Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosciec

co zrobic

Polecane posty

Gość gosciec

Pytanie do kafeterianek o rade i zdanie. Mieszkam z mezem i 2ka dzieci w domu babci. mieszka z nami tez moja siostra , niezamezna. Dom po smierci babci przepisany jest na nas dwie, na pol. Dla mnie zawsze bylo jasne , ze po smierci jedna siostra splaca druga, lub dom po prostu sprzedajemy, dzielimy sie kasa i kazda idzie w swoja strone. Ostatnio jednak siostra stwierdzila, ze skoro ona ma przepisana polowe, to po prostu podzieli dom na pol, zamuruje korytarz itd. Dom jest jednopoziomowy, 120 metrowy, wiec fizycznie byloby to pewnie mozliwe, jednak uciazliwe, tak po prostu. Tym bardzie, ze my zostalibysmy bez kuchni. Myslimy o kupienuiu wlasnego mieszkania i przeprowadzeniu sie tam. Jednak co z moja polawa, mialabym ja tak po prostu zostawic? Prosze o podpowiedzi, co zrobic, jak to rozwiazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załóż sprawę sądową o dział spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśłi siostra nie jest uciążliwa we współżyciu to podzielcie dom i zamieszkajcie w nim razem. Ona jest samotna to przyda jej się wasza obecność tuż obok a wam może czasem przydać się jej pomoc np, przy dzieciach . Piszesz autorko że zostalibyście bez kuchni , kuchnię czy inne brakujące pomieszczenia można dobudować czy nawet rozbudować dom w górę więc to nie problem. Ważny w tym wszystkim jest fakt czy obecność siostry nie bedzie wam w jakiś sposób przeszkadzać . Bo jeśli miałby być to problem to lepiej sprzedać ten dom i kupić dwa mieszkania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaa
Jeśli siostra chce zostać w tym domu to powinna Cię spłacic z Twojej połowy .Ale po co jej tak wielki dom gdy ona jest samotna ? Lepiej by miała gdyby kupiła sobie jakieś małe mieszkanie . Czy ona brała taką możliwość pod uwagę czy uparła się zamieszkać w tym domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile ma lat siostra? jest już całkiem stara po 30stce czy ma jeszcze szanse na bolca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie mieszkananie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×