Odpowiedz na ten temat

Czy kobieta po 30-stce jest jeszcze młoda i pociągająca ?

• kiwigreat 2011.11.16 [13:59]
    Mam 32 lata i od 2 lat mam wrażenie, że moja pełnia życia się skończyła. Mam w głowie przekonanie, że podobać się komuś, ładnie ubrać, iść na dyskotekę, poszaleć, korzystać z seksu, nie wiem, z plazy, opalania mogłam do 30-stki, a teraz już zwyczajnie jestem stara i raptem minie 8 lat jak z bicza strzelił i będę starą 40-chą.
    No nie mogę się pogodzić ze swym wiekiem, przecież kobiety w moim wieku są na moje oko jeszcze w pełni młodości, atrakcyjne, często dopiero nowe związki zawierają, a ja czuję się taka stara. Tak bardzo chciałabym zatrzymać wiek 20-parę lat i nie wiem, jak pozbyć się tak durnego myślenia.

Co o tym myślicie, a może wypowiedzą się też faceci, co Wy sądzicie o babkach po 30-stce, podobają się Wam takie ?

Dodam, że jestem zadbana, zgrabna i uchodzę za atrakcyjną, mam wspaniałego męża, dziecko, ułożone życie, mężowi się podobam, wszystko niby gra, ale ten mój wiek mnie dobija.
  • v34 2011.11.16 [14:02]
    chcesz mi powiedziec ze pomimo zatrzymania czasu w wygladzie i żadnych sygnałów z zewnątrz magiczne 30 lat nagle spowodowało takie zmiany w mysleniu?cool.gif

Dla mnie od kiedy skonczyłam 30 lat to zaczął sie jakis niesamowicie złoty wiek smiech.gif
    dobra jestem w łózku ...mogę w nim spać godzinami
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:05]
    No dokładnie tak, sama kwestia metryki, wieku zaczęła mnie dobijać. Tak do wieku 28-29 lat czułam się świetnie i młodo, ale odkąd zaczęłam sobie uświadamiać, że zbliża się 30-stka, zaczęłam żyć w przekonaniu, że moja młodość przemija i że już nie jestem dziewczyną, że nie jestem już pierwszej młodości.Przecież nawet sporo wkoło można słyszeć o tym, że 30 to już starość. Dziecko w wieku 30 pare lat to już późno, że do 35 lat, potem za stara, do pracy też z reguły chcą pracowników do 35 lat, bo starsi to za starzy, ile facetów pisze, że babka to tak maksymalnie do 35 lat fajna, a potem próchno i to się człowiekowi udziela,takie gadanie.
  • dobre dobre, bardzo dobre 2011.11.16 [14:14]
    uśmiałam się z twojego problemu, pozdrawiam.
  • v34 2011.11.16 [14:18]
    nie spotkałam sie z opinią ze jestem próchnem cool.gif ale przeciez ja to nie ty oczko.gif
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:19]
    Ja też osobiście się z tą opinią nie spotkałam, nikt mi tego nie powiedział,ale czytałam opinie facetów na forum ogólnie na temat babek w tym wieku, to dominowała opinia, że kobieta jest młoda i warta grzechu tylko do wieku 35 lat, a potem to już za stara.
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:20]
    Ja sama próchnem nie jestem, wręcz przeciwnie, chodzi mi tylko ogólnie o kobiety w takim wieku, wydaje mi się, że dla takiego 20-paro latka powiedzmy kobieta 30 parę lat to już stara rura.
  • nieznudzony 2011.11.16 [14:22]
    To czego Ty kobieto jeszcze chcesz???usmiech.gif
    Jęczysz jak...stara baba, a przeciez trzydziestka, to cielęcinka, jeszcze, i faceci gwałtownie śline przełykają na TAKI widok.usmiech.gif
    Jasne, że poważni faceci, nie szczyle. Chociaż i szczyle chetnie oko opierają o takie coś.oczko.gif

Staram się pisać poprawnie, po polsku. Jeżeli ja mogę, to inni też!
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:24]
    niczego nie chcę, tylko wkurza mnie, że mam takie myślenie. Mam wrażenie, że przechodząc na ulicy już żaden młody facet na mnie nie spojrzy, jedynie może 40-latek się zainteresuje.Choć zainteresowania stricte nie szukam, bo mam męża, z którym mi się układa, ale chodzi mi o samo poczucie bycia młodą i pociągającą.

• Calluna79 2011.11.16 [14:24]
    Mloda? Hm, 30 to juz wiek dojrzaly usmiech.gif ale mlodosc ma sie poniekad w glowie, umysle ("mloda duchem")

Co do facetow, to owszem, tak pisza na forach, zwlaszcza na Kafeterii. A w realu zakoch*ja sie w 30, 40, 50-latkach
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid= 19748089
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:26]
    No własnie, dojrzały, i to mnie wkurza, ja chcę być młoda, nie dojrzała !
  • nieznudzony 2011.11.16 [14:28]
    No nieee.....pechowiec.gif
    Masz wszystko, czego człowiek może chcieć!
    A młodości nie zatrzymasz, czasu nie oszukasz.usmiech.gif
    Moim zdaniem, ciesz sie tym, co masz, zdrowiem, męzem, dzieckiem, i czym tam jeszcze...
    Recepty na inne spojrzenie na upływający czas nikt Ci nie da..
    A zresztą, może ktos ma rceptę - szukaj.oczko.gif

Staram się pisać poprawnie, po polsku. Jeżeli ja mogę, to inni też!
  • v34 2011.11.16 [14:28]
    no jak masz umysł nastolatki to rozumiem że chciałabys i ciało cool.gif czasem widuje takie ryczace 40chy w panterkowych ubrankach smiech.gifsmiech.gif
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:31]
    Teraz to teraz, teoretycznie jeszcze młodość jest, ale jak będę mieć 40-50 lat ? To chyba pójdę sobie zamówić trumnę albo założę beret i barchanowe gacie i zamknę się w domu.
    Jak teraz patrzę na kobiety w takim wieku, albo starsze, stare babcie, to mnie odrzuca, że jak ta natura jest okropnie urządzona, że każe człowiekowi żyć z takim wiekiem, wyglądem, ze starością, że po co właściwie człowiekowi życie po 40-stce, skoro traci wtedy swoją seksualność, młodość i atrakcyjność, po co starej kobiecie w ogóle o siebie dbać, skoro jest stara i spróchniała ?
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:33]
    Ciało mam niezłe jak na kobietę 32 letnią , która całkiem niedawno rodziła.Mam figurę zupełnie nie pociążową, tylko zgrabną.Mąż gada, że jestem zgrabna, że podoba mu się mój tyłek, w pracy też zauważam podziw mojego wyglądu, a ja mimo to czuję się z tą cyfrą 32 stara jak rura.
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:37]
    Ja nie chcę v34 ciała nastolatki, bo je mamusmiech.gif Ja tylko chcę poczuć w głowie młodość, nie chcę czuć się staro, bo fizycznie młodość i atrakcyjność widać, a w umyśle starość.
  • v34 2011.11.16 [14:40]
    jak to czytam to mam wrazenie ze jakies gimgoowno robi sobie prowokacje cool.gif

Mam wiecj niz 30 lat i nie czuje sie pod żadnym wzgledem stara smiech.gif
    raczej pewna siebie stabilna emocjonalnie, konkretna, śmiała młodosc mi tego nie serwowała oczko.gif
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:42]
    v4 wierz mi, to nie żadna prowokacja, piszę szczerze, co uwazam o sobie.Gimgooownem to chciałabym by c bardzo, cofnąć się do wieku kilkunastu lat !
  • kiwigreat 2011.11.16 [14:46]
    Zresztą v34 jak weszłaś tu by dogryzać i Ciebie temat śmieszy, to lepiej nie wchodz i nie pisz, bo założyłam temat i chcę normalnych odpowiedzi, a takie szyderstwa i dogryzki mnie nie interesują.
  • Niegdyś wzorowa 2011.11.16 [14:46]
    Jak można chcieć być gimgównem? pechowiec.gif

• kiwigreat 2011.11.16 [14:48]
    Widze, że tu sami dziwacy piszą, z którymi nie można noormalnie podyskutować na jakiś temat, widać, że Wa, ta 30-stka w dowodzie też odpaliła dziury w mózgu.
  • v34 2011.11.16 [14:50]
    a w którym momenice ci dogryzłam?? okresliłam tylko swoje zdanie cool.gif

wiesz moze masz za duzo miodu w zyciu ze ci sie takie problemy trzymają?cool.gif
  • Niegdyś wzorowa 2011.11.16 [14:58]
    Jako kobieta tuż po 30-stce odpowiadam na Twoje pytanie, zawarte w temacie: Tak, w tym wieku można być młodym i pociągającym.
    Jak sama piszesz: problem tkwi w Twojej głowie. I będzie tam trwał dotąd, aż sama zechcesz zmienić swoje podejście do wieku. Nikt się z tym za Ciebie nie upora. Choćbyś otrzymała milion opinii o uroku bycia kobietą po 30-tce, to nie zadziałają one, jeśli nie zechcesz w to uwierzyć. A czytając kolejne Twoje wypowiedzi zaczynam podejrzewać, że wręcz odwrotnie jest - że szukasz u innych przyklaśnięcia dla swojego podejścia "aty30-stkowego".
  • Niegdyś wzorowa 2011.11.16 [15:02]
    "Widze, że tu sami dziwacy piszą, z którymi nie można noormalnie podyskutować na jakiś temat, widać, że Wa, ta 30-stka w dowodzie też odpaliła dziury w mózgu."

I jeszcze jedno, w odpowiedzi na Twój zarzut. Świadoma swej wartości 30-stka i nie mogąca pogodzić się z upływem czasu kobieta w tym samym wieku - której bliżej do zdziwaczenia?
  • ty nie jesteś stara 2011.11.16 [15:43]
    tylko głupia i to przede wszystkim powinno cię martwić, pokrako pechowiec.gif
  • zgadzam się z opinią nade mną 2011.11.16 [15:46]
    jesteś glupia. Bezdennie.
    A poza tym wyobraź sobie, że przeciętnie polka żyje prawie 80 lat, a ty w swoich wąskich horyzontach zatrzymałaś się na 50tce > że to już niby krańcowe spróchnienie i starość A to jeszcze 10 lat do emerytury od tego starczego wieku zostaje smiech.gif
    O boże, wymiękam smiech.gif
  • młoda jeszcze jest 2011.11.16 [15:50]
    a czy pociągająca to już zależy która. Atrakcyjność nie wynika jedynie z wieku. Nie znasz nieatrakcyjnych nasto i 20 latek ? Co za idiotyczne pytanie. W ogóle jak można wrzucać wszystkich do jednego wora tylko ze względu na metrykę ? Pogięło cię ?
  • znowu ten sam temat 2011.11.16 [15:53]
    ja mam prawie 39.
    czuje sie jak nastolatka, wygladam prawdpodobnie jak 30-tka, nie mam dzieci, wiec nie jestem zbyt powazna oczko.gif

tez mnie fakt przemijalnosci mlodosci dobija, ale z drugiej strony gwizdze na to.
    zyje sobie jak studentka, ubieram sie mlodziezowo i luzacko (co nie znaczy miniowy i panterki oczko.gif )
    smieje sie w miare czesto, nawet sama z siebie.
    nosz kuzwa - nie poradzimy nic na to.
    wazne, zeby osobowosci nie miec satobabowej oczko.gif
    no i koniecznie dbac o zdrowie, cere i figure.
    polecam zdrowa diete, joge i wlasne zdanie oczko.gif
  • znowu ten sam temat 2011.11.16 [15:54]
    znaczy sie: osobowosci staro-babowej oczko.gif
  • cappuccino 2011.11.16 [16:07]
    kobieta po 30 moze byc pociagajaca i wiele takich sie widzi, prawda?
    tak samo po 40 i po 50.

w porownaniu do 20tek nie jest mloda, ale moze byc mloda duchem, sposobem bycia, wygladem, mlodosc jako cecha nie zna granicyc wieku.
  • młoda jeszcze jest 2011.11.16 [16:14]
    jak w porównaniu do 20 nie jest młoda ? A po co porównywać 30 latkę do 20 latki ? Idąc tym tropem można powiedzieć, że 20 latka nie jest młoda w porównaniu do 13 latki, a 30 latka jest młoda w porównaniu do 40 latki. I do czego to prowadzi ? Do absurdu.
    30 latka jest młoda. Jeszcze oczko.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...