Odpowiedz na ten temat

wydluzanie nog

• gość 2017.07.17 [12:44]
    Cześć wszystkim.usmiech.gif
    Ile nosiliscie swoje aparaty oraz jaka była wielkość wydłużenia? Jak długo zajęło wam odrzucenie kuli? Czy znacie jakieś sposoby, które dodatkowo oprócz pełnego obciążania nogi przyspiesza proces kostnienia? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.
  • aga2004 2017.08.01 [20:19]
    mam różnicę długość pomiędzy lewą a prawą nogę około 6 cm trenuję koszykówkę z wiekiem ta wada się powiększa i zrobiła się już uciążliwa zastanawiam się nad zabiegiem ale boję się efektów ubocznych. Polecacie ten zabieg a jak tak to gdzie ?
  • SaineK 2017.08.04 [08:06]
    W tym wypadku najlepiej byłoby udać się do ortopedy. Sama mam krótszą jedną nogę, ale to spowodowane jest innymi wadami, między innymi ze stawami biodrowymi. Ortopeda powinien określić czy taki zabieg rzeczywiście ma sens. Ja przy różnicy 3 cm w długości nogi praktycznie tego nie odczuwam i jakoś nie przeszkadza mi to w funkcjonowaniu
  • kamil00 2017.08.06 [14:52]
    Do aga2004
    Ja miałem krótszą nogę o 5 cm. W wieku 21 lat, miałem już krzywy kręgosłup i krzywe biodra. Bardzo źle mi się chodziło. Czułem jak brakuje mi nogi. Udałem się do dobrego ortopedy ( zaznaczam dobrego) nie konowała, bo jak chodziłem u siebie do ortopedy to twierdził,że nogi brakuje około 2 cm. i kazał nosić wkładkę. Dopiero w Warszawie zrobili mi profesjonalne zdjęcie i okazało się że nogi brakuje dużo- 5 cm. Polecam Warszawę i najlepszego na świecie doktora Żarka. Fachowiec pierwszej klasy. Zajmuje się tylko Ilizarowem. Miał praktyki u samego wynalazcy w Rosji. Przyjmuje w Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus ul. Lindleya 4 WARSZAWA, Nie wiem jak daleko mieszkasz, ja do warszawy miałem 600 km ale nie zastanawiałem się nad tym, tam jest najlepszy fachowiec.
  • kamil00 2017.08.06 [14:57]
    Do aga2004
    Dodam jeszcze, że operowany byłem w październiku 2015 r, teraz już powoli zapominam, że nosiłem aparat. Fakt, miałem trochę komplikacji po drodze, ale to innym razem napiszę.
  • gość 2017.08.08 [15:12]
    czy ktoś z was usuwał może blizny i dziury po aparacie?
  • gość 2017.08.09 [06:56]
    Hej a jesli ktos chcialby wydluzyc sobie zdrowe nogi o 20cm jesli ma 160cm wzrostu to tez to zrobia? i bedzie to chirurgicznie w taki sposób ze rozetną mi kosc w udach i łydkach i włożą material kostny a potem założą aparat Lizarowa? to odbywa sie w taki sposób?
  • gość 2017.08.10 [07:32]
    ja tez chcialabym tak o 20cm
  • gość 2017.08.21 [12:18]
    Proszę osobe którą operował chirurg ŻAREK WE WARSZAWIE O KONTAKT.Mój synek ma mieć we wrześniu zakładany aparat.
  • gość 2017.08.21 [12:25]
    Synek ma prawie 3cm krótszą nóżke i koślawość kolanka ma 10 lat.Jestem przerażona bo za 3 tyg.operacja.
  • gość 2017.08.24 [10:02]
    Witam usmiech.gif mam pytanie do osób, które poddały się zabiegowi ze względów kosmetycznych. Gdzie można sie zgłosić na taki zabieg? Bo rozumiem, ze nie wszędzie można to wykonać bez wskazań. Nawet nie chodzi o wzrost, bo moge byc niska ale mam ogromna roznice miedzy tlowiem a nogami. Nogi krociutkie.... bardzo proszę o pomoc. I orientujecie sue ile to kosztowało je?
  • gość 2017.08.25 [11:20]
    Cześć wszystkim! Przy 5-6 cm ja bez wahania podjęłam się operacji i nie żałuję, bo nogi są już równe. Ten skrót daje się we znaki, przede wszystkim kręgosłup cierpi, biodra. Co do lekarzy godnych polecenia to wiem, że najlepiej robią w Poznaniu i Warszawie. Ja zdecydowałam się na Warszawę bo mam bliżej a po opiniach innych osób, ktore tam były operowane zgłosiłam się na Lindleya 4.Przyjmuje tam trzech ortopedów o tej wąskiej specjalizacji, którzy leczą met. ilizarowa. Ja osobiście polecam całą trójkę. Dr Żarka, dr Wiśniewskiego oraz dr Górskiego.
    Ktoś zapytał o prywatny zabieg, z tego co wiem w Warszawie wykonują w CMS ale nie wiem czy ze względów kosmetycznych, czy ze wskazaniem medycznym jest konieczność.
  • gość 2017.08.25 [17:09]
    bardzo prosze napiszcie jak ile przebywaliście na oddziale po założeniu apatatu ,czy ból jest aż taki duży i co robić aby nóżka jak najszybciej się wyprostowała i wydłużyła.bardzo proszę o jaką kolwiek odpowiedz przerażona mama 10 latka który ma mieć założony apatat u profesora żarka we warszawie.
  • kamil00 2017.08.27 [14:38]
    Do mamy 10- latka.
    Obecnie nie ma mnie w kraju, proszę skontaktować się z moja mamą , proszę napisać na e-mail ( agatarel@vp.pl ). Podamy telefony i mama odpowie na wszelkie pytania.
  • gość 2017.08.28 [04:38]
    Podziękowanie dla Kamiloo o odpowiedz i pomoc!!!
  • gość 2017.09.01 [13:30]
    Polecam wejść na grupę ilizarowiczow na fb. Jest tam poruszone wiele wątków na temat aparatu, można zadać własne pytania.
  • Kamilooo 2017.09.09 [19:50]
    Witam. Jestem mamą 15 chłopca który ma krótszą lewą nogę o 4cm.
    Mieszkam w Białegostoku .Czy mogłabym z kontaktować się z kimś z tego miasta kto miał taki sam problem .Chciałabym porozmawiać .Syn kwalifikuje się do operacji ale
    lekarze ortopedzi chcą skracać zdrową nogę .
    Bardzo proszę o kontakt :
    kontooto@gmail,com
    Serdecznie dziękuje
  • kamil00 2017.09.12 [14:37]
    Do Kamolloo- mamy chłopca 15 lat
    Napisałam na podanego e-mail ale nie wiem czy doszedł.
    Proszę napisać do mnie na e- mail agatarel@vp.pl
    Proszę podać nr telefonu to oddzwonię.
    Pozdrawiam

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...