Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PRZYROBASKA82

CZY REGULARNE CODZIENNE ROBIENIE BRZUSZKÓW COS DA??

Polecane posty

Ja robiłam około 100 dziennie. Gdzieś wyczytałam że efekt będzie po 3 miesiącach. Efektu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli macie otłuszczony brzuch to nic nie da. tzn da, ale tylko to, że będziecie mieć twarde mięśnie pod warstwą tłuszczu :o najlepiej najpierw spalić tłuszcz ćwiczeniami aerobowymi a potem ćwiczyć mięśnie pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze, Meaa ma rację po drugie - mięsni brzucha nie ćwiczy się codziennie (wiem że a a6w się ćwiczy, to tym bardziej świadczy o bezsensownosci tych ćwiczeń) - minimum 48 godz przerwy MUSI BYĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GHGH
co ty mowisz samanto??dalczego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego że mięśnie muszą się zregenerować (zawsze, przy każdych ćwiczeniach mówią i piszą, ze należy ćwiczyć co kilka dni, tylko łydki i przedramiona można ćwiczyć codziennie) bo jak się nie regenerują to jakby "zjadają" sie same przy następnych cwiczeniach - następnego dnia. to jest nieefektywne - w skrócie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym w brzuszkach ćwiczy się tylko górna część mięsnia porstego, dolna i skośne zostają.. a też powinny pracować (zwłaszcza ze takze grzbietowe przy tym pracować powinny - to złożone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzalka22*
a czy mogłabyś poradzić coś na spalenie tego tłuszczyku bo ja tez mam wprawdzie nie jest tego aż tak dużo ale gdy siadam to fałdka mi sie robi bo co do mięśni to mam mocne mięśnie brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiper
Przecież mięśnie brzucha można ćwiczyć codziennie. To jedna z niewielu partii mięśni która szybko się regeneruje. Najlepiej gdyby robić brzuszki codziennie mniej więcej o tej samej porze. Organizm się przyzwyczai i będzie przygotowany na wzmożony wysiłek fizyczny o tej czy o tej porze. Ja właściwie dopiero zaczynam robić brzuszki, a czy efekty będą to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anionim
ja mam 12 lat i codziennie robie 700 brzuszków i mam niezły efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochinina
meaaa ma racje. wszystko zalezy ile tluszczyku ma sie na brzuchu...czasami wystarcza brzuszki zeby umiesnic i delikatnie zrobic plaski brzuszek ale jesli oponka jest dosc duza to najlepiej najpierw zaczac od czegos innego, aeroby, jakis fitness, albo orbitrek czy stepper bo tez dziala na talie. ja polecam takie cos zeby zrobic sobie wciecie w talii twister http://www.sport-shop.pl/twister-z-licznikiem-i-linkami-p-4184.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anazja
JA ĆWICZĘ BRZUSZKI I DAJE EFEKT . BYŁAM W CIĄŻY I WAŻYŁAM 83 KG I PO BRZUCHU WOGULE NIE WIDAC JAK I PO RESZCIE CIAŁA ŻE BYŁAM W CIĄŻY I TAKA CIĘŻKA. POZDRAWIAM! JEŻELI KTOŚ PISZĘ ŻE CWICZY CODZIENNIE BRZUSZKI I NIE MA REZULTATÓW ,TO NIECH SIĘ PRZEJDZIE DO LEKARZ BO MOŻE TO INNA PRZYCZYNA , BO EFEKTY MUSZĄ BYĆ ,MIĘŚNIE PODDANE WYSIŁKOWI PRACUJĄ I MUSZĄ SIĘ DAĆ UFORMOWAĆ ,NO NIEMA SIŁY ŻE NIE. POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada-85
Nie zgodzę się z S_A_M_A_N_T_A Mięśnie brzucha są jedynymi w ciele człowieka, które szybko się regenerują i bez żadnych przeszkód można ćwiczyć je codziennie. To, jak szybko widać efekty po brzuszkach, zależy, jak Ci się rozkłada po ciele tłuszcz, co zależy jedynie od genów. Ja jestem gruszką, więc u mnie efekty widać bardzo szybko. Jeśli jesteś jabuszkiem (czyli tłuszcz odkłada Ci się w górnych partiach ciała - brzuch, piersi, ręce, biodra) to na efekty będziesz musiała dłużej czekać. Ćwicz dwa razy więcej i polecam jakiś odchudzający żel na te partie. Pamiętaj! Przy robieniu brzuszków podnoś barki na ok. 15 cm - nie podnoś za wysoko głowy (broda musi być wysoko), bo to szkodzi na kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gillllian
Nawet najszybciej regenerujących się mięśni nie ma sensu ćwiczyć codziennie (a mięśnie brzucha wcale nie regenrują się z dnia na dzień). A na spalanie tłuszczu brzuszki pomagają tak 'skutecznie' jak i żele - praktycznie w ogóle. U ciebie efekty widać, bo wystający brzuch jest efektem słabych mięśni a nie warstwy tłuszczu, ich wzmocnienie brzuch spłaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada-85
POWAŻNIE!!!!!???? Nie chce mi się w to wierzyć! To jest dla mnie jakiś szok. Teraz mam wystający brzuch, choć wagę mam w normie (60kg/170cm). Efekt po brzuszkach (których daawno nie robiłam regularnie) widzę szybko. Ta teoria ze słabymi mięśniami jest ciekawa. Kilku lekarzy mówiło mi, że mam malutkie, płaskie mięśnie pleców i że powinnam je ćwiczyć, bo będę miała problem z kręgosłupem. Może i na brzuchu mam małe teraz. A wiesz, jak to się dzieje, że słabe mięśnie sprawiają, że brzuch jest duży? Są wtedy mniej napięte (takie jakby troszkę flakowate) i nie trzymają tak mocno zawartości brzucha w ryzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S n i k e r s i k !
a macie coś na boczki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, da. Wzmocnienie mięśni, czyli zwiększenie ich twardości i gęstości. Czy natomiast odchudzi? - NIE, bo nie angażuje całego ciała i nie jest treningiem aerobowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djksflsfjdlks
"Mięśnie brzucha są jedynymi w ciele człowieka, które szybko się regenerują i bez żadnych przeszkód można ćwiczyć je codziennie." Ciekawe ile jeszcze czasu uplynie, zanim ludzie przestana wierzyc w ten MIT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodytt
Poprzez brzuszki kształtuje się mięśnie. Zmiany są jednak widoczne tylko wtedy kiedy ćwiczenia wykonywane są regularnie. Jeśli robi się je tylko od czasu do czasu to nie można oczekiwać zbyt dużych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhgh
Od czasu rozpoczęcia robienia brzuszków do pierwszych widocznych efektów minęło około 6 miesięcy. Dodam że jestem szczupłym facetem. Zaczynałem od 30 brzuszków (1 seria) jak je zrobiłem to dałem sobie przez 3 dni spokój tak mnie brzuch napier... Jak już się wyćwiczyłem to robiłem 6 serii po 30 następnie jak to mnie nie zaspakajało to robiłem 6 serii po 50 i tak doszedłem do około 80 na serię i od 7 do 8 serii zależy jak mi się chciało aha te brzuszki robiłem od poniedziałku do piątku weekendy miałem wolne. WAŻNE JEST ŻEBY ROBIĆ POPRAWNIE BRZUSZKI. TO CO OPISAŁEM TO BYŁY BRZUSZKI PEŁNE CZYLI WG. MOJEJ SIOSTRY ZŁE BO MOŻE SIĘ KRĘGOSŁUP SKRZYWIĆ TERAZ ROBIĘ DO "SPIĘCIA/NAPIĘCIA" MIĘŚNI I TEŻ JEST DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepepe
jak już robicie te brzuszki to pamiętajcie że równoważnie trzeba ćwiczyć kręgosłup i mięśnie grzbietu te co są z tyłu a tych już nie powinno się ćwiczyć codziennie, a co 2,3 dni. W przeciwnym razie szybko można się nabawić problemów z plecami. Ja kiedyś dużo robiłam brzuszków bo chodziłam na sporty walki i tam była ogólnorozwojówka, ale plecy też żeśmy ćwiczyli. Moja kumpela co ćwiczyła tylko brzuszki to miała później problemy i chodziła na jakieś ćwiczenia korekcyjne na plecy. Swoją drogą to ja potrafiłam robić dużo brzuszków a jak na wfie przyszło do robienia nożyc (taki mieliśmy test na sprawność) to ledwo zipałam te nożyce, bo na tą część brzucha to mało co żeśmy ćwiczyli. dodam jeszcze że na płaski brzuch to właśnie bardziej nadają się ćwiczenia na ta dolną partię czyli nożyce, unoszenie nóg itd, bo te mięśnie bardziej brzuch trzymają a zazwyczaj ludzie machają tylko te górne partie. No i zamiast robić 700 czy 1000 brzuszków to duzo lepszy efekt dla mięśni będzie jak zrobi się 100 z dodatkowym obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na plaski brzuch
trzeba cwiczyc miesnie skosne brzucha! skosy i dół to podstawa! jak bedziecie jechały same proste to brzuch będzie wiekszy co widać np u szczupłych dziewczyn, bo miesien sie rozrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laseczka19331994
A ja robię rano 50 a wieczorem 150 normalnych brzuszków od ponad tyg i już zauważyłam poprawę. Może to dlatego, że jestem szczupłą osoba mam 156 cm a ważę 49 ale leciutką fałdkę mam która się ujawnia kiedy siadam. Jutro zaczynam robić brzuszki ze skrętami na bok. Wf-ista mi dziś pokazał jak urozmaicić je. A inny wf-ista który trenuje sztuki walki powiedział, że jeśli chcę jakiś efekt to raz dziennie robić brzuszki przez 7 min, nie przerywając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak da, mocne mięśnie brzucha. Niestety jeśli chodzi o odchudzanie to raczej nie pomoże, bo angażuje zbyt mały obszar ciała, żeby pobudzić tłuszcz do spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Regularne robienie brzuszków zawsze coś da ; ).Ja po jakimś czasie zauważyłam efekt wyżezbienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×