Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spokojna babeczkaaaa

Jak zareagować na docinki w pracy?

Polecane posty

Gość spokojna babeczkaaaa

Mam 31lat. Jestem sama,nie mam męża,dzieci,nawet faceta. W pracy często słyszę głupie docinki pod swoim adresem: typu" przydałoby Ci się,aby ktoś przeczyścił ci kanały"itd.Nawet ostatnio jeden pan ( po 50tce) zapytał wprost,przy innych pracownikach i ludziach z zewn.czy jestem dziewicą.Zatkało mnie.Początkowo strasznie się denerwowałam,co jeszcze bardziej nakręcało atmosferę.Później starałam się żartować, też nie pomogło.:( Dorośli ludzie,a uwzięli się chyba na mnie,nie wiem co robić. Może gdybym umiała odpyskować,to .....a ja zawsze grzecznie odp. Ktoś miał podobny problem z"kolegami","Koleżankami" z pracy?? Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co robią współpracownicy jest karalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz nauczyć się, że chamowi odpowiada się po chamsku. Języka nie maszz żeby Ci ludzie publicznie próbowali grzebać w majtkach? Żartować próbujesz? Litości!!! Ja za taki żart byłabym po minucie u szefa żeby ustawił pracownika, albo będzie sprawa o molestowanie! I żądałabym przeprosin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz sie wkur*ic na kogos w takiej sytuacji , serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to są docinki? to jest zwykła chamówa i molestowanie... swoją droga pracujesz z niezłymi wieśniakami na twoim miejscu poszłabym do szefa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojna babeczkaaa
Wiem,że jestem "za miła'. Problem w tym,że myślałam,że jak zażartuję, to dadzą mi spokój.Przeliczyłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachowuj się tak żeby czuli dystans, nie śmiej się nie żartuj itp. Mów że nie życzysz sobie takich komentarzy i to był ostatni raz ale jak ty próbujesz żartować jeszcze z tego z nimi to ja nie mam pytań! Swoją drogą ty chyba pracujesz w chlewni albo przy krowach skoro takie prostactwo tam pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalne rozmowy o seksie.Macie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojna babeczkaaa
Teraz wiem,że żart był błędem.Myślałam,że odpuszczą "jak trochę się pośmieją":( Nie był to dobry pomysł, wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Następnym razem odpowiedz ostro. Bez tego nie dadzą Ci żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym nie odpowiadała.Udawaj,że nie słyszysz.Jak odpyskujesz to też ich nakręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu ludzie są tak beznadziejni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty się z tego smiałaś i zartowałaś??? Jezu dzieczyno weź się szanuj to będą ciebie szanować. a poza tym niestety jest tak ze jak ktoś zauważy w grupie ze coś cie boli to są zawsze tacy idioci którzy uwielbiają takiej osobie podkręcać ciśnianie. Im to sprawia przyjemność, chcą cie osmieszyc w towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym tego starszego pana po 50 spytała ,czy mu jeszcze staje?chamstwo chamstwem zwalczaj,a co!a co do komina twojego ,to mu powiedz,zeniech sie martwi o swoja partnerke,bo moze jakis inny kominiarz z wiekszym druciakiem przepychac moze jej komin.maja z ciebie polewke,to teraz czas role odwrocic-ty posmiej sie z nich.zapewniam ,ze widok ich zdziwionych mord bezcenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na takie chamskie odzywki odpowiedz spokojnie, że jak do tej pory spotykałaś tylko takich chamów jak pan, więc nic dziwnego , że wolisz być sama. Podziała na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
następnym razem, obojętnie na kogo padnie ,bardzo głośno, tak aby wszyscy usłyszeli powiedz :" chamskie jest to co mówisz do mnie i chamskie jest twoje poczucie humoru dlatego , do twojej zony tez jakiś zbok wali teksty o grzebaniu w gaciach"? Nie daj się , zawsze odpal w tym samym stylu np. o małym fiucie, opryszczce , żółtych zębach, małym nosie czy malutkich dłoniach, cokolwiek nawet ze ma brudne gacie lub białą skórę jak u anemika, klasa dla klasy a dla prostaka -burak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie olewanie ich jeszcze bardziej nakręci i będą sobie pozwalali jeszcze bardziej musisz im się postawić i to ostro, zwracanie uwagi i mówienie że sobie nie życzysz może nie rozwiązać problemu również, musisz się nauczyć być bezczelna tak jak osoby z którymi pracujesz przydał by się również cięty język, może warto zrobić awanturę raz a dobrze opieprzyć i tyle, czasami są sprawy które trzeba postawić na ostrzu noza bo się nie odpieprzą a w każdej innej pracy zawsze znajdzie się jakiś burak lub kilku, musisz się tego nauczyć bo cię zjedzą jak nie w tej pracy to w następnej, im kobieta jest miła, uprzejma, spolegliwa tym bardziej wchodzą na głowę jak sama sobie nie radzisz poszukaj warsztatów lub kursów z asertywności, komunikacji i pewności siebie, byłam warto dużo mi to dało dzisiaj to ja rozstawiam po kątach jak ktoś próbuje przekraczać moje granice i wiesz mi to zupełnie inny komfort pracy i życia nie mówiąc a tym że bardziej mnie szanują bo się mnie też boją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden facet 31
Jak dla mnie najlepsza riposta to " jak do tej pory spotykałaś tylko takich chamów jak pan, więc nic dziwnego , że wolisz być sama." Nawet bez użycia słowa "cham". Moim zdaniem najlepsze są riposty "z klasa" bez obraźliwych pojedynczych słów ,bez epitetów, ale z dosadnym kontekstem Śmianie się z siebie zdecydowanie odpada w takich sytuacjach bo to znak ,że można po tobie jechać. Olewanie też odpada bo będą próbować tak długo aż wybuchniesz. Jak wybuchniesz to beka z Ciebie. Riposty w stylu " chamskie jest to co mówisz do mnie i chamskie jest twoje poczucie humoru dlatego , do twojej zony tez jakiś zbok wali teksty o grzebaniu w gaciach" też jest dość słabe bo kierunkuje kontekst na grzebaniu w gaciach co łatwo twój oponent można znegować i wyjdzie na Ciebie. Ale z dwojga złego to już lepsza taka riposta niż śmianie się z siebie czy brak odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swoją drogą masz nauczkę nie warto być szczerym w pracy i za dużo opowiadać o sobie, lepiej rozmawiać o pogodzie gotowaniu malowaniu paznokci i innych bzdetach, absolutnie nie o rodzinie samopoczuciu, problemach i sukcesach a i nie poruszać tematów politycznych, na wszelkie pytania zmieniać temat lub odpowiadać tak by nie odpowiedzieć za dużo ogólnie, stosować zasadę ograniczonego zaufania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś miałam podobny problem. Na takich chamów nie na reguły.Wszystko ich nakręca. Jak nie odpowiesz to będą po Tobie jeździli",jak się zdenerwujesz i wybuchniesz to też ich nakręci.Ja do tego często robiłam się czerwona z nieśmiałości więc mieli ubaw ze mnie.Przeszło...jak zmieniłam pracę. Moja rada,tonie daj po sobie poznać,że to Cie rusza.Olewaj,odwróć się, zajmij pracą i udawaj ,że nie słyszysz.Może im się znudzi.Jak odpyskujesz to wejdziesz w dyskusję a tu już pojadą po Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj, na tekst o czyszczeniu kanałów odpowiedziałabym , że na szczescie juz kogos mam od tego -sciemnij, a na wieski teskt o byciu dziewicą zapytałabym go czy jest prawiczkiem?:) przygotuj sobie kilka ciętych ripost na najczestrze pytania i w ogole jak odpowiadac na to i potem tylko stosuj w pracy.Odetniesz sie celnie pare razy i Ci dadza spokoj gwarantuję, bo sie zaczna bac Twoich odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieta babeczka
na tekst o dziewictwie odpowiedziałabym: Gdybys był młodszym przystojnym brunetem o cudownym spojrzeniu to zapytałabym czy chcesz sprawdzić. A tak to pozostawiam pytanie bez odp.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.01 dokładnie ! Tego starego trzeba było skopać werbalnie -spytac ile kilo viagry mu potrzeba czy coś takiego ... albo coś o pedałach starych bez powodzenia takich co nielubią kobiet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też samaaa
bardzo długo ten problem i mnie dotyczył. Jedyna rada, stworzyć barierę. Zająć się pracą,rozmawiać tylko na służbowe sprawy,prywatne omijać lub wychodzić.Tak jak ktoś tu pisał,muszą czuć dystans.Żadnych żartów. Jeśli nie zareagujesz konkretnie,to będą dalej się nakręcać,bo Twoje milczenie odbiorą jako przyzwolenie na atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temu staremu chooyowi za ten tekst o byciu dziewica należał się porzadny raz po ryju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexgość
tak jak wyżej ktos radzi,żadnych treści z prywatnego zycia, ja od 12 lat stosuje zasade co w pracy to w pracy i ludzie z pracy to tylko ludzie z pracy-są nieważni po 8 h ich nie widzę. Nie kumpluje się lubie ich, nie chce znać,nie dziele się swoimi przemysleniami itd. Każdy ma swoich znajomych czy przyjaciół a Ci z pracy są tylko tymi z pracy. Pomyśl czy to nie jest dobra metoda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też samaaa
zgadzam się z postem wyżej. Ja taki sam problem miałam w poprz.pracy,bo podczas babskich pogaduch na samym poczatku pracy powiedziałam,że jeste. sama.Ten stan trwał długo a koleżanki uwielbiały mi dokuczać na ten temat.Aluzje na tle seksu były normalne. Teraz mam nową pracę i nauczona dosw.wiem już jakich tematów nie poruszać. Ty musisz zbudować dystans i nie zwierzać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dystans trzeba trzymac to pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×