Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy to opuchlizna

Nie wiem czy to opuchlizna. Korekta nosa

Polecane posty

Gość czy to opuchlizna

3 tygodnie temu miałam operację nosa, całkowita korekta. Nosek jest juz coraz ładniejszy jednak czubek wydaje mi sie za duży:( I tak sie zastanawiam czy moze mam na nim jeszcze opuchlizne? Czucie miałam od razu po zdjęciu gipsu... Po jakim czasie można stwierdzić że nos nadaje sie do poprawki? Jest taki ładny, tylko ten czubek za bardzo wystający:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arosa
Kochana...ja po roku po korekcie całkowitej mogę dopiero powiedzieć że prawie całkiem zszedł mi obrzęk. Jeszcze ze dwa miesiące temu miałam z lewej strony bulkę a teraz juz jej nie ma. Nos staje się bardzo powoli coraz bardziej smukły i sumetryczny. Najgorzej było chyba po ok 2-3 miesiącach kiedy myslałam że jest krzywo, opuchnięty itp. Potem to wszystko zaczęło się wyrównywać i obrzęki zaczęły powoli się wchłaniać. Dziś mam piękny nosek i nie żałuje ani troche. Natomiast trzeba też mieć na uwadze że żaden lekarz nie jest cudotwórcą i z kulfona nie zrobi noska ala gwiazda filmowa, więc zalezy jakie były Twoje oczekiwania w stosunku do rzeczywistości... powodzenia :-) Arosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie ,wczoraj mialam zdjety gips z nosa ...nos jest nabrzmialy jednak najbardziej martwi mnie opuchlizna miedzy oczami a czolem nos jest taki jendolitej grubosci...czy wiecie jak dlugo potrwa zeby ta opuchlizna zeszla,bo wyglada to niefajnie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruda paskuda
truskawka77 ja przez miesiac po sciagnieciu gipsu mialam opuchlizne u nasady nosa. wygladalo to smiesznie..nos rowny z czolem;( teraz mam opuchniety czubek nosa i obrzek pod okiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Ja jestem 2 tygodnie po operacji i też mam ten sam problem, za duży czubek. W pierwszych dniach nos był ładny, wtedy co prawda był złączony z czołem, ale to aż tak nie raziło, czubek był wąski. Teraz za to zamienił się w kulkę i jeszcze dziurki poszły w górę. To wygląda jak świński ryjek. Jestem załamana bo w sierpniu miałam iść do pracy, a z taką twarzą wstyd mi wyjść z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Doktor zapewniał mnie, że nos nie będzie zadarty, więc mam nadzieję, że to tymczasowy efekt, bo wyglądam teraz jak karykatura człowieka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Przemyślałaś to dokładnie? Ja miałam bardzo brzydki, garbaty nos. Jednak gdybym wyglądała okay i chciała wprowadzić małe poprawki, a potem zobaczyłabym w lustrze to , co muszę oglądać w tej chwili, to nie wiem co bym zrobiła, chyba skoczyła z okna. Nie wiem jak mam teraz funkcjonować wśród ludzi. Kiedy wychodzę z domu, tylko patrzę czy nikt mnie nie widzi, unikam ludzi. To 2 tygodnie po operacji, więc mam nadzieję, że jakoś dojdę do siebie. Pytanie tylko, kiedy? Zdecydowanie nie polecam zabiegu tym, którym tylko trochę nie podoba się ich nos. Lekarz ci go zmniejszy, ale pojawi się taki obrzęk, że to co masz teraz wyda się malutkie, a na ostateczny efekt jak widzisz można czekać aż rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Dziewczyny, chyba zauważyłam niewielką poprawę mojego wyglądu. Robię wszystko żeby ten nos jak najszybciej się zmniejszył. Łykam, witaminę C, wypijam litry rumianku z cytryną i robię sobie okłady z rumianku. Zeszła mi opuchlizna z polików. Trochę tylko są spuchnięte nad ranem. Delikatnie też przykładam ochłodzoną torebkę z rumiankiem do nosa oraz przemywam nos od środka chusteczką nasączoną rumiankiem. Dziś kupiłam sobie aescin, może to też coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swinka
u kogo robilas kochana????oby w Twoim przypadku bylo dobrze ja musze poprawiac poczytaj moje wypowiedzi jestem na kazdym topiku NOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
U Bieńkowskiego, mój nosek jest coraz ładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Swinka, czytałam twoje wypowiedzi i naprawdę mi przykro. Mam nadzieję, że po poprawce już będziesz zadowolona, życzę Ci jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka00
Z tego co widzę, to pacjenci Bieńkowskiego raczej są zadowoleni, jeśli chodzi o nosy to widziałam same pozytywne opinie, tylko jedna dziewczyna miała nos do poprawki, ale i tak po tej niezbyt udanej, pierwszej operacji wyglądała lepiej niż przed. Swinka, myślałaś o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrera
hej. 14 lat temu byla operacja noska (garb). bylo ok ale byl uraz 2 miesiace temu :( bez złamań kości. mam wrazenie ze nos mi sie powieksza u nasady. słonce i dotykanie działa jak uderzenie w nos. musze sie wyłączyc z aktywnego zycia i zamknąc w czterech scianach z klimatyzatorem i nawilzaczem powietrza. masakra. czy te wasze opuchlizny byly ruchome, w sensie czy mieliscie wrazenie ze caly nos wam sie podwyzszyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doda 40
Dziewczyny dziś właśnie mija 3 miesiace od operacji..nadal mam na czubku nosa mega obrzęk lub tak już mi zostanie...ratunku.Po czym poznać,że to obrzek....wyglądam nadal jak świnka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli tak jak ja. U mnie to zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eryk1: czy Ty jesteś od dołowania ludzi? na każdym temacie widzę się wypowiadasz , ale dołujesz ludzi. Po co to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam korekte nosa 2 tygodnie temu i nie bardzo jestem zadowolona z efektu.jak czytam ze po 2 miesiacach zaczna mi wychodzic jakies nieröwnosci to az sie boje.Nie mam problemöw z oddychaniem nos jeszcze obolaly,siniaki zbladly wiec mam nadzieje ze jakos to bedzie bo prawde möwiac jes i tak lepiej niz bylo.Jutro mam roznowe z laryngologiem wiec wypytam sie o szczeguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem drugi dzien po zdjeciu gipsu, tj po 9 dniach, ogolnie jestem zalamana. Mam ten sam problem co jedna z dziewczat, mianowicie szeroko miedzy oczami (modle sie by byla to opuchlizna) oraz szeroki caly nos, mozna porownac to do murzynskiego nosa by moc to zobrazowac. Przykladam zimne oklady z rumianku. Chirurg nawet mnie nie uprzedzil przed zabiegiem o takiej mozliwosci. Po operacji nie zapytal jak sie czuje. Boje sie ze spilowal za bardzo garb ktory mialam co spowodowalo automatycznie szeroki nos. Mowil ze mam gruba skore na nosie, cxytalam ze wiaze sie to z dluzszym procesem obkurczania skory. Nie wiem co myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ja miałam operacje 3 miesiące temu i na początku miałam tak jak ty, a teraz jest już super tylko cienie pod oczami ciągle mam , idę na kontrolę w środę wiec się dowiem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadja1111
Wczoraj miałam ściągnięty gips. Kiedy zobaczyłam mój nos, załamałam się, jest bardzo szeroki zarówno między oczami jak i po bokach. Myślałam, że w 2 tygodnie uda mi się dojść do siebie, wygląda na to że jednak nie... Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na obrzęk? Jak długo u Was schodziła ta opuchlizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinawspol
Dla mnie przyklady z rumianku i lodu pomogly dojsc -w miare do normalnego wygladu- w ciagu okolo 3 tygodni od zdjecia gipsu. Poczekaj cierpliwie. Nie znam innego sposobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiaGizella
Dziewczyny, jestem 3 miesiące po całkowitej korekcie nosa i też jestem podłamana, że czubek wciąż jest ogromny. Ogólnie profil jest ładniejszy, ale ten czubek...po prostu jak ktoś posadziłby mi na czubku kulkę. Wciąż czuję odrętwienie na samym czubku i między dziurkami nosa-czy na prawdę jest szansa ,że to jeszcze się zmniejszy ? Czy znacie kogoś u kogo opuchlizna faktycznie schodziła około roku ? Do dziewczyn po zdjęciu gipsu : też byłam załamana opuchlizną między oczami i nie chciałam wychodzić z domu, potem się poprawiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinawspol
PiaGizella Spokojnie, kazdy organizm ma inny postep regeneracji. Poki czubek jest wciaz lekko odretwialy poty masz opucjlizne, zejdzie ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nos po operacji puchnie jeszcze ponad rok a nawet i dłużej więc trzeba się długo męczyć z tym paskudnym uczuciem zanim wszystko się ustabilizuje. Ja też myślałam ze opuchlizna mi zejdzie max do 5 miesięcy jak lekarz powiedział ale niestety jest już grubo ponad rok a czubek puchnie jak chce i kiedy chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem dwa tygodnie po operacji. Nos jest ogromny. Czubek krzywy i nabrzmiały. Między oczami bardzo spuchnięte. Wyglądam jak karykatura człowieka. Pod okiem zapadła mi się jakaś dziura. Jeśli to się nie wypełni to nie wiem co zrobię. Nie zdecydowałabym się na operację wiedząc jak będę wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nos puchnie do dzisiaj/prawie dwa lata/Jest duży ,ordynarny,krzywy,niesymetryczny.Na poczatku myslałam ,że to w wyniku operacji a potem gdy zażądałam opisu operacji okazało sie ,że lekarz narobił mi przeszczepów i powiekszył nos. Mam teraz nos z jakimi ludzie idą na operacje.Dramat.A miałam nos lekko skośny przed operacją.Czytam ,że są nieudane operacje nosow ale przynajmniej nosy są małe.A teraz moja twarz składa sie głownie z brzydkiego dużego, nosa.Sprawdzajcie specjalizacje lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zadasz korekty nosa? Co na efekt Twoj lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robioną całkowitą korektę w lutym tego roku. Nos z profilu jest śliczny, dużo mniejszy, gorzej jest właśnie z przodu bo jest dość szeroki i końcówka wydaje się potężna. Minęło wiele miesięcy, ale coś wam powiem. Każdego dnia jest inny. Potrafi być naprawdę delikatny, gdy nie ma opuchlizny, końcówka potrafi być naprawdę mniejsza, robi się też węższy w części kostnej. Ale warunek- brak opuchlizny. Latem było szczególnie trudno bo było ciepło, nos puchł od samego tylko ciepłego powietrza. Teraz jest dużo lepiej, jest zimno, co jest swoistym okładem zmniejszającym opuchliznę. Ja jestem z tych kobiet, które bardzo panikują, naprawdę, jednak słysząc od Pana Doktora, że będzie różnie, że trzeba poczekać co najmniej rok na ostateczny wynik operacji, być cierpliwym, wyluzowałam od razu. Nie zwracałam uwagi na to, że jedna dziurka jest większa od drugiej, że nos skręca w lewą stronę, że jest szeroki między oczami, że jakieś dołeczki się porobiły przy kącikach. Wszystko to moje drogie jest opuchlizna, potrafi naprawdę wizualnie pogorszyć stan naszego nosa. Dlatego nie oczekujcie od razu końcowego wyniku. Nie przyglądajcie się swoim nosom za bardzo, doszukując jakichś nierówności, krzywizn itp., dajcie im czas na prawidłową rekonwalescencję a zobaczycie, że z czasem będzie coraz lepiej. Co do tych dołeczków, wszystko wróciło do normy, opuchlizna boczna zeszła, drętwa jest jedynie końcówka, więc to oznaka, że dalej będzie puchła. Także trzymajcie się i nie panikujcie, jeśli od razu coś nie jest po waszej myśli. A w razie czego chętnie odpowiem na wasze pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vbghjjjghh
Ile płaciłaś za zastrzyki sterydowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×