Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
patrickptb

Poparzenie IIIgo stopnia u dziecka, sposoby leczenia

Polecane posty

Witam. Pod koniec zeszłego roku moja 1,5-roczna córka niefortunnie wylała na siebie garnuszek z wrzącą wodą. Rozpoznano oparzenie 3-go stopnia lewej rączki od górnej części ramienia do górnej części przedramienia. Po tygodniu od oparzenia wykonano konieczny zabieg przeszczepu skóry z pośladka. Miało to miejsce w łódzkim szpitalu, w którym miałem do czynienia z fachowcem którego obdarzyłem pełnym zaufaniem. Domowe leczenie początkowo polegało na stosowaniu maści natłuszczających 3-4 razy Alan...n oraz ce..n. Wskutek dokonywanych co miesiąc kontroli lekarskich zalecono jak najszybszy zakup specjalistycznego uciskowego rękawka oraz plastra silikonowego, który miał być zakładany ostatecznie przez jak najdłuższy czas w ciągu doby na czystą skórę (bez maści). Miało to pomóc w złagodzeniu coraz to bardziej widocznych ranek, "zaciągnięć" skórnych, czerwonych plam. Niestety po pół roku od oparzenia ranki wcale nie wyglądają lepiej, a wręcz przeciwnie. Czasem jedynie, po zastosowaniu samego rękawka, bądź też samego silikonu ranka bledniała. Ogólnie jednak córka nie chce zakładać rękawka uciskowego, jest to dla niej niewygodne, płacze, próbuje go ściągać, ręka często ją swędzi, przez co rozdrapuje rany do krwi. W związku z tym naklejamy jej na skórę ten plasterek silikonowy, a aby go utrzymać na ciele owijamy rękę bezpośrednio bandażem elastycznym. Jest to jedyny możliwy sposób na stosowanie plastra silikonowego. Stosujemy go na zmiany, czasem stosując maści, czasem sam silikon. Mam kilka pytań do doświadczonych osób w kwestii poparzeń, szczególnie u dzieci, które rosną. - co jest bardziej skuteczne - maści natłuszczające, silikonowe plastry, rękawek? - czy mieliście do czynienia z wysypką czerwonych krostek w miejscu oparzenia oraz w częściach ciała przyległych do miejsca stosowania maści? - jakie są jeszcze inne sposoby leczenia takich ranek? laser? - jakie specjalistyczne (prywatne) przychodnie lekarskie polecacie w kwestii leczenia oparzeń na terenie całego kraju? - jak zachowywać się z dzieckiem w trakcie gorących dni, gdy słońce i temperatura daje popalić? - czym spowodowane jest powstawanie w okolicy oparzenia czerwonych uwypuklonych zaciągnięć skórnych, uwypukleń itp.? powstały one kilka miesięcy po zabiegu... początkowo były to jedynie czerwone plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×