Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość myku myk

bieganie czy rower?

Polecane posty

Gość myku myk

przy czym bardziej sie chudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B I E G A N I E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieganie!! ja po jeżdzeniu na rowerze stacjonarnym przez prawie 2 miesiace (4 razy w tygodniu po godzinie) miałam wrażenie jakbym przytyła!! Przestałam zaczełam biegać, ale w miejscu i od razu poczułam sie lepiej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
poza tym, przynajmniej stwierdzam to na swoim przykładzie ;), mi bieganie daje niesamowitego kopa energii, taki zastrzyk optymizmu :) słyszałaś, że bieganie jest jednym z najskuteczniejszych leków na depresję? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak nalezy
biegac, szybko czy wolno? i czy mozna w domu czy koniecznie na dworze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
nie wiem, czy akurat Tobie to podpasuje, ale spróbować nie zaszkodzi. ;D ja zawsze staram się biegać z kimś, raczej wieczorem, bo rano nie mam czasu (szkołaaa ^^), mówiąc bieganie mam na myśli jogging. ;) dobrym wyznacznikiem prędkości w joggingu jest to, czy biegnąc z kimś możesz z nim spokojnie rozmawiać, bez rozpaczliwego łapania powietrza. no i oczywiście lepiej jest biegać na dworzu (no, chyba że jeest temperatura -10 stopni ;)) ), bo wtedy organizm jest lepiej dotleniony i efektywniej pracuje. :) poza tym przy joggingu poruszasz się w bardzo naturalny sposób, swobodnie, oczywiście co jakiś czas, w zależności od kondycji, robisz przerwy na marsz. ale się rozpisałam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak nalezy
a ten marsz to jaki, taki wojskowy?? marsz tez jest dobry taj samo jak bieganie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
tak, taki wojskowy ;). wiesz, maszerujesz po to, żeby na drugi dzień nie paść za zmęczenia z powodu przetrenowania, jeśli masz słabą kondycję. ;) poza tym nawet w czasie marszu tętno jest bardzo wysokie, osiągając około 60-80 % tętna maksymalnego, a gdy tak się dzieje, chudniesz najefektywniej. ;D a gdy ktoś jest wyjątkowo ambitny, zawsze woli marsz od przystanku. ;p tylko nie można się przetrenować. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myku myk
A jak czesto nalezy biegac i jak dlugo? Chyba zaczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega girl
ja tez zaczelam biegac i czuje sie super! :) Powiedzcie jakie pozycje polecacie na rozciaganie miesni? czy rozciagcie sie przed bieganiem ale po rozgrzewce czy tylko na koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
kiedy masz czas. :)) wiesz, średnio znam się na tym, ale wydaje mi się, że najważniejsza jest systematyczność. ;)) zachęcam. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega girl
myku myk: jesli obce Ci beiganie, zacznij od marszu (energicznego) podbiegajac sobie pare razy powiedzmy po 1 min. Z czasem wydluzaj bieganie a skracaj marsz. W ten spoob unikniesz zakwasow i nie zniechecisz sie do biegania :) Biegaj/maszeruj nie krocej niz 30 min (desli zalezy ci na wyszczupleniu sylwetki). Optymalnie to 45 min. POzdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
oo, jak miło. ;D ja kiedyś czytałam, że powinno rozciągać się na początku, żeby rozgrzać mięśnie. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega girl
Ja tak w Shapie wyczytalam :) ale nie wiem po co rozciagac miesnie przed wlasciwym bieganiem :) i dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie raz w tygodniu biegania wystarczy? Moze dodam ze regularnie chodze na silownie 4 lub 5 x tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega girl
moim zdaniem to za malo... wszytsko zalezy od tego jaki masz cel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sal
też tak myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy mi na zrzuceniu tak 3 kg. Poźniej chce sie wziac za miesnie brzuszka ale to juz swoja droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega girl
zeby schudnac 1 kg trzeba spalic 1000kal dziennie. 500 kcal ruszajac sie i 500 kcal w pozywieniu (czyli ograniczyc jedzenie). Mysle ze po prostu musisz postawic na wysilek aerobowy: bieganie, fitness itp :) Jak dlugo cwiczysz na silowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×