Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwilena123

trening interwałowy

Polecane posty

Gość malwilena123

dzis sprobowalam tej petody odchudzania i spodobalo mi sie. mysle ze bede w ten sposob trenowac, mam tylko pytanie czy ktos stosowal trening interwałowy? interesuja mnie efekty... ile udlo wam sie schudnąc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwilena123
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy to tak
poczytalam o tym treningu interwalowym i mysle ze warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bardzo dobra forma ruchu i daje najszybsze efekty. Ja biegam średnio trzy razy w tygodniu, pierwsze efekty były widoczne już po tygodniu:) Zaczęłam dodatkowo się mobilizować- na przykład kupiłam sobie kompletny strój do joggingu na tanisport.pl i dzieki temu wytrwałam. Każdemu kto chce schudnąć polecam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwilena123
a co myslicie o treningu interwalowym na rowerku stacjonarnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum.fit
mozliwy do przeprowadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwilena123
Witajcie chciałem dokładnie opisać ten trening bo pewnie wiele osób wie o takim czymś troche, a może troche więcej ale nie wie jak go wykonywać , kiedy , po co , czemu niby jest on lepszy od zwykłych aerobów ?? To wszystko zbiore w jedno i napisze. TRENING INTERWAŁOWY - jest stosowany do poproawy wydolnosci fizycznej , szybkkościowej oraz do poprawy przyśpieszenia i ogólnego rozwoju szybkościowego i sprawnościowego. Wysokie tętno , szybkie tępo mogą służyć również spalaniu tkanki tłuszczowej ale po koleji: CO TO JEST TRNING INTERWAŁOWY ?? Trening interwałowy polega na przeplataniu wysokiego tetna w granicy 90-100% Maxymalnego tętna z tętnem 55-65% maxymalnego Tętna. JAK GO WYKONYWAĆ ?? Przykładowe wykonanie wygląda następująco. 30 sek Truchtu (55-65%MAX) i 10SEK Spritnu (90-100%MAX). Oczywiśie z czasem zmniejszamy ilość truchtu np do 20sek i wydłużamy ilość sprintu do 15sek tak aby trening wciąż był dużym wysiłkiem dla organizmu ILE POWINIEN TRWAĆ TRENING INTERWAŁOWY?? : od 5 do MAX 25min CO TO JEST JEDEN INTERWAŁ ??: nazywamy okres jednego przyśpieszenia i jednego oedcinka truchtu np. 30 sek truchtu i 10 sek sprintu => JEDEN INTERWAŁ KIEDY GO WYKONYWAĆ ??? (WAŻNE !!) Trneing interwałowy wykonujemy w dni bez siłowni, NIE wykonujemy tego trneingu na czczo ani nie łączymy z Aerobami !. DLACZEGO TRENING INTERWAŁOWY JEST LEPSZY OD AEROBÓW ?? Ponieważ 20min poprawnie wykonanego trneingu interwałowego spala podobną ilosć kcal co aeroby trwające 60min . Jak wiemy aeroby same w sobie przynoszą straty tk.mięsniowej a więc kilkakrotnie krótszy czas trneingu interwałowego czyni go o wiele lepszym. Jak wiemy tk.tłuszczową spalają mieśnie podczas wysiłku a najwięcej podczas regeneracji więc im większy wysiłek mięśniowy tym większa regeneracja miesnie przez co większe szanse na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. CO JEŚĆ PRZED INTERWAŁOWYM TRNEINGIEM ?? najlepszym rozwiązaniem będzie zjedzenie 1.5h przed trneingiem białka , reszta zalezy od diety. PRZYKŁAD TRNEINGU INTERWAŁOWEGO 2min rozgrzewki np. przebieżka z wymachami rąk , skłony , rozciąganie mięsni dwógłowych i czterogłowych UD , rozciąganie łydek. 30 sek truchtu i 10 sek sprintu ==> Jeden Interwał na początek proponuje zrobić 5 takich interwaływ z czasem zwiększamy np 1 interwał co 1-2 tygodnie. WAŻNE ! : nie zaczynajcie odrazu od 10 interwałów bo się zajedziecie i trneing nie spełni oczekiwań. i na koniec rozgrzewka 1-2min podobna jak przed rozpoczęciem CAŁY TRNEING NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 25MIN (ŁĄCZNIE Z ROZGRZEWKĄ) UWAGI: *Oczywiscie sam trneing w sobie nie przyniesie spalenia tłuszczu bo najważniejszą role odgrywa dieta. *Unikajcie cukrów prostych przed trneingiem interwałowym bo może on nie przynieść oczekiwanych korzyści/efektów (*w przypadku redukcji) *Nie polecam tego trneingu na dietach CKD , ponieważ do wykonania jego potrzeba troche uzupełnionego glikogenu z powodu duzej intensywności treningu o co ciezko na dietach LOW CARB. *Po prawidłowo wykonanym trneingu interwałowym powiniście odczuwac uczucie wręcz dyskomfortu i uczucia zaraz puszczenia pawia. *Trening należy modyfikować bo jak wiemy organizm adaptuje się do danej formy wysiłku więc musimy go urozmaicac i utrudniać np. poprzez zwiększanie intensywności oraz wydłuzanie (MAX DO 25MIN!) *Interwały wykonywane na czczo mogą się przyczynić to sporych strat mięśniowych podobnie jak po trneingu siłowym *Trening można wykonywać w różnych dyscyplinach np. bieganie , pływanie , jazda na rowerze a nawet w domu w postaci pajacyka ale po własnych obserwacjach uważam ze bieganie daje najlepsze efekty *Nie wykonujemy go przed , po aerobach i w czasie bo również może to przycyznić się do utraty tk.mięśniowej *W czasie pierwszych trneingów interwałowych , później zresztą też mozna będzie dostrzeć rozbudowe mięśni nóg (Uda,łydki) nawet w przypadku redukcji. Podsumowujac trening interwałowy może (choć nie musi) złużyć do spalaniu tłuszczu . Moim zdaniem najlepszym sposobem na odchudzanie bedzie stosowanie DIETY+SIŁOWNI oraz trneingu interwałowego a zrezygnowanie ze staerotypów typu 60min aerobów na czczo co przynosi o wiele gorsze efekty co nie znaczy że jest złe i w żadnym wypadku nie odradzam wykonywanie aerobów choćby w potrzebie lepszego dotlenienie mięśni , poprawy krążenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsdgfhsdfjiosd
co to sa te aeroby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwilena123
aeroby to np bieganie, jazda na roweze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsdgfhsdfjiosd
ok,dziekuje Ci:) chyba zaczne trenowac te interwaly.. mam nadzieje,ze dadza jakies efekty bo moja sylwetka przybiera coraz wiecej kraglosci;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia lasia
Pamiętaj o właściwym odżywianiu jak będziesz robić te areoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaste
ja mam pytanie odnosnie tego tematu, mam 21 lat od jakiegos miesiaca cwicze na biezni (trening aerobowy), zaiteresowaly mnie cwiczenia interwalowe, poniewaz sa podobno bardziej efektywne. Wiem, ze istotny jest puls w trakcie wykonywania cwiczen, jednak pulsometr wbudowany w mojej biezni nie oddaje rzeczywistych wynikow, chcialabym aby ktos kto jest w temacie, podal mi przyblizone predkosci w jakich powinnam cwiczyc (na zmiane 2 min szybki marsz i 2 min. bieg, calosc 25min. ) Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobna poprawka
trening interwałowy jest dla sportowców wyczynowych a nie zwykłych tłuściochów, to po pierwsze, a po drugie nikt nie podał właściwej definicji, a brzmi tak: jest to wysiłek fizyczny na niepełnym odpoczynku, z reguły wysiłek krótkotrwały czyli anaerobowy. Ponieważ chodzi w tym topiku o odchudzanie, to moim skromnym zdaniem należy podejść do tego tak: 1. dieta MŻ=mniej żreć a jeść prawidłowo 2. Sauna sucha 3. Rower górski i zapierrdalać po 23km dziennie w takim tempie by się maksymalnie spocić 4.systematycznie oczyszczać organizm z toksyn terapią Gersona 5.pozytywne nastawienie psychiczne i tu trening autogenny wg Mironskiego Szczegóły pod nw. linkami: www.vademecum.zdrowia.prv.pl http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobna poprawka cd.
cyt. z vademecum zdrowia: Obciążenie o charakterze dynamicznym charakteryzuje się zmiennym napięciem mm. i zmienną ich długością. Tętno rośnie wraz ze wzrostem obciążenia. Wzrost tętna powoduje większy dopływ krwi zatem tlenu i składników odżywczych dla organizmu (nie tylko dla mięśni ale i szarych komórek mózgu; nie bez powodu Amerykanie zauważyli ścisłą zależność ilorazu inteligencji od wysiłku fizycznego.). W obciążeniu o charakterze dynamicznym rozróżnić należy ćwiczenia anaerobowe (krótkotrwały duży wysiłek na długu tlenowym, gdzie determinantem jest wielkość tętna nie mniejsza niż 175 +15 ud./min.) i czas pojedynczego ćwiczenia do kilkunastu sekund; obciążeniem jest z reguły własny ciężar ciała; odpoczynek czynny w zasadzie aż do pełnej mobilności psychomotorycznej organizmu(zależne to jest od metody treningowej, i np. w metodzie interwałowej jest inaczej, jest niepełny odpoczynek; met. interwałowa jest wyłącznie dla sportowców wyczynowych!) Ćwiczenia aerobowe(długotrwały wysiłek fiz., minimum 5 minut, podczas których organizm z tlenu korzysta pod dostatkiem a płuca produkują optymalną ilość prostacykliny- hormonu niwelującego miażdżycę). Z punktu widzenia fizjologii mięśni i szarych komórek mózgu, najkorzystniejszą formą są ćwiczenia o charakterze dynamicznym aerobowe (tlenowe). Z tego też powodu powstała zasada 3x30x130, gdzie 3 = 3x w tygodniu, 30= ćwiczyć przez 30 minut ciągiem, 130= ćwiczyć a najlepiej biegać w takim tempie by serce uderzało minimum 130ud./min. Sportami ale rekreacyjnymi tj. bardzo korzystnymi dla zdrowia są: bieg po miękkim podłożu np. ścieżka leśna, jazda na rowerze, pływanie, etc. gdzie bieg ze względu na prostotę i naturalność ruchu, dostępność terenu i taniość sprzętu jest najsensowniejszą formą dbałości o zdrowie jednostki, społeczeństw, narodów , ludzkości. Dla przypomnienia: trening fizyczny powoduje odmłodzenie funkcji organizmu, cofnięcie wieku biologicznego. Ciekawostka: prezydent cywilizowanego, najbogatszego na ŚWIECIE państwa USA PT BUSH, zamiast wsiąść do "mercedesa" udał się na joging w odpowiednim stroju sportowym, biegając po ulicach Warszawy. Było to tuż przed spotkaniem w Belwederze z polskimi politykami, pod koniec lat 80-tych. Czy ktoś będzie wiedział i umiał "Atak szybki za piłką" czy skoczy w dal >7m., czy będzie miał muskulaturę niedźwiedzia, nie poprawi to jednostkowego dochodu narodowego netto, ale gdy ktoś będzie wiedział i miał nawyk higienicznego trybu życia (racjonalne odżywianie, wysiłek aerobowy na poziomie potu, kąpiel hartująca itd. reszta zagadnień w T. "4. warunki determinujące zdrowie"), to dochód wzrośnie choćby przez to, że nie będzie zwolnień chorobowych, nie będzie zgonów w wieku produkcyjnym zwł. wśród mężczyzn, chęć do życia i życie nabierze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też słyszałam, ze treningi interwałowe są bardzo skuteczne i chciałabym się zabrać za to jeszcze zanim nastanie zima :) Właśnie widzę, że na www.tanisport.pl są fajne ciuchy do biegania i zamierzam sobie jakieś sprawić, takie 'oddychające' bo czuję, że pot będzie się ze mnie lał wiadrami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interwały są bardzo męczące, ale oprócz spadku wagi pomagają wzmocnić kondycję - jeśli tylko ktoś jest w stanie je wykonywać, to polecam ;) tylko nie dłużej niż 30 minut dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynająca interwały
moja siostra ważąca 65kg w pierwszym tygodniu ćwiczeń schudła 2kg (zaczynała od 3minut ćwiczeń dziennie, siódmego dnia zaczęła 4minuty) dlatego i ja od dziś zaczynam. ona używała rowerka treningowego, ja zamierzam biegać. za tydzień napiszę, czy jakieś efekty widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ustawiając na bieżni standardowe parametry interwału czyli u mnie np: 2min szybkiego marszu tzn 6,8/h a potem 2 min biegu 8,8/h to dobre parametry na interwał? czy może są za słabe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interwały są super! Polecam szczególnie tym, którzy lubią wyciskać z siebie siudme poty! :D Ostatnio dodtrwałam tylko do 30min killera, jutro zamierzam zrobić go całego. Widzę już znaczną poprawę kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam od 2 miesiecy biegam 4 razy w tygodniu po godzinie normalnie , w celu zrucenia troche brzuszka. Dziś postanowiłem zacząć aeroby, zrobiłem sobie rozgrzewkę i 30 sekund sprintu i 30 sekund odpoczynku i tak 10 razy , potem schlodzenie i do domku, wyszło mi ok 22 minut. Jak myślicie dobrze wykonałem swój trening??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie !!! Chciałbym założyć swój własny temat na tym forum i z góry przepraszam wszystkich jeśli podpadnę jakimś głupim zwrotem :D Otóż od czerwca br biegam sobie , bez problemu robię ok 10 km w ciągu godziny , i taki treninig odbywam sobie 3-4 razy tygodniowo. Biegaam w celu redukcji tłusczu ogólniej mówiąc z brzucha. Mam 26 lat , 175 wzrostu i ważę aktualnie 68 kg , zawsze tzn w czasach szkolnych gdy było więcej czasu na ruch ważyłem 65 kg , i dążę do tej wagi. Na początku mojej przygody z bieganiem (biegam 4 msc) ważyłem 70 kg. Więc jak łatwo policzyć schidłem 2 kg w ciągu 4 msc. A że idzie zima , chciałbym przyspiszyć efekty. I tak zacząłem trening interwałowy i w związku z tym chciałbym prosić o opinię na temat mojego treningu tzn jak wam go zaraz opiszę . Otóż zacząłem od 10 mi nutowej rozgrzewki i rozciągania następnie 20 sekund na maxa i 30 sekund marszu i to wszystko razy 15 , następnie 5 minut chłodzenia i zajęłó mi wszytko 27 minut.Wykonałem ten trening 1,5 godziny po posiłku i o godzinie 20. Proszę o szczere opinie , każdą krytykę przyjmę z życzliwośćią :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze jedna kwestia: organizm też wie, że idzie zima, będzie chciał utrzymać trochę tkanki tłuszczowej, aby skądś pozyskać energię na chłodniejsze dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suvellome1973uykgn
Interwały są super! Polecam szczególnie tym, którzy lubią wyciskać z siebie siudme poty! Ostatnio dodtrwałam tylko do 30min killera, jutro zamierzam zrobić go całego. Widzę już znaczną poprawę kondycji. Never give up! START - 16.01.14r., waga: było 55.6, jest 51.5, najwęższy fr. talii - było 69cm, jest 66cm, brzuch na wys. pępka - było 91cm, jest 79cm, biodra - było 88cm, jest 85cm., WYZWANIE TRWA! Jasne http://rz.tl/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś trenowałam w parku z koleżanką i mimo ze dużo piłyśmy i miałyśmy czapki to i tak od tej duchoty miałyśmy za mało tlenu i koleżanka zemdlała podczas skakania na skakance i gdybym nie była przy tym to kto wie co by się z nią stało bo mógł podejść jakiś zboczeniec lub złodziej. Dlatego zapisałyśmy się na siłownię w Saturn Fitness na Targówku. Lepiej czujemy się gdy jest czym oddychać i w razie problemów jest w pobliżu ktoś kto pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem osobą, która skończyła kurs instruktorski w http://www.profi-fitness.com.pl/ więc posiadam pewną wiedzę na ten temat. Interwały są bardzo dobrą odskocznią od aerobów, podkręcają dodatkowo metabolizm a to ile schudniesz zależy od Twojej diety i zaangażowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarita
trening interwałowy to najlepsza forma spalania tłuszczu bo badania udowodniły że spalany jest on jeszcze 25 godziny po jego zakończeniu!!! :D no trening marzenie. ale ciężki, nie każdy da radę. trzeba pracować nad formą przede wszystkim. ja dopiero po jakimś czasie ćwiczeń i diety się na niego zdecydowałam i w sumie schudłam 23 kg. bardzo pomogły mi jeszcze tabletki iqgreen które ruszyły mój metabolizm jak już kilogramy nie chciały lecieć w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam poćwiczyć crossfit. Jest to program treningowy, zarówno siłowy, jak i kondycyjny, który ma na celu poprawę sprawności ogólnej, polepszenie wyglądu sylwetki a także podniesienie poziomu sprawności w kilku różnych obszarach aktywności: siła, wzmocnienie i budowanie mięśni, wytrzymałość, kondycja ciała, koordynacja i równowaga, gimnastyka, szybkość, gibkość, zwinność, wydolność krążeniowo-oddechowa, dokładność mobilizacja w grupie. http://www.suplenatak.pl/crossfit-znacie-poznajcie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×