Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

87myszka

co lepsze ćwiczenia w domu czy bieganie żeby schudnąc??

Polecane posty

może mi poradzicie odpowiadając na pytanie w temacie?? czy uważacie że ćwiczenia w domu są równie skuteczne co np. bieganie?? mam 169 cm i ważę 60 kg. Chciałabym schudnąć tak z 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rando z góry dziękuje ci za odp. no np. hula-hop, skakanka, brzuszki, taniec i wszelkie unoszenia nóg. Może mógłbyś coś doradzić?? Chciałabym schudnąć 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczbapi
najlepiej by było jakbyś połączyła jedne i drugie, bieganie (kardio) i coś ala ćwiczenia siłowe (wszelkiego rodzaju brzuszki itd) No i jeszcze jak często zamierzasz ćwiczyć i ile czasu możesz temu poświęcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZGiordano
Autorko 234 minuty tygodniowo zebys osiagnela cel.. Kretynskie pytanie. A SKAD MY TO MAMY WIEDZIEC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Pana bywają na tych forach bardzo rzetelni ludzie, którzy mniej -więcej potrafią na powyższe pytanie udzielić odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazde z tych cwiczen moze byc skuteczne. Na chudniecie dobre sa aeroby, wykonywane w dosc dlugich sesjach. Kazde z tych cwiczen moze byc aerobowe, wiec nie widze przeszkod. Wazne, zeby wykonywac je w odpowiednim zakresie tetna i przez dosc dlugi czas. Powiem tak, rob to co lubisz. Nawet jesli jedno cwiczenie bedzie troszke skuteczniejsze od drugiego, ale bedziesz sie do niego zmuszac, to i tak szybko to rzucisz i zaczniesz szukac wymowki do skrocenia lub opuszczenia sesji. Ja osobiscie bardzo lubie bieganie, zwlaszcza na biezni, z kilku wzgledow. Po pierwsze latwo jest kontrolowac tempo i tetno, tempo jest rownomierne, latwo jest okreslic ilosc spalonych kalorii i ustalac sobie cele (pelna kontrola nad dystansem, czasem, tempem). Np. przy skakance ciezko mi jest cwiczyc przez dlugi czas, a biegac 40-60 minut moge bez problemu. Ale kto co lubi, wolisz skakanke, skacz na skakance, tez angazuje cale cialo. Zdecydowanie wybierz to co najbardziej lubisz albo nawet zmieniaj co jakis czas. Co do ilosci, aeroby sa tym skuteczniejsze im dluzej sa wykonywane. Mysle, ze jakies 30-40 minut cwiczen jednorazowo to minimum. Oczywiscie zaleznie od akutalnej formy, mozna zaczac od 15-20 minutowek i zwiekszac. Ile schudniesz zalezy przede wszystkim od Twojej diety. Spalenie 1 kg tluszczu to przyjmujac w uproszczeniu ok. 7000 kcal. Jesli zjadasz tyle kalorii, ze waga stoi w miejscu, a dorzucisz cwiczenia, spalajace np. 500 kcal dziennie, to dosc prosto w przyblizeniu policzyc, ze powinnas miec deficyt w okolicach 3500 kcal tygodniowo. Nie ma tutaj jednak co przesadzac, deficyt kalorii wiekszy niz 500 wzgledem dziennego zapotrzebowania nie jest wskazany, drastyczne obciecie wrecz pogarsza efekty. Cwiczenia dodatkowo pobudzaja metabolizm, wiec wiecej spalisz rowniez wtedy gdy nie cwiczysz. 5kg to nie jest duzo, wiec nie ma co sie spinac, schudniesz powoli, to kg napewno szybko nie wroca. Na Twoim miejscu sprobowalbym zaczac od 3-4 sesji tygodniowo, wystarczy do podkrecenia metabolizmu, a codzienne dlugie cwiczenie, jesli wczesniej sie nic nie robilo, jednak moze szybko przemeczyc organizm, co w sposob oczywisty nie odbije sie korzystnie ani na samopoczuciu, ani efektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krack
uwazam, ze w ogole nie muisz dokonywac takiego wyboru, bo pewnie predzej czy pozniej sie znudzisz i bedzie ci ciezko cwiczyc cokolwiek. bieganie jest zawsze dobre i to na wszystko, tylko z mojego punktu widzenia strasznie ale strasznie nudne :)) mozesz sobie biegac raz/ dwa razy w tygodniu a w inne dni cwiczyc w domu. mzoesz pobrac z neta jakies zestawy cwiczen albo wybrac trening na zdgranym malym urzadzeniu..np. stepper i tu znow mowie ze swojego punktu widzenia, cwicze na stepperku od 2 miesiecy i jest zdecydowanie lepiej - lepiej sie czuje i widze ze cialo jest bardziej twarde i jednoczesnie sprezyste. kupilam taki drobny stepper firmy hop sport http://www.sport-shop.pl/stepper-hop-sport-skretny-z-kolumna-hs-25s-p-4131.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart+++
hej, nie ma czegoś takiego jak lepsze czy gorsze ćwiczenia (mówię o ćwiczeniach uniwersalnych) chociaż najbardziej naturalne wydają się wszystkie te aktywności, które związane są z... przemieszczaniem się w przestrzeni ( w pionie i poziomie) czyli bieganie między innymi też, ale ćwiczenia w domu też są całkiem efektywne, pod warunkiem, że wystarczy samozaparcia do robienia takich domowych treningów. Ja osobiście robię coś w rodzaju ćwiczeń siłowych plus aeroby w formie tańca - jak dla mnie zestaw optymalny, a i całkiem fajnie ćwiczy się to właśnie w domu ____________________ http://hormonwzrostu.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula7
:) Mam receptę dla Ciebie na zrzucenie 5 kg, ogranicz tłuszcze zwierzęce, słodycze, praktycznie do minimum lub nawet zera, poświęć codziennie 30 min. na jakiekolwiek ćwiczenia areobowe, plus 15 min. rozciąganie. nie obiadaj się na wieczór. poźniej zwiększ ćwiczenia do 1h- 1,5h np. rowerek 30 min. 10 min. rozciąganie, inne ćwiczenia 30 min. znów rozciąganie 10-15 min. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze by było jakbyś znalazła i czas na bieganie i na ćwiczenia w domu. Może być na przemian. Jednego dnia sobie biegasz innego ćwiczysz w domu. Basen też raz w tygodniu by nie zaszkodził ;-)Tak czy inaczej najważniejsze żeby ćwiczyć w miarę regularnie i nie odpuszczać sobie ;-) Do tego dietka. Podobno białkowa jest niezła. Możesz też sobie kupić jakiś suplement diety (np. l-karnitynę). Ja miałam milkoshake z l-karnityną i tauryną między innymi. Tylko żeby takie suple działały, to trzeba ćwiczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy 15minut na steppie wystarczy żebym mogła zacząć chudnąć , nie mam diety ale ograniczam jedzenie i słodycze kurcze jak tak dalej pudzie to w wakacje spędzę w domu bo brzuch mój wygląda tragicznie i reszta ciała też chciałabym schudnąć 10kg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze są treningi aerobowe, czyli bieganie. Chyba, ze w domu masz rowerek albo skaczesz na skakance, bo brzuszki czy pompki (inne domowe ćwiczenia SIŁOWE) nie dają takiego rezultatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seweryna
Zdecydowanie wolę biegać. ćwiczenia w domu wydają mi się monotonne. Natomiast podczas biegu zmienia się otoczenie, można się nieźle odstresować i to świeże powietrze.... mmmm.... jeżeli chcesz, żeby Twoje ćwiczenia były bardziej efektywne, pamiętaj o utrzymaniu prawidłowego pulsu podczas ćwiczeń. Kiedyś tez nie zwracałam na to uwagi, ale teraz widzę różnicę. Warto na ten temat poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idealia
Skakanka jest dobra, bieganie jak i ćwiczenia przed komputerem, pod warunkiem, że są intensywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej połączyć jedno z drugim, czyli ćwiczenia siłowe w domu (na całe ciało) i aerobowe na polu, czyli bieganie. Organizm wtedy czerpie wszystkie profity z obu rodzajów treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Najlepiej bieganie jak jest ladna pogoda, a cwiczenia w domu jak pada, etc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Chociaz ostatnio biegalam z kolezanka w deszcz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seweryna
Ciekawe info można poczytać na stronie www.trenujmadrze.pl Mnie na przykład bardzo zmotywowały informacje zawarte tam. No i okazuje się, że jeszcze bardzo mało wiem na temat odpowiednich treningów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
niezla reklame robisz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.oSilowni.pl
Najważniejsza rzecz to pamiętać, że spalanie tłuszczu rozpoczyna się po 30minutach ćwiczeń aerobowych. Dodając ćwiczenia siłowe kształtujesz dodatkowo swoją sylwetkę i ujędrniasz ciało. Może spróbuj ten plan: http://www.osilowni.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-swiezym-powietrzu/trening-dla-pan-piekna-sylwetka-to-podstawa/ Jak nie dajesz rady, bo jest on dość wymagający, spróbuj coś ułożyć z www.oSilowni.pl/treningi ew wejdz na forum to Ci pomożemy coś dobrać :) I pamiętaj o diecie, albo chociaż ograniczeniu cukrów prostych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Ja polecam Ci bieganie. Mi udało się w ten sposób schudnąć właśnie 5 kg w ciągu krótkiego czasu. Rób sobie intensywne treningi godzinne 3-4 razy w tygodniu. Pamiętaj tylko, żeby się nie poddać po tygodniu, tylko bądź zawzięta i na pewno po niedługim czasie zobaczysz rezultaty. Trening aerobowy pozwoli Ci schudnąć ze wszystkich partii ciała. Musisz niestety wziąć pod uwagę, że po jakimś czasie mogą zacząć boleć Cię kolana, bo stawy będą przeciążone. U mnie pojawił się ten problem po miesiącu. Kupiłam sobie w aptece sól leczniczą Salco. To sól do kąpieli bądź inhalacji. Pomaga świetnie, ale trzeba kąpać się w niej codziennie co najmniej przez okres 3 tygodni. Dostarcza organizmowi mikroelementów i przez to poprawia kondycję stawów i mięśni. Działą równie dobrze na zakwasy, których też możesz doświadczyć. Życzę sukcesów w odchodzaniu!!! Daj znać, jak Ci poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre jedno i drugie
Ja na przykład za bieganiem nie przepadam ale warto biegać bo to dobrze wpływa na chudnięcie ale warto też mieć jakiś plan ćwiczeń w domu na wypadek jakby była zła pogoda albo jakby sie kolejny dzień szukało wymówki że się nie chce biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamjj
Cześć Ja mogę Wam polecić bardzo fajny portal gdzie na 100% otrzymacie pomoc w ODCHUDZANIU + dostaniecie fajny prezent dla każdego za zapisanie się na liście. Na portalu znajduje się mnóstwo przepisów, porad prowadzi go kilka osób, które specjalizują się w zdrowym odżywianiu, dietach, sporcie itp. http://sukcesosobisty.pl/ Trzymam kciuki za Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duragurska
Oczywiście, że można ćwiczyć w domu i osiągać sukcesy. W domowym zaciszu sprawdzi się chociażby piłka do ćwiczeń http://fitspire.pl/produkt/pilka-do-cwiczen-fitspire Można na YouTubie znaleźć filmiki, które pokazują jak na niej ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że ćwiczenia w domu są dobre. Sama tak ćwiczę i widzę rezultaty. Teraz masz sporo ćwiczeń na internecie włącz sobie będzie ci raźniej i ćwicz, a jak zobaczysz efekty to ci się będzie jeszcze bardziej chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja cwicze od roku pol godz codziennie z gym brak :) cwiczenia na brzuch,posladki, nogi i z ciezarkami. Ladnie wyrzebilam sobie brzuch i posladki. Troche schudlam,bardziej zalezalo mi na ujedrnieniu ciala, pozbyciu sie brzuszka, ktory ciagle byl jak spuchniety. Waga minimalnie poszla w dol,ale figurka jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×