Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pterodaktylus

Pewność siebie i asertywność

Polecane posty

Gość Pterodaktylus

Trudno znaleźć odpowiedni dział, bo moje pytanie na pewno nie powinno znaleźć się w "życiu uczuciowym" tudzież w "życiu erotycznym". Więcej wspólnego ma z treningiem, nawet jeśli nie fizycznym, to właśnie z treningiem psychicznym. Jak funkcjonujecie w relacjach z innymi ludźmi? Czy od samego początku byliście asertywni? Czy zależy Wam na opinii innych ludzi? Mam wrażenie, że czasami umniejszam swoje znaczenie, tylko dlatego aby inni bardziej mnie akceptowali. Jak wybić się na niezależność? Być sobą i nie popaść w żadną ze skrajność (od masochistycznego samobiczowania do zarozumialstwa)??? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie doradzę ---mam tą pierwsza przypadłość:] pewnie z psychologicznego pkt widzenia mozna wiele w sobie wypracowac, wpoic sobie nowe modele zachowac , wzmocnic pocz.wartosci, wyksztalcic asertywnosc ...tylko trzeba sporo pracy nad sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cHeMia**
fajny temat :) Wazne jest zeby przede wszystkim nauczyc się komunikacji ;) wcale to nie jest tak proste jak się wielu wydaje ;) czesto gadanie nazywamy komunikacją ale jej zdrowy sposób jest znany niewielu osobom :) tego czasem trzeba sie uczyc nawet całe zycie ;) Niewiele tez osób wie ze asertywnosc to nie tylko umiejętnosc mówienia "NIE" ale również umiejetnosc przyjecia tej odmowy jak i krytyki nawet jesli jest ona niesprawiedliwa czy krzywdząca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem,.,
swięte słowa, z tym pomniejszaniem się fakt wiele ludzi ma problem a i ja nie jestem wyjątkiem, czasami wydaje mi się ze jestem najbardziej szarą myszką w otoczeniu i nikogo nie zainteresuje moja osoba, później okazuje się całkiem inaczej, tyle razy miałam podobne sytuacje ale nie potrafię wyzbyc się tego poczucia niskiej wartości. Wiem tez że dużo zalezy od dzieciństwa, ja miałam starszego brata i zawsze powtarzał mi ze jest taka i owaka, inni mi mówią dziś ze jestem piękna, ale tamte wspomnienia i tak siedzą nieodwracalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka z mlekiem,.,
że jestem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brin
Trening Asertywności http://pilumnus.dl.pl/s/asertywnosc_e-trening Trening asertywności skierowany jest do wszystkich, którzy mają trudności w bronieniu i egzekwowaniu swoich praw, nie potrafią mówić stanowczo „nie, przez co czują się wykorzystywani lub nie szanowani. Trening pomaga tym, którzy chcą zyskać motywację do stanowczego przedstawiania swoich racji i odpowiednie po temu umiejętności oraz korzystać ze swoich praw bez naruszania praw innych. Zastanów się czy... dokucza Ci nieśmiałość ? trudno Ci wyrazić to co czujesz ? masz problemy z komunikowaniem się ? czujesz, że musisz się bronić się przed innymi ? brak Ci siły przebicia ? boisz się, że Twoje zdanie nikogo nie interesuje ? nie potrafisz odmawiać ? chcesz zwiększyć swoją pewośc siebie ? Zastanów się czy... dokucza Ci nieśmiałość ? trudno Ci wyrazić to co czujesz ? masz problemy z komunikowaniem się ? czujesz, że musisz się bronić się przed innymi ? brak Ci siły przebicia ? boisz się, że Twoje zdanie nikogo nie interesuje ? nie potrafisz odmawiać ? chcesz zwiększyć swoją pewośc siebie ? http://pilumnus.dl.pl/s/asertywnosc_e-trening

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że wiele osób myli niestety asertywność z agresywnością i opryskliwością. I to jest bardzo przykre. Właśnie przez to przez wiele lat nie chciałam mieć z asertywnością nic wspólnego. Ale zaczęłam zgłębiać temat, czytać takie artykuły: http://www.szkolenia.avenhansen.pl/artykuly/czy-asertywnosc-to-nie.html , szkolić się i myślę, że jest coraz lepiej, a osoby chamskie po prostu nazywam chamskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadne szkolenia nie pomogą w tej sprawie, już prędzej rozmowa z psychologiem i przekonanie samej siebie i uwierzenie w swoją wartość. Otoczenie kochajacych osob którzy nas akceptują tez jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monica

A moim zdaniem takie szkolenia są bardzo pomocne i nawet jeżeli będziemy korzystać z pomocy psychologa to nawet wskazane jest uczestnictwo w takich szkoleniach - rozwój i doskonalenie to podstawa. Ja za jakiś czas wybieram  się na szkolenie z tematu właśnie asertywności “ Asertywność jako umiejętność wyrażania swojego zdania i poprawa jakości życia w sytuacjach społecznych kluczem do samorealizacji”. Takie szkolenie znalazłam na stronie firmy Fundacja Fortis z Katowic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×