Odpowiedz na ten temat

Skrócenie za długiego palca.

• Wstrętny Paluch 2009.02.27 [10:07]
    Witam!
    Mój drugi palec(młotkowy) u stopy jest o wiele dłuższy od pierwszego.Wygląda to okropnie i jest bardzo ,,niewygodny'' podczas chodzenia.
    Czy w Polsce jest możliwa taka operacja?
    Czy ktoś o tym słyszał?

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http:// footny.com/images/toeShortening-HammerToe3.jpg&imgrefurl=htt p://footny.com/photo9.htm&usg=__suWOCmFPgkwxkYFQdc2v

• Wstrętny Paluch 2009.02.28 [15:14]
    Troche drogo. pechowiec.gif
    Ale jestem w stanie zapłacić,aby się tego pozbyć.
    Wiecie coś jeszcze na ten temat?
  • *SAGGG* 2009.03.13 [06:54]
    Za granića na pewno są takie operacje.
    Nie wiem jak u nas.
  • cm fcmnf nv fngvc 2009.03.17 [00:07]
    jezyk.gif
  • ania57 2010.11.19 [14:22]
    takie operacje są wykonywane w naszych szpitalach w ramach NFZ tylko trzeba mieć skierowanie od ortopedy, czas pobytu w szpitalu ok tygodnia a później rehabilitacja

• malasmerfetka20 2011.02.01 [22:04]
    tez chciałąbym wybrac sie na te operacje? ktos miał moze?

• klaras80 2011.02.09 [21:39]
    Byłam na konsultacji, koszt skrócenia jednego palca 2500-4500zł, jest to zabieg mało inwazyjny, od razu po zabiegu można wrócić do domu na własnych nogachusmiech.gif , wykonuje się go w znieczuleniu częściowym. Takie operacje wykonuje AGklinik i IQmedica w Warszawie, piszcie jak znajdziecie inne adresy, pozdrawiam

• tlenik 2011.04.05 [22:33]
    Witam ja dzwonilam kiedys pod jakis adres i koszt wynosil 5 000 za 2 palce oczko.gif Dodatkowo znalazlam adres vita derm z radiomia i ortop z Poznania Chetnie sie podejmie takie zabiegu tylko u specjalisty Piszcie dalej o swoich doswiadczeniachusmiech.gif
  • haluk 2012.01.10 [16:59]
    Witam, podnosze temat,
    Widze ze nie wypowiedzial sie tu jeszcze nikt kto mial zrobina taka operacje. Ciekawa jestem czy faktycznie przez NFZ da sie ja zrobic. Jesli jest ktos kto sie dowiadywal cos w tym temacie to prosze o pomoc usmiech.gif
    Pozdrawiam koslawców jezyk.gif !
  • ikunia JP 2012.01.10 [20:55]
    tez bym chetnie swojego skrocila, wyglada okropnie
  • gość 2014.11.14 [14:01]
    Mam ten sam problem ;( Od dłuższego czasu myślę o operacji. Do tej pory w necie znajdowałam informacje, że będzie mnie to kosztować ok 13 tysięcy a to co przed chwilą przeczytałam bardzo mnie ucieszyło. Teraz jedyne czym się martwię to dojście do siebie po takim zabiegu
  • gośćsfwefe 2014.11.14 [15:22]
    Przecież takie operacje robi się na NFZ, nie nabijajcie kabzy lekarzom przez swoją nieświadomość. Moja koleżanka w wakacje wybrała się do lekarza z tym problemem i w grudniu ma mieć już zabieg, oczywiście wszystko niepłatnie.
  • gość 2014.11.17 [15:38]
    Ja nigdy bym się nie zdecydowała na taki zabieg przez NFZ - wiadomo jacy sa lekarze w szpitalach, jakimi środkami operują i dysponują. To są stopy - część bardzo ważna dla ciała. Przepraszam ale wolałam zapłacić wiedząc kto będzie mnie operował i kto się mną będzie opiekował. Nie bałam się, że coś pójdzie nie tak. Wiadomo nie od dziś jak się traktuje pacjentów w szpitalach. Dojście do siebie po zabiegu jest długie - chodzi mi o rehabilitację. Ja już jestem 7 tygodni po operacji i teraz mam zabiegi z rehabilitantami - będzie ich co najmniej 10. Jest ból i trudności z chodzeniem i opuchnięte stopy jednak trzeba rehabilitację ukończyć by potem nie było problemów ze stopami.
  • gość 2015.01.24 [13:58]
    Na czym polegał Twój problem? Ile palców operowałaś i jaki był koszt zabiegu?
  • angrybird 2015.01.24 [14:36]
    Mam spirytus, naostrzoną krajzegę - wpadaj usmiech.gif
  • gość 2015.03.30 [13:23]
    Witam, zauważyłam, że moja wypowiedź z 2014 - ostatni kwartał-została wykasowana. Więc ponownie napiszę kilka słów o operacji skrócenia palców u stóp. Ja miałam ogromny problem z 2 i 3 palcem u prawej i lewej nogi, były dłuższe od palucha o ok.1,5-2cm, miałam ogromne problemy z zakupem butów, palce mnie bolały, robiły się na nich odciski, paznokcie zrobiły się grubsze - wszystko przez źle dobrane buty, ale przez moje palce nie sposób było dobrać odpowiednie. W 2014 miałam operację skrócenia tych palców, zabieg odbył się w prywatnej klinice w Warszawie, koszt całego zabiegu 5500zł+1400zł(implanty jeśli ktoś nie chce drutów - druty się wyjmuje po pewnym czasie natomiast implant zostaje na zawsze). Ja wybrałam implant - nie wiem czy dobrze czy źle wybrałam, bo niestety nie miałam okazji wymienić opinii z osobą, która miała ten sam zabieg ale z użyciem drutów. Po 6 tyg.od operacji miałam serię zabiegów rehabilitacyjnych-bolesnych. Tera po 6 miesiącach widzę efekt, palce są krótsze łatwiej mi dobrać odpowiednie buty. Niestety nadmiar skóry, który pozostał jeszcze nie do końca się wchłonął i 3 z 4 palców są lekko opuchnięte. Podobno wszystko ma się unormować w ciągu 1roku od operacji. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć więcej szczegółów bądź ma więcej pytań napiszcie na kafeterii - dostanę maila z informacją - i odpiszę. Pozdrawiam.Dorota
  • gość 2015.04.13 [12:05]
    witam Dorota , interesuje mnie ten temat , sama mam podobny problem. a ile trwał ten zabieg ?w tym samym dniu byłas juz w domu?
  • gość Dorota 2015.04.14 [11:28]
    Cześć, na zabieg zgłosiłam się w piątek rano, zabieg ok 14 - 16 tego samego dnia. Do domu zostałam wypisana w sobotę. Ok.1 miesiąc przed operacją trzeba zrobić różne badania np.grupa krwi, krzepliwość krwi, żółtaczka .. Nie pamiętam wszystkich. Z wynikami dzwonisz do anestezjologa - nr masz podany przez lekarza prowadzącego, i on sprawdza czy jesteś zdrowa do zabiegu. Znieczulenie miejscowe, ale mi chyba dali końską dawkę, bo spałam od zabiegu do rana, niestety często wymiotując - tak mój organizm zareagował na znieczulenie. Moja mama też miała operację ze znieczuleniem miejscowym i nie spała ani podczas zabiegu ani po nim i nie wymiotowała. Po powrocie do domu, następnego dnia, musiałam leżeć z nogami ułożonymi wyżej niż głowa do 6 tyg. Wiadomo,że non stop się nie da. Ja tak naprawdę przez ok.2 tyg.leżałam prawie non stop, potem, już trochę chodziłam po domu, no i do lekarza na wizyty kontrolne. Chodzić teoretycznie można od razu, ale by uniknąć opuchlizny trzeba leżeć i robić zimne okłady na palce. Pozdrawiam. Jak masz jakieś pytania to nie krępuj się i pytaj. Z chęcią odpowiem. usmiech.gif
  • gość 2015.04.14 [12:21]
    witam Dorota mam jeszcze trochę pytańusmiech.gif jaki koszt tej operacji , zabiegu? no i czy było warto ?czy teraz jakbyś miała wybór to zdecydowałabyś się?a gdzie odbywał się ten zabieg w jakiej klinice dziękuje za odpowiedzi jestem Ci wdzięczna pozdrawiam
  • gość 2015.04.14 [12:25]
    a blizny pewnie na palcach też są?ciekawe czy mocno widać. zamierzasz wyjść w klapkach latem bez żadnych obaw?
  • gość Dorota 2015.04.14 [13:00]
    Hej, napisz mi adres mailowy to napisze ci wszystko dokładnie. Mój adres:
    dorotazielant@op.pl
    pozdrawiam usmiech.gif
  • gość 2015.04.14 [16:16]
    Dorota napisałam Ci mail miłego dniausmiech.gif
  • gość Dorota 2015.04.15 [11:13]
    Hej, przepraszam, ale dopiero przed chwilką wysłałam ci maila. Wczoraj już nie zaglądałam do poczty. Pozdrawiam Dorota. usmiech.gif Miłego dnia.
  • mopz 2015.07.07 [01:04]
    Macie zdjęcia przed i po operacji palców?
  • gość Dorota 2015.12.07 [12:35]
    Pani Dagmaro, odpisałam Pani na maila. Proszę sprawdzić w SPAMie.
    Pozdrawiam Dorota
  • gość 2016.04.02 [16:46]
    Czy robił ktoś może tę operację w agklinik w Warszawie?
  • gość Dorota 2016.04.03 [10:06]
    Hej, ja robiłam w Poradni chorób stopy w Warszawie. Myślałam o AGKLINIK, ale ceny mieli prawie 2x wyższe. Poza tym czytałam wywiad i z doktorem z AG i z doktorem z Poradnii na temat skracania palców u stóp i lekarz z poradnii wydawał się lepszym lekarzem, bo jego argumentem była potrzeba operacji, czyli powody zdrowotne, natomiast argumentem dla AG dla takich operacji była zachcianka pacjenta, czyli jesli pacjent chce operować sobie coś, nawet bez potrzeby to on to zrobi. A takie podejście u doktora-chirurga nie jest właściwe ( moim zdaniem oczywiście).
  • gość 2016.06.08 [01:14]
    Doroto,jak sie maja Twoje palce po zabiegu?Ile kosztowal Twoj zabieg?
  • gość Dorota 2016.06.08 [12:54]
    Cześć Gościu, moje palce po zabiegu mają się bardzo dobrze usmiech.gif
    Są dużo krótsze, zgrabniejsze usmiech.gif , nic mnie nie boli ani nie pobolewa. Nie czuję żadnych skutków ubocznych, poza jednym, że skóra na skróconych palcach jeszcze się nie wchłonęła do końca i jest jeszcze trochę pomarszczona, blizny widać. Jednak te minusy są tak minimalne, że nie mają wpływu na moje dobre samopoczucie i radość, że się na to zdecydowałam. Zabieg miałam we wrześniu 2014 więc prawie dwa lata temu. Ceny się pewnie zmieniły, gdy miałam zabieg to całkowity koszt (zabieg+wizyty+leki+rehabilitacja) wyniósł około 10tyś zł/4 palce.
    Teraz pewnie jest drożej, ale to musiałabyś/musiałbyś dowiedzieć się podczas wizyty u dr Bryłki/dr Kołodziejskiego z Warszawy.
    Jeśli masz jakieś pytania to napisz. Pozdrawiam.
  • gość 2016.06.08 [15:53]
    Dziekuje za odpowiedz,nie sadzilam,ze odpiszesz tak szybko.pechowiec.gif Super,ze jestes zadowolona.Ja mam problem z za dlugimi palcami mlotkowatymi wiec chialabym skrocic tylko dwa.Przegladalam strone kliniki AG i tam jest jeden palec po chyba 2450 plus 1200 za implant.Czyli wyszloby ponad 6 tys.Tobie tez musialo wyjsc podobnie za ok.2500 zl za palec.Masz implant?Jak bardzo widoczne sa blizny?Rozumiem,ze nie masz problemow z chodzeniem?Ja mam ponad 30 lat i te paluchy dokuczaja mi cale zycie,sa bardzo widoczne i ludzie zeracaja na nie uwage.smutas.gif Najgorsze,ze mieszkam za granica i musialabym przyjechac na zabieg do Warszawy.Czy konsultacje pozabiegowe sa konieczne i jak czesto?Nie daloby sie "skonsultowac" przez mail?Jak sadzisz?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...