Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość komiksor

pieprzyk w oku

Polecane posty

Gość komiksor

hejka-mam takie pytanie dotyczące znamienia barwnikowego spojówki(czyli coś jak pieprzyk tylko że w oku). Czy ktoś z Was miał może wycinaną taką zmianę lub miał inną operację gdzie była cięta i zszywana spojówka? Jakto wygląda po operacji, jak się goi, czy są blizny, ślady itd. Pytam bo co lekarz to co innego mówi:( Będę wdzięczna za każdy komentarz i sugestię i bo się naprawdę stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeryshery
Ja mam taki pieprzyk w lewym oku, tuż kolo spojówki. mam go już jakies 8 lat, lekarz kiedyś mi zasugerowal ze mogę zrobic operację, ale nie jest to konieczne jeśli pieprzyk nie bedzie rósł. Od tamtego czasu powiekszyl sie minimalnie, widac go jak sie blizej przyjrze, w sumie mi nie przeszkadza wiec go nie ruszam. a w Twoim przypadku operacja jest konieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Ale się cieszę że ktoś odpisał!!!Ja też mam w lewym oku tuż przy tęczówce.Nie jest duży i też się trzeba przyjrzec żeby go dojrzec ale biegną w jego kierunku naczynka krwionośne i w sumie to one są bardziej widoczne niż sam pieprzyk.Jedna lekarka sugerowała wycięcie tego znamienia, inni lekarze mówili żeby obserwowac czy się nie zmienia i na razie nie wycinac.Szczerze mówiąc to się zastanawiam nad operacją bo chciałabym się tego pozbyc raz na zawsze i dłużej się nie zastanaiwac czy rośnie czy mi się tylko wydaje. Ale z drugiej strony to nie wiem czy po operacji nie będzie jeszcze gorzej tzn. czy spojówka się nie będzie paprac albo czy nie urośnie znowu, dlatego zadałam te pytania w pierwszym poście. Jeżeli coś jeszcze wiesz na ten temat proszę pisz!!!! Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam taką czarną kropke w sumie to jest bardziej podłużne w pobliżu worka spojówkowego miał ktoś może taki zabieg bo generalnie tak zabiegu się boję ale boje sie też że mi to urośnie :( Jak taki zabieg wygląda, kiedy trzeba go zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uoll
ja tez mam pieprzyk w oku ;P na poczatku w ogole go nie zauwazalam. Dopiero ogladajac zdjecia zauwazylam jakas ciemna plamke. Przyjzalam sie w lustrze i sie troche przestraszylam ;P poszlam do lekarza a w sumie to do 2 i powiedzieli ze to zwykla niegrozna plamka ''cos jak pieprzyk'' usowac nie radzili bo to nic groznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kam.
też niestety mam taką plamkę, nie powiększa się, ale jest to dla mnie bardzo duży problem "estetyczy" plamka pojawila mi sie rok temu, początkowo myslalam, ze pęklo mi naczynko, ale niestety bylam u lekarza - powiedzial, ze to nic groznego, ze mozna usuwać, ale po co (sama tez bym sie bala) niestety plamka jest widoczna, choć raczej nieduza (znajduje się dokladnie pośrodku jednej z "bialej" czesci oka ( nie wiem jak to fachowo opisać) ludzi z którymi rozmawią ją widzą, większość nie komentuje, ale dwie osoby (w tym jedna dziś, co "przypomnialo" mi problem, dlatego chcialam czegoś poszukać w internecie) nie chce być źle zrozumiana... ja wiem, ze to nie jest śmiertelne, ale...do czasu gdy tej plamki nie mialam oczy to byl mój atut :( duże, brązowe, z dluugimi rzęsami, na które każdy zwracal mi uwagę (a teraz zwracają na plamkę, bo również, uwierzcie mi, rzuca się w oczy, nie jest nigdzie z boku, a czarne na bialym widać doskonale); to jednak wazne, bo od kilkunastu lat utrzymuje mi się trądzik i mam również blizny - czy to nie wystarczy?? :| z trądzikiem/bliznami jakoś sobie radzę, jeżeli chodzi o estetykę - dobry kamuflaż, nie powiem jakiej firmy, zeby nie zostać posądzona o reklamę, i prawie nic nie widać niestety dla mnie ta plamka sprawila, ze moje oczy przestaly być "perfekcyjne" po prostu mi przeszkadza, codziennie ją widzę w lustrze, nie mogę przestać jej nie zauważać... co ciekawe trądzik/blizny tak na mnie nie dzialają (moze dlatego, ze pi pierwsze mam je dlugo i da radę je zatuszować) w jeszcze większe wyrzuty sumienia i poczucie winy w związku z tym co czuję, wpędzila mnie mama, która uslyszawszy od lekarza, ze to nie jest niebezpieczne dla zdrowia, wręcz mnie skrzyczala, ze przejmuję się "estetyką", nie mam prawa? czy nie jest naturalne, ze mogę się tym również przejmować, oprócz tego, ze mogę się cieszyć, ze to nic niebezpiecznego?.... no dobra, wygadalam się, pewnie czeka mnie krytyka :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
ja też mam coś takiego na spojówce oka. Byłam u 3 okulistów i od kaŻdego usłyszlam troszke inną diagnozę. Pierwszy- że to zmiana barwnikowa, ktorą trzeba raz na pól roku kontrolowac, drugi- że to pieprzyk, ktorych mam pełno na swoim ciele i nie am co się przejmować a trzecie dał mi skierowanie do poradni onkologii okulistycznej w Krakowie. No i wybrałam się do tego Krakowa- tam mnie obejrzało 3 lekarzy i w sumie potwierdzili opinię pierwszego okulisty- czyli obserwacja i copółroczna kontrola. Nazwali to w oku "melanozą". A powiem że też chciałabym się tego pozbyć a nie obserwować ale powiedziano mi, że po opreacji może być blizna jescze gorzej wuyglądająca niż ta plama no więc nie ruszam. A też się o to oko martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę was straszyć ale
to może być czerniak złośliwy, który w oku też występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamię barwnikowe i tyle
usuwałam laserem pewnie ze setkę znamion...dwa wyciełam chirurgicznie nie ma się czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Powiem Wam tak: byłam na kilku konsultacjach i generalnie jak się ktoś uprze to zmianę wytnie. Ale w kontekście samej estetyki ,absolutnie się nie dziwię że się przejmujesz ,myślę że wynika to z faktu że trądzik czy blizny są dosyć powszechne i nikogo ten temat raczej nie dziwi a pieprzyki w oczach mają nieliczni i dlatego przykuwają uwagę. Warto przemyśleć ten temat jeszcze raz bo nie ma gwarancji że blizna po takim zabiegu nie będzie bardziej widoczna. Myślę że bywa różnie, jednemu się zagoi i prawie nie będzie widać bo zblednie a u drugiego może być nieco bardziej widoczna i też będzie "nowością" dla innych. Poza tym człowiek jak wie że "coś" ma to często sam jest na tym punkcie przewrażliwiony. Nawet jak ktoś Ci mówi że coś masz w oku to niekoniecznie kategoryzuje to tak jak Ty. Wybór ow kązdym razie należy do Ciebie. Najważniejsze że to nic groźnego. Chociaż w kontekście samej estetyki myślę że warto spojrzeć na siebie nieco bardziej łaskawie, chociaż zdaje sobie sprawę że akceptacja takich zmian to długotrwały proces. Jakbyście mieli jakieś nowe informacje w tej dziedzinie to proszę piszcie bo razem zawsze raźniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
A co do lasera to takich zmian w obrębie spojówek w PL z tego co wiem nie usuwa sie w ten sposób tylko chirurgicznie a potem taki materiał poddaje się histopatologii. A jesli chodzi o krytykę, to dlaczego ktoś miałby Cię krytykować? Przecież masz prawo napisać co czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Fajnie, że wątek się rozwija i "właściciele" plamek próbują rzeczowo i spokojnie podejsc do tego tematu. Komiksor a co dokładnie powiedzieli lekarze na Twoją zmianę w oku? U mnie jest problem taki, że jestem w ciaży- wiadomo że burza hormonów wplywa na wszystko. No ale mam nadzieję, że bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...ja tez mam pieprzyki w oczach,w spojowkach,w lewym kolo obwodki spojowki a w prawym dwa blizej zrenicy...I nigdy nad tym sie nie zastanawialam,zauwazylam tylko,ze jak np placze to oczy robia mi sie jasniejsze,az zolte(mam piwne) a plama jest wyrazistrza... Co do pieprzykow to mam mnostwo na ciele,raz mialam jeden wycinany na nosie ale wyrosl spowrotem...Lekarz mi go "wyskrobal" przy znieczuleniu miejscowym.dobry,porzadny lekarz.I to nie w PL. chyba wybiore sie z moimi pieprzykami do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Fajnie że piszecie bo forów o usuwaniu znamion skórnych jest mnóstwo ale o o czach..............cisza:( Powiedzieli mi że moje znamię jest niegroźne ale jeśli chcę je usunąć to JEST TO MOJA DECYZJA ale żadnej gwarancji że blizna pooperacyjna nie bedzie mniej widoczna od pieprzyka. Dodam że do mojego pieprzyka biegną jeszcze naczynia krwionośne które oczywiście widac i to chyba bardziej niż samą zmianę barwnikową. Po zabiegu wycięcia brzegi spojówki będą zszyte i jak to będzie widoczne nie wiadomo. Jeśli ktoś ma jakies doświadczenia np. usuwał sobie takie znamię za granicą lub w PL ale prywatnie to fajnie jakby coś napisał bo ja dzwoniłam do kilku ośrodków w PL ale nikt się tym nie zajmuje( usuwają kępki żółte, gradówke , skrzydliki) a w jednym ośrodku który ma na stronie internetowej inf. żeby niby też to robi w kontakcie telefonicznym powiedziano mi że nie wiedzą i żebym maila napisała a na maila odpowiedzi już nie było:( Może za granicą jest inaczej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Mam znów pytanie do Ciebie Komiksor:) a Ty masz to znamię na oku? Bo znalazłam wątek w necie podpisany Twoim pseudonimem- Komiksor pyta się w nim o wycięcie znamienia barwnikowego, bo pisze na ten temat pracę. I powołuje sie przy tym na dwudziestkilkuletniego pacjenta...na To w końcu pisałaś pracę o tym czy faktycznie masz znamię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Nie pisałam pracy na ten temat (?) tylko mam takie znamię. Pisałam o swoich doswiadczeniach. A pseudonimów mam masę w zależności od forum bo często te których używam są pozajmowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
A tamten watek o którym wspomiasz czytałam już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
ok:) mam nadz. że nie masz mi za złe moje pytanie. Zaskoczył mnie po prostu wątek o znamieniu podpisany przez osobę o identycznym pseudonimie. Szukając w necie informacji na temat znamienia spojówki i ich usuwania znalazłam też wątek jak jeden pan taką zmianę usunął. Jeśli znajdę to prześlę link. A wątek rozpoczełas 2 lata temu. Od tamtej pory nie zmieniło się znamię? Ja jakoś od października zauważyłam "to" na swoim oku i od tamtej pory jakby nieznacznie się powiększyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam dziewczyne ktora miala takie znamie na oku, po kilku latach jak ja spotkalam to juz byla po operacji i nic nie bylo widac- nie wiem jak to wygladalo tak calkiem z bliska ale w normlanych kontaktach zauwazylam nie zauwazylam zadnego sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekipa Feelbeauty.eu
Poszukujemy Osób chętnych zostania Moderatorami. Mających wiedzę,doświadczenie po zabiegowe ale również potrafiących być neutralnymi w swoich wypowiedziach. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na portal@feelbeauty.eu z hasłem Moderator. Dziedziny: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, stomatologia estetyczna, okulistyka kontaktowa, bariatria, ginekologia i ortopedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Absolutnie nie mam za złe zadanego pytania:)Mam tez nadzieję że maila którego Ci wysłałam przeczytałaś. Znamię mi się minimalnie powiększyło ale widać to dopiero na podstawie fotografii którą okulista zrobił mi jakieś 4 lata temu (różnica naprawdę niewielka ale jednak jest). Szukam generalnie jakichś publikacji ze zdjęciami dotyczących wyglądu "przed" i "po" zabiegu ale przyznam szczerze że nie tak łatwo znaleźć takie publikacje. Ogólnie tekstu dużo ale dokumentacji fotograficznej niewiele:( ALe jak coś znajdę to podlinkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
Komiskor odpisałam Ci mailem jakby co:) A mam pyt. do Ellinki- może byś namówiła swoją koleżankę - tę po wycięciu znamienia, żeby zaglądnęła na to forum i opisała swoje dośwaidzcenie z wycięciem zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Osuch
Skóra powiek ma doskonałe warunki do gojenia. Bardzo często po usunięciu znamion tej okolicy goi się praktycznie bez śladu. Podczas zabiegu bardzo ważne jest odpowiednie znieczulenie i postępowanie z powieką, tak aby uchronić oko przed ostrym światłem lampy operacyjnej. O technice operacyjnej nie wspominam bo sprawa jest oczywista. Piotr Osuch chirurg plastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
A tu nie chodzi o powiekę tylko o spojówkę oka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komiksor
Dokładnie, mówimy o zabiegach usunięcia znamion błony śluzowej spojówki a nie skóry powieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intoksykator
Witam wszystkich ja też od jakiegoś miesiąca może trochę dłużej mam coś takiego na oku jak myślicie czy to właśnie znamię barwinkowe ? , trochę mnie to zaczyna denerwować i zastanawiam sie czy tego nie usunąć , chyba że jest szansa że jeszcze zniknie. Pzdr http://zapodaj.net/c565aed7ee34.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkaa
wyglada na znamię. Najlepiej sprawdź to u okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shamian
Jestem posiadaczem melanozy oka od urodzenia.Niestety zmiana barwinkowa się powiększa i dlatego zdecydowałem się na jej usunięcia u dr. Romanowskiej - Dixon w Klinice Onkologii Okulistycznej przy UJ w Krakowie. Lekarz z powołania! Już za kilka dni operacja. Nie znam szczegółów samej operacji i znać nie chcę. Sama Pani Dr mówi że to niewielki zabieg i bezpieczny. Ale strach ma wielkie oczy. Z pewnością nie będę czekał aż zmiana stanie się zagrożeniem dla zdrowia czy nawet życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×