Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość intrussska

operacja twarzy

Polecane posty

Gość intrussska

czy ktoś wie moze gdzie robią zabieg w celu przesunięcia dolnej szczęki "do tyłu"? albo po prostu wykonuja zabiegi zwiazane ze szczęką/ zębami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to teraz ja
czy zabieg "cofania" dolnej szczeki do tyłu nie nazywa się czasem PROGENIĄ? o to Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intrussska
właśnie nawet nie wiem jak ten zabieg się nazywa.. :( i gdzie można go zrobić, czy po operacji bardzo boli twarz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to teraz ja
słuchaj ja czytałam o tym i według mnie nazywa się to PROGENIĄ, siostra się tym bardziej interesuje to jutro zapytam - juz wszystko na ten tema wie, więc podam Ci jakąś stronke albo coś wiecej napisze. podobno we wrocławiu dobrze to robią. jutro napisze więcej, jakby Cię intersowało PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady_sisi
Cześć :) tak to nazywa się progenia czyli wysunięcie dolnej lub górnej żuchwy. Tę wadę można zlikwidować tylko operacyjnie. Podobno same przygotowanie do tej operacji trwa dość długo, a sama operacja również może być skomplikowana i mogą nastąpić komplikacje, ale to zdarza się bardzo rzadko, a sam efekt jest podobno zniewalający:):) Wejdź na forum www.dentonet.pl jest tam specjalnie założnony topic o progenii. Acha operację tę dobrze wykonują w klinice w Warszawie u doktora Jagielaka pozdro papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagusiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bełkot
"wysunięcie dolnej lub górnej żuchwy." Nie ma czegoś takiego jak górna żuchwa :o Do operacji przygotowuje ORTODONTA (czyli trzeba nosić aparat ortodontyczny przez np. 2 lata) wraz z CHIRURGIEM SZCZĘKOWYM, który przeprowadza operację. Nie zawsze pacjent kwalifikuje się na operację refundowaną, koszt bez refundacji to ok. 10-15 tys. zł. Po operacji jeszcze przez ok. pół roku trzeba nosić aparat, można stracic czucie w okolicy żuchwy, czasem czucie wraca nawet przez rok. Najlepiej znaleźć w dużym mieście oddział CHIRURGII SZCZĘKOWEJ i tam się udać na konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olggga
Witam, Mam 24 lata i mam wadę zgryzu mianowicie wysuniętą dolną szczękę. Byłam leczona przez ortodontkę, która zalecała mi noszenie aparatu. Nosiłam go mniej więcej przez 8 lat i nie dało to żadnych rezulatów dopiero w wieku 19 lat dowiedziałam się że jedynie operacja naprawi mój zgryz. Czytjąc to co napisaliście wczesniej zastanawiam się czy ten czas bezskutecznego 8 letniego leczenia daję podstawę do refundowania tej operacji??Czy są jeszcze jakies warunki które nalęzy spełnic aby kwalifikowac się na refundacje? Z góry dziękuję za odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamama
Witam:) Przeczytałam dziś dość sporo wypowiedzi nt operacji szczęk. Mojej córce 16 lat proponują operację szczęki i żuchwy i jestem przerażona, gdyż ona nie ma wcale tak dużej wady. Jest naprawde ładną dziewczyną i tutaj wydaje mi się, że zbyt łatwo proponowane są operacje. Było nie było jest to ingerencja w ciało, a nikt nie wie, co jeszcze może ją spotkać w życiu. Przecież każda operacja to jest pewne ryzyko. I tutaj mam pytanie. Jakie mogą nastąpić komplikacje po nie udanej opercji? Staram się jej wytłumaczyć, że nie ma takiej potrzeby, aby od razu decydować się na operację. Może jak będzie starsza i przestanie rosnąć to wówczas może podjąć decyzję, ale teraz to chyba za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxxxn
hmm moge polecic jednego dobrego lekarza - dr Paweł Szymanski, specjalista w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawarra
Z tego co się orientowałam to całkiem nieźle jeśli chodzi o twarz radzi sobie ten dr Kratochwil z Wrocławia. Ma dość spore doświadczenie również w klinikach za granicą więc myślę, że warto się z nim skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogę się wypowiedzieć
Bardzo lekkie wady można "poprawić" ortodontycznie, ale jest wtedy ryzyko uszkodzenia stawu. Wady powyżej 2milimetrów można wyleczyć tylko operacyjnie. Minimalny wiek u Kobiet 19 lat, u mężczyzn 21. Operacja jest bezpłatna niezależnie od wieku. Najlepiej najpierw idz do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga szczękowego najbliżej w Twojej okolicy. Niech on Ci poleci ortodonte. To prawda, że ortodonta już kosztuje. Aparat ok. 2000zł za łuk (gorny i dolny ok. 4000zł) + koszt wizyt ok. 100-200zł miesiecznie ( w zaleznosci od miasta) Leczenie ortodontyczne ok. 1rok - 3 lat, wtedy sie ponownie idzie do chirurga szczekowego i on ustala termin operacji, czas oczekiwania wtedy ok. 3 miesiące-pół roku. Operacja całkowicie za darmo, ale znowu koszt dojazdu do szpitala na kontrole co tydzien po operacji przez 2 miesiące, czyli ok. 8-10 razy. Potem raz na miesiac przez pół roku. Ogólnie przez 3 lata przygotowania do operacji i kilka miesięcy po to koszt ok. 5-10 tysięcy. Zalezy to od odległości, ortodonty, wady i dogadania się, bo wiadomo, ze jak mieszkasz daleko to mogą Ci iść na ręke i rzadziej przyjeżdzasz na kontrole czy do ortodonty. Medycyna poszła także w tym względzie do przodu. Po operacji prawie nic nie boli. Miesiąc się je tylko papki. Potem kolejny miesiąc tylko miekkie rzeczy. 99% operacji się udaje. Ogólnie jak masz małą wade i specjalnie o tym nie myślisz to nie warto ponosić tego trudu. Jak dużą to komfort życia się podnosi wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×