Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość lineaaa

czy pomoże schudnąć rowerek treningowy?

Polecane posty

Gość lineaaa

witam mam zamiar kupić rowerek treningowy czy pomoże mi on schudnąć mam do zrzucenia 10 kg dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lineaaa
proszę o odpowiedż szczerą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lineaaa
dziękuję czyli nie polecacie ???? a 20 kilosow to w jakim czasie zrobię ?? kurcze sory że takie pytania zadaję ale nigdy takiego domowego rowerka nie mialam i po prostu nie wiem proszę o więcej wypowiedzi na ten temat dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli trenerka fitness powiedziała Ci, że od jazdy na rowerku stacjonarnym umięśnią się Twoje uda to... nie powinna być trenerką fitnessu. A juz napewno powinna się doedukować. Żeby mięśnie rosły potrzeba całkeim innego rodzaju wysiłku. Od jazdy na rowerku treningowym mięśnie mogą stać się jedynie twardsze- gęstsze i jędrniejsze. I oczywiście sprawniejsze. W dodatku stopniowo będziesz się z nich pozbywać tłuszczu, jak i z reszty ciała, dlatego napewno nogi nie staną się grubsze, wręcz przeciwnie. Wiesz przecież, że to czy schudniesz, zależy tak naprawdę od diety. Czyli od ilości dostarczonych kalorii do organizmu względem jego zapotrzebowania. Ćwiczenia na rowerku to dodatkowy wydatek energetyczny zwiększający zapotrzebowanie bezpośredni, ale i pośrednio. O pośrednim wpływie ćwiczeń na organizm (w tym wypadku na odchudzanie) żadko kto wie lub pamięta. A przecież każdy wysiłek fizyczny zwiększa chociażby przemianę materii, stopniowo zmienia przystosowanie organizmu, strukturę mięśni. A te wszystkie czynności pochłaniają dodatkowa ilość energii- kalorii. I często właśnie na tych pośrednich wpływach należy się skupiać, zamiast przykładać wagę do tego czy jeździ się 22 czy 24minuty... Podsumowując rowerek pomoże Ci schudnąć. Nie oglądaj się na nic tylko bierz się za ćwiczenia. Pozatym każda aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie i już samo to powinno być dostateczną motywacją. A zdrowy organizm lepiej funkcjonuje- czyli też lepiej rozdysponowuje i przetwarza kalorie. Trochę czsu na rowerku spędziłem i wiem, że jest skuteczny. Interwały- masz rację, jak najbardziej, niesamowicie skuteczna sprawa, ALE... Do prawidłowych interwałów trzeba mieć trochę sprawności, kondycji itd. Przy tak dużym wysiłku interwały mogą być nawet groźne jeśli weźmie się za nie osoba nie posiadająca żadnego przygotowania, dlatego może napisz czy masz jakąś \"zaprawę\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lineaaa
zero zaprawy dyszę wchodząc po schodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś schudłem, jak miałem taką potrzebę :). Miałem kiedyś taki etap, że właśnie dużo jeździłem na rowerku stacjonarnym. Moim priorytetem było wtedy zrzucenie zbędnego tłuszczu. Przez jakieś trzy miesiące jeździłem 4-5 razy w tygodniu rano na czczo po ok50min. potem przeżuciłem się na HIIT. Efekty jak by nie patrzeć bardzo dobre. Tzn. zrzuciłem bardzo dużo tłuszczu, tylko do tego miałem dietke. No nie byłem \"zielony\" bo rowerek był dodatkiem do siłowni. Ogólnie prawda jest taka, że to czy schudniesz, czy nie zależy od diety. Natomiast wszelkie ćwiczenia to jaby narzędzie. Jedne bardziej skuteczne, inne mniej. A najskuteczniejsze będzie to na którym będzie Ci się ćwiczyć najlepiej. Dlaczego? Dlatego, że jak będziesz miała przyjemność z cwiczeń to mimowolnie będziesz ćwiczyć intensywniej, efektywniej z chęcią itd. A co do samego rowerka to jak najbardziej. Niewiem czy jest najlepszy, lepszy np. od orbitreka, bo jak powiedziałem tego nie da się określić. Ale napewno jest bardzo pomocny w odchudzaniu. Nie są to jakoś specjalnie wyczerpujące ćwiczenia, a robione regularnie przez dłuższy czas przyniosą oczekiwane efekty, naprawdę. Jeśli Twoim priorytetem jest zrzucenie zbędnego tłuszczu i nabranie jako takiej sprawności to wszelkie \"większe\" urządzenia będą dobre. Więc albo pilnuj tego co jesz i ćwicz, albo ewentualnie nic nie zmieniaj w odżywianiu (chodzi o orientacyjną ilość kcal na dobę) i ćwicz np. na rowerku. W ten sposób nie zwiększysz dostarczanej ilości kcal, a poprzez ćwiczenia zwiększysz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. I w sumie wyjdzie na to, że dostarczasz trochę mniej kalorii niż potrzebuje Twój organizm, czyli będziesz chudła. Drugi sposób to sposób dla bardziej leniwych :) Jednak w dłuższym czasie przyniesie podobne efekty. Tyle tylko, że to też trochę bardziej ryzykowne. Bo jeśli niemasz doświadczenia i nie za bardzo potrafisz zorientować się \"na wyczucie\" jak reaguje Twój organizm, morze sie zdarzyć tak, że wraz z większym zapotrzebowaniem spowodowanym aktywnością fizyczną zwiększy się także Twój apetyt. No i jeśli tego nie przypilnujesz to będziesz mieć i większe zapotrzebowanie, ale i będziesz więcej jeść. Czyli wyjdzie na zero. Jeśli jednak nie chcesz pilnować jadłospisu to biersz się za ćwiczenia chociażby na rowerku i obserwój swoje ciało. Obserwój i dostosowój trening do efektów, ewntualnie pisz tutaj co i jak :). Napewno z ćwiczenia na rowerku wyjdzie więcej korzyści niż z nie ćwiczenia. Bo aktywność to również zdrowie, wytrzymałość, dobre samopoczucie itp. Także ostatecznie rowerek do schudnięcia i nie tylko jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idealfit - uwielbiam czytać to co piszesz :) Ja, podobnie jak wiekszosc tu mam problem z brakiem samozaparcia i systematycznośći :( A przydałoby sie troszke ujędrnić ciało i zjecjhac ze 3 kilogramy (tylko,zeby piersi zostały jakie sa) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O miło, że komuś się przydają moje wypociny ;) Taka prawda, że żeby schudnąć wystarczy mieć samozaparcie i silną wolę, reszta- ćwiczenia, diety to tylko dodatek którym osiąga się cel... Wiesz, ostatnie badania zaczeły potwierdzać to co niektórzy zauważali już wcześniej. A mianowicie: w pewnym stopniu istnieje spalanie miejscowe. Tzn. udowodniono już, że tłuszcz spala się nieco szybciej w okolicach tych partii które ćwiczysz naintensywniej. W sumie to wydawałoby się logiczne i teraz wiadomo już napewno, że tak włąśnie się dzieje. Dlatego np. jeżdżąc na rowerku najbardziej schudną Ci nogi i pupa. Podobnie na stepperze. Na orbitreku natomiast spalisz tłuszcz podobnie na całym ciele. Ale na rowerku, czy na stepperze np. brzuch jest bliżej partii najintensywniej ćwiczonej- nóg. Dlatego zejdzie z niego nieco więcej tłuszczu niż np. ze wspomnianych piersi które są \"dalej\" od najintensywniej ćwiczonej partii, tak? Czyli rowerek albo stepper powinne być dla Ciebie dobre. Jest taka pewna prawidłowość, która bardzo mnie irytowała, gdy bardziej przejmowałem się wyglądem niż innymi aspektami jak teraz. \"Kolejność chudnięcia\". Ćwicząc na siłowni w połączeniu z deficytem kalorycznym w celu spalenia tłuszczu osiągałem bardzo niepożądany efekt. Chodziło o to, że najpierw (przez ok 2-3tyg. zależnie od intensywności) chudła cała \"góra\". Czyli kaptury, barki, czworoboczne placów, ręce i nieco mniej klatka. A przecież spalał się nie tylko tłuszcz, ale i ciężko wypracowane mięśnie... I był taki przejściowy moment, że góra było sporo mniejsza, a brzuch bez zmian. To bardzo zniechęcające. Jednak po czasie góra przestawała maleć, a tłuszcz zaczynał schodzić z brzucha. I w sumie sumarum wychodziło jako tako. Ta tendencja jest typowa dla większości ludzi którzy chcą schudnąc za pomocą standardowych treningów na siłowni. Dlatego jak ktoś nie ma zabardzo doświadczenia to polecam raczej urządzenia fitness do odchudzania. A jeśli ktoś ma doświadczenia to dalej polecam urządzenia fitness :) albo odpowiednio zmodyfikowane wysoko intensywne inne treningi np. na siłowni. Pozwolą one zrzucić tłuszcz i zachować możliwie dużo mięśni i sprawności. Ale jak mówiłem to wyższa szkoła jazdy, dlatego najłatwiej będzie stosować sprzęt fitness. Co do spalania miejscowego to napewno nie są to duże różnice, ale w dłuzszym czasie i przy większych efektach napewno będą zauważalne. Chociażby kontrowersyjna a6w. Niby nie ma spalania miejscoweg, ale każdy kto wypróbował takie zauważył. Ja również. Czyli jednak coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać, ze jestem pod duzym wrazeniem tego co piszesz.... Bez zadnej wazeliny oczywiście bo i po co? ja na rowerku libię jeździć, na razie mam stary rupieć, taki z taśmą jeszcze, nawet nie wiem jak daleko jadę :) Niebawem kupię sobie magnetyczny. Mam tez steper, tez lubię na nim chodzić. Nawet jeśli jest to pół godziny dziennie to ja lepiej sie czuję, i psychicznie, i fizycznie. Co drugi dzień brzuszki i ćwiczenia z hantlami. Chcę chodzić na siłownie z moim mężczyzną, ale to później jaki juz nabiorę kondycji. W styczniu narty czekają, moze do tego czasu podkręcę kondycję. pzodrawaim serdecznie idealfit:) MIłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedżcie jeszcze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy pierdolicie! oczywiscie ze pomoze dziewczyno! ja osobiscie schudlam na nim 10 kg w 1.5 miesiaca :| ... co za bzdury oni ci tu gadaja! jezdzij ile chcesz, oczywiscie chociaz do momentu az sie solidnie spocisz i juz.. cziz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie uzywalam zadnej diety, pilam piwko, jadlam pizze.. schudlam i jestem szczupla do dzis. ludzie dieta jest dla leniwych! cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i rower stacjonarny jest jak najbardziej odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedżcie jeszcze coś
ile dziennie jeżdzilaś??ja jeżdżę 70 min spalam 1000kal co dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedżcie jeszcze coś
mądrze gadasz ...a jeszcze zapytam mam dziwne zjawisko po miesiącu jazdy jakby waga stanęla a nawet wzrosla dziwi mnie to trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nei wiem nie znam sie latwo zrzucic pierwsze kilogramy, pozniej waga przez jakis czas moze stac w miejscu a jesli myslisz ze Ci przybylo to tak czasem jest jha w srodku mojej 'kuracji' przytylam 2 kg (tak mis ei zdawalo bo pilam duzo wody, zreszta bylam przed okresem). a moze miesni mi z deka przybylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko do idealfit nie mam w domu rowerku wiec postanowilam chodzic na siłownie powiedz mi w jakiej klejności powinnam wykonywac ćwiczenia?? bo zaczynam tak 10 min aeroby (rowerek lub stepper)- ćwiczenia siłowe - ok 30/40 (rowerek lub stepper) czy może inaczej powinnam rozplanować wysiłek aby był lepszy i szybszy efekt?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalante
Ja tam jeżdżę na rowerku 15 km dziennie (czas - około 40 minut), w tym czasie oglądam telewizje albo czytam. Do tego dieta mż, unikanie jedzenia po 18 i alkohol ograniczony do minimum. Słodycze - małe dawki w weekendy, ale poza tym żadnych wyrzeczeń. efekty są, no i ciałko ładnie się modeluje, szczególnie uda i pośladki. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akson
Ja swego czasu jezdzilam na rowerze stacj. 5 razy w tyg po okolo 1,5godz przez okres okolo 3 miesiecy - schudlam 8kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memilka19
JA ćwiczę na rowerku codziennie 3 razy dziennie po 35 minut. I nie wiem czy mi to pomorze. Ciekawe czy spadnie mi brzuszek bo tylko tego nie akceptuję... Jak mozecie to pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memilka19
hehe i w dodatku z pośpiechu błędów narobiłam :( sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedżcie jeszcze coś
memilka na brzuch to może lepiej brzuszki co?? brzuszki pięknie wyrobiąci mięśnie i bedzie plaski i napięty :) a rowerek na dokladkę :)pisz jak ci idzie czy widzisz poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memilka19
narazie rowerek mam tydzień. Takze na rezultaty trzeba poczekać. A brzuszki tez robiłam i nie widziałam efektów. Koleżanka od rowerka schudła sporo, wiec i ja go kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedżcie jeszcze coś
memilka ile kolezanka schudla i ile jeżdzila dopytuję się, bo ja jeżdże juz ponad 2 miesiące i lipa stoję w miejscu waga stanela jak zakleta co jest grane !!!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memilka19
Nie wiem co mam juz robić. Głodzić sie nie bedę. A moim problemem jest brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Memilka19
tak?? 30 min ale ile razy dziennie?? Ja tez mam nadzieję ze schudne :) moj problem to oponka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loko
Dziewczyny 45 minut dziennie( przy czym tempo takie samo od 1-szej do 45 minuty ćwiczeń)( dla kazdego tempo jest inne, więc trzeba sobie obliczyć puls, jaki jest najbardziej optymalny. Bo puls , systematyczność to najważniejsze przy spalaniu tłuszczu. Wzór na obliczanie mozna znależc w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowerek stacjonarny – Treningiem aerobowym: Treningiem aerobowym czyli treningiem spalającym tkankę tłuszczową jest oczywiście trening na rowerku stacjonarnym, jednak z takim treningiem na rowerku jest pewien problem. Trening aerobowy należy wykonywać na odpowiednim tętnie, odpowiednim dla swojego organizmu, jeśli masz dosyć słabą wydolność to problemu z wykonaniem treningu aerobowego na rowerku stacjonarnym nie ma, jeśli natomiast posiadasz bardzo wydolny organizm to niestety możesz mieć problemy z dojściem do odpowiedniego tętna podczas treningu na rowerku stacjonarnym. Dlaczego? Ponieważ niestety pedałować możesz tylko do określonej szybkości i koniec a w wyniku tego, że masz wydolny organizm nawet przy maksymalnym pedałowaniu nie osiągniesz odpowiedniego tętna, w takim przypadku jedynym wyjściem jest zwiększenie obciążenia a niestety to nie jest dobre. Jeśli nie chcesz zbyt rozbudować mięśni ud lub łydek , jeśli nie chcesz mieć efektu krzywych nóg, to niestety nie powinnaś treningu aerobowego wykonywać z obciążeniem. (Pamiętaj aby nie wzmacniać mięśni w sposób nie kontrolowany a jazda na rowerku z obciążeniem niestety jest wzmacnianiem mięśni niekontrolowanym, nie masz wpływu na to jaki mięsień będzie pracował a najmocniej będzie pracował ten który akurat w Twoim przypadku ma największe predyspozycje, a niestety nie koniecznie będzie to mięsień pożądany przez Ciebie.) Zwrócić uwagę należy również na to że nawet jeśli teraz masz kiepską kondycję i zamierzasz kupić rowerek i regularnie na nim ćwiczyć to w dosyć szybkim czasie Twoja kondycja się poprawi a wtedy możesz mieć problem z dojściem do odpowiedniego tętna aby wykonać trening aerobowy! Więc warto zastanowić się zawczasu czy w celach spalania tkanki tłuszczowej na pewno rowerek stacjonarny będzie dobrym wyborem? Pozdrawiam Ewelina Jakubiak http://www.ewelinajakubiak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1bubcia36
Witam Was milutko,przeczytałam wszystkie wasze posty no i mam mętlik w głowie ;( bo sama już nie wiem czy rowerek treningowy jest SKUTECZNY w walce z tłuszczem?Wiem że każdy wysiłek fizyczny spala kalorie :) a więc by schudnąć trzeba sie ruszać i to wiem,ale jaki czas musimy poświęcić dziennie jeżdżąc na rowerku stacjonarnym by ośiągnąć efekty spalania się tłuszczu w organiżmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1bubcia36 Jazda na rowerku stacjonarnym jest treningiem aerobowym, który polega na podniesieniu Twojego tętna do odpowiedniej wysokości i utrzymywaniu go przez około 50-60minut. Spalanie tkanki tłuszczowej następuje dopiero po 35 minutach. Podczas treningu aerobowego tętno powinno być utrzymywane na poziomie 60-65% tętna maksymalnego. Tętno należy obliczyć właściwe dla siebie, gdyż to zależy od Twojej kondycji. Trzy główne zasady treningu aerobowego: 1)Minimalny czas treningu to 50 minut. 2)Trening cały czas w tym samym tempie. 3)Tętno powinno być na poziomie 60-65% tętna maksymalnego. Pozdrawiam Ewelina Jakubiak http://www.ewelinajakubiak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×