Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakaz we francji

Uważajcie na lipolizę iniekcyjną, laserową,ultradźwięki !! Zostały zakazana

Polecane posty

Gość zakaz we francji

Dowiedziałam się o tym na innym forum , wiele z Was planuję lipolizę iniekcyjną i inne cuda. Też chciałam iść ,ale zrezygnowałam .Robiłam jedynie rok temu podbródek, bez rezultatu. Lipoliza iniekcyjna i inne bezoperacyjne metody usuwania tłuszczu SZKODZĄ ! Wszystkie wiemy, że lekarz wstrzykuje preparat i ten tłuszczyk ma wchłonąć organizm samodzielnie. Tak się niestety często nie dzieje ! Tłuszcz krąży po ciele, obciąża wątrobe oraz nerki , zatyka żyły ..co to oznacza ? Pewnie się domyślacie, możliwość zawalu w przyszłości. Ostatnio we Francji zakazano bezoperacyjnego powiększania biustu ze względu na raka piersi. Teraz do tej listy dołączają : - lipoliza iniekcyjna , fosfatydylocholina i inne produkty do usuwania tłuszczu - laserowa w tym SmartLipo i inne lasery - ultradźwięki - fale radiowe Podaję źródło w języku angielskim , są tam przykłady powikłan m.in zatorów tłuszczowych :( , jeśli ktoś zna język francuski to może poszukać informacji w Google.fr http://fitnessredifined.com/e-magazine/cellulite-why-lipodissolution-will-be-banned/ Jeśli ktoś chce odsysać tłuszcz zostaję metoda tradycyjna, tj. znieczulenie, rurka w podbródek ,uda i mechaniczne odsysanie , co niestety wiąże się z mega opuchnięciem ,bólem ehh a tak się napaliłam na to :( PS: jeśli któras z Was dowie się czegoś więcej proszę wpiszcie się , lekarze niestety wciskają nam ciemnote :O Na mojej konsultacji nic nie wspomniano o powikłaniach , potem się dowiedziałam że zastrzyki do liposukcji mogą spowodować martwicę skóry , porażenie nerwów twarzowych , reakcje alergiczną która może skończyć się śmiercią, zatory tłuszczowe. Nikt nie pyta o badania wątrobowe AlaT i ASPAT , a to wątroba jest obciążona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka50
Dziękuję,że poruszasz ten temat i ostrzegasz wszystkie kobiety. Ja miałam lipolizę iniekcyjna jaki i zabiegi laserem czy powinnam się bać? z pewnością tak,.Masz rację lekarze nas nie ostrzegają a wręcz odwrotnie zachęcają do tego typu zabiegów nie mówiąc nic o skutkach ubocznych wręcz odwrotnie mówią,że zabiegi są bardzo bezpieczne. Jak to mozliwe,że w Polsce lekarz wykonujący tego typu zabiegi nic nie mówi o jakichkolwiek powikłanuiach czy niebezpieczeństwach z tym związanych, jak to możliwe,że nikt się tym nie zajmuje z izby lekarskiej itp. - jak to możliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakaz we francji
Izba lekarska ma w nosie inne dużo gorsze przypadki :O Nie wiem czy powinnaś się bać, ja mam obawy ale nie panikuję. Z tą lipolizą chodzi o to ,ze po rozbiciu tłuszczu obojętnie jaką metodą (iniekcyjna, laserowa ,ultradxwięki ) powstaje emulsja z tłuszczu - sami lekarze to mówią , ta wlasnie tłuszczowa emulsja powinna zostać wydalona przez organizm. Tak się często nie dzieje. Ten tłuszcz obciąża wątrowe - dlatego wg mnie lekarze powinni pytac o wskaźniki wątrobowe. Nie robiaą tego , m .in dlatego ,ze preparat do lipolizy np Lipostabil NIE JEST zarejestrowany w Polsce do takich celów ! W wielu przypadkach zostaje on wydalony ,ale zdarza się że krązy on po organizmie i robi szkody m.in zatykając żyły. w PRzypadku malego zabiegu nie powinno być problemu ,ale ludzie robia duże obszary np uda,brzuch,nogi i tego bym się bała. Taka ilość rozpuszczonego tłuszu :/ Lekarz wciska kartke w ktorej napisane jest ,że dobrowolnie zgadzasz sie na zabieg i w w razie powikłan on nie odpowiada. Równie dobrze mozesz sama sobie taką lipolizę zrobić , twoja siostra, córka ,dentystka czy ''Pani Krysia ze spożywczaka'' KAŻDY zabieg ma lub może mieć skutku uboczne ,to jest smutne że lakrze i ludzie w gabinetach traktują nas na krowy które można wydoić z kasy :( - smartlipo,a cculifty i inne lasery często parzą ludzi, było juz kilka postów - Aquamid - wypelniacz. Pare lat temu byl chwalony przez wszystkich ,niby bezpieczny ,a teraz? Cisza. W watku o nim dziewczyny walczą by to gowno usunąc, na innym forum dziewczyna miała to w policzkach, dostała reakcji alergicznej ,spacz spuchła ,pojawiły sie krwiaki trzeba było rozcinac policzki i usuwać, teraz ma zmasakrowaną twarz z bliznami :/ - fale radiowe,thermage , wystarczy poczytac wątek ''Uwaga na fale radiowe'' , wiekszosc jest niezadowolona i załamana Przykłady można długo wymieniać , lekarze czują się bezkarni bo wszystko załatwiają ''po znajomosci'' , sądy w PL dziala bardzo złe , zupelnie inaczej jest w USA. Tam lekarz za spaprany zabieg musi placic ogromne odszkodowania, druga taka sprawa ,potem trzecia i traci majątek , reputacje i wypada z gry. A nasi lekarze bawią się w usuwanie negatywnych komentarzy na portalach ( ktoś o tym napisał w wątku o ZnanymLekarzu.pl) , żenada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do IIIIIIIIIIII
To nie są bzdury,bzdury,bzdury.....! TO FAKT I PRZESTROGA DA NAS!!! - Pewnie jesteś jednym z tych co wykonuja takie zabiegi,nakupowałaś/eś/ nakupowaliscie sobie sprzętu niewiadomo jakiego pochodzenia i teraz chcecie robic ogromną kasiorę, nie zwracacie uwagi czy kogoś oszpecicie,czy okaleczycie,liczą sie tylko dla was zyski, mamona wam poprzewracała w głowach i tyle a co będzie z poszkodowana pacjetką to macie głęboko w d...e! gdyż u nas prawo nie reguluje tego typu spraw i w zasadzie jesteście bezkarni. Ja jestem jedną z wielu poszkodowanych kobiet,przepłaciłam te cudowne zabiegi nie tylko wyglądem ale i zdrowiem. Więc nie pisz tu głupot i reklamuj tego co jest totalnie szkodliwe. Bardzo Ci dziękujemy,że napisałaś nam o tym w tak szczery sposób,przecież nie masz w tym żadnego zysku a jedynym Twoim celem jest ostrzeżenie kobiet przed tym zabiegami. Bardzo,bardzo Ci dziękuję i z całego serca Pozdrawiam! Gdybym wiedziała o tym wcześnie i nie słuchała sie lekarza to do dziś cieszyłabym się wyglądem i zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
oczywiście że sama to robie w domu przed lusterkiem - a prawda jest taka że po każdym zabiegu możliwe sa powikłania, nawet po takich zabiegach jak maska algowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tam to nie przeszkadza
ale mnie przestraszylas :( wlasnie jestem kilka dni po takim zabiegu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście podziękowanie dla
Autorki tego tematu!!! PS. W drugiej części powyższego postu,te szczere podziękowanie to dla Autorki tego tematu, jest Pani cudowną i szczerą kobietą,dziękuję w imieniu swoim jak i wielu poszkodowanych kobiet. Tak o tym powinno się mówić i pisać. Jeszcze raz gorąco Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
p.s decydując sie na zabieg - liczysz się z możliwościa powikłań więc mniej pretensje do siebie - mogłaś iść na siłownie sie odchudzać, ale tam tez możesz miec kontuzje. powikłania są bardzo rzadkie ale niestety są i zawsze będą. żaden lekarz czy kosmetyczka nie da ci 100% pewności że nie będzie powikłania bo jest to zwyczajnie nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkkdkdkd
Ja miałam lipolizę iniekcyjną, tylko raz i raczej niewielką dawkę. Na drugi dzień obudziłam się ze ścierpniętą nogą w sposób bardzo nietypowy, było to głębokie uczucie odcięcia dopływu krwi i ścierpnięcia, które czułam przez cały dzień. Prawie nie mogłam chodzić. Byłam przekonana, że mam zakrzep. Zgłosiłam się w tym samym dniu do lekarza - jednak mnie zlekceważono. Że tak samo zareagował lekarz, który wykonywał ten zabieg, to się nie dziwię, ale internista też się nie przejął. Na własny koszt po kilku dniach (nie było terminów wcześniej) zrobiłam USG naczyń i żył. No ale wtedy już mi nic nie było i badanie także nic nie wykazało. Nie wiem więc, co to było. Ale lipolizy już nie powtórzę nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
"Lipoliza iniekcyjna i inne bezoperacyjne metody usuwania tłuszczu SZKODZĄ !" -tak a lipoliza u chirurga plastycznego w narkozie NIE SZKODZI i jest super. hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
" Jeśli ktoś chce odsysać tłuszcz zostaję metoda tradycyjna, tj. znieczulenie, rurka w podbródek ,uda i mechaniczne odsysanie , co niestety wiąże się z mega opuchnięciem ,bólem ehh a tak się napaliłam na to " - tak to jest zdecydowanie mniej szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
no tak jakbyście umiały czytać ze zrozumieniem to może poziom tego wątku i wypowiedzi 'Proponuje ci IIIIIIIIII" byłby wyższy ale najwidoczniej inteligencja ujemna też istnieje a prostaków na każdym forum jest dużo :-) pozdrawiam serdecznie i życzę udanych zabiegów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllll
swięta prawda - Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty,by nie myślał,ze mądry. - i jak dobrze odnosi sie do tego watku i waszego myslenia, a właściwie jego braku. myslę, że juz czas skończyc tą żenującą dyskusje bo przez takich prostaków jak kilku powyżej zamiast wymiany zdań robi sie wulgarna sieczka - a przecież każdy może mieć rózne zdanie na dany temat i od tego sa fora aby można je było wyrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33gjgjgjg
wy wszystkie sie kiedys doigracie :O autorka ma racje i llllll tez . Moja kumpela miala tradycyjna liposukcje,tydzien lezala w domu i zwijala sie z bolu,krew sie saczyla z ran,doszla do siebie po 2miesiacach. Ja osobiscie zadnego swinstwa nie dalabym sobie wstrzyknac pod skore, niedlugo chyba zaczna odsysac tluszcz laserem przez tylek :O w fale radiowe tez nie wierze,naciaganie ludzi ,chodzilam na focusa, namawiali mnie ,zrobili, zarobili kupe kasy ,efektnw brak a mi wmawiaja ze trzeba czekac! Zwykle oszustwo, zglosilabym to do prokuratury ale pewnie mnie oleja i umorza sprawe. Laser kosztuje ponad 100tys niektore wiecej,tyle co luksusowe auto,musza to splacac wiec szukaja idiotek takich jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakaz we francji
llllllllllll -- ''-tak a lipoliza u chirurga plastycznego w narkozie NIE SZKODZI i jest super. hahahahaha'' Czy ja gdzieś napisałam ,że liposukcja u chirurga nie szkodzi ? Widziałam programy w tv, czytałam dużo na forach o odsysaniu, wiem że na świecie były przypadki śmierci po odsysaniu zbyt dużej ilości tłuszczu, wiem że rekonwalescencja zwłaszcza brzucha czy nóg to nie weekend ,ale kilka tygodni , siniaki i ból podczas spania ,chodzenia ,jakiejkolwiek innej czynności. Miałam robioną lipolizę na podbródek , lekarz o nic nie pytał , traktował to chyba jako rutynowy zabieg. Byłam trzy razy , efektu nie ma albo jest minimalny ja nie widze nic, miałam mieć smukłą szyje a nadal wisi mi bulwa tłuszczu :O Wróciłam z reklamacją, co usłyszałam ? Że istnieje procent ludzi na którym preparat nie działa , i widocznie ja jestem w tej grupie... Wczoraj trafiłam na info ,że bezoperacyjne powiększenie biustu i bezoperacyjne usuwanie tłuszczu zostały zakazane we Francji. Bez powodu by tego nie robili prawda? W telewizji również była o tym mowa. Wg lekarzy wszystko jest super bezpieczne a jeśli cos pojdzie nie po twojej mysli zostajesz sama na lodzie bez żadnej pomocy. Nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy, bo póki co zakaz dotyczy Francji, dlatego napisałam ,żeby inne osoby ( o ile coś wiedzą) też sie wypowiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welassssa
A nie lepiej zrobić to u kogoś sprawdzonego , np dr Zdzitowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgolf
a panu zdzitowieckiemu mistrzowi auto reklamy dziękujemy. zdziwiłabym się aby któras z was poszła do lekarza który już tak nisko upadł, że musi reklamować się na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy temat założony przez panienkę ,którą nie stać na zabiegi i próbuje sobie to powetować na forum. Jak lipolizę robi się w piwnicy przy pomocy fosfatydylocholiny to i może raczej nie pomoże, ale wystarczy zgłębić temat lipolizy od strony patomorfoologicznej to się nie będzie wierzyć w te bzdury. Aqualyx obecnie jest w Unii Europejskiej preparatem dopuszczonym do lipolizy. A pani co nie stać na lipolizę radze założyć temat- Szkodliwy wpływ botoxu na pożycie seksualne świstaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biniaminia
Do Angele.S A to mamy na forum niejaką Angela.S,która próbuje nam wmówić,że lipoliza iniekcyjna,laserowa,ultradżwięki,FR, są super sprawą. Otóż,jest to koszmar który szkodzi a nie pomaga w medycynie estetycznej( w całej rozciągłości tematu popieram autorkę i dziękuje jej za uświadomienie kobietą,jaką mogą wyrządzić sobie krzywdę i jeszcze za to,zapłacić).Nie pisz głupstw i nie reklamuj tego szajstu. Może ty nakupowałaś sobie tego marnego sprzętu i boisz się o klientów? - Moim zdaniem powinnaś się bać,gdyż kobiety są coraz bardziej świadome jaką szkodę dla ich urody i organizmu mogą wywołać w/w zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI WAM SERDECZNE ZA WYPOWIEDZI W TYM TEMACIE.WŁAŚNIE WYKUPIŁAM SERIĘ ZABIEGÓW LIPOLIZU ULTRADŹWIĘKOWEJ NA GROUPONIE I MYŚLAŁAM GŁUPIA,,ŻE ZROBIŁAM NIELADA INTERES!!! NA SZCZĘŚCIE MAM JESZCZE CZAS NA ODDANIE TEGO ŚWIŃSTWA. MOGŁAM SOBIE ZAFUNDOWAĆ ZATOR LUB INNĄ MAKABRĘ ZA WŁASNE PIENIĄDZE!!! DZIĘKI WAM,ŻE PORUSZYŁYŚCIE TEN PROBLEM.OBY TRAFIŁO TU JAK NAJWIĘCEJ TAKICH JAK JA. KLINIKA W KRAKOWIE NA UL. KR.JADWIGI WCISNĘŁA JUŻ OKOŁO 50.TAKICH "OKAZYJNYCH''LIPOLIZ!!!!MASAKRA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teZ o tym czytałam
i to prawa. Uważajcie dziewczyny, bo stracic zdrowie za własne pieniądze, to chyba najgorsze co może nas spotkac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to za zaśmiecanie tematu!!
Nie rozumiem czego tu szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja na to dziadostwo na pewno
NIE PÓJDĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szenbaszka
Szukam zabiegu dla mojej Mamy na 50te urodziny ale nie bardzo rozumiem o co na tym topiku biega. Przecież we Francji nie zabroniono aparatów na odchudzanie na ultradżwięki bo moja kuzynka mieszka we Francji i niedawno była na Ultrashapie na brzuch i ma fajne efekty. Z tego cowiem to po liposukcji mogą być zatory. To chyba jakaś walka gangów medycznych. Jeden oczernia to co ma inny. To jakaś głupota. Nic, szukam dalej zabiegu dla mojej Mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szenbaszka
Weszłam na podana wyżej srtonkę, znam angielski. To jakaś pomyłka bo to jest rodzaj wyszukiwarki, w której nie ma takich rzeczy. Oj, gangi, gangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iannnka
Wiesz co 'Szenbaszka' piszesz totalne bzdury - jest dokładnie tak,jak przedstawia to,autorka tematu. Obiema rękoma podpisuję się pod tym co napisała 'gagagjqjp' 'Szenbaszka" - podobno znasz dobrze angielski i na amerykańskich/angielskich stronach,nie znalazłaś nic o szkodliwości laserów i FR??? - to faktycznie masz problem albo z czytaniem albo z angielskim! No cóż; A man who knows he is a fool is not a great fool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmii
a Doda sobie zrobiła lipolizę iniekcyjną i to jeszcze na twarzy, a to takie wrażliwe miejsce .. i co ? żyje :) wydaje mi się, że u jednych występują skutki uboczne a u innych nie. Może osoby ze słabą przemianą materii mają jakieś większe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VAVI
Moje drogie,w Unii Europejskiej min.w Polsce powinno się stosować preparaty do lipolizy posiadające stosowny certyfikat bezpieczeństwa (CE). Z tego co wiem ,dopuszczone do stosowania są preparaty Aqualyx i Dermaheal..Francja wytoczyła po prostu wojnę pochodnym fosfatydylocholiny.. Nic nam nie grozi jeśli gabinety stosują dopuszczone do obrotu preparaty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VAVI
Moje drogie,w Unii Europejskiej min.w Polsce powinno się stosować preparaty do lipolizy iniekcyjnej posiadające stosowny certyfikat bezpieczeństwa (CE). Z tego co wiem ,dopuszczone do stosowania są preparaty Aqualyx i Dermaheal..Francja wytoczyła po prostu wojnę pochodnym fosfatydylocholiny.. Nic nam nie grozi jeśli gabinety stosują dopuszczone do obrotu preparaty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grozi groziiiiii
oszusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×