Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaaaaaaaaaaaaaaa

PRL byłam dzieckiem

Polecane posty

Gość jaaaaaaaaaaaaaaa

ale jak fajnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1975 ..
niom,i ta oranżada wylizywana z dłoni -najczęściej brudnej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam też oranżadę w małych woreczkach, czerwoną albo żółtą. W rogu robiło się dziurkę i piło się przez słomkę. Tenisówki z Czechosłowacji i gruby koc \'tygrys\', też z Czechosłowacji:) \"Drut kolczasty\" na choinkę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinskie piórniki
i pachnące gumki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bita smietana
a ja pamietam ,jak stalam 2 godz w kolejce ,zeby kupic wymarzone kozaki.A kupilam w koncu takie ,jakie zostaly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak oranżada w woreczkach, pamiętam jak plakałm w sklepie bo chciałam cos slodkiego a mama juz nie miala kartek na słodycze i jakas pani sie zlitowała i jej oddala swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli na
to byly czasy................piekne!:D a teraz dzieci maja wszystko i z niczego tak naprawde sie nie ciesza,a nas cieszyla oranzada,tesknie za tym naszym dziecinstwem . no i dzieci potrafily wtedy sie bawic,a teraz?? tylko gry komputerowe itd, a czlowiek wymyslal takie super zabawy-w ganianego smietnikowego:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czyje to
a pamiętacie zabawę: królu królu daj wojaka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuu/
a mnie straszyli czarną wołga,a przed świętami w handlową niedzielę stałam z mamą w kolejce za rodzynkami i pomarańczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaa
uuuu/..mnie teżstraszyl wołgoł czarną haha Paniętam ja chodziliśmy z dziewczynami i patrzyliśmy przez okna kto ma kolorowy telewizor haa a teraznie tylko kolor ale kino domowe na ścinaie plazma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska27
a ja pamietam galaretke w cukrze i napoje w woreczkach co slomke sie wkladalo!!!!!!!gumy donald i turbo.wszystkie dzieci mialy taki same ubrania szare i brzydkie,ale wszyscy sie razem bawili,grali w dwa ognie i podchody,a teraz zamykaja sie w domach a rodzice boja sie dzieciaka przed blok wypuscic,,,,,niepodoba mi sie to...jestem z rocznika 1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska27
a ja pamietam galaretke w cukrze i napoj w woreczkach,gume donald i turbo,dzieci byly tak samo ubrane szaro i brzydko, ale wszyscy sie bawili nrazem w podchdy i grali w dwa ognie a teraz dzieci sie niepotrafia bawic zamykaja sie w domu a rodzice boja przed blok wypuscic,moj rocznik to1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1976-ona
a ja pamietam czekolade mleczna, opakowanie bylo z innej czekolady, odwrocone bialym na wierzch i na tym pieczatka \"czekolada mleczna Iza, opakowanie zastepcze\" :))), byla tez \"cytronada\" napoj w proszku, czasami z innymi dzieciakami pod szkola kupowalismy cukier waniliowy zamiast czegos slodkiego...ale bylo to szczesliwe dziecinstwo:)...zapach pomaranczy do dzis kojarzy mi sie ze Swietami Bozego Narodzenia, kiedy to mama kupowala owoce cytrusowe i duzo slodyczy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1974
wyjadałam młodszym siostrom mleko w proszku(na sucho) , te w niebieksiej torebce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też 1975
błył jeden jogurt owocowy - taki z 4 obrazkami owoców każde w innym kółeczku, mleko w butelce z kaplslem z aluminiowej folli, tenisówki czeszki - obowiązkowo!!!:) Fajnie było...i coca cola tylko w barach i kawiarniach a sklepie polo cocta, mandarynka i cytrynówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1974
uwielbiałam "czeszki", dbałam o nie jak nie wiem co- pastowałam pastą do zębów :D pamiętam Visolvit w proszku(oczywiście wszysctkie dzieciaki żarły to z torebki a nie z wodą ), ketchup w tubce(chyba czeski?), smak oranżady w butelce z kapslem, syfony (latałam po naboje do warzywniaka) itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1976
ja tez pastowalam czskie buciki "cwiczki" pasta do butow i tez pamietam syfon ( byl od dziadka)..a potem weszly w mode buty "plastiki":)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na humorek
Ja tez miałam czeszki ja je pastowałam kredą do po\isania na tablicy nikt do mnie sięnie mógł dotknąc bo zawsze ślad zostawiałam po butach wypastowanych kredą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lux a nie jak teraz
W nadmiarze wszystko dzieciaki mają nic ich nie cieszy My w kumpelami zawsze po szkole szliśmy do sklepu składałyśmy sięna ser topiony i go wcinaliśmy z godzinę i radoche mieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIZE BAYONCE
LEPIEJ BYŁO KIEDYŚ WOLNIEJ SIĘ ŻYŁO spokojniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Ale macie fajne wspomnienia, Mnie do ter pory pomarańcze kojażą się z kubą i świętami. Pryncepolo te w szarym pergaminowym opakowaniu to pamiętam do dziś albo rybaka,którego dostawał mój kolega od swojej babci. I ten przyjeżdżający szmaciasz wozem z kabłonkiem leciałem z butelkami aby kupić czerwony okrągły duży lizak. Szatnie w sklepie mięsnym też były a pod hakami ocet. Szkoda,że tego budyniu już nie ma co był kiedyś,kodżaki też były dobre. Ateraz dr.oeteker i sam syf w sklepach a ten oeteker to ma ręce potężnie splamione krwią podczas drugiej wojny światowej. DOBRZE,że ten system upadł i nie ma czego wspominać z sentymentem.Dla biednych był szczaw i buraki cukrowe a ilu niewinnych zginęło.dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liedys bylo biedniej
skromniej, ale czlowieka przynajmniej wiecej rzeczy cieszylo i drobne rzeczy potrafily sprawiac wiele frajdy.Ludzie potrafili sie bawic, kazdy mial prace , moze nie bylo ludzi stac na luksusy , ale ja pamietam imieniny ktore wyprawiano dla calej duzej rodziny..a teraz wyprawiajac taka imprezke przecietny zjadacz chlepa pol roku sie finansowo nie dzwignie :\.Co z tego ze teraz jest lepiej, dostep do wszystkiego, kogo to wlasciwie cieszy?.Ludzie albo nie maja na to pieniedzy, a Ci co maja nie potrafia sie z tego cieszyc bo ciagle chca wiecej. Wszyscy zalatani kazdy na kazdego patrzy wilkiem, straszny zrobil sie ten swiat. Ja tam tesknie za moim dziecinstwem, mam wiele fajnych wspomnien i sentymentow, wiele niespelnionych marzen z tamtego okresu, ale przynajmniej je mialam.Moje dziecko ma prawie wszystko o czym marzy...ale tak naprawde nie bardzo potrafi to docenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liedys bylo biedniej
liedys* kiedys, chlepa* chleba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba problem w tym
ze marzylismy o tym, jak to bedzie w wolnej Polsce, a teraz to sie wszytko odczarowlo i nie ma do czego tesknic, bo ludzie sa podobni w kazdym systemie, jak sie okazalo. wca;e im skrzydla mnie urosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooueeeeeeee
marzylismy o zyciu jak w Ameryce, która jawiła sie jak raj na ziemi. Jak ktos w szkole dostał paczkę z Ameryki i jakis fajny ciuch to był prawie bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah było ale było
tak teraz nic nie cieszy kiedyś cieszył łyk orężady pity po godzinach bo niewiadomo kiedy znowu sięjej napije serek topiony jedzony pod sklepem z koleżankami pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ah było ale było
Landrynki na wagę i żelki misie kupowane na sztuki zazwyczaj kupowałam 3 sztuki ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×