Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Trening silowy

Polecane posty

Gość gość

Jestem w tym zupelnie poczatkujaca i mam kilka pytan, moze ktos sie orientuje: 1. trening obwodowy - jesli mamy napisane 3 serie po 20 powtorzen jedngo cwiczenia , a cwiczen mamy zalozmy 8 roznych, to czy robie po kolei 60 powtorzen pierwszego cwiczenia (z przerwami co 20 powtorzen) i przezchodze do cwiczenia nr 2 itd. czy 20 powtorzen cw. 1, 20 powt. cw. 2 ... 20 powt. cw. 8 i od nowa to samo jeszcze 2x? Czy kolejnosc wykonywania ma jakies znaczenie? 2. Od jakich obciazen najlepiej zaczac (bedac kobieta, ktora nigdy nie trenowala silowo), zeby nie narobic kontuzji, ale zeby przynioslo to efekt. 3. Co jaki czas zwiekszac obciazenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Jezeli mowimy o obwodowym to robisz pierwsza serie z cwiczenia 1, potem pierwsza serie z cwiczenia 2 itd, a potem powtarzasz wszystkie cwiczenia 2razy. Kiedys robilam obwodowy, ale jak na silowni jest duzo ludzi to czasem jest to niewygodne, wiec teraz robie 3serie odrazu, a potem przechodze do kolejnego cwiczenia. Pytalam sie mojego trenera i powiedzial, ze nie ma to az takiego znaczenia w jakiej kolejnosci wykonuje cwiczenia. 2. Jezeli chodzi o obciazenie to powinno byc takie, zebys czula opor i zeby ostatnie 2-3 powtorzenia w kazdej serii byly dosc trudne do wykonani. Bedziesz wiedziec po tym, ze np bada ci sie trzesly miesnie troche. Ale w pierwszym tygodniu czy dwoch lepiej sie nie przeciazac. Wydaje mi sie tez, ze 20 powtorzen w seri to troche duzo... Ja zaczynalam od 15, a teraz robie 10 lub 12 na znacznie wiekszym obciazeniu. Ale to tez zalezy jaki wynik chcesz osiagnac. 3. Ja staram sie zwiekszac obciazenie na kazdy treningu w przynajmniej 2 cwiczeniach. Pamietaj, ze cialo bardzo szybko sie przezwyczaja i po pewnym czasie nie bedziesz widziec zadnych efektow, jezeli nie bedziesz zwiekszac obciazenia lub zmieniac cwiczen. Ja staram sie zmieniac program co 6-7 tygodni. 4. Pamietaj o odpowiedniej ilosci bialka w diecie. Przynajmniej 1,5 gr bialka na kilogram masy ciala (w100g piersi kurczaka jest okolo 30g bialka) 5. Najlepiej bedziesz jak poprosisz instruktora w silowni o ulozenie programu. Pomoze ci dobrac odpowiednie cwiczenia i obciazenie. No i nie zapomnij o cwiczeniach cardio! Mam nadzieje, ze pomoglam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj masz ładnie i dokładnie opisane co i jak: www.mnbbc.com/content.php/180-100-dni-treningu-poczatkujacej-kobiety-cz.I www.mnbbc.com/content.php/194-100-dni-treningu-poczatkujacej-kobiety-cz.II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trening obwodowy ma za zadanie zwiększyć wytrzymałość ogólną jego istotą jest obciążenie układu serce-płuca a nie poszczególnych mięśni dlatego wykonujemy dużo powtórzeń ale na mniejszym obciążeniu obciązenie dobierz sobie doświadczalnie :) tzn jak zrobisz te 20 to powinnaś mieć siłę jeszcze na zrobienie kilku , możesz spróbować na początek taką metodą połówkową czyli jak na jeden raz maksymalnie podniesiesz 40 kilo to bierzesz połowę z tego, a najlepiej zacznij od naprawdę małych obciążń , szybko się zorientujesz czy to za mało czy za dużo a serie to oczywiście tak ,że robisz 20 powtórzeń np. na ręce i potem zmieniasz ćwiczenie i robisz 20 powtórzeń czegoś innego , to najważniejsza zasada treningu obwodowego! czyli robisz 20 jakiegoś ćwiczenia na brzuch potem 20 powtzeńna nogi , ppotem 20 grzbiet kończysz wszystkie 8 ćwiczeń i wtedy odpoczywasz chwilkę i to jest jeden pełny obwód, stąd ta nazwa kolejnośc jest o tyle ważna żeby raczej zaczynać od nóg bo to najmocniejsze mięśnie i od razy będziesz mieć wysokie tętno a poczególne ćwiczenia na tą samą częśc ciałą np na ręce oddzielać ćwiczeniami brzucha , nóg , grzbietu , jak masz a rozspisce dwa na ręce to roździelasz je brzuszkami a jak dwa na nogi to roździelasz rękami z tego też wynika , że w kilka minut musisz "zaliczyć" kilka przyrządów , często to jest kłopotliwe bo akurat ne jest wolne albo ktośwłąśnie zajął więc dobrze mieć alternatywę czyli miałaś robić wyciskanie ale ktoś ci zajął to robisz inne a potem wracasz acha no i oczywioście baranek sporo bzdur napisał więc raczej tym się nie kieruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuautorka
Wiecie czego jeszcze nie rozumiem? Dlaczego nie sa zalecane (na roznych stronach w necie) cwiczenia z wykorzystaniem maszyn, tylko od razu same wolne ciezary. Aha no i wydawalo mi sie , ze takei cwiczenia na maszynach to sa wlasnie na 1 poszczegolna czesc (czyli izolowane), ale z lektury internetu wyciagnelam wniosek, ze trening obwodowy to co inneo niz cwiczenia izolowane. I juz jestem skolowana. Taki obwodowy trening poprawi troche moja sylwetke, czy sprawi, ze bede miec tylko lepsza forme w dzwiganiu zakupow po schodach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wolne ciężary są o wiele skuteczniejsze. I oczywiście, że trening obwodowy to nie to samo co ćwiczenia izolowane. Ćwiczenia izolowane to takie, w których skupiasz się na konkretnym mięśniu ograniczają pracę innych. Chodzi o to, żeby dany mięsień pracował w maksymalnym stopniu i zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos nie działa ten link... Ale na poczatek jednak bede sie wspierac maszynami, poki sie nie wdroze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trening obwodowy ma włąśnie poprawić sylwetkę ale musisz go robić tak jak pisałem wcześniej czyli nie zamęczyć mięśnia konkretnego tylko cały organizm maszyny na taki trening są dobre bo możesz szybko przechodzić z jednego przyrządu na drugi , na trening obwodowy jak znalazł a co do róznic między cięzarami a maszynami , sztanga czy sztangielka wymaga wpółdziałania większej ilości mięśni w podnoszeniu, więc mięsnmie bardziej harmonijnie się rozwiajają no ale ty nie chcesz mieć muskulatury tylko poprawić sylwetkę więc maszyny są bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jakim czasie takich cwiczen mozna spodziewac sie efektow? Tylko ze ja diety nie stosuje (ale tez nie jemu duzo slodyczy, fast foodow, chipsow, gazowanych napojow w ogole), a przez ta silownie jeszcze bardziej chce mi sie jesc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dedee
w ten sposób ćwicząc po pierwsze na poczatek nabierzesz trochę masy mięśniowej, trochę to znaczy niezauważalnie ale wagowo może to być widoczne , więc specjalnie się tym nie przejmuj spowodowane to jest tym, że mięśnie znacznie szybciej rosną niz odbywa się spalanie tłuszczu, dopiero potem stopniowo zaczniesz tracić tłuszczyk, pamiętaj , że im lepszą będziesz mieć kondycję tym więcej węglowodanów będziesz spalać w "normalnym" życiu , zwykłe wejście po schodach podbiegniecie od razu spali ci sporo energii, to jest spowodowane tym ,że dobrze wytrenowany organizm bardzo szybko uzyskuje wysokie tętno w czasie wysiłku i jednocześnie bardzo szybko spada po jego zakończeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dedee
jedz normalnie, przed węglowodany, żeby mieć energię a po, więcej białka żeby odbudowywać mięśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinakka
Ja też odkryłam niedawno trening obwodowy i tak mnie zaciekawił, że w końcu zapisałam się do klubu, gdzie taki trening jest podstawą (klub Mrs. Sporty). Efekty są świetne, mam wrażenie, że moja kondycja jest dużo lepsza i jestem bardziej wytrzymała, bo początki były trudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robobobo
dodajcie dziewczyny ten klub do aplikacji na fejsie miejsca fit figury, dzięki temu inne dziewczyny też będą mogły go znaleźć i korzystać z tej dobrej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaa12
Ja tak samo, postawiłam na trening obwodowy i nie żałuję. Już po 2 miesiącach widać było efekty, ciało zrobiło się bardziej jędrne. Zapisałam się do Mrs. Sporty żeby mieć motywację chodzić regularnie:) w końcu jak już wydaję na to kasę co miesiąc to korzystam! Fajne są zajęcia,ciekawe,warto spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka22
ja się motywuję razem z http://treningonline.pl/dietę trzymam teraz miałam gorszy okres bo za dużo pracy, stresu itd ale już powoli wracam na dobre tory - tylko żeby jeszcze mieć czas na trening. Ehh od września chcę zacząć chodzić na jogę i pilates

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trening siłowy jak najbardziej, ale nie zapominaj o cardio. Ja utrzymuje regularność tej formy treningu nawet na wakacjach. W tym roku będe to mogła robić w samym hotelu, bo Nosalowy Dwór w Zakopanem ma świetna strefę gym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas każdego treningu trzeba pic odpowiednia ilość wody, takie zapotrzebowanie to około 1,5-2l wody. Czy ktoś się tego trzyma? Ja odkąd pije Veroni Hydration, i spożywam oczywiście odpowiednia jej ilość, to moje samopoczucie się poprawiło, na siłowni mam więcej energii, lepiej się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas każdego treningu trzeba pic odpowiednia ilość wody, takie zapotrzebowanie to około 1,5-2l wody. Czy ktoś się tego trzyma? Ja odkąd pije Veroni Hydration, i spożywam oczywiście odpowiednia jej ilość, to moje samopoczucie się poprawiło, na siłowni mam więcej energii, lepiej się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez pije duzo podczas treningu nawet teraz jak jest troche zimniej moze teraz juz z przyzwyczajenia. Chodze do Saturn Fitness srednio 3-4 razy w tygodniu trening sily i wytrzymalosciowy na zmiane co drugi trening

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy jakichkolwiek treningach polecam stosowanie suplementu Largomass umożliwiającego stworzenie idealnej masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałem ten środek i uważam, że to jeden z najlepszych suplementów na wzrost masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zainwestować w suplement wspierający wzrost masy mięśniowej oraz odpowiedni trening. Mi znajomy polecił suplement Largomass - aktualnie jestem na dobrej drodze do stworzenia idealnej sylwetki dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałem okazje stosować i przyznam racje robi dobrą robotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również stosowałem suplement largomass, uważam, że to jeden z najlepszych suplementów z którymi miałem doczynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo fajnej muzy możecie znaleźć na https://filefox.pl - ja niedawno odkryłam tą stronkę i naprawdę polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×