Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olla k

NORDIC WALKING

Polecane posty

ktoś chodzi z kijkami? Ja tak. Uważam, że to super sprawa. A wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne dla ludzi 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam mniej i też uważam, że to jest fajne... szczególnie na kręgosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja chodzę :) Staram sie chodzic codziennie 60 min., w sob i ndz sobie odpuszczam ;) Super sprawa szczegolnie dlsa kobiet - czuję glównie uda, biodra i posladki, no i ramiona. Mam 26lat i mam nadzieje ze dzieki NW unikne w przyszlosci opadajacych ramion (blee). Co do wieku to rzeczywiscie czesto mysle ze jest to sport dla emerytów, nawet nie 50, a 60+, ale mam to gdzies, bo w przyszlym roku chce wystartowac w mistrzostwach polski NW ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenaw8
ja tez chodzę. Mam 35 lat i nie sądzę aby to było tylko dla pań po 50 tce! Podczas normalnego chodzenia pracuje 40 % mięśni ciała a z kijami 90! czyli widać lepiej chodzić z kijami i spalić o wiele więcej kalorii! A chodzi się super. Szukam właśnie osoby towarzyszącej do chodzenia po puszczy Bukowej w szczecinie bo samemu trochę strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne dla wszystkich
nie dość, że wtedy pracuje wiecej mięsni to dodatkowo kijki odciążają stawy - same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie niewiedzącej
no a czym to sie różni od zwykłego chodzenia - tym ze machasz rękami ;) kolokwialnie mówiąc, więc dlaczego ma to taki wpływ na mięsnie i zdrowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chodzę.Na razie jest to 6 km codziennie ale w miarę nabierania kondycji spróbuję wydłużyć do 10.Utarło się,że to sport dla starszych ale to nie tak...To jest najbezpieczniejszy sport dla ludzi starszych,ponieważ odciąża stawy ale nigdzie nie jest powiedziane,że młodsze osoby nie mogą tego robić.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam kije za 230 (w zeszlym roku), ale mysle ze tak od 100-150 można wybrać cos fajnego. W hipermarketach zaczeli sprzedawac kije za 30-40zl ale to są kije trekingowe, a nie do NW - są o wiele cięższe i mają rączkę zamiast takiej mini rękawiczki, w ktora wsadza się rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę z kijkami i zdecydowanie nie jest to sport tylko dla starszych osób! Genialnie odciąża stawy, pozwala pracować wszystkim mięśniom, a przy tym - bardzo fajnie sprawdza się w górach. Widzę coraz więcej młodych osób, które chodzą z kijkami i zupełnie się tego nie wstydzą - warto spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam chodzić z kijami a mam trekingowe kupione w tchibo. Nie wiedziałam , że jest jakaś różnica- a chodzi się wspaniale, bo to jest sport dla mnie. chodzę codziennie po 1- 1,5 godz.- około 10 km. I widę efekty.Zresztą jak się robi coś systematucznie to zawsze efekty są. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze z kijami nie miałam okazji połazić, ale chcę sobie kupić i spróbować. powiedzcie mi, czy jest sens wydawać ponad dwie stówy na taki sprzęt? myślałam, by na początku sprawić sobie takie za 50 złotych, nie bardzo się na tym znam, więc podam link - http://www.sklep-presto.pl/product-pol-4107-Kije-nordic-walking-Grassland-84202.html - wyjaśni mi ktoś, czy takie kijki nadają się dla początkującej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat, bo mam kilka pytań odnośnie tego sportu.. jestem zielona, a kijki już kupione. odżywiam się zdrowo, czasem tylko pozwalam sobie na coś słodkiego;)... nie zamierzam z niczego rezygnować, ale nie używam masła, nie słodzę od baaardzo dawna, ograniczam bardzo chleb, makarony, ziemniaki. praktycznie moja "dieta" opiera się na nabiale, warzywach, owocach, mięsie, lubię ryby. mam takie pytania... czasem będę chodziła rano, czasem wieczorem, codziennie. Czy rano iść na czczo, czy zjeść śniadanie i dopiero? i czy to jest realne, żebym schudła 3-4kg do listopada? zależy mi na trwałym chudnięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie chodzę z kijkami, ale moja mama bardzo polubiła ten sport i jest po prostu maniakiem nordic walkingu..podobno to nie taka prosta sprawa, nie wystarczy po prostu chodzić sobie z kijkami, ale trzeba wiedzieć jak je trzymać, jak dokładnie stawiać kroki itd...nawet nie wiedziałam, że to takie skomplikowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lula86
ja od niedawna chodzę z kijkami, ale polecam bardzo fajna sprawa :) i świetnie wpływa na ciało - pod warunkiem, że poprawnie wykonujemy ten sport. Zakupiłam nawet ostatnio nowe kijki firmy Gabel w promocji w Intersporcie, w komplecie miały jeszcze specjalne nakładki dostosowanymi do różnego podłoża.Polecam szczególnie dla początkujących!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maluutka6
@Lula86 ja też kupiłam chyba te same kijki z intersportu co ty i przychylam się do Twojej opinii. Poleciała mi je Pani w sklepie, a że przy okazji faktycznie były one na promocji to zdecydowała się je zakupić i jak na razie jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że posłużą mi na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wprawdzie też jeszcze nie zaczęłam chodzić z kijkami ale w tym roku zaczynam i to "przez" mojego chłopaka ;) BO jego rodzinka uprawia ten sport - wprawdzie raczej rekreacyjnie i od czasu do czasu ale jednak - bardzo sobie to chwalą. I rzeczywiście - dla kręgosłupa i dla kondycji jest to świetny trening :) Byleby tylko mieć odpowiedni sprzęt i wygodne buty, jak te na przykład http://www.tanisport.pl/Nordic/List.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbm
Ja dopiero od niedawna zaczęłam „przygodę z kijkami Nordic Walking. To doskonała aktywność, która pomaga spalić znacznie więcej kalorii w porównaniu z innymi sportami. Nie ma specjalnej techniki maszerowania. Wystarczy maszerować dosyć szybko. I tyle. Nordic Walking to aktywność, która ma bardzo dużo zalet. Między innymi przyczynia się do lepszego dotlenienia organizmu, pobudzenia układu krążenia. Ponadto marsze z kijkami „zmusza do aktywności wszystkie mięśnie, a jednocześnie nie obciąża tak stawów - szczególnie tych kolanowych. Oprócz tego maszerowanie obniża ciśnienie krwi, redukuje tkankę tłuszczową i zapobiega osteoporozie. Ten trening przyczynia się także do odprężenia oraz relaksuje. Ale to nie wszystko co trzeba wiedzieć o marszach z kijkami. Więcej cennych informacji znajduje się na stronie http://tabletkinaodchudzanie.net.pl/2010/09/14/maszeruj-po-szczupla-sylwetke/ Kto jeszcze nie maszeruje ten powinien zacząć, szczególnie, ze pogoda sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loża S
Co za bzdura. To nie prawda, że "nie ma specjalnej techniki i trzeba chodzić szybko". Otóż technika jest i trzeba się jej nauczyć. A szybko wcale nie trzeba, chodzi bardziej o równe tempo, które pozwala się zmęczyć ale i nie wykańcza nas po pierwszych minutach. Jeśli szybko i bez techniki to lepiej pobiegać - po co Ci kije? Kije, żeby odciążały stawy, jak piszesz, itd. muszą być odpowiednio używane inaczej to nie ma sensu i szkoda pieniędzy na sprzęt - można sobie kijki w lesie znaleźć hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że NW jest świetny, nie obciąża stawów, jak inne "zdrowe" formy ruchu i angażuje przy tym wiele grup mięśni. Wszyscy, którzy chociaz trochę się na tym znają, wiedzą, że nordic jest bardzo dobry, nie tylko dla osób 50+ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaaaa15
NW jest swietny! ja mam 15 lat i chodzę, nie wstydze się tego. wkurza mnie, ze niektorzy ludzie się smieją i mówią, ze to dla starszych osób! ;P ogólnie mam lepsze samopoczucie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo lubię chodzić z kijkami,wieczorami zabieram swojego psa i idę na wieś:P Kiedyś tak poszłam pierwszy raz nawet mi fajnie szło a potem miałam straszne zakwasy. Dzięki temu odkryłam fajny żel veno spray pani w aptece mi poleciła fajnie odświeża,szybko się wchłania wysmarowałam sobie nogi i ręce i od razu czuć ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasior_Wielkopolska
Heloł! Ja chodzę z "kijami" od poniedziałku codziennie godzina marszu ok 6 - 7 km, czy można zgubić pratie brzucha uprawiając ten sport?? No i przyłączam do wszystkich "chodziarzy" kijki dla osób po 50 - tece?? BZDURA!! Wielu młodych ludzi uprawia ten sport i są bardzo zadowoleni - Mam nadzieję, że coś schudnę;) :P Pozdrawiam Wszystkich Kojających "kijki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasior_Wielkopolska
Kochających miało być:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HollyFire, nie działa ten twój link. Ogólnie jak kupujesz buty, to zwracaj uwagę na podeszwę. Warto kupić jakieś niskie buty trekkingowe z dobrą podeszwą, np. Vibram (mają takie charakterstyczne żółte logo na podeszwie). Z bardziej znanych producentów to Hi-Tec robi takie modele. Sprawdź sobie stronę ich dystrybutora, bo widziałam, że mają trochę ciekawych promocji posezonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×