Odpowiedz na ten temat

Medycyna estetyczna... warto cierpieć?

• sandrine ;-) 2013.02.19 [01:00]
    Coraz więcej osób na tym forum pisze o powikłaniach, stara się znaleźć tylko złe strony wszystkich składowych, czyli chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, stomatologii estetycznej, etc. piszecie, że nie warto cierpieć, że to tylko powikłania i rozczarowania. Programy takie jak ten: http://www.youtube.com/watch?v=Ai36FX-4Wa0 - pokazują, co kobiety są w stanie znieść i jakie efekty osiągać. Jak zmieniają siebie i poczucie własnej wartości. Jeżeli ktoś nie jest zdesperowany i nie chce poprawiać własnego wyglądu - nie powinien tego robić. Chcesz być piękna cierp. To Twój wybór. Również i mój, dlatego zawsze będę promowała te dziedziny, te zabiegi i świetnych specjalistów. Niektóre kobiety mają marzenia i kluczem do sukcesu jest znalezienie takiego specjalisty, który pozwoli je spełnić. Życzę wszystkim normalnym kobietom, głównie tym z kompleksami - aby zabiegi przyniosły im taką radość, jak tym z filmiku. Jak widać - wszystko jest dla ludzi.
    Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane...
  • kobieto idz spać 2013.02.19 [01:40]
    bo jutro odstraszysz klientki.
    I podaruj sobie tę zażartą kampanię reklamową swojego gabinetu. Nikt nie mówi ze medycyna estetyczna to same zło. Zli są lekarze!!!
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [02:05]
    Współczuje Ci ... oby Twoje sny były lepsze od Twojej osobowości...
    Lekarze są źli... ludzie są źli - oglądnij film, a może to Cię nauczy czegokolwiek:
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscree n&v=1mr6hNhx_6I&NR=1
  • TY BABO MASZ 2013.02.19 [08:52]
    NIE PO KOLEI W GŁOWIE! Czym Ty nas karmisz. Kto dał Ci prawo do porównywania swoich abiegów do zabiegów ratujących życie. Może nie w sensie stricte, ale ogólnym. Film jedynie może być przykładem na to, że niektórzy lekarze w Polsce są zdolni sprawić aby klientka po zbiegu wyglądała podobnie jak ta z filmu. Niestety w świecie takie przypadki ssię zdarzają. Jesteś chora, i zakompleksiona bez obiektywnego spojrzenia, zapatrzona w siebie i swojego doktorka,, który jestem pewna ma także wiele za uszami. mając takich dziwnych pracowników, nie można być dobrym lekarzem. Dobry lekarz leczy ( ludzkie słabości i kompleksy także, a nie sprawia, że w pochwale dla jego geniuszu kobieta idzie na rzez!
    Wykształcenie to nie wszystko młoda damo. jeszcze trzeba mieć nieco inteligencji. Z tą drugą niestety.....masz problem,smutas.gif
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [09:06]
    Bardzo mi przykro, że masz w sobie tyle negatywnej energii i nienawiści do świata. Swoimi postami pokazujesz - jak bardzo siebie nie kochasz. Staram się Wam pokazać, że nie każdy lekarz jest zły, a chirurgia w każdym wymiarze jest dobrodziejstwem, a nie wyłudzaniem od Was biednych pieniędzy. Zabiegi estetyczne nie mają za zadanie leczyć waszej chorej psychiki. To nie jest lek na porażki życiowe. Jeżeli nie umiesz cieszyć się życiem i plujesz takim jadem - nigdy nie będziesz piękna - i pora - starsza BABO - abyś sobie to uświadomiła. Być może potrzebujesz odpowiedniego psychoterapeuty. Jak widać jedyne co daje Ci tymczasową radość to poniżanie innych, a osobiście uważam, że nie jest to oznaka inteligencji - pomyśl - za nim coś napiszesz - bo tylko się ośmieszasz.
    Jestem dziwna - tak - bo chcę pomagać kobietą, które mają problemy - i to bezinteresownie. BA, wydając się na rzeź tak podłym osobą jak ty. Przyznaję - jestem dziwna, bo dobroć w tych czasach jak widać jest nie na miejscu. Widocznie rodzice wychowali mnie inaczej niż Ciebie.
  • Juleczka75 2013.02.19 [09:19]
    Do Sandrine. Chciałabym sie z Tobą spotkać, pokazać Ci swoją twarz i żebyś mi podpowiedziala pewne rzeczy co zrobić, jak to zrobić bo wierze ze masz wiedzę. Niepotrzebnie na tym forum dochodzi do kłótni i sprzeczek. Nikt nie powinien sie tu kłócić. Nam pokrzywdzonym chodzi o to ze nie mówi sie o skutkach ubocznych, ze jest dużo specjalistów do dup.... Ze nas naciągaja na niepotrzebne rzeczy, ukrywają prawdę, chcemy być piękne na pewno ale nie chcemy sobie szkodzić. Rozumiesz? Dobrze ze wykonujesz na sobie zabiegi i cieszę sie ze nic złego Ci sie nie stało. Ale pewnie inaczej by było jakbyśmy sie naciela i tyle.
  • Juleczka75 2013.02.19 [09:20]
    ... Jakbys sie naciela i tyle...
  • TY BABO MASZ 2013.02.19 [09:23]
    sandrine...tylko się nie popłacz. Wiesz, mało mnie interesuje co o mnie myślisz. W przeciwieństwie do mnie , tobie powinna zależeć na własnym wizerunku, a niestety nie jest on bez skazy. To moja ostatnia wypowiedz w tym temacie i proszę nie wykorzystuj więcej chorych i nieszczęśliwych ludzi dla własnych korzyści bo to jest najgorszy rodzaj człowieka w moim mniemaniu. Gorsze są tylko matki wysyłające dzieci na żebry.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [09:29]
    Juleczka z miłą chęcią, tylko, że ja jestem z Poznania, ewentualnie w Warszawie będę na najbliższym kongresie. Chociaż wydaje mi się, że pisałaś w innym wątku, że znalazłaś w końcu porządnego lekarza, który jest uczciwy wobec Ciebie.
    To o czym piszesz - o postawach lekarzy - ja także staram się z tym walczyć - dlatego Was uświadamiam. Piszę o tym jakie macie prawa. Także chciałabym aby lekarze, którzy Wam to zrobili ponieśli konsekwencje swoich czynów - i nie jest to złośliwe - bo to konkurencja - chodzi o to, by zniechęcić osoby, które nie czują pasji do medycyny estetycznej i traktują to tylko jako źródło dochodu. Bez względu czy jest to lekarz, czy kosmetyczka. Medycyna estetyczna to nie tylko wykonanie zabiegu i skasowanie za niego. Do tego należy mieć również zdolności manualne, umiejętność przewidywania skutków zabiegów i potrafić na tyle dokonać drobnych korekt, aby twarz wyglądała pięknie, świeżo i młodziej - a nie tylko inaczej.
    Każdy chce być piękny. Ale pamiętaj, że do tego musisz kochać sama siebie. Wówczas będzie Ci łatwiej. Ja też wiele przeszłam z dermatologami w okresie dojrzewania - którzy zniszczyli mi skórę twarzy - na szczęście odpowiednie zabiegi i ukończone studia pozwoliły mi wszystko naprawić.
    Ja nie każę by ktokolwiek do Nas przyjeżdżał... ja tylko życzę, by każdy znalazł uczciwego, świetnego lekarza, który podobnie jak ja - kocha to co robi.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [09:29]
    Juleczka z miłą chęcią, tylko, że ja jestem z Poznania, ewentualnie w Warszawie będę na najbliższym kongresie. Chociaż wydaje mi się, że pisałaś w innym wątku, że znalazłaś w końcu porządnego lekarza, który jest uczciwy wobec Ciebie.
    To o czym piszesz - o postawach lekarzy - ja także staram się z tym walczyć - dlatego Was uświadamiam. Piszę o tym jakie macie prawa. Także chciałabym aby lekarze, którzy Wam to zrobili ponieśli konsekwencje swoich czynów - i nie jest to złośliwe - bo to konkurencja - chodzi o to, by zniechęcić osoby, które nie czują pasji do medycyny estetycznej i traktują to tylko jako źródło dochodu. Bez względu czy jest to lekarz, czy kosmetyczka. Medycyna estetyczna to nie tylko wykonanie zabiegu i skasowanie za niego. Do tego należy mieć również zdolności manualne, umiejętność przewidywania skutków zabiegów i potrafić na tyle dokonać drobnych korekt, aby twarz wyglądała pięknie, świeżo i młodziej - a nie tylko inaczej.
    Każdy chce być piękny. Ale pamiętaj, że do tego musisz kochać sama siebie. Wówczas będzie Ci łatwiej. Ja też wiele przeszłam z dermatologami w okresie dojrzewania - którzy zniszczyli mi skórę twarzy - na szczęście odpowiednie zabiegi i ukończone studia pozwoliły mi wszystko naprawić.
    Ja nie każę by ktokolwiek do Nas przyjeżdżał... ja tylko życzę, by każdy znalazł uczciwego, świetnego lekarza, który podobnie jak ja - kocha to co robi.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [09:47]
    TY BABO MASZ - ja w przeciwieństwie do Ciebie nie udaje kogoś kim nie jestem. Nikt nie jest idealny - ale przynajmniej ja jestem naturalna. Nikt nie jest bez skazy - na tym polega cała uczciwość - jeżeli ktoś umie się do tego przyznać. Tobie się wiele wydaje - i nie będę płakać - bo nie jesteś tego warta. Znajdź lepiej dobrego psychoterapeutę za nim cały świat się od Ciebie odwróci.
    Co do filmiku - to ma on za zadanie pokazać, że medycyna i metody niekonwencjonalne jakich użyto w zabiegach są niezbędne, aby się rozwijać i pomagać innym w różnych aspektach życia i nie tylko. Ale widzę, że zabrakło Ci rzekomej inteligencji aby to zrozumieć. Z resztą co ty możesz wiedzieć o cudzych nieszczęściach? Rozmawiałaś kiedyś z poparzonymi nastolatkami? Ludźmi okaleczonymi w różnych wypadkach? Wiesz co przeżywają i ile dla nich znaczy poprawa wyglądu - aby BABY takie jak ty nie gapiły się głupio w sklepie? Myślę, że nie i nie masz zielonego pojęcia jak im pomóc.
    Co do dzieci - to myślę, że ty byłabyś w stanie nie jedną ciąże usunąć, gdyby okazało się, że dziecko jest chore, i w sumie byłoby to dobre - bo posiadanie matki z takim charakterem jak ty mogłoby się zdecydowanie negatywnie odbić na psychice dziecka. Jeżeli ktoś ma taką nienawiść do świata - to nie chcę myśleć, co mogłabyś zrobić takiemu maleństwu w szale jaki pokazujesz.. a jeżeli się mylę, to bardzo współczuje twojemu potomstwu. Pewnie cały dzień się nie wydzierasz, bo nie są perfekcyjni? A może i bijesz - bo nerwy Ci puściły. A może sama masz doświadczenie w puszczaniu dzieci na żeby? Stąd takie zdanie?
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [09:54]
    I żeby zakończyć optymistycznie - lecę do swojej ukochanej pracy z uśmiechem na twarzy, spotkać się z cudownymi ludźmi, widząc cel, że pomagam i ktoś dzięki temu będzie radośniejszy. Poodpowiadam na maile pomagając ludziom podjąć właściwą decyzję - nawet jeżeli wybiorą inną klinikę. Bo niektórzy potrafią czerpać radość z pomagania innym. Miłego dnia oczko.gif
  • Juleczka75 2013.02.19 [10:18]
    Tak to prawda myśle ze znalazłam dobrego lekarza który mi pomoże. Jednakże zauważyłam ze zbieranie opinii rożnych fachowców i osób życzliwych tez jest potrzebne, jeżeli chociaż dwie teorie bedą takie same to już połowa sukcesu. Stad moja propozycja. Ale faktycznie zauważyłam światełko w tunelu , lekarz otrzymał cała moja dokumentację, cały opis, moje zdjecia aktualne na płytce zrobione u fotografa , zdjecia USG , zna cała prawdę i powiedział ze moze będzie dobrze, ale muszę czekać kilka miesięcy. Chyba sie zapisze na jakieś kursy , na aerobik, siłownię, cokolwiek aby mi czas szybko zlecial. Żeby już nastal czas naprawy i powrót do usmiechnietej szczerze twarzy.
  • Ms Kossacky 2013.02.19 [13:17]
    sandrine juz ja zadbam o "dobrą" opinię o Tobie. Poza tym jesteś desperatką, że tak desperacko reklamujesz się na kafeterii pechowiec.gif
  • jaq 2013.02.19 [14:07]
    sandrine, a ten Twoj lekarz u którego pracujesz ma same 5 gwiazdek na portalu znanylekarz. profil moderowany, wiec wiadamo że nagatywne opinie usuwa. uważajcie na nich.
  • hahaaaaaaa 2013.02.19 [14:12]
    Byl tu kiedys watek z nim... ekhmm...
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [22:27]
    Ms Kossacky - a proszę Ciebie bardzo - jak nie zauważyłaś od dłuższego czasu nawet nie wkleiłam żadnego linku z kliniką - więc odświeżenie mojej osoby będzie zaiste ciekawym rozwiązaniem reklamowym - im głośniej tym lepiej - tak mówią oczko.gif
    jaq - a ma i nic na to nie poradzę - w każdym razie nawet na forach nie jesteś w stanie znaleźć złej opinii - także szukałam - podejrzane co nie? Nawet na tych publicznych... zauważ tylko, że w przeciwieństwie to tych lekarzy którzy przyjmują po 6 godzin w tygodniu a mają 10 pozytywnych opinii tygodniowo - wypadamy słabo.. z tymi kilkoma...
    hahaaaaaaa a był taki wątek - z postem eksmałżonki - jak sprawa trafiła na policję - nagle wszystko znikło... ciekawe jak niektórzy ludzie nie mogą ścierpieć tego, że innym wychodzi, a im nie.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [23:07]
    Ojj i przez te śmieszne posty zapomniałam o Juleczce - myślę, że cokolwiek zdecydujesz (siłownia, aerobik, a może i nawet taniec) na pewno pozytywnie wpłyną na Twój wygląd. Każda aktywności fizyczna poprawia metabolizm, dotlenowanie tkanek, usuwanie toksyn, etc. ponadto wydzielają się endorfinki oczko.gif do tego jak pisałam w innym wątku - warto skoczyć do kosmetyczki/kosmetologa na zabiegi na twarz z masażami, które pozwolą odbudować naturalny płaszcz ochronny skóry. Warto też podczas kuracji pić codziennie witaminę C - 1000 mg - bo jest ona niezbędna do produkcji kolagenu w skórze.
  • Zosieńka09 2013.02.19 [23:19]
    Sandrine! Na stu ludzi umiejących czytać, jeden zaledwie umie myśleć i tak jest z tobą włazisz z buciorami tam gdzie jesteś niemile widziana - persona non grata.
    Daruj sobie, daj nam wreszcie spokój , przestań się narzucać z twoimi radami,nie potrzebujemy ich od ciebie, Nie jesteś dla nas wiarygodna i raczej będziemy omijać te gabinety w których pracujesz z tym pseudo wspaniałymi lekarzami.
  • Zosieńka09 2013.02.19 [23:27]
    PS. If a man loves to give advice, it is a sure sign that hehimseelf needs it.
    No comment.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [23:36]
    Zosieńka - gdybyś była inteligentna - to byś nie czytała czegoś na co nie masz ochoty - bądź zgłaszała moje posty do usunięcia - taka mała ikonka pod nickiem - wystarczy kliknąć, czy najechać kursorem myszki i nacisnąć guzik, bądź wcisnąć enter.
    Oczywiście jestem za tym, by osoby małointeligentne omijały Nas szerokim łukiem. Niech będą pożywką dla jak to ktoś napisał - naciągaczy oczko.gif
    Co do mojej osobowości to zaczynam się czuć jak Magda Gessler - tylko, że od medycyny estetycznej oczko.gif
    Przekierowania z kafeterii i średni czas spędzany na Naszej stronie www obecnych tu forumowiczek mówi mi, że należysz do zdecydowanej mniejszości... a jakby nie patrzeć nie wiem kiedy ostatnio wklejałam jakikolwiek link - więc jak widzisz jest grono kobiet, które chcą wiedzieć więcej i szukają po kafeterii linków, gdzie mogą znaleźć te informacje i zdjęcia. Gdybym się tylko reklamowała nie pisałabym artykułów możliwych powikłaniach pozabiegowych i skutkach ubocznych, ale to, że inteligencją nie grzeszysz już ustaliłyśmy oczko.gif
    Staram się zrozumieć dlaczego niektórzy widzą zło w uczciwych osobach, które chcą im pomóc - być może same takie nie umiecie być.
  • sandrine ;-) 2013.02.19 [23:47]
    P. S. Jeżeli nie potrafisz zripostować nic w języku polskim i musisz sięgać po tanie środki (przypomina mi się zabawna scena z "Lalki" - tylko tam - chodziło o francuski) może zamiast siedzieć na forum poczytaj książki? Poleciłabym Ci "Obraz ciała-obraz siebie", ale obawiam się, że później może Cię czekać tylko "Pogranicza psychiatrii", ewentualnie "Lęk". ;/ więc zostawiam Ci pudelek.pl oczko.gif
  • Zosieńka09 2013.02.20 [00:00]
    No cóż,niby to jesteś taka mądra i oświecona,a jakoś nie potrafisz przeczytać kilku słów skierowanych tylko i wyłącznie do ciebie w języku angielskim? Pewnie teraz siedzisz ze słownikiem i się męczysz; co tam też jest napisane?
    Oświecę cie,bo pewnie byś się zamęczyła, otóż napisałam tak; Jeżeli ktoś lubi udzielać rad,to na pewno sam ich potrzebuje.Bez komentarza.
    PS. Ciągle sie chwalisz swoim wykształceniem i jaka jesteś mądra. Więc ja skromna osoba po politechnice nie będę zniżała się do twojego poziomu i raczej nie mam przyjemności polemizowania z kimś takim jak ty - to nie moja liga.Żegnam!
  • sandrine ;-) 2013.02.20 [00:19]
    Myślałam, że tylko umysły ścisłe cech*jące się dużą inteligencją i umiejętnościami logicznego myślenia studiują na politechnice... a tu patrz.... ;/ ehhh pewnie jesteś z tych, którym dofinansowali studia, żeby zapełnić puste miejsca...? Bo, aż nie dowierzam jak czytam co piszesz.
    Każdy potrzebuje czasem rad. W dziedzinach, których nie znam także ich szukam. Forum daje możliwość poznania cudzych problemów i postrzegania świata. Zdecydowanie łatwiej rozmawia mi się z pacjentami - wiedząc jakie mają potencjalnie obawy, albo pytania, których boją się zadać, albo zapomną - czytając posty forumowiczek. Daje mi to umiejętność postawienia się w ich sytuacji. To jest coś - czego Ty nie zrozumiesz, bo aby zastosować wzór trzeba rozumieć parametry. To się nazywa doskonalenie zawodowe w praktyce i pozwala w pełni profesjonalnie zadbać o pacjenta.
    P.S.
    Dla Twojej informacji na Uniwersytecie Medycznym większość publikacji naukowych jest w języku angielskim. Jak i również w internecie. Nie mówiąc o konferencjach międzynarodowych. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć... ;/
    Co do ligi... właśnie... za wysokie progi oczko.gif
  • sandrine ;-) 2013.02.20 [00:58]
    Ciekawy nick oczko.gif i widzę, że w końcu jest ktoś kto zaskoczył o co mi chodziło z tym angielskim wpisem.
    Natomiast jeżeli chodzi o to - po co mi to - bo się z tym lepiej czuję. Wiesz, niektórzy mają pasję w tym co robią i chcą sprawiać by ludzie nie dawali się naciągać, by nie dawali się okaleczać, etc. nawet, jeżeli 1/1000 kobiet dzięki moim radom dokona właściwego wyboru w wyborze lekarza/zabiegu/preparatu/aparatu - i dzięki temu uzna, że medycyna estetyczna poprawiła jej komfort życia i patrzenia w lustro, to jest to warte czytania tych wszystkich obelg i zarzutów osób tymczasowo ograniczonych.
  • no wiesz... 2013.02.20 [17:55]
    bo na kafeterii można głosić własne poglądy, a na innych forach tylko chwalić fachowców. Spróbuj zalogować się na innych forach i krytykować, myślę, że niedługo tam zagościsz.
  • no wiesz... 2013.02.20 [21:06]
    oczywiście, że możesz mnie wyzywać i oczeraniac, ale po co tracić czas na coś tak bezsensownego. To swiadczy tylko o Tobie, a ja nie nawidzę ludzi obłudnych i chamskich
    Ale jeśli juz piszemy o konkretnej osobie, to musimy mieć ku temu powody. I nalezy pamiętać, że nawet w internecie nie jesteśmy anonimowi. Więc z premedytacją juz niedługo wymienię osobę która zniszczyła mi życie.
  • no wiesz... 2013.02.20 [21:08]
    uważasz, że na innych forach nie ma reklam?
    I tam można dostac po uszach a niektórzy to nawet grożą i niczego się nie boją.
  • nienienienienieneieen....___b 2013.02.21 [00:35]
    nie rozumiem co ma oznaczać ten temat w ogóle...
    autorka pisze o medycynie estetycznej a podaje linka do przypadku medycyny rekonstrukcyjnej ... to jest różnica jak ktoś ma oszpeconą twarz w wyniku wypadku czy jakiejś wady genetycznej a jak ktoś ma "kompleksy w głowie" na zasadzie widzi misie i fanaberii bo ma troche za duży nos, za małe cycki czy nie umie sie starzeć z godnością...
  • nie rozumiesz!!!! 2013.02.21 [01:36]
    Ale z Ciebie kobieto niedowiarek,jak śmiesz wątpić w to co pisze pani po akademii medycznej! podkreślam po akademii medycznej ! nie myl czasami z wydziałem lekarskim. Pewnie jesteś jakimś prymitywem po jakiejś tam politechnice z przypadku innej możliwości być nie może wg.sandrine.
    Czego się tak denerwujesz i się czepiasz wszystkiego, coś tam wyszukujesz udowadniasz, a niby to po co ? zaraz ktoś nazwie,Cię prymitywem itp. Jeżeli pani sandrine mówi, że lasery to cud natury no to musi tak być, a że baby które ciułaja każdy grosz na jakiś tam laser oczekują cudów to co innego. Przychodzi taka jedna z drugą ma kilka krostek i pragnie je usunąć,a po tym cudownym laserze zamiast jednej stał sie cud pozostała jedna ale za to duża,coś za coś, aha na pewno to była w dodatku drobna ciułaczka,która zbierała na ten zabieg. Chciała to ma,co chciała,a czego się spodziewała i jeszcze bezczelnie pisze taka jedna z drugą głupie babska że pozostały im dziury po laserze,maja zaniki tkanek miękkich,podporowych ,totalnie zniszczony kolagen, a skóra na twarzy im wisi. A co by chciały te wstrętne prymitywne baby, żeby im stała czy co - no nie sandrine i "co za debilny wątek" wy jesteście niesamowite,tłumaczycie,ubliżacie i na co wam to tłumaczenie - wy swoje a te babska swoje - bezczelne.
    Sandrine, chciałabym sobie też dorobić w tej szemranej reklamie,bo wiesz ja także mogę komuś nawtykać po ubliżać , kochana napisz mi proszę ile ty dostajesz za reklamę,ja bym chciała tylko połowę tego.
    A baby będę rugać ile się da i nie pozwolę się wypchnąć z forum,tak jak ty. Przecież uczę się od najlepszego w tej dziedzinie od ciebie i dopiero im uświadomię gdzie jest kogo miejsce w szeregu.
    Ale ty kochana ciągle jeździsz tylko po tych nudnych kongresach które odbywają się w języku angielskim i jeszcze ciężko pracujesz z laserami,a o tych twoich wpisach na forum już nie wspomnę - tak,tak wiem reklama to dźwignia handlu a ile to można jeszcze zarobić.
  • do sandrine!!! 2013.02.21 [02:18]
    Może zamiast pouczać siedząc tu na forum lepiej sama poczytaj "Lalkę B.Prusa" a później si ę wypowiadaj. Wklejam twój fragment wpisu;
    sandrine oczko.gif
    P. S. Jeżeli nie potrafisz zripostować nic w języku polskim i musisz sięgać po tanie środki (przypomina mi się zabawna scena z "Lalki" - tylko tam - chodziło o francuski) może zamiast siedzieć na forum poczytaj książki? - No właśnie za miast siedzieć na forum poczytaj dokładnie "lalkę" o ile w ogóle sięgnęłaś po tę obowiązkową lekturę.
    Wokulski nie mówił w języku francuskim uczył się angielskiego,żeby dorównać łęckiej,a wypowiedź zabawna jak to ty określasz była w języku angielskim do I.łęckiej gdy wysiadł na stacji i przez okno wagonu pożegnąl zgryźliwie I Łęcką słowami; "Farwell miss Iza" - no cóż tak to jest,gdy " uczy Morcin Morcina,a sam głupi jak świnia"

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...