepsza opcja. W szczególności akurat przy opcji branży kosmetycznej.
    Zdecydowałam się więc na Szkołę Policealną AP Edukacja.
    Jestem bardzo zadowolona. Szczególnie jeżeli chodzi o pracownie. Serio, nie myślałam, że są tak dobrze wyposażeni. Polecam.
  • xzcCCc 2012.10.15 [12:48]
    Nie zgadzam sie... po kosmetologii na Uniwersytetach medycznych sa ogromne mozliwosci i o wiele wieksze perspektywy pracy np. z lekarzem dermatologiem - przyjmie on tylko osobe po uczelni, po kursach juz nie
  • Martittaa 2013.01.20 [19:03]
    Dziewczyny, super ofertę mają w Studium Kształcenia Kadr SKK w Bydzi. Mają roczne(!) studia podyplomowe z KOSMETOLOGII. W ogóle teraz mają promocję, jak się zapiszecie do 31 stycznia, to całość studiów będzie kosztować 2900zł, a nie 3600, więc jest super okazja (no i oczywiście można to rozbić jak najbardziej na raty). Sama się zastanawiam, bo miałam tam kurs wizażu i widziałam ich pracownie kosmetyczną - jest bardzo dobrze wyposażona i pracują na świetnych kosmetykach, typu Guinot, Collin (francuskie, z wyższej półki). Program obejmuje m. in. dermatologię, farmakologię, anatomię, chemię kosmetyczną, wizaż, estetykę, marketing itd. Oferta super, chyba się skuszę, bo jednak to podyplomówka i to już jest jakiś konkret. Można otworzyć swój salon potem, albo po prostu poszerzyć swoje kwalifikaacje zawodowe. A, no i jak byście się chciały zapisać np z koleżanką czy siostrą, albo wieksza ilościa osob, to sa super rabaty smiech.gifsmiech.gifsmiech.gif no i babeczki tez tam sa sympatyczne usmiech.gif
    JAk chcecie sobie zobaczyć ofertę, to tu macie:
    http://skk.pl/bydgoszcz-skk/studia-podyplomow e-bydgoszcz/2124-kosmetologia-nowosc-bydgoszcz
    Myślę, że naprawdę warto. Pozdrawiam usmiech.gif
  • Martittaa 2013.01.20 [19:04]
    Dziewczyny, super ofertę mają w Studium Kształcenia Kadr SKK w Bydzi. Mają roczne(!) studia podyplomowe z KOSMETOLOGII. W ogóle teraz mają promocję, jak się zapiszecie do 31 stycznia, to całość studiów będzie kosztować 2900zł, a nie 3600, więc jest super okazja (no i oczywiście można to rozbić jak najbardziej na raty). Sama się zastanawiam, bo miałam tam kurs wizażu i widziałam ich pracownie kosmetyczną - jest bardzo dobrze wyposażona i pracują na świetnych kosmetykach, typu Guinot, Collin (francuskie, z wyższej półki). Program obejmuje m. in. dermatologię, farmakologię, anatomię, chemię kosmetyczną, wizaż, estetykę, marketing itd. Oferta super, chyba się skuszę, bo jednak to podyplomówka i to już jest jakiś konkret. Można otworzyć swój salon potem, albo po prostu rozszerzyć swoje kwalifikaacje zawodowe. A, no i jak byście się chciały zapisać np z koleżanką czy siostrą, albo wieksza ilościa osob, to sa super rabaty smiech.gifsmiech.gifsmiech.gif no i babeczki tez tam sa sympatyczne usmiech.gif
    JAk chcecie sobie zobaczyć ofertę, to tu macie:
    http://skk.pl/bydgoszcz-skk/studia-podyplomow e-bydgoszcz/2124-kosmetologia-nowosc-bydgoszcz
    Myślę, że naprawdę warto. Pozdrawiam usmiech.gif
  • MagdalenaKK 2013.02.25 [14:45]
    Ja robiłam kursy we Wrocku, w nieco mniej znanej szkole Marzeny Daleckiej, ale jestem zadowolona. Panie, które mnie uczyły opowiedziały dokładnie o wszystkim, a i pracownie kosmetyczne są odpowiednio przygotowane. Polecam, jeśli ktoś jest z okolic usmiech.gif
  • jfjsdfkjdk 2013.04.30 [22:17]
    www.tomastest,.eu
  • Justyś Pacuś 2013.06.06 [07:28]
    Jeśli chcecie wychodzić codziennie ze szkoły z satysfakcją to sprawdźcie Policealną Szkołę Kosmetyki, Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Warszawie, na Strym Mieście (Podwale).

Szkoła jest niepubliczna, dlatego trzeba za nią płacić, co nie zmienia faktu że inwestycja szybko się zwróci. Profesjonalnie wyposażone gabinety na zajęcia praktyczne i stały dostęp do produktów podczas zajęć - to chyba najważniejsze.

Atmosfera w szkole jest dobra, być może dlatego że jest to szkoła niepubliczna i nauczyciele podchodzą do uczniów z większą sympatią niż z pazurami usmiech.gif

• gość 2013.06.10 [11:10]
    zastanawiałam sie nad ta szkołą, a własnie jakiej wysokosci mają czesne, iz na stronie ich trudno to wyszukac?
  • alina maksik 2013.06.14 [07:39]
    W tym zawodzie nie trzeba kończyć żadnych studiów, absolutnie. Wystarczy pakiet dobrych szkoleń no i przede wszystkim własna ciężka praca nad umiejętnościami - zapewniam, że to da efekty. Może nie dzień, nie jutro, ale efekty będą.
  • study4u 2013.10.18 [11:54]
    Ja polecam, moją uczelnią była Śląska Wyższa Szkoła Medyczna , po ukończeniu znalazłam dobrze płatną pracę w zawodzie! polecam!
    Tutaj macie linka z informacjami: http://www.study4u.eu/Uczelnie/Polska/Katowic e/Slaska_Wyzsza_Szkola_Medyczna.html
  • Polskie Centrum Serwisowe IPL 2013.11.25 [14:34]
    Rzeczywiście wybranie odpowiedniej szkoły wyższej/studium, czy innego rodzaju szkół to poważna decyzja. Jednak nie zapominajcie drogie przyszłe studentki, uczennice oraz nawet absolwentki o dokształcaniu się we własnym zakresie.
    Kosmetologia rozwija się tak szybko, trzeba być na bieżąco z wszelkimi nowinkami, a często również uczęszczać na kursy potwierdzające umiejętności certyfikatem.
    W swojej kilkuletniej praktyce zdążyliśmy poznać urządzenia IPL bardzo dobrze; chętnie dzielimy się zebranymi doświadczeniami.
    Dla Was piszemy oraz publikujemy na swojej stroniewww.gancservice.pl teksty branżowe skupiając się na technologii IPL (Intensywnie Pulsujące Światło) stosowanej do epilacji, czy np. usuwania przebarwień. Jest to metoda już praktycznie powszechna w gabinetach upiększających.
    Na studiach otrzymacie w tym temacie tylko kilka zdawkowych informacji, gdyż program nauczania w tym zagadnieniu jest bardzo szczupły, ogólnikowy. Mamy nadzieję, że nasze artykuły wypełnią luki w Waszym zasobie informacji o nowoczesnych technikach.
    Obserwujemy, ze coraz więcej Gabinetów Kosmetycznych wyposaża się w aparaturę IPL, E-Light, SHR i inne podobne Laserom. Wielka strata być Kosmetologiem i nie znać metodyki oraz prawidłowej obsługi tego typu urządzeń.
    Pokieruj swoją karierą i uzupełniaj wiedzę o to co najistotniejsze w zawodzie usmiech.gif
  • haneczka12 2014.01.31 [14:35]
    Mam skończone studia, uzupełnione o kurs wizażu usmiech.gif Moim zdaniem takie wyjście jest najlepsze, mam wyższe wykształcenie no i dodatkowy fach w ręku. Już chyba od dziecka chciałam się tym zajmować, podkradałam mamie kosmetyki i malowałyśmy się siostrą przed lustrem usmiech.gif hehe fajne wspomnienia zostały z tego okresu usmiech.gif no więc w sumie „pisana” mi była Szkoła Piłsudskiego w Łodzi i kurs wizażu usmiech.gif Mamy dobrze wyposażone pracownie, dużo produktów, nie trzeba nic kupować z własnej kieszeni – duży plus. Bo czasem słyszę od koleżanek z innych szkoły, że sporo kasy wydają na produkty do nauki, u nas jest wszystko na miejscu za free.
  • gość 2014.02.02 [22:58]
    I po co Ci te studia jak twoim marzeniem było malowanie? Sam kurs wizau by Ci wystarczył przeciez.
  • Karola_P 2014.02.03 [10:14]
    Zgadzam się z dziewczynami, nie potrzebna Ci szkoła, żeby byś dobrą kosmetyczką. Najważniejsza jest wiedza, zdolności i chęci. Moja koleżanka zrobiła sobie kurs online z zakresu kosmetologii, jest zadowolona, dostała certyfikat i teraz ma się czym chwalić a praktyki zawsze się nauczysz.
  • gość 2014.03.21 [00:25]
    jakie szkoły polecacie po technikum ekonomicznym? gdzie iść najlepiej żeby mieć zawód kosmetyczki po studiach
  • magda bielczyk 2014.05.08 [07:17]
    Nie ma szkoły, która na 100% sprawi, że będziesz dobrą kosmetyczką, w tym zawodzie najwięcej zależy przecież od ciebie Musisz chcieć się rozwijać, bardzo dużo dają dobre szkolenia. Nie musi to być studium kosmetyczne, ani tym bardziej studia - mogą to być szkolenia, abyś tylko potrafiła z nich korzystać.
  • ania mielcarz 2014.05.09 [07:30]
    Szkoła niczego sama nie zrobi. Szkoła może porządnie przepracować dany temat, ale nikomu wiedzy do głowy nie wbije. Przy czym ktoś kto faktycznie chce cokolwiek osiągnąć w temacie, da radę to zrobić - zaangażowaniem.
  • magda bielczyk 2014.05.12 [07:13]
    No wiesz, to jest też kwestia tego, jak dany temat zostanie opracowany, bo z tym może być różnie. Jedna firma zrobi to na odwal się, a inna profesjonalnie. Duże znaczenie ma również to, kim są prowadzący zajęcia...
  • gość 2014.05.12 [11:14]
    magda bielczyk masz dużo racji, mam kuzynkę która poszła najpierw na studia z kosmetologii płaciła kupę kasy miesięcznie i tak na prawdę nic się nie nauczyła. A w tym zawodzie wiadomo że głównie chodzi o praktykę. Dlatego potem zapisała sie na kursy, w Warszawie znalazła szkołę która miała najlepsze opinie, Select z tego co pamiętam . I tam chodziła na fryzjerstwo, wizaż i paznokcie i dopiero wyszła zadowolona oczko.gif Szkoła zapewniała modelki więc cały czas mogła ćwiczyć i wprawiać się do zawodu., także też jestem zdania że lepsze sa kursy niż te całe studia oczko.gif
  • magda bielczyk 2014.05.13 [07:21]
    No nie powiem że lepsze, ale na pewno są łatwiejszym sposobem na zdobycie tego zawodu. Mnie wszystko nauczyli w new nails. Ludzie wychodzą ze studiów z zerowymi umiejętnościami głównie dlatego, że na studiach się bawili, a nie rozwijali w temacie.
  • ania mielcarz 2014.05.14 [07:29]
    Ludzie dalej nie rozumieją, że za picie na studiach raczej nikt im w przyszłości nie zapłaci. Tymczasem wystarczy systematyczna praca nad rozwojem własnym i z czasem ma się i etat, i klientki prywatnie. Tak więc akurat to się oplaca.
  • karlaset 2014.05.15 [07:25]
    Ja zaczęłam kilka dni temu szkolenia kosmetyczne, oczywiście zawodowe i niczego w tym względzie zmieniać nie zamierzam. Były też pomysły studiów, ale widzę co mają znajomi z okolicy - nikt nie pracuje w zawodzie smutas.gif
  • karlaset 2014.05.16 [07:24]
    Inga - tj. 5 lat na studiach + jeszcze kursy. Tyle czekać? Uważam, że w tym momencie wygrywa ten, kto ze studiów rezygnuje, przynajmniej chcąc pracować w tym zawodzie - bo wiadomo, prawnik czy lekarz wymaga, ale dla kosmetyczki studia nie są potrzebne.
  • Ingalos 2014.05.19 [07:27]
    Czy ja wiem? Studia nie muszą oznaczać dramatu. Cały czas wszystko uzależnione jest od tego, co dokładnie się na tych studiach robi. Bo jeśli się rozwijasz, zdobywasz zlecenia, budujesz doświadczenie to tak czy siak, dobrze na tym wyjdziesz.
  • kamila broziak 2014.05.20 [07:24]
    Oj, tak czy siak 5 lat spędzonych na studiach nie przekłada się na posiadanie wiedzy, która dałaby jakieś szanse rozwoju i zdobycia większego doświadczenia. A o to głównie chodzi, prawda?
  • karonia 2014.05.21 [07:14]
    Dobrze zrobionych kilka szkoleń zawodowych daje bez większych problemów kwalifikacje do znalezienia pracy. Jeśli to jest jeszcze poparte jakimiś porządnymi praktykami to tym bardziej nie powinno być problemu z szybkim znalezieniem etatu.
  • kosmetyczka_trojmiasto 2014.05.26 [12:22]
    Uważam, że najważniejsze jest zdobyte doświadczenie w naszej pracy, czyli praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka. Szkoła wyższa jak najbardziej podnosi nasze ego, natomiast nie nauczy nas zawodu kosmetologa od strony praktycznej tylko wszystko opiera się na teorii. Wiedza jak najbardziej nam się przyda, nie neguję tego, natomiast są zdecydowanie szybsze i łatwiejsze sposoby na dokształcenie się w tym kierunku. Nawet po skończeniu studiów operujemy tylko podstawowymi umiejętnościami, żeby pójść dalej w nowinki kosmetyczne musimy sami na własną rękę kombinować ze szkoleniami! Dlatego jestem jak najbardziej za kursami, które wychodzą nam taniej i skupiamy się przede wszystkim na PRAKTYCE. Znam bardzo fajną firmę w trójmieście, szkoliłam się w różnych miejscach, ale tam po raz pierwszy poczułam pełen profesjonalizm. Polecam broadway beauty północ Gdynia, szkoliłam się tam z elektrokoagulacji, permanetnego i mezo igłówki, ale z tego co pamiętam mają też kursy zawodowe. Życzę powodzenia dla przyszłych kosmetyczek!
  • gość 2014.06.02 [14:52]
    Nie polecam szkoły "styl-studio" w Łodzi. właścicielami są ludzie o nazwisku Kaleta. Niczego tam się nie nauczysz. Omijać z daleka, chyba że chcesz stracić pieniądze
  • urszelka 2014.06.03 [13:01]
    Najlepsze są szkolenia kosmetyczne. Powiem Wam jak to wyglądało z perspektywy mojej córki. Po liceum nie wiedziała co chce za bardzo ze sobą zrobić. Poszła na takie szkolenie w Koszalinie u pani Aleksandry Góreckiej i tak ją tam zainspirowali - poczuła, że to jej droga. Dziś ma dwa salony kosmetyczne. Także myślę, że warto próbować, a szkolenia idealnie się do tego nadają.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...