Odpowiedz na ten temat

Zmniejszenie piersi

• Larsa 2006.03.21 [11:07]
    Witam wszystkich!Czy ktos moze sie orientuje ile kosztuje zabieg zmniejszenia piersi i czy to prawda ze po takiej operacji nie mozna karmic piersia?
    Moj rozmiar to 80D,jestem tak zakompleksiona z ich powodu ze psuje mi to relacje z facetami,bo sie ich po prosu wstydze!
    Jedyne wyjscie to operacje i normalne zycie.
    Pomozcie!!!
  • Zobacz także:

• malamii 2006.03.21 [12:20]
    koszt zmniejszania piersi to ok. 7000- 9000. Jeżeli duże piersi powodują u Ciebie jakieś dolegliwości np. z kręgosłupem możesz starać się o refundację z NFZ (ale zabieg musi odbywać się w klinice, która ma z NFZ podpisaną umowę). Odnośnie karmienia dzieci nic nie wiem.

Wspomnienia są rajem, z którego nikt nas nie może wypędzić.
  • AMATOR KOBIECYCH WDZIĘKÓW 2006.03.23 [13:02]
    Dziewczyno zastanów się co chcesz zrobić ! Kobiece piersi obojętnie jakie by nie były są cudne i dlaczego masz być zakompleksiona tylko ze względu na ich rozmiar , spytaj swojego chłopaka-partnera czy go razi wielkość twojego biustu a zapewniam cie że twoje kompleksy są nieuzasadnione
  • ja też mam 2006.03.24 [23:46]
    mam taki sam rozmiar biustu!!! Ale nie wstydzę się tego. Wręcz przeciwnie uważam że jest fajnie mieć takie piersiusmiech.gif Mojemu facetowi się też podobaja .Fajnie jak się ładnie ubiorę i je odpowidnio podkreślę. Lubie jak chłpcy oglądają się za mną. Wtedy czuje się atrakcyjna i cieszę się że się komuś podobamusmiech.gif
  • aneczka11 2006.06.17 [12:09]
    niemozna karmic piersia po takiej operaccji bo tez sie tym interesowalam ,a szkoda!smutas.gif
  • agunia33 2006.06.19 [21:38]
    Jeżei chodzi o powiększenie to nie można karmić ale pomniejszenie nie szkodzi///oglądałam jekiś czas temu program w telewizji i wypowiadał się lekarz który przeprowadzał operację zmniejszenia biustu,powiedział że nie ma problemu z karmieniem.smiech.gif I dzięki Bogu smiech.gif

• agunia33 2006.06.19 [21:40]
    Ja jestem tylko ciekawa ile trzeba mieć w biuście aby się móc starać o refundację z NFZ

• nie prawda 2006.06.19 [22:04]
    To powiększenie nie ma wpływu na zdolność karmienia, a pomniejszenie może je uniemożlić. W końcu coś się wycina, nie?
  • agunia33 2006.06.20 [21:00]
    gdybyś był kobietą to byś wiedział że aby karmić potrzebne są gruczoły mleczne,a tego podczas operacji się nie wycina.Nie karmisz przecież mięśniami,prawda? Ani tłuszczem,no,chyba że u ciebie jest inaczejsmiech.gif

• prawie40stka 2006.07.03 [07:38]
    wprawdzie po operacji nie karmilam ale lekarz powiedzial mi , ze jest to mozliwe...
    mam juz swoje latka i nie musze sie publicznie rozbierac do toplessu (np plaza itp) ale uprzedzam: blizny sa duze, widoczne itp
    za to.....moge chodzic swobodnie bez biustonosza...cycuszki sa okragle, "stojace": po prostu sliczne....
    i tu uprzedze mlode laseczki z duzymi cycuszkami: z wiekiem przyciaganie ziemskie na nie bardzo dziala: zedne kremy,gimnastyki nie pomagaja : wiem z doswiadczenia
  • zebu dostac refundacje z nfz 2006.07.03 [07:48]
    to podobno jeden cyc musi wazyc ok 2kg!!!!! i to nie jest zart! poczytajcie na stronach nfz

PS>widac ze przepisy to facet wymyslil smutas.gif
  • wiiiolinka 2006.07.03 [22:57]
    kurcze ja tez mam 75 D i wkurza mnie to strasznie.Na operacje mnie nie stać smutas.gif nie pozostało mi chyba nic innego jak pogodzic sie z tym
  • Anity 2006.07.04 [17:44]
    wiolinka rozumiem Cię doskonale, też mam ten problem. Operacja mnie trochę przeraża, no i te blizny...ale z drugiej strony mam dosyć tych wielkich staników, dźwigania ciężaru, obleśnych spojrzeń facetów, skrępowania i oceniania na podstawie biustu...
  • Nightraven 2006.07.13 [13:47]
    Wow! Już wiem czemu mam problemy ze znalezieniem dziewczyny skoro one się oszpecają i to za ciężką kasę! jezyk.gif Nie wiem jak można być zakompleksionym z powodu dużego biustu skoro z odpowiednim dekoltem każdy facet je ci z ręki! A co do znalezienia biustonosza to facet chyba wolałby mieć dziewczynę z większym biustem niż żeby ona z niego zrezygnowała bo bielizna jest za droga! A tak w ogóle to najśmieszniejsze z tego jest ostatnia osoba, która użala się, że 75 D jest za duże, a to według mojego męskiego gustu oczywiście ledwie się klasyfikuje jako duży, więc naprawdę powinniście docenić to czym natura was obdarzyła, bo faceci tylko czekają na takie kobiety!
  • Nightraven 2006.07.13 [13:51]
    Aha no i jeszcze te blizny! I to wcale nie znaczy, że oceniamy kobiety po rozmiarze biustu tylko po prostu uważamy, że są ładniejsze! Nie oceniamy ich wartości, bo do tego trzeba poznać kobietę! Facetów też nie powinno oceniać się po wyglądzie, ale nie mówcie, że wygląd się dla was nie liczy! Właśnie o to mi chodzi! I może faktycznie faceci się gapią, ale to oczywiste! W końcu tego pragną, a niewiele dziewczyn to ma takie jak wy i powinnyście się cieszyć! jezyk.gif Mam nadzieję, że nie zostanę źle zrozumiany!
  • aneczka11 2006.07.16 [00:25]
    do prawie40tka-- a moglabys podac jakis nr.tel o tego lekarza ktory cie operowl?

• upupupupupupupu 2006.07.27 [23:06]
    jak z karmieniem?
  • kometa zdecydowałam się 2006.07.31 [14:04]
    bardzo dobrze rozumiem dziewczyny i kobiety z dużym biustem. sama mam naprawdę duży smutas.gif fakt co do mężczyzn zę zwracają uwagę gdy przechodze i wilu moich kolegów nie raz mówiło mi ze z miłą chęcią chcieliby widzieć takie piersi u swoich dziewczyn. ale niestety cześciej słysze uszczypliwe komentarze na mój temat i naprawdę nie ejst to miłe. mam 22 lata czyli rpzestałam już dojrzewać jestem młodą kobietą wiec jak anrazie nie ma przeciwskazań co do operacji zmiejszenia piersi. znalazłam kilka klinik wykonujących ten zabieg. kontaktowałam się już z kliniką w Warszawie jednak to mimo wszytsko 5 godzin jazdy buzem z mojego miasta wiec raczej się tam nie wybiorę, gdyż przyjazdy na zmiany opatrunków i takie tam były by zbyt uciązliwe po zabiegu.dlatego zdecydowałam się na konsultacje w ośrodku chirurgii plastycznej w Lublinie jet bliżej i na pewne bedzie mi lżej się tam transportować. gdy bedę wiedziała coś wiecej na temat tego ośrodka i zabiegu oraz po operacji na pewno udzielę więcej konkretnych informacji
  • Zaara 2006.08.01 [01:16]
    Ja mam 75 E i też zawsze miałam problem z dobraniem biustonoszy ale teraz jest już ich naprawdę dużo, bardzo ładnych. Polecam firmę samanta, naprawdę ma piękne staniki, ja mam np. te: http://img404.imageshack.us/my.php?image=g176 dwy0.jpg
    http://img319.imageshack.us/my.php?image=g148 dds5.jpg
    i jestem bardzo zadowolona!
  • mulan23 2006.08.01 [11:58]
    witam!
    naprawdę nie wiem skąd informacja o cenie zabiegu (na początku tematu). 7000-9000. może jeszcze więcej. we wrocławiu w prywatnej klinice kosztuje to 4000.
    rzeczywiście karmić dzieci nie mozna po tym poniewaz zostaja przerwane połączenia kanalików mlekowych.
    nie piszcie że duże piersi sa fajne. dla jednych tak dla innych nie. ja sama noszę 70 d!wiecie jaki to problem ze stanikiem. a poza tym duże piersi pod wpływem obciążenia po jakim czasie zaczynaja brzydko zwisać. nie mówię tu o naturalnym lekkim opadaniu piersi. poza tym kobieta powiinna czuc się ze soba dobrze. a jeśli każde spojrzeniew lustro jest dla niej nieprzyjemne to dlaczego nie może spełnić swoich marzeń.???biustu nie pomniejsza się drastycznie tylko zazwyczaj o jeden rozmiar i lekko się go unosi. chodzi o to by sutki nie wisiały równo z pępkiem. jesli choc jedna kobieta jest szczęśliwa z pomniejszenia piersi to jest o jedno spełnione marzenie więcej więc dlaczego nie????
  • ZMIESZANA 2006.08.02 [13:55]
    prosze pomóżcie mi..ile kosztuje powiekszanie piersi???macie jkaies info na ten temat/?i jak je ujedrnic???mma 70 d i chce wiekszeoczko.gif
  • Następna zainteresowana 2006.10.31 [13:42]
    Chciałabym pomniejszyć i podnieść. Ile to kosztuje i czy naprawde nie da sie ni8c zrobić by nie było widać tych blizn?
  • asia123 2006.10.31 [23:20]
    Na te blizny nie ma rady będzie je widać już zawsze, wygladem przypominają taką kotwice przez środek piersi idzie blizna w dół i na dole pod piersią jest półkole. Wiecie co dziewczyny zanim to zrobicie zobaczcie zdjęcia jak to wygląda po operacji i dopiero później pomyślcie czy naprawde tego chcecie.
  • 80 G H 2006.11.01 [17:25]
    Ja zamierzam zmniejszac za miesiac i szczerze mowiac ostatnia rzecza o jaka sie martwie sa blizny. W koncu nie musze sie oplac topless na plazy pelnej ludzi.
    Bardziej mnie podnieca fakt ze bede mogla w koncu ubierac sie zgodnie z wlasnym gustem a nie tylko w to w co sie mieszcze, bede kupowac bielizne jaka mi sie podoba i na znalezienie stanika nie bede musiala przeznaczac dwoch dni biegania po miescie. Koniec z bolacymi plecami, odparzeniami w lecie.itd...

A blizny? Przeciez beda wyraznie widoczne ok roku a pozniej bledna. Oczywiscie kazdemu rany zabliznaja sie inaczej. Ja z trudem moge sie doszukac blizny po cieciu cesarskim wiec jestem dobrej mysli!

Ostatecznie mozan poddac sie pozniej jeszcze jednemu zabiegowi, ktory te blizny niweluje w duzym stopniu.
    Pozdrawiam
  • Nitka.26 2006.11.04 [23:08]
    Ja jestem dwa tygodnie po zmniejszeniu piersi i czuje sie bardzo dobrze. Moj lekarz powiedzial ze może być problem z karmieniem w przyszłości dzieci ale nie jest to niemozliwe. W szpitalu byłam 4 dni a poźniej tylko dwa razy na zdjęciu szwów- opatrunki moge sama sobie robic w domu.

• 80 G H 2006.11.05 [09:47]
    Czesc Nitka!
    Szczesciara z Ciebie, ze jestes juz po!
    Moglabys napisac jaki mialas rozmiar przed i teraz po operacji?
    I czy lekarz pozostawial Ci prawo wyboru rozmiaru jaki chcialabys miec po operacji?
    Pozdrawiam

• ja tez ja tez 2006.11.05 [09:56]
    i czy zostały ci duze blizny???
  • Nitka.26 2006.11.05 [10:45]
    Rozmiar to z F na C- przy czym wczesniej piersi byly troszke rozne a teraz są takie same- rozmiar dobieralismy tak zeby było jak najlepiej czyli do mojego wzrostu- jestem niska i dlatego C było najlepszym wyborem.
    Po wyjściu ze szpitala przynajmniej dwa razy dziennie mylam pozszywane miejsca woda z mydłem i smarowałam maścia LINOMAG i teraz jak juz nie ma strupków to są jedynie cieniutkie jasne linie- wiec nie ma strasznych blizn.
  • Nitka.26 2006.11.05 [10:47]
    Tylko jeszcze przez jakiś czas bede musiała nosić sportowy stanik (dzień i noc) żeby nic nie uwierało i się ładnie ułożyłyi oczywiście cały czas smaruje tą maścia. I jestem bardzo zadowolona z efektu !!!
  • ...szkoda ze ja nie mam 2006.11.06 [13:11]
    kasy na pomniejszenie...pozostanie mi wam zazdroscic i borykac sie z tym problemem do konca moich dni...a tak niewiele mi do szczescia potrzeba ..smutas.gif .
  • nitka.26 2006.11.06 [14:33]
    Wiesz ja tez nie mialam kasy ale tak bardzo mi zalezalo ze wzielam kredyt. Bylo warto

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...