Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natalia271289

Jak sie pozbyc oponki na brzuchu po ciazy?

Polecane posty

Gość natalia271289

Witam. Mam skonczone 23 lata, 165cm, waze 64kg. W styczniu zostalam mama. Od porodu schudlam 15kg, zostalo mi jeszcze piec, by powrocic do wagi sprzed ciazy. Niestey mam oponke na brzuchu, ktora staram sie zwalczyc cwiczeniami abs, wykonuje je dwa razy dziennie. Poza tym nie jem w ogole slodyczy i nie przekraczam 1200 kalorii dziennie. Po 18. pije tylko wode. Robie tak od 12 dni. Na razie nie widze zadnych efektow. Nawet kilograma mniej.. Ale czekam wytrwale. Co moge jeszcze zrobic, by stracic te oponke? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
Może się nie znam, bo w ciąży nigdy nie byłam, ale moim zdaniem powinnaś jeść więcej, tak około 1600- 1700 kcal i dbać o to, by zjadać 5-6 małych posiłków, bo przy 1200 spowalniasz sobie metabolizm! Efekt jojo jak się patrzy. Myślę, że same ćwiczenia jak abs to za mało, z mojej strony proponuję jakiś sport, na przykład bieganie - polecam je każdemu. A te 15 kg to same spadły po porodzie czy stosowałaś już jakąś dietę? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Samo zlecialo. Nawet nie wiem kiedy. A jadlam normalnie, bo karmilam mojego Malucha. Teraz juz nie karmie, dlatego zaczelam sie odchudzac. Nie mam za bardzo czasu na bieganie czy plywanie, dlatego ratuje sie dieta i abs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
Skoro masz niewiele czasu, powinnaś tak sobie te ćwiczenia zorganizować, żeby ćwiczyć minimum pół godziny codziennie/ co drugi dzień, ważne żeby systematycznie :) Samą dietę z kilkoma ćwiczeniami na krzyż z góry odradzam. Może po prostu dodaj jeszcze jeden krótki bloczek z jakimiś intensywnymi ćwiczeniami do tego co masz i poczekaj? Ważne, by przyspieszyć metabolizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Tylko, ze ja sie w ogole nie znam na tym, bo nigdy nie potrzebowalam cwiczyc. I dlatego nie wiem co najlepiej moglabym robic. Jakie cwiczenia? A abs robie regularnie, dwa razy dziennie, na wszystkie partie ciala. Chcialabym cos wiecej, tylko co dokladnie? I byle w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamów sobie płyte Cindy Crawford :classic_cool: po 14 dniach ćwiczen masz efekt murowany rozmiar mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
Skoro zostało Ci już tylko 5 kg, wnioskuję, że oponka nie jest zbyt duża. Może spróbujesz aerobiczną szóstkę Weidera? Prawdopodobnie przynosi niezłe rezultaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Znajomi odradzali mi szostke, bo podobno tylko ostro rzezbi i trzeba miec do tego juz szczuply brzuch. Sprawdze te cwiczenia z Crawford na necie- na czym polegaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
To własnie zależy od tego ile masz na tym brzuchu do zrzucenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Moimi oczami duzo ;) Natomiast moja siostra twierdzi, ze widzi roznice po moich cwiczeniach. Nie wiem tylko czy nie chce po prostu sprawic mi przykrosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
A można wiedzieć jaką masz wagę i wymiary? I jaki wzrost? Jeśli można wiedzieć oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
biust 93cm talia 75cm biodra 96cm udo 55cm lydka 35cm brzuch i boczki 90cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Wszystko zapisuje, bo chce zobaczyc jakie beda efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
To nie jest źle :) Moim zdaniem spokojnie możesz ćwiczyć a6w czy inny zestaw ćwiczeń typowo na brzuch. A propo, mamy podobne wymiary jeśli chodzi o biodra i talię :) Przyjmiesz ze 2 cm w łydki, to nam się wyrówna? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Dalas mi nadzieje :) Dzieki :) Ale boczki.. Sama powiedz, ze ich wymiar powinien byc bardziej zblizony do talii niz do bioder.. :/ Ale podnioslas mnie na duchu. Patrze na siebie krytycznym okiem, bo jestem swiezo po ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
No tak, trzeba trochę zrzucić :) Ja właśnie zaczęłam się odchudzać, bo marzy mi sie powrót do wymiarów z zeszłego lata, tj talia 64 biodra 92 udo 53 Jak dla mnie to byłby ideał :))) no zobaczymy Ile masz wzrostu? Bo ja 164 i przy obecnych wymiarach... No cóż, trzeba sporo schudnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Ja mam 165cm i 64kg. A co bedziesz robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
Od 4 dni skaczę na skakance, co drugi dzień biegam i robię sobie różne ćwiczenia... Właśnie sama szukam ciekawego zestawu :) Chciałabym kręcić hula-hop, ale nie posiadam :) Niezłe są ćwiczenia ze stronki www.cwiczenia.org, robię z niej ćwiczenia na szczupłe nogi i myślę nad czymś na pośladki i właśnie na brzuch. Co ja się tu w ogóle wypowiadam jak jestem grubsza od Ciebie :) Ale tak to już jest jak się ma jojo na własne życzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Ale Ty juz cwiczylas i wiesz co zrobic, zeby schudnac, a ja nic.. ;p Damy rade :) A w wakacje w bikini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabieganaaaaaaa
Ale pomyśl, że powinno pójść Ci łatwiej, skoro nigdy nie ćwiczyłaś, a u mnie może być gorzej, bo każda próba jest trudniejsza :) Damy radę, byle się nie poddawać i nie spocząć na laurach (a wiem coś o tym) :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Tobie tez zycze powodzenia i dzieki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariam
Cześć! Ja jestem ponad rok po porodzie. Miesiąc temu wzięłam się za siebie. Ćwiczyłam codziennie 30 minut na orbitreku i pozbyłam się boczków. Polecam więc jakiekolwiek ćwiczenia aerobowe wykonywane codziennie minimum 30 minut. Diety raczej nie stosuje. Po prostu staram się jeść troszkę mniej. Polecam też hula hop na brzuch i boczki. Pewnie gdybyś karmiła jeszcze z miesiąc dłużej to te 5 kg też by samo spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Przeziebilam sie i mleko samo zniklo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia271289
Ten callanetics moze byc dobry. Dzieki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrzuć brzuch
By zredukować tkankę tłuszczową wystarczy stosować się do paru prostych zasad tzn. one wydają się proste jednak bardzo trudno jest trwać w ich przestrzeganiu. Przede wszystkim należy stosować ćwiczenia typu cardio minimum 25 minut dziennie , zwiększyć spożycie wody do 2 -3 litrów dziennie , zwiększyć ilość spożywanych posiłków , no i zmienić rodzaj żywienia. Ja się stosuje do tych zasad i udało mi się już schudnąć 6 kg, wszystko opisuje na swoim blogu http://zrzucbrzuch.blogspot.com/ polecam zajrzeć gdy ktoś interesuje się tematyką diety , odchudzania, ćwiczeń. Szczerze dziękuje za jeśli zostawicie komentarze , pozwoli mi to jeszcze bardziej udoskonalić bloga by był bardziej przyjazny i pomocny czytelnikom. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie jest łatwo wrócić do swojej sylwetki po porodzie, bo większość z nas ma problemy z brzuchem, ja się zastanawiam nad tym zabiegiem http://www.youtube.com/watch?v=pj-q0XISyJo bo jednak to jest dla mnie chyba najlepsze wyjście. A wy myślałyście o takim zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oponki najłatwiej sie pozbyć brzuszkami, odstawieniem makaronów i jasnego pieczywa, do tego absolutny out słodyczy i przekąsek słonych no i iqacai ja zaczęłam brać zaraz po tym jak skończyłam karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×