Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość celin_ejka

Jaka dieta na osteoporozę?

Polecane posty

Gość celin_ejka

Hej! U mojej ciotki rozpoznano początkowe stadium osteoporozy :( Lekarz zalecił jej zmianę diety i nie chce dawać leków... tutaj http://www.menopauza.pl/osteoporoza-kregoslupa-ja-rozpoznac/ jednak piszą, że czasem wykorzystuje się farmakoterapię. Czy zwykłe, naturalne metody pomogą? Czy lepiej żeby poszła do innego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skorupki jajek są podobno skuteczne. Na pewno nie mleko ani nabiał, to właśnie wymywa wapń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech idzie do innego lekarza i bierze leki, samą dietą nie da się odwrócić tego procesu ani go spowolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bujek
Mi lekarz powiedział żeby na kości dodatkowo brać wapń z mleka od GSH - wzmacnia kości i uzupełnia niedobory wapnia...no a to im człowiek starszy tym ważniejsze to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że powinna dostać jakieś leki albo suplementy, zapytajcie innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skorupki jajek jak najbardziej naturalne zródło wapnia Ja robie z tego proszek i dodaje do owsianki poza tym polecić Ci moge bardzo dobry preparat http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/Kalktabletter-tabletki-zawierajace-wapn-500-szt./82 to opakowanie starczy na ok półroku suplementacji , koszt tylko 70 zł a efekty bardzo dobre, wiem po sobie. Jest tez większe bardziej opłacalne opakowanie, ale ja kupiłam najpierw to żeby sprawdzić czy coś zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiaa24
Ja oprócz diety dbam o odpowiedni poziom kluczowych dla układu kostnego witamin z suplementem Gold-vit D3+K2 - według mnie niezbędny dla każdej osoby narażonej na utratę wapnia z kości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danuta Joanna
Sylwia - ja ten preparat stosuje w okresie jesienno zimowym. Najlepszy jest, bo jedna kapsułka załatwia całe zapotrzebowanie na witaminy D3 i K2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleczka J
To prawda, poza tym dla mnie Gold-vit okazał się jedynym suplementem, który ma łatwe do połknięcia kapsułki i mnie po nich brzuch nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleczka66
Z tym bólem brzucha w przypadku suplementów z witaminą D różnie właśnie bywa, ja niedawno brałam D-vitum i tragedia tak mnie brzuch bolał po tygodniu stosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×