Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewcia konewcia

Balonilowanie żołądka...

Polecane posty

Mam zamiar poddać się balonikowaniu żołądka:) Witajcie Kobietki:) Od dłuższego czasu bo prawie 10 lat borykam się z otyłością.Mam już dosyć diet,liczenia kalorii itp.... Moj uparty organizm nie daje za wygraną! Odchudzając się równo z innymi koleżankami ....to jestem daleko na tyłach. One potrafią w ciągu miesiąca zgubić 2-3kg ,a ja nic lub 1kg.:( W moim przypadku daje to efekt na parę miesięcy i jak tylko popuszczę pasa to zaraz mam to co zg€biłam wcześniej. Wkleje Wam krótki opis na czym polega ten zabieg: Pacjenci kwalifikowani do zabiegu, przechodzą szereg badań specjalistycznych - medycznych i laboratoryjnych oraz niezbędnych konsultacji. Implantacja Balonika żołądkowego BIB - jest zabiegiem nieoperacyjnym, trwa około 20 do 30 minut, wykonywana jest z anestezjologiem, w krótkim znieczuleniu dożylnym, po premedykacji. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Do żołądka wkłada się specjalną sondę z balonikiem, który po wypełnieniu solą fizjologiczną do odpowiednich rozmiarów, pozostawiany jest w żołądku. Zabieg implantacji wykonywany jest w kontroli specjalnej kamery endoskopowej i jest w pełni odwracalny(w każdej chwili balonik można wyciągnąć). Podjełam tę decyzjię i mam nadzieję ,że znajdę kogoś kto już ma ten zabieg za sobą:) Pozdrawiam serdecznie ,jestem w kafeterii dość często Czekam na wypowiedzi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWCIA! Dobrze że cię tu znalazłam!!! Ewcia, posłuchaj - znam dwie kobiety, które poddały się takiemu zabiegowi, i pomimo, że z czasem schudły (co się nacierpiały, to nie powiem), wyglądały okropnie :O Nie wiem, może lekarz który będzie to z tobą konsultował, ukaże to w innym/lepszym świetle - jednak zastanów się, czy naprawdę jest to ostateczne wyjście dla ciebie. Widziałam cię przecież, nie jesteś otyła! Proszę cię, pomyśl o siłowni, fitness, o spotkaniu z kimś, kto ustali ci w tym czasie niezbędną do wdrożenia w życie dietę, uwierz, że można normalnie zrzucić kilosy, trochę samozaparcia i będą efekty. Postanów sobie, że do wiosny/lata zrobisz to czy to, zapisz się na fitness/aerobic/siłownię. Tam znajdą się instruktorzy, którzy razem z tobą będą przeć do celu! Powiedz im w czym problem, a na pewno znajdziesz bratnią/pomocną duszę. Błagam - przemyśl to jeszcze (choć decyzja i tak należy wyłącznie do ciebie!) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara zetkin
jeseli cos wiecej wiecie na ten temat napiszcie cos,,jestem nardzo zainteresowana,bo jestem bardzo gruba kobieta,,nic juz nie pomaga a prawie nic nie jem mieszkam we wroclawiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia cwaniaku :P zamiast się poruszać trochę to żołądek się chce zapychać :P ja znam kilka takich kobiet (zanjome rodziców, babci) po tym zabiegu.. ani jedna nie utrzymała tej wagi, którą osiągnęła dzięki balonikowi przy jego wyjmowaniu. to jest tak, ze potem jak już masz to wyjęte jesz więcej i tyjesz. to jest metoda dla naprawdę OTYŁYCH osób którym już ta otyłość zagraża i muszą szybko schudnąć dla zdrowia/życia jeden taki przypadek - świetnie babeczka schudła (jest ok 40. nie wiem dokładnie), ale już w połowie tego czasu noszenia balonika (nie wiem tez na ile miała, wiem tyle ile widziałam..) zaczęła jeść więcej, więcej i ostatecznie schudła niedużo, za to jak wyjęli jej ten balonik to przytyła sporo więcej niż ważyła przed.. jeśłi ktoś nie ma silnej woli aby samemu schudnąć to i z tym będzie mu ciężko. utrzymać wagę już po a nie schudnąć Ewcia - idź do dietetyka, do trenera, na basen.. wiem po mojej mamie że wszystko da się zrobić tylko trzeba CHCIEĆ 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ewciu konewciu! ja przez to przeszlam:D i powiem Ci, ze nie warto... Wydaje mi sie, ze to jest dla osob bardzo otylych, ktore maja do zrzucenia co najmniej 40 kg, wtedy to moze i zadziala... a moj przypadek wygladal tak: 15 kg nadwagi, w sumie nie wazylam \\\"az tak strasznie duzo\\\", wiec nawet nie chcieli mi tego balona zalozyc, ale ze klient nasz pan ( i placi kupe kasy) to zalozyli, ale twierdzili, ze sie do tego nie kwalifikuje. ja bylam innego zdania, dla scislosci:P pierwsze dni okropne, tylko dieta plynna, nudnosci itd. potem juz coraz bardziej wracalo wszystko do normy, nie moglam jesc ryb:( ogolnie zalecana byla zdrowa dieta (wszystko dostalam na kartce...). a ja myslalam ze balon zalatwi wszystko. tak wiec w pierwszych 3 tyg troche schudlam, potem w zasadzie jadlam normalnie, tyle co zawsze! balon czy nie balon, nie czulam zadnej roznicy, chyba ze sie przejadlam to ze 2 razy zwymiotowalam. a tak to zadnej rewelacji... ogolnie schudlam tylko 7 kg(!!), wiec na balon baardzo malo. moja pani doktor twierdzi ze to i tak wspaniale (bo mam pewna chorobe hormonalna, przez ktora mam sklonnosci do nadwagi), ale i tak wszyscy byli rozczarowani... zenada! kilogramy nigdy nie wrocily. czasami jak sie mocno staram (czekoladki;)) to troche tyje, ale pare dni diety wszystko zalatwia. po balonie jeszcze schudlam ze 4 kg wiec ogolnie jest w miare. ale nie ludz sie ze balon Cie odchudzi. ja sie ludzilam, a moglam ta kase inaczej wykorzystac... pozdrowionka, mam nadzieje, ze moglam pomoc:)) jakby co to pisz gg 7476949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ewciu konewciu! ja przez to przeszlam:D i powiem Ci, ze nie warto... Wydaje mi sie, ze to jest dla osob bardzo otylych, ktore maja do zrzucenia co najmniej 40 kg, wtedy to moze i zadziala... a moj przypadek wygladal tak: 15 kg nadwagi, w sumie nie wazylam \"az tak strasznie duzo\", wiec nawet nie chcieli mi tego balona zalozyc, ale ze klient nasz pan ( i placi kupe kasy) to zalozyli, ale twierdzili, ze sie do tego nie kwalifikuje. ja bylam innego zdania, dla scislosci:P pierwsze dni okropne, tylko dieta plynna, nudnosci itd. potem juz coraz bardziej wracalo wszystko do normy, nie moglam jesc ryb:( ogolnie zalecana byla zdrowa dieta (wszystko dostalam na kartce...). a ja myslalam ze balon zalatwi wszystko. tak wiec w pierwszych 3 tyg troche schudlam, potem w zasadzie jadlam normalnie, tyle co zawsze! balon czy nie balon, nie czulam zadnej roznicy, chyba ze sie przejadlam to ze 2 razy zwymiotowalam. a tak to zadnej rewelacji... ogolnie schudlam tylko 7 kg(!!), wiec na balon baardzo malo. moja pani doktor twierdzi ze to i tak wspaniale (bo mam pewna chorobe hormonalna, przez ktora mam sklonnosci do nadwagi), ale i tak wszyscy byli rozczarowani... zenada! kilogramy nigdy nie wrocily. czasami jak sie mocno staram (czekoladki;)) to troche tyje, ale pare dni diety wszystko zalatwia. po balonie jeszcze schudlam ze 4 kg wiec ogolnie jest w miare. ale nie ludz sie ze balon Cie odchudzi. ja sie ludzilam, a moglam ta kase inaczej wykorzystac... pozdrowionka, mam nadzieje, ze moglam pomoc:)) jakby co to pisz gg 7476949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baloniara
zdania odnośnie zabiegu balonika żolądkowego sa podzielone. Ja wykonalam zabieg w Szczecinie u dr Butkiewicza czyli tego samego co prcuje obecnie w artplastica i jestem bardzo zadowolona. przedewszystkim z efektu 20 kg mniej. Jest tendencja że balon stosuje sie przed zabiegami bardziej inwazyjnymi by przygotowac pacjenta do zmniejszenia żołądka. Natomiast bardzo czesto stosowane jest wlasnie przy kosmetycznych metodach chudniecia, czyli wlasnie 15 , 20 kg. A wracajac do Kliniki artplastica, to po mojej namowie kolezanka trafila wlasnie do tej placowki, wykonala zabieg i szczerze mówiac zazdroszcze jej trochę, poniewaz ja musialam sama borykać się z dietą , sama dobierac sobie pokarmy które mogłam spożywać. Ona miała konsultacje ze specjalistą dietetykiem w ramach zabiegu w Klinice. pani dietetyk ustalila jej jadlospis pod katem jej schorzenia. Myślę że to jest duży sukces tej Kliniki by nauczyć pacjentów racjonalnego odżywiania które po wyjęciu balona będa nadal utrzymywać. olecam wzystkim którzy borykają sie z problemem zbędnych kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fuego
Nie chce WAS zasmucać ale osobiście znam osobę która poddała sie podobnemu zabiegowi i......nic to nie zmieniło. No może jedynie przejściowo, zanim ponownie nie rozepchała sobie ścian żołądka:) Cóż widocznie jedzenie było silniejsze od niej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×