Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alic43

Menpauza-przekwitanie

Polecane posty

Gość alic43

Nie ma tutaj takich?To straszne ,bo sama nie wiem czy to już menopauza ,czy może ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha! Mam identyczny problem.I wiek taki jak Ty,sadząc z nicka.I buszuję po kafe w poszukiwaniu odpowiedzi. z tym ,że ja nawet nie miałąbym nic przeciwko ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam 43
Kobieto:-) masz 43 lata i zadajesz takie pytanie na kafe :-) A po co sa testy ciążowe,od czego jest lekarz ginekololog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Teraz żeby dostać się do lekarz nawet prywatnie to trzeba swoje odczekać.Test owszem zrobiłam ,co ztego ?Wyszedł negatywny a ja dalej nie mam miesiączki i wszstko mnie wkurza.Nawet czasami mdli.Miałam nadzieję że któraś z pań ma doświadczenie z tym stanem i podzieli się .Jakie są objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może tylko hormony
Może masz zaburzenia gospodarki hormonalnej. Na to tylko wizyta u ginekologa i odpowiednie badania. To nie musi być przekwitanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Zrobiłam drugi raz test- w ciąży nie jestem,a miesiączki jak nie było tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Słuchajcie czy żadna nie przechodzi lub przechodziła tego stanu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę starsza od Ciebie...
Alic, musisz wybrać się koniecznie do lekarza. Niektóre z nas, kobiet, wcześnie wchodzą w okres menopauzy. W moim przypadku było podobnie. Miałam 42 lata gdy z niewiadomych powodów zatrzymała mi się miesiączka. Po wizycie u ginekologa i wykonaniu wszystkich niezbędnych badań, okazało się, że niestety zaczęła się u mnie menopauza. Ponieważ było to zdaniem lekarza jeszcze zbyt wcześnie, dostałam leki na wywołanie miesiączki, a następnie zalecenie brania leków hormonalnych. Tak więc od kilku lat biorę logest, który bardzo dobrze toleruję, mam uregulowaną miesiączkę i do tego jest on lekiem antykoncepcyjnym. Dlatego nie zwlekaj i umów się na wizytę do lekarza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Tak do lekarz z pewnością ,ale wiesz ja mam na nich uczulenie.Jeśli nie będzie wyjścia?Naszceście dzisiaj dostałam miesiączki po miesiącu przerwy .Zobaczę co się będzie działo z moim organizmem dalej.Te tabletki które bierzesz to jakieś hormonalne?Bo ja wolałabym coś mniej ingerującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efdfwe
alic43 ale Ty tepa jestes:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
efdfwe i na wzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efdfwe
alic43 jestes tepa do potegi :-) bo nawzajem powinnas napisac razem ,a nie osobno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
efd...znajdż sobie inny temat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
W jakim wieku zaczyna się to wszystko pzewracać?Poty nocne,uderzenia gorąca .Od tego momentu długo jeszcze do końca miesiączki?Kobitki żadna z was nie ma doświadczęn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie
ja mając 49 zauważyłam drobne wahania yklu, czasem robi mi się cieplutko, nawet to lubię. Też po tegorocznym urlopie robiłam test, bo miałam ppowody obawiac się ciąży, ale na szzczęście dostałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Cieplutko- to mało powiedziane,robi się gorąco od stóp d głow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alic43
Jestem strzępkiem nerwów.Czy to jest też przez przekwitanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekareczka
Menopauza może zaczynać się różnymi objawami i w różnym wieku.Nawet k.40 lub k.50 to zależy od organizmu.Objawy -nadpobudliwość,brak ochoty na seks,trudności w zasypianiu,poty nocne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariada
Objawy przekwitania są różne,każda kobieta może odczuwać to inaczej.Uderzenia gorąca,kołatanie serca,szybsze męczenie się do tego skróciły mi się po czterdziestce cykle.Ostatnio zaczęły wariować i teraz nigdy nie wiem kiedy dostanę.Też nie lubię chodzić do lekarza wiec dopóki nic strasznego się nie dzieje nie idę. Zapytaj swojej mamy jak u niej było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćD
Nie spojrzałam na datę ,po co ktoś odgrzebał stary nie aktywny topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
menopauza jest zawsze aktualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dojrzale baby a zero wiedzy o menopauzie,wstyd! Nim nastąpi przekwitanie jest dlugi okres przedmenopauzalny , ciotki. Pytac czy to menopauza czy ciąża to naprawdę obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13'29 to ,że menopauza tematem aktualnym nie znaczy, że trzeba odkopywać temat sprzed 9-u lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dodatek pisać na temacie po 30-tce o menopauzie ! ha ha,'rozgarnięte ' babiszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość bab to debile jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
A ja myślę,ze większość facetów to debile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie można w tym dziale ? Przecież nie ma działu po czterdziestce,zresztą jeżeli ktoś przechodzi przekwitanie to musi być już po trzydziestce więc wszystko się zgadza.To nie choroba więc dział zdrowie i uroda też nie do końca może być odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze temat na zdrowie/ uroda a nie zawalać na 30-latkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×