Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tube map

Ciąża a skalpel ewy chodakowskiej

Polecane posty

Gość tube map

Cześć dziewczyny! Od 5 tyg ćwiczę skalpel Ewy, a dzisiaj ujrzałam wspaniałe dwie kreseczki na teście ciążowym! Czy mogę dalej spokojnie ćwiczyć skalpel? Nie mam konta na facebooku, więc nie mogę zapytać Ewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak myślę że
możesz jednak mimo wszystko skonsultuj to jednak z lekarzem żeby później nie było płaczu.... Ja ćwiczyłam do 6msca ciąży :) choć w 5 i 6 mscu to już raczej takie rozciaganie było tj strech, joga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacieszka
hmm ja bym najpierw skonsultowała to z lekarzem ! Oczywiscie cwiczenia w ciazy jak najbardziej , ale czy skalpel ?? może poszukaj na yt cwiczen dla kobiet w ciazy , a przy najblizeszej wizycie u lekarza dopytaj sie o cwiczenia ;) albo na facebooku napisz do Ewki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuje: ponawiam swoje pytanie. Droga Ewo. Jestem na początku trzeciego miesiąca ciąży (juz czwartego). Chciałabym spytać Cię jak jest z twoimi ćwiczeniami w czasie ciąży? Mam na myśli skalpel I który ćwiczyłam przed zajściem w ciążę. Wydaje mi się, iż szok trening czy killer jest jednak zbyt wymagający Pozdrawiam ! Ewa Chodakowska Serdusio!! w ciazy zalecam jedynie basen i bardzo duzo spacerów zdrowo i racjonalnie sie odżywiaj (niekoniecznie jedz za dwoje ) GRATULUJE!!! ułoże kiedys taki trening, OBIECUJE! wiesz, każdy zawsze w pierwszej kolejności testuje na sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusi_z
Witaj, jestem fizjoterapeutą. I miałam ten sam 'dylemat' co Ty :) Mój organizm dał mi znak w postaci zawrotów głowy i strasznych nudności dokładnie 6 lipca w sobotę po ćwiczeniach Skalpel 1, zrobiłam następnego ranka test, wyszły 2 kreski. Program wydaje się być zbyt intensywny dla NAS :) Rano i wieczorem gdy jest już chłodno zakładam opaskę przeciw kleszczom i innym owadom po czym wychodzę z psem na 30 min spacer i codziennie staram się i ćwiczę na yt z Angeliką Piórko. Lekarze? warto się konsultować ale nie którzy zbytnio chuchają na zimne a w bezruchu się nie da! Ćwiczenia w basenie są świetne, teraz gdy jest ciepło mam swój basen na podwórzu i staram się tam wskakiwać w zimę planuję się zapisać, trzeba jednak uważać by się nie przeziębić czy nie zakazić jakąś wstrętną bakterią. Ja słucham swojego ciała, ćwiczę na ile mam siłę, zależnie od dnia i samopoczucia. Z Ewy niestety musiałm zrezygnować i brakuje mi tego 'jestem z Ciebie bardzo dumna' ale co zrobić jest inny priorytet :) Gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyście są porypane uzależnione od ewy jak można się katować w ciąży!!! spacery... uważaj , bo poronisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za pierdoły ,, uwazaj bo poronisz" do Ciebie,, uwazaj bo sie zesrasz!" cwiczenia ewy w skalpel sa takie samena zajeciach aktywne 9 miesiecy na ktore chodze,wyłączając cwiczenia wymagajace lezenia na brzuchu i cwiczeń wlasnie na brzuch jak czujecieciagniecie badz bol natychmiast sie przestaje i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przed ciążą ćwiczyłam parę miesięcy Killer, ale odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przerzuciłam się na Skalpel. Teraz jestem w 13 tyg.i nadal ćwiczę co drugi dzień, i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ćwiczę skalpel, jestem aktualnie w 4 miesiącu. Nie robię tylko brzuszków i ćwiczeń w leżeniu na brzuchu, zamiast tego robię inne ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie lepiej tylko we dwoje ;) w troje jest suuuuper! A moze niedlugo bedzie we czworo? I tez cwicze skalpel w oczekiwaniu na dwie kreseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BędęMiałaDziecko
Mam pytanie do dziewczyn, które w ciąży ćwiczą SKALPEL.. Jak zachowuje się wasza waga? Czy figura dalej się zmienia w dobrym kierunku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktywna w ciąży
Ja też ćwiczę skalpel, ale tylko połowę, czyli ćwiczenia na ręce i nogi czyli gdzieś niecałe 20 minut, i robię dłuższe przerywy między ćwiczeniami jak czuję, że tempo jest za szybkie polecam na youtubie ćwiczenia Angeliki Pióro są dla kobiet w ciąży bardzo fajne i nie jest powiedziane, że w ciąży tylko spacery...każda aktywność jest wskazana, u mnie np przez problemy z układem moczowym całkowicie odpada basen, a lekarze sami się zabezpieczają i namawiają tylko do spacerów, żeby nie było nic im do zarzucenia, każda kobieta zna swój organizm i musi się go słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limessa
Ja wlasnie koncze 5 miesiac, cwiczylam przed ciaza skalpel i skalpel wyzwanie, pozniej niestety dopadly mnie straszne mdlosci na 4 pierwsze miesiace ciazy takze jedyne co robilam to chodzilam na spacery z psami a terazw 5 czuje sie znow super i cwicze. Nie robie cwiczen na brzuch oczywiscie ale na nogi i rece spokojnie. Poniewaz jestem osoba wysoka (185cm) dopiero co zaczyna sie u mnie pojawiac brzuszek ciazowy takze podczas cwiczen czuje sie komfortowo. Pewnie z czasem bedzie gorzej ale na pewno chce robic jak najwiecej i najdluzej cwiczenia na nogi bo inaczej bede miala straszny celulit. Oprocz tego na weekendy chodze na basen i gram w siatkowke. Poki co przytylam 3-4kg i czuje sie super!! Same spacery to byloby dla mnie zdecydowanie za malo, basen jest super ale niestety nie mialabym czasu i mozliwosci chodzic co 2 dzien. Te cwiczenia nie sa ciezkie, nie jest to cardio tylko cwiczenia na poszczegolne partie ciala i dlatego uwazam ze swietnie spisuja sie dla kobiet w ciazy. Ogolnie mam po nich tez duzy zastrzyk energii a nie leze jak kloda przez reszte wieczoru na lozku czy kanapie. Uwazam ze Twoje cialo wie najlepiej czego potrzebuje. Jezeli zle sie czujesz albo masz konkretne przeciwskazania to musisz sie oszczedzac ale jezeli czujesz sie dobrze to nie wiem dlaczego mialabys nie cwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w zaraz 8 miesiacu ciazy i cidziennie cwicze. Jeden tydzien robie 45min 6 minuyowek dtugi tydzien spedd efekt i co tydzień co innego.czasem przedluze ćwiczenia. Czasem po ćwiczeniach czuje niedosyt i jeszcze zumbe zrobie. Przytyłam 5 kg. i czuje sie swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa455
Czy zagląda ktos tu jeszcze? Możecie mi doradzic jakie cwiczenia mogę wykonywać w ciąży (22 tydzień) na posladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed ciaza cwiczylam na silowni. Myslalam, ze jak bede w ciazy to zmniejsze o polowe obciazenie, zmodyfikuje niektore cwiczenia i bede cisnac dalej, ale nic z tego. Organizm podpowiada mi totalne zwolnienie biegu, dlatego przerzucilam sie na skalpel chodakowskiej. Robie go z 1,5 kg na rekach i nogach i dla mnie takie cwiczenia sa teraz dobre - skalpel polecam jesli ktos naprawde wczesniej trenowal intensywnie. Jednak cwiczenia na plecach i brzuchu trzeba zastapic innymi. Ja cwicze pierwsze 30 min (bez brzucha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×