Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubie  dobrze zjesc

koszmarne bole kregoslupa od cwiczen fizycznych

Polecane posty

Gość lubie  dobrze zjesc

Od 2 lat regularnie 2-3x/tydzien gimnastykuje sie, sa to rozne cwiczenia najczescviej Mel B, Cindy Crawford, Tamylee Webb, pilates. Od jakich 2 tygodni boli mnie bardzo kregoslup na linii zapienia biustonosza :( boli tak, ze rano ledwo wstaje z lozka wykrzywiajac sie od bolu jaki wtedy czuje. W ciagu dnia tez nie jest lepiej, caly czas czuje kregoslup i jest to tak nieprzyjemny bol , ze sie sie wszytskiego odechciewa. Nie wiem co robic bo lubie sie gimnastykowac, ale teraz nie wiem co siedzieje. Poradzcie co robic. Znalazlam w necie filmik na bole kregoslupa i faktycznie kiedy je zrobie to plecy nie bola ale na drugi dzien znowu jest ten okropny bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza - postawi diagnozę i powie, które ćwiczenia możesz robić, a które nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgubicsiebie
Kręgosłup to bardzo poważna sprawa. Na chwilę obecną zaprzestałabym ćwiczyć i udała się do lekarza celem postawienia diagnozy. Wydaje mi się, że kilka dni przerwy dobrze Ci zrobi. Ale najpierw lekarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się objawia dyskopatia, moja droga, a lata niewłaściwych ćwiczeń (bardzo szkodliwe dla kręgosłupa są przede wszystkim wszelkie "brzuszki") bardzo łatwo mogły do niej doprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętaj,że każde ćwiczenie może doprowadzić do urazu... każde,nawet bez obciążenia...poprzez niepoprawne wykonywanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej isc do lekrza. Poza tym, moze masz zle buty do cwiczenia - to jest bardzo wazne!. Mozesz kupic wkladki ortopedyczne do butow np. jkb comfort ortho http://www.wkladkiortopedyczne.com/ i moze ci przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixxxy
ćwiczenia wykonywane bez nadzoru trenera mogą się fatalnie skończyć, taka jest prawda. można sobie zrobić więcej krzywdy niż dobrego. każde ciało jest inne i ma inną wytrzymałość na różne rzeczy. nie wiem czy słyszałyście o mckenzim www.mckenzie.pl, to są ćwiczenia, które pomagają zredukować takie bóle, ale też trzeba je robić dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje albo udac się do rehabilitanta, lub do neurologa. Jeśli mieszkasz w Gdańsku mogę podać adres miejsca, w którym leczyła się moja mama http://walentynykaneurologgdansk.pl/ , wyleczyli ją z potwornego bólu w dolnym odcinku kręgosłupa. Przede wszystkim nie bagatelizuj problemu, bo to ze bol ustanie , nie zawsze świadczy o tym , ze już się samo wyleczyło …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może to nie od ćwieczeń? Idz do lekarza http://skopia.pl/ a wszystkiego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli się przećwiczyłaś, to po prostu mięśnie potrzebują dobrej regeneracji. Trzeba dużo odpoczywać. Tu polecam porządny materac - np. VISCOTHERAPY z pianki oddychającej, z regulowaną twardością. Mnie go polecił mój rehabilitant i od tego czasu budzę się jak nowa, wypoczęta osoba, a sama miewam takie problemy z kręgosłupem, także mówię z podobnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super - ja do dużej dawki ruchu, zaleciłabym jako rehabilitantka, odpowiedni materac, np. Art Medic, który zapenwi całemu ciału, a w szczególności kręgosłupowi odpowiedniej jakości odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź dobrego masażystę/chiropraktyka w swojej okolicy, który wymasuje ale też odpowiednio nastawi zrotowane kręgi. Dobrym pomysłem jest też zmiana materaca na profesjonalny, odpowiednio dopasowany do indywidualnych dolegliwości. Ja z reguły polecam pacjentom Viscotherapy - wg mojej obserwacji jest najlepszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kojarzycie możę doktora Poleszczuka? Polecono mi zgłosić się do niego w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wojciech Orczyk. Osobiście korzytam z usług tego lekarza. Dlatego też polecam go wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym pomysłem jest nie zarzucać ćwiczeń, ale wykonywać je starannie i może na początku pod okiem trenera. Potem można zapisać sie na masaże i zmienić materac, na którym się sypia. Ja polecam swoim pacjentom Viscotherapy ze zmienną twardością, dobrany indywidualnie, by wspomagać ciało podczas wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem antytalentem jeżeli chodzi o trenowanie ale i tak robię postępy widoczne z tygodnia na tydzień. Żeby nadrobić braki w wiedzy to w Saturn Fitness wykupiłam sobie kilka sesji z prywatnym trenerem i właśnie dlatego robię tak szybkie postępy :) Warto zainwestować w to trochę czasu, kręgosłup nie boli, lepsze samopoczucie i więcej chęci do zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolmnika
Najlepiej jest mieć trenera, ale jak już pojawił się ból to nie ma na co czekać. Trzeba iść do lekarza i tyle. Można to też zrobić stawiają na usługi EDoktor24 i dostać pomoc online. Dużo wygodniej i praktycznie od ręki. A na przyszłość, to na własną rękę nie ma co się tak forsować. Zdrowie ma się jedno i warto o nie dbać. Mimo wszystko, nawet jak bardzo chcemy być tacy fit to nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bóle kręgosłupa to coś czego nie powinno się ignorować, można pomyśleć o wizycie u rehabilitanta, ja regularnie chodzę do http://kurpias.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bardzo duże znaczenie ma też łóżko i materac, na którym śpisz. Też bolał mnie kręgosłup, ale odkąd kupiłam bardzo wygodny materac na http://bjas-design.pl/ , czuję się znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmowski zajmuje się problemem bólów kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie uważam, że doktor Orczyk jest świetnym lekarzem, jeżeli chodzi o problemy z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź dobrego masażystę/chiropraktyka w swojej okolicy, który wymasuje ale też odpowiednio nastawi zrotowane kręgi. Dobrym pomysłem jest też zmiana materaca na profesjonalny, odpowiednio dopasowany do indywidualnych dolegliwości. Ja z reguły polecam pacjentom Viscotherapy - wg mojej obserwacji jest najlepszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem bardzo uciążliwe kłopoty z kręgosłupem ale już jest lepiej. Pomogła homeopatia w Vitanea - www.vitanea.eu Jestem zdecydowanie na tak, jeśli chodzi o takie naturalne metody. Super efekt, a nie musiałem inwestować w tabletki i niszczyć nimi wątroby. Zamiast tego mam domowy biorezonans za pomocą małego aparaciku Smart. Wychodzi taniej niż tabletki w dłuższej perspektywie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre cwiczenia na kręgosłup sa w programie :zdrowy kregosłup" coraz szerzej propagowane, ja doswiadczam ich w Przyjazni kolo Gdanska w osrodku http://Goldental.pl i polecam kazdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orteer
ja polecam leczenie kliniczne, bez zabawy w domowe sposoby. dopiero jak lekarze z kręg-clinic zalecili mi ćwiczenia domowe, to zacząłem je robic. Inaczej możezs sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek najlepiej nigdy się nie forsować,na spokojnie,stopniowo zwiększać zakres ćwiczeń,bo można sobię tylko krzywdę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co, nie wydaje mi się aby to było od ćwiczeń. Ja też zaczęłam dużo ćwiczyć i kręgosłup Mnie cały czas bolał, wtdawało mi się, że po ćwiczeniach Mi przejdzie, ale niestety nic się nie zmieniało. Okazało się, że problem tkwił w materacu! Po zmianie materaca na nowy piankowy z hilding, za jakiś czas problem zniknął. Teraz mogę już cwiczyć do woli bez bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×