Odpowiedz na ten temat

kurs wizażu czy znajdę pracę w salonie kosmetycznym? Pomocy

• Anikas 2010.07.08 [16:00]
    Hej dziewczyny, jestem wizażystką amatorką z dużym doświadczeniem, planuje zrobienie kursu w tym kierunku, ale nie wiem czy znajdę po nim pracę, może podpowiecie mi czy warto i czy są tu jakieś wizażystki? W tej chwili wykonuje tę pracę jako dorywczą. Dzięki.

• Anikas 2010.07.08 [16:16]
    up

• Agyness 2010.07.08 [16:18]
    jakiej pracy konkretnie szukasz? w salonie jako kto? czy przy sesjach? bo to ma kluczowe znaczenie.
  • Anikas 2010.07.08 [16:23]
    No więc wykonuję makijaże ślubne i wieczorowe, wykonywałam też do sesji zdjęciowej, mam fotografie. Muszę zmienić zawód i mam plan, ale też nie jestem pewna czy warto. Zamierzam ukończyć jednoroczną szkołę technik usług kosmetycznych i zrobić profesjonalny kurs wizażu

• Anikas 2010.07.08 [16:24]
    Jak wiadomo szkoła i kursy kosztują, skończyć je po to żeby znowu siedzieć w domu nie ma sensu.
  • Anikas 2010.07.08 [16:36]
    up usmiech.gif dziewczyny proszę o konkretne rady usmiech.gif

• panic 2010.07.15 [22:54]
    zrób kurs, mamy takie czasy, że nikt Ci na słowo nie uwierzy, że jesteś dobrą wizażystką, a jak zobaczą dyplom to od razu będą Cię inaczej traktować, ale musisz znaleźć taki kurs, po którym ten dyplom dostaniesz, ponieważ przeważnie masz tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu, ale wiem, że w pro-activ kurs można zakończyć egzaminem po którym uzyskuję się dyplom...po takim przeszkoleniu na pewno i z doświadczeniem na pewno będzie Ci łatwiej dostać pracę
  • karolina jarocka 2012.10.15 [07:38]
    Pracuję w salonie mając wyłącznie kurs stylizacji paznokcia i wizażu w New Nails. To nie oznacza, że jestem gorsza - wykonałam mnóstwo pracy, a te szkolenia były naprawdę bardzo długie. Najważniejsza jednak, że wykorzystałam dosłownie wszystko czego mnie tam nauczono - i dalej to wykorzystuję. Klientki najczęściej w naszym salonie wybierają właśnie mnie.
  • garmania 2012.10.16 [07:20]
    To zależy u kogo będzie to kurs, czy obejmował wszystko co istotne, no i czy ty sama masz odpowiednie podejście. Generalnie nie ma problemu, ale zakładając, że sama jesteś naprawdę zaangażowana w naukę i po prostu ci zależy. Jak to oceniasz?
  • iza praska 2012.10.17 [07:28]
    To zależy czy tylko wizaż masz na papierze czy faktycznie potrafisz go wykonywać. Jeśli rzeczywiście potrafisz to praca na pewno będzie. Istotne jest podejście do samego szkolenia. Ktoś kto faktycznie idzie po to, żeby się uczyć, pracę na pewno znajdzie.
  • oddajFartucha 2012.10.17 [08:34]
    nie,po kursie wizazu nie znajdziesz pracy w salonie kosmetycznym,tam pracuja manikiurzystki i kosmetyczki
  • kurak m. 2012.10.18 [07:38]
    Powinnaś znaleźć - w większości salonów robią wizaż. Kursy wizażu są dosyć krótkie, ale wystarczające. Kwestia tego co z nimi zrobisz dalej - będziesz się rozwijać, czy staniesz w miejscu...
  • magda praska 2012.10.19 [07:26]
    Ale sam wizaż to może być zbyt mało dla znalezienia zatrudnienia - który salon ma klientek na wizaż na 8 godzin? Sądzę, że mało który. Tak więc radzę jakieś dodatkowe szkolenia. Każda dodatkowa umiejętność to większe szanse na pracę, ale również na lepszą kasę - proste.
  • ewelina kups 2012.10.22 [07:19]
    Jeśli salon specjalizuje się w wizażu to na pewno znajdzie klientki na cały dzień - przecież w tych czasach najważniejsza w biznesie jest właśnie optymalizacja i specjalizacja. Jeśli ktoś robi coś konkretnego dobrze to ma mnóstwo klientek.
  • marta katowice 2013.02.04 [07:34]
    Sam kurs wizażu to trochę zbyt mało, ale jeśli dołożysz do tego jeszcze stylizację paznokcia, to pracę powinnaś znaleźć. Wszystko zrobisz w New nails. Generalnie - liczy się twoje podejście, bo program w new nails obejmuje prawie wszystko co najważniejsze. Kwestia wykorzystania tej wiedzy...
  • nonameuu865 2013.02.26 [15:14]
  • ewelina kups 2014.03.18 [07:18]
    Również radzę radzić także inne szkolenia. Im więcej będziecie potrafiły, tym lepiej dla was, więcej możecie zarabiać. Najważniejsze jest rozsądne podejmowanie decyzji - dobre szkolenia zawodowe to w zasadzie gwarancja etatu, no ale właśnie - zacząć należy od racjonalnego podejścia do tematu.
  • anna mroziak 2014.07.30 [07:19]
    Tak na prawdę wszystko zależy od tego ile potraficie - papier nie ma znaczenia. ja pracę w branży mam po szkoleniach zawodowych, ale robiłam praktyki, szłam do pracy potrafiąc już wykonywać wszystkie możliwe usługi.
  • gość 2014.08.14 [13:10]
    No wlasnie ja też mam prace w salonie kosmetycznym po kursie wizazu w http://www.zdz.lodz.pl/ usmiech.gif I jestem z niej bardzo zadowolona, ciesze sie,ze od razu poszłam na kurs a nie na studia, bo przynajmniej nie zmarnowalam 5-ciu lat na obijanie sie i imprezowanie, tylko teraz juz mam wiecej doswiadczenia,a jeszcze ciagle jestem młodaoczko.gif
  • gość 2014.08.14 [16:13]
    ja myślę,że teraz bardziej zapotrzebowanie rynku idzie w tym kierunku - http://pimik.pl - ku temu na szczęście też są kursy i szkolenia kosmetyczne, ale wiadomo, to już zaawansowany poziom jest. Siostra teraz u nich niedawno się szkoliła.
  • matadorska 2014.08.20 [15:15]
    O ile to będzie porządne szkolenie zawodowe i dopracujesz swoje umiejętności to będzie ok. Ja też zaczynałam na zawodowym w new nails, dalej już sama się rozwijałam. Od ponad roku prowadzę własny salon, tak więc wszystko się da.
  • anna kaliska 2014.08.21 [07:22]
    Pewnie, że znajdziecie. Teraz liczą się umiejętności -to łatwo sprawdzić. Więc nie tyle chodzi o to, jakie będziecie miały papiery, a bardziej o wasze umiejętności. Jeśli będziecie dobrze znały temat to doskonale sobie poradzicie.
  • jania m 2014.08.22 [07:22]
    W tych czasach liczą się przede wszystkim umiejętności, a nie papiery. Macie umiejętności to nie ma problemów z pracą, a same też znajdujecie klientki. Szkolenia zawodowe dużo dają, ale też dużo wymagają - musicie same dbać o swój rozwój.
  • anamanta 2014.08.25 [07:22]
    W salonie kosmetycznym? Jak najbardziej. Salony nie wymagają od razu nie wiadomo jakich umiejętności. Wystarczą szkolenia, a po nich nauczysz się naprawdę wiele - powinnaś być doskonale przygotowana, musisz tylko chcieć.
  • barwinekos 2014.08.25 [07:27]
    Myślę, że bez większych problemów dostaniecie pracę w salonie kosmetycznym ale musicie porządnie to przepracować. Nie twierdzę, że od razu będziecie fachowcami - szkolenia jak wszystko, również wymagają treningu.
  • gość 2014.11.06 [10:17]
    ja robiłam kurs w http://maquillageart.pl/ i znalazłam potem dość szybko pracę, więc moim zdaniem warto się zdecydować, jak ma się zapał to musi się udać oczko.gif
  • gość 2015.08.22 [11:31]
  • gość 2016.02.22 [22:06]
    Są szkoły, które prowadzą takie kursy np. http://fam-makeup.pl/index.php ale nie jest chyba wszędzie wymaganie posiadanie takie wykształcenia kierunkowego. To już chyba zależy od danego pracodawcy.
  • gość 2016.04.11 [12:07]
    zawsze warto się doszkalać, ja robię juz trzeci kurs w Szkole New Nails http://new-nails.com/
  • Sonia277 2017.03.17 [00:24]
    Zawsze warto próbować , każde zdobyte doświadczenie popłaca, im więcej doświadczenia zbierzesz tym lepiej dla Ciebie tzn że się rozwijasz. A w tym kierunku pracę z pewnością znajdziesz. Jeśli interesujesz sie stylizacją,wizażem mysle ze spokojnie mozesz również spróbować swoich sił w szkole http://www.dziewulscy.pl Międzynarodowe Studium Dziewulskich w Warszawie.
    Moja przyjaciółka skończyła ja rok temu i znalazła świetną pracę . Także jak widzisz jeśli chodzi o stylistów i wizażystów o pracę nie jest trudno ! usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...