Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Motylek*

Operacja oczu

Polecane posty

Gość Motylek*

Czesc, mam 16 lat i nosze okulary:( i czy moglabym miec soczewki, kto ma i jestw podowbnym wiku i gdzie je robil , a co o oprecji czy mozna ja zrobic dopiero po 18??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Operacje mozna zrobić przed 16 rokiem zycia, ale w zalezności od tego jaką masz wadę. Moim zdaniem najlepszym miejscem jest szpital w Katowicach -> naprawde świetna kadra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek*
przed 16 czy po 16 mam -2, a cos sie placi?? dzieki:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabieg korekcji wzroku można zrobic dopiero po 21 roku życia bo dopiero wtedy wada ulega stabilizacji,organizm wtedy juz nie "rośnie" ze tak powiem a co za tym idzie gałka oczna nie ulega zmianom tak jak wczesniej...poza tym,warunkiem dopuszczenia do zabiegu sa odpowiednie wyniki, np nie mozesz miec wysokiego cisnienia w gałce ocznej...m.in. z tego powodu ja sama odpadam z takiego zabiegu a bardzo bym chciala go zorbić:( a soczewki, to jasne,ze mozesz miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek*
eskimos dzieki ale ja bylam w Fieelmanie i mi powiedzieli , ze nie moge miec bo jestem za młoda nawet mnie nie zbadala , a znasz jakas firme gdzie robia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek*
sorki eskimosko , a ty iel amsz lat i noszisz okulary , a masz soczewki jak tak to gdzie orbilas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Motylka
o rany, kobieto... gdzie Ty sie uchowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Motylka
operacji nie możesz sobie zrobić. jestes za mloda. nieprawdą jest tez to, ze mozna ja zrobic po 21 roku zycia. Tzn mozna, jezeli galka oczna nie rosnie, ale nie znaczy to ze w tym wieku ona przestaje. Ja mam prawie 24 lata, i niestety nadal czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Motylka
Żeby mozna bylo sie zoperowac, to wada wzroku powinna sie utrzymywac na stalym poziomie przez minimum rok. To jest warunek. Mi niestety ciagle rosnie. Poza tym potrzeba jest seria specjalistycznych badan, min wlasnie cisnienie a takze grubosc rogowki. Niektore osoby maja cienka od urodzenia i sa zdyskwalifikowane. A z soczewkami nie ma problemu. Ja nosze od 15 roku zycia, moj brat od 16 i jestesmy zadowoleni. ich sie nie robi, tylko idziesz do okulisty ktory dokladnie sprawdza jaka masz wade zzroku i potem po prostu idziesz do optyka i wybierasz sobie soczewki, jakiej chcesz firmy i o jak dlugiej trwalosci. Socxewki musza byc o 0,25 D mniejsze niz Twoja wada, poniewaz leza bezpośrednio na rogowce a nie sa oddalone od oka jak szkla w okularach, wiec jezeli masz wade -2 to soczxewki kupujesz -1.75 D. taka jest zasada. Ale najlepiej idz do dobrego okulisty, dobry lekarz wszystko na spokojnie Ci wytlumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandimandi
Wczoraj dowiedziałem się, że mój syn ma zbyt cienka rógówkę i bedziemy musieli oddać go na operację. Czy ktoś z Was spotkał się lub miał do czynienia z podobnmym problemem. Gdzie, jak etc była wykonana operacja itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majku
To zależy, musisz podać jaki jest jego stan, tzn co jest z tą rogówką. No jeżeli chcesz ja operować na NFZ, to najlepiej dowiedzieć się z www instytucji, chyba że chcesz prywatnie to wtedy wiesz, trzeba buszować i słuchać kto kogo poleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek musisz się skonultować, a teraz to nie problem bo są np emaile i zapytac sie najlepiej w klinice tutaj masz super specjalistów info@okolaser.com.pl i oni ci odpowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amillian
co za bzdura.. soczewki kontaktowe dopiera sie o 0,25 D mniejsze od wady, ale tylko wyzszej niz -3,25 D, ponizej tego wada w soczewkach zostaje taka sama jak w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DR.Bryll
ile osób tyle opini przecież każdy ma swoją wadę i swoje wskazania.A soczewki to czemu słabsze się nosi?I Myślałem ,że zabieg można zrobić Tylko gdy się ma ustabilizowaną wadę i skończone 20 lat.Nie ma odstępstw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
sandimandi Wczoraj dowiedziałem się, że mój syn ma zbyt cienka rógówkę i bedziemy musieli oddać go na operację. Czy ktoś z Was spotkał się lub miał do czynienia z podobnmym problemem. Gdzie, jak etc była wykonana operacja itp.? jak ma cienką rogówke to teraz się robi epi- lasik na takie sytuacje.Kilka minut zabiegu i już po kłopocie.Ja miałam w marcu zabieg i już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deska depreska
motylek, ale ty stekasz dziewczyno, ja czekalam do 23 roku zycia i mialam wade -7.0 D jakos dozylam to i ty dasz rade, oko musi przestac rosnac i taka stabilizacja musi trwac minmum rok, jesli sie nosilo wczesniej soczewki to tez trzeba przed zabiegiem kilka tygodni/miesiecy nie nosic soczewek zeby galka oczna wrocila do swoich ksztaltow (przy dlugotrwalym noszeniu soczewek moze sie odksztalcic) robilam metoda LASEK w Wawie u dr. Gadomskiej w Centrum Oko-Laser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deska depreska
Amillian prawde pisze :-) DR Bryll zdaje sie ze mniejsza moc soczewki kontaktowej wynika z odleglosci od oka, ale naukowo niech ktos inny ci wytlumaczy przy swoich -7.0 D nosilam soczewki chyba - 6.5 albo -6.25, juz nie pamietam bo to dawno bylo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
ja też robiłam w warszawskim Laserze,tyle,że epi- lasik i u dr Archackiej.Epi lasik, bo miałam słabiutką rogówkę. Powiedz mi Deska czy miałas jakieś efekty halo? czy to może wystąpić jeszcze ? czy jak by było to juz bym miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DR.Bryll
a co w takim razie z takimi osobami ,które mają ciężką, fizyczną pracę. jak szybko mogą wrócić do pracy? po zabiegu ma się kilka dni zwolnienia ale to tylko na czas gojenia sie rogówki .A co z czasem na powrót do idealnego zdrowia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minimalnie
to zależy co znaczy ciężka? wiem ,że na nartach to można po 3 miesiącach jeżdzić , bo mnie w tym roku sezon ominął. Z siłowni też raczej nie można przez kilka mcy korzystać ale biegać można i ćwiczyć na sali. No i zalezy jaki zabieg masz mieć , bo one się różnie goją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar.ek
robilam metoda LASEK w Wawie u dr. Gadomskiej w Centrum Oko-Laser nie mogę znaleźć takiej kliniki w Warszawie. Czy oni mają jakąś stronkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy może ktoś podać mi orientacyjny koszt takiej operacji? i robi się to na każde oko oddzielnie czy razem? czy po operacji wada może wrocić? ja to już mam dość moich szkieł kontaktowych. juz chyba 10 lat je nosze. poza tym jak jezdze samochodem to ostatnio ostrosć gubie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
to wszystko zależy jaki zabieg robisz i jaka masz wadę.Teraz już czas gojenia jest tak krótki, że robi sie obydwoje oczu na raz. Przy epi- lasiku tak jak ja robiłam to czas gojenia jest ok 10 dni (tzn na tyle masz zwolnienie) ale czasami czujesz się dobrze juz po 4 dniach tylko krople trzeba regularnie stosować.Ceny podawane są za 1 oko bo nie zawsze wszyscy robią parkę. Albo mogą poczekać z 2 okiem jak już 1 się całkiem wygoi. Ale moim zdanie nie jest to konieczne , bo ja wychodząc z gabinetu zabiegowego już widziałam dobrze , jakbym miała czekać z 2 okiem kilka tygodni to bym umarła ze stresu. A tak to wszystko szybciutko i po kilku tygodniach zapominasz o całej akcji z okularami:) Mimo,że nosiłam tyle lat to już nawet na nosie śladu nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
no tak zapomniałam. Jeszcze zależy jaki zabieg .Jeśli Lasek to 1900 oko ,Lasik 2300, jeśli epi-lasik to 2800. O formie zabiegu decyduje lekarz, bo to zależy od tego w jakim stanie jest twoja rogówka.Tylko trzeba pamiętać ,że to inwestycja na całe życie i czasami warto zainwestować, zamiast płacić ciągle za nowe szkła i płyni i krople i wizyty u optyków. Trzymaj sie i wybierz najlepszą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszą znaczy jaką? Np. w Warszawie robią zabiegi chyba w 2 klinikach. Czym one się niby różnią? jak to można ocenić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczaki Z kentaki
zawsze trzeba sobie postawić takie pytanie, ale odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Ja bym się sugerował fachowością lekarzy.To oni chyba są trzonem szpitali.Jeżeli lekarz popełni błąd to nic, nawet najlepszy sprzęt nie pomoże. A która z klinik w Warszawie jest lepsza to pewnie rzecz względna. Ja nie robiłem w Warszawie i nic nie mogę powiedzieć, ale czytałem prace naukowe profesora Szaflika i wiem ,że facet ma łeb. Ja bym stawił na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceiwrez
masz rację MILU to inwestycja na całe życie.ja jestem po zabiegu 2,5 roku i już zapomniałem jak to jest być przed. Zanim się zdecydowałem to miałem mieszane uczucia i strach nie do opisania.Poza tym taka ilość kasy była dla mnie astronomiczna. Teraz myślę ,że to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Niestety takie refleksje przychodzą dopiero z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milu
no właśnie.jak to jest ,że niektórzy lekarze się szkola całe zycie ,a inni zasiądą na laurach i już im sie nic nie chce.Ja myślę ,że co kilka lat powinni miec jakieś testy kompetencji z najnowszych technik. U mnie w przychodni pani doktor ma chyba 75 lat i wszystkim przepisuje pyralgine albo aspirynę.Nawet małym dzieciom.A pracuje jeszcze dlatego ,że kiedyś byłą "dobrym lekarzem" W takiej dziedzinie jak laserowa korekta to zmiany są z miesiąca na miesiąc.Nie można poprzestać na tym co się kiedyś robiło, nawet kilka lat temu.Z tego co czytam po stronach klinik to niektórzy wykonują zabiegi metodą Lasik nazywając ją super metodą korekcyjną.A ludzie idą do specjalisty i myślą,że tak musi być ,że tak długo musi się goić i takie tam.Jeżeli ktos nie ma najnowszego sprzętu to po co zachwala stary?To obłuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×