Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość madgus

jak zacząć bieganie?

Polecane posty

Gość madgus

Chciałabym zacząć bieganie aby do lata zrzucić ponad 10 kg. Czy bieganie wystarczy??? Mam jeszcze rower stacjonarny. Ile powinnam dziennie biegać i ile jezdzic na rowerku?? JESTEM LEŃ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze ok 40 min dziennie
ale poprzedzone bieganie 20 minutowa rozgrzewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_cyganka dwa kije
jeżdżąc ponad 40 minut co drugi dzień schudniesz na pewno do lata 10 kg, ograniczając troszkę jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzaraTęcza
Zacznij biegać. Sama mam rower i bieganie dziala o wiele korzystniej! w tamtym roku sie przełamałam i juz nie moglam przestac. Poczatki trudne bylo tak ze trchoche bieglam jak nie moglam to szybki marrsz i po miesiacu juz kondycja nie ta sama!! i to uczucie po bieganiu ! bezcenne naprawde!dobre na brzuch plecy nogi i ramiona na wszystko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
Rozumiem,że początki są trudne. Ale kiedyć -na początku jesieni wyszłam przed dom pobiegać. Biegałam dziesięć minut a ajk wróciłam do domu to nie mogłam oddychać. Aż świstało mi w gardle...no i...zapalenie krtani i 2 tygodnie w łóżku. Jak oddychać,czy może usta schować w szalik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto zainwestować w dobre obuwie zaczynając biegać. Takie amortyzujące stopę. Polecam ci zajrzeć na newbalance.pl, mają idealne obuwie do biegania. A co do czasu ile biegać, to na początek 30 minut, takim tempem, żebyś nie łapała zadyszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto zainwestować w dobre obuwie zaczynając biegać. Takie amortyzujące stopę. Polecam ci zajrzeć na newbalance.pl, mają idealne obuwie do biegania. A co do czasu ile biegać, to na początek 30 minut, takim tempem, żebyś nie łapała zadyszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalonytom
jeśli ktoś z was czuje, że ma kłopoty z podrywaniem to polecam kursy prowadzone przez Wyższą Szkołę Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego (www,wyzszaszkolauwodzenia,pl) mają świetnych prowadzących znających się na psychice człowieka. Ze mnie jako cichego i spokojnego informatyka zrobili mistrza w uwodzeniu ;) naprawdę warto skorzystać, w wielu sprawach potrafią pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj . . .
hmmm bieganie nie jest dla kazdego, jesli jestes osoba otyla, zrobisz sobie wiecej szkod niz pozytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeeej jak ja kocham biegać :D ale do rzeczy... oczywiście osoba powyżej ma racje - jeśli jesteś osobą otyłą to raczej nie nakręcaj się zbytnio na bieganie, bo faktycznie z wagi zlecisz, ale i pewne szkody będą. to samo się dotyczy problemów ze stawami. jeśli chcesz biegać regularnie to także radzę zainwestować w obuwie do biegania. uważam, że to ważne. jeśli zaczynasz bieganie, to rozpisz sobie treningi ;) nie polecam na pierwszy rzut od razu biegać intensywnie i długo. możesz wyznaczać sobie dystans, a z czasem go powiększać. i nie biegaj codziennie jesli dopiero zaczynasz - lepiej rozłóż to sobie np. poniedziałek bieganie, wtorek siłownia/aerobik/basen, środa bieganie itd :) i taka rada jeszcze jedna :) odpuść sobie jedzenie na jakieś 2 godz przed bieganiem. biega się o wiele lepiej i nie łapie kolka. przed startem dobrze jest przeprowadzić rozgrzewkę, krótkie przebieżki itp :) i po bieganiu obowiązkowo rozciąganie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do oddychania, to nie chowajcie ust w szalik! :) w taką pogodę ważne jest też dobre ubranie :) nie wiem jak wam teraz doradzić i pomóc, bo biegam cały rok i już mało zwracam uwagę na ubiór. na taką pogodę jak jest teraz wystarczą mi długie getry, opięta bluzka z długim rękawem, na to bluza wysoko zapięta. i bonusy czapka i rękawiczki jak jest bardziej zimowo :) plusem biegania jest również to, że ono hartuje :) więc biegi w zime nie są straszne ;) gorzej z wyborem odpowiedniej ścieżki czy miejsca, ale zawsze pozostają odśniezone stadiony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka, zdecydowanie ubranie jest ważne - biegałam trochę latem i to był mniejszy problem, ale jesienią kupiłam sobie fajne getry: http://www.tanisport.pl/Brubeck/Spodnie_Brubeck_LE00870C/Product.aspx (chociaż na stronie internetowej oznaczone są jako spodnie, ale są dużo za obcisłe jak na spodnie) i bardzo przyjemnie się w nich biega. Muszę jeszcze kupić termoaktywną bluzę, wtedy będę czuła się zupełnie komfortowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez obecnie poluje na właśnie jakąś fajną bluzę :D w decathlonie są teraz nawet spoko wyprzedaże. ja upolowałam kurtkę do bieganie za 49zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryko
@anastazzja Super strona dla zaawansowanych i dla początkujących biegaczy. Sporo się dowiedziałem, a myślałem że dużo wiem na ten temat. Dobra robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turok
Jak to jest z tym bieganiem? potrzebny ten pulsometr czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienna
Pulsometr to taki osobisty trener, który pilnuje żebyśmy się niepotrzebnie nie przemęczali i przypomina nam o różnych 'innowacjach' w treningu np. takich jak zmiana tępa biegu przy interwałach. Świetna sprawa. Polecam każdemu biegaczowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panizupa
to ciagle gadanie o pulsometrze jest juz zenujace, nagle caly narod biega z pulsometrem. Kazdy temat o bieganiu na kafeterii krazy wokol tego cudownego urzadzenia. Slabe to bardzo, malo finezyjna reklama. dla tych, ktorzy chca zaczac biegac: dobre buty, rozpisanie treningu, motywacja. Moj tata biega maratony od 40 lat bez pulsometru, ja sobie tez bez niego poradzilam na poczatku, to fajny przydatny sprzet, ale wciskanie ludziom, ktorzy wstaja z kanapy i chca zgubic 5 kilo albo nabrac kondycji, ze pulsometr to wyznacznik sukcesu - SLABE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antymaruda
To przestań przesiadywać na takich forach i idź pobiegać ;p Jak się zastanawiasz po co pulsometr, to odwiedź ta stronę - http://trenujmadrze.pl/ . Jak jesteś takim zapalonym biegaczem i uważasz że wszystko wiesz, to sprawdź swoja wiedzę, a nuż się czegoś dowiesz. Z tymi pulsometrami moim zdaniem to jest tak, że tego typu urządzenia uświadamiają co się dzieje z naszym ciałem podczas biegu, a to co się z nim dzieje przekłada się na efekty w treningu. A propos Twojego taty który biega maratony od 40 lat - mój dziadek od 80 lat świetnie sobie radzi bez telefonu komórkowego i nie ma zamiaru go używać. Stare przyzwyczajenia, a głównie niechęć do elektroniki u starszych ludzi nie oznacza, że nam ta elektronika nie jest w ogóle potrzebna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komorek
Nikt już nie biega na tym forum? ja bym pobiegał, ale brak mi informacji na ten temat. Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megustaa
Ja biegam i to systematycznie. Polecam każdemu biegaczowi systematyczność i wytrwałość w treningu, ale róbmy wszystko z głową! Trenujmy mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experimento
czesc ja zaczelam wlasnie moj eksperyment. Mam zamiar 90 dni pod rzad biegac < poza 1. i 2. dniem @> Chce sprawdzic - czy i jaki spadek wagi - czy poprawa psyche < stany depresyjne> - czy jakies zmiany w apetycie Jesli chodzi o zywienie nic nie zmieniam poza trzymaniem na wodzy slodyczy. 155 cm , waga startowa 53 kg, po 3 dniach biegania 55 kg. Teraz mam 2dni przerwy@ Od jutra znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experimento
moze ktos sie przylaczy? oczywiscie pierwsze dni sa ciezkie- zakwasy po 2. dniu byly spore, moje poczatki typu: kilka min biegu kilka marszu- inaczej sie nie da. Razem z 2 przerwami na rozciaganie i cwiczonka biegam ok 45- 55 min. Bede pisac jak idzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn am od jutraaaa
Z chęcia się przyłącze! Ja idę biegać od jutra:)! mam 157 i waże .. nie wiem dawno się nie ważyłam.. Ale przytyłam i czuje się straszliwie gruba.. powyżej 50 pewnie.. :( Biegałam kiedyś jakoś 2,3 miesiace temu.. ale przestałam ćwiczyć teraz w ogóle :( Dlatego od jutra - na razie obiecałam sobie żeby biegać przez 14 dni(2 tygodnie):) a potem to już cały czas:) To co będziemy mówić sobie o efektach :D? Będziecie biegać rano czy wieczorem? Bo ja rano o 6:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experimento
ja najbardziej lubie biegac ok 19/ 20 ale ostatnio zwykle ok 9. Dzis tez za jakas godz sie wybieram. Solennie obiecuje sobie, ze za kazdym razem zrobie rozgrzewke dla kolan i kostek i ze nigdy nie bede biegla dalej niz nalezy. Plan biegania codziennie uda sie zrealizowac tylko jesli szczegolnie dba sie o stawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn am od jutraaaa
Ja już po dzisiejszym bieganiu:) A wy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experimento
:) pogoda u mnie idealna na jogging. Na razie biegam stala trasa, zeby obserwowac na ile wydluzam odcinki biegu i na ile skracam marsz. Sadze ze ok 10 min biegu i 2 min marszu obecnie na oko. Ciekawe czy jutro beda zakwasy Ile min biegasz? Jednym ciagiem czy z przerwami? Robisz jakas rozgrzewke? I przerwy na rozciaganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn am od jutraaaa
Ja mam taką stała trasę na polach:p Jak narazie biegam 40 min - tyle że to taka przeplatanka biegu i marszu bo narazie tej trasy nie jestem w stanie przebiec od razu bez zatrzymywania, bo dawno nie biegałam i kondycja mi siadła. Ale będzie lepiej;) Robię rozgrzewkę przed bieganiem. Czasem w czasie marszu trochę rozciągam nogi. A jak jest u Ciebie? Ja ustawiłam sobie taki planik na te 2 tyg.:d rano : bieganie + 20min. płytka z cwiczeniami wieczór - ćwiczenia z shape z Ewą Chodakowską - totalna metamorfoza (40 min daje w kośc :d jestem cała mokra:d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość experimento
no to zawodniczka z ciebie niezla:) ja od samego biegania czuje sie jak bohater narodowy a tu jeszcze cwiczenia??? ta metamorfoza chodakowskiej to z youtuba czy tej plytki o ktorej piszesz? jesli jest cos w youtube z czego korzystasz bardzo prosze o link kto jeszcze zaczyna biegac? kto biega od dawna i podbuduje swoimi doswiadczeniami? kto biegal i odradza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn am od jutraaaa
:D:D Wiesz te ćwiczenia z Ewą Chodakowską to jest z płytki z gazety shape- ale ja sciągnęłam z chomikuj.pl jak chcesz to podaj e-mail to Ci prześle:) (da się chyba?) A te ćwiczenia 20 min które robie rano to z takiej płytki która kiedyś była dodana do chyba Vity nazywa się "szczupłe uda bez wysiłku" Musze powiedzieć ze te ćwiczenia, które prezentuje Ewa Chodakowska, są na tej płytce 20min. ( ogólnie ta płytka 20min. to moja ulubiona i jak cokolwiek cwicze to nie mogę się bez niej obejść! Kiedyś tylko to ćwiczyłam i swietnie modeluje tyłek;p) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×