Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wysunięta dolna szczęka i krzywy zgryz

Polecane posty

Gość gość

czy jeśli zgłoszę się do chirurga szczękowo-twarzowego to on będzie współpracował z ortodontą? Bo nie dość że mam krzywy zgryz to i aparat musiałabym nosić bo zęby mam niektóre krzywe.. i mam pytanie czy najpierw wykonuje się w takich przypadkach operację skrócenia dolnej żuchwy i wyprostowanie zgryzu a nastepnie zakłada aparat? Czy odwrotnie, najpierw ustawia się prawidłowo zęby aparatem i potem operuje (ta drugę wersję zasugerowała mi moja ortodontka).. ja myślę że chyba ta 1 wersja jest stosowana, ktoś miał podobnie? Czy można prywatnie u chirurga szczękowo-twarzowego to wykonać szybciej i ile czasu po operacji jest sie na zwolnieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cos tam wiem na temat tej spr
Taka wada nazywa się "progenia", możesz poczytać w wikipedii. Operacja jest bezpłatna niezależnie od wieku. Najlepiej najpierw idz do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga szczękowego najbliżej w Twojej okolicy. Niech on Ci poleci ortodonte. To prawda, że ortodonta już kosztuje. Aparat ok. 2000zł za łuk (gorny i dolny ok. 4000zł) + koszt wizyt ok. 100-200zł miesiecznie ( w zaleznosci od miasta) Leczenie ortodontyczne ok. 1rok - 3 lat, wtedy sie ponownie idzie do chirurga szczekowego i on ustala termin operacji, czas oczekiwania wtedy ok. 3 miesiące-pół roku. Operacja całkowicie za darmo, ale znowu koszt dojazdu do szpitala na kontrole co tydzien po operacji przez 2 miesiące, czyli ok. 8-10 razy. Potem raz na miesiac przez pół roku. Ogólnie przez 3 lata przygotowania do operacji i kilka miesięcy po to koszt ok. 5-10 tysięcy. Zalezy to od odległości, ortodonty, wady i dogadania się, bo wiadomo, ze jak mieszkasz daleko to mogą Ci iść na ręke i rzadziej przyjeżdzasz na kontrole czy do ortodonty. Po operacji prawie nic nie boli. Miesiąc się je tylko papki. Potem kolejny miesiąc tylko miekkie rzeczy. 99% operacji się udaje. Ogólnie jak masz małą wade to nie warto. Jak dużą to komfort życia się podnosi wielokrotnie. usmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw ortodonta i aparat a dopiero później operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej będzie jeśli zgłosisz się do specjalisty w tej dziedzinie z takimi specjalistycznymi pytaniami. Polecam Ci moją ortodontkę www.kaiserziorkiewiczbeata.pl. Ona m.in. leczy takie schorzenia związane z żuchwą. Jestem obecnie pod jej kompleksową opieką ortodontyczną, bo mam bardzo krzywy zgryz. Jestem bardzo zadowolona z świadczonych przez nią usług. Ma dobre podejście do pacjentów, jest delikatna i precyzyjna w swojej pracy. Myślę, że jak się z nią skontaktujesz to na pewno pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystam z pomocy dr Iwony Gnach-Olejniczak. Noszę stały aparat na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skontaktuj się z www.ortodonta-katowice.eu i dopytaj się o wszelkie wątpliwości jakie cie dręczą. Pracują tam profesjonaliści wiec wszytsko dobrze ci wyjasnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaPająk
Na twoim miejscu skontaktowałabym się z panią Iwoną Gnach-Olejniczak, która przyjmuje w Unident Union Dental Spa.) Miałam bardzo poważną wadę zgryzu i tylko pani doktor podjeła się leczenia! Dzięki niej w końcu mam piekny uśmiech(mam 26 lat)Także myśle, że pomogłaby i tobie ze względu na spore doświadczenie które ma ;) Warto się z nią skontaktować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka ma tak samo. Dajcie więcej info do kogo i gdzie się zgłosić w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×