Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zezeze

13 dni po laserowej korekcji wzroku - nie widze!!!

Polecane posty

Gość zezeze

Jestem 13 dni po zabiegu epi lasik i zaczynam panikowac. nie widze wyraznie ani z bliska, ani z daleka, a wieczorem porazka jak przez folie wszystko rozmyte. czy tak ma byc??? lekarz mowi, ze stabilizacja trwa powoli ale u mnie nie widac zadnej poprawy od 4 dnia po zabiegu!!!! mam wrazenie ze coraz gorzej jest, ledwo widze co pisze w tej chwili. czy ktos poddal sie temu zabiegowi i tez tak mial, kiedy bede widziec?? zalamuja mnie wpisy ludzi ze super sie poprawia, u mnie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezeze
prosze o odpowiedz,wiem ze wiele osob poddaje sie zabiegowi, ale nie znam wielu opinii i przebiegu rekonwalescencji osob po tej metodzie. lekarz mnie zbywa, a ja widze coraz bardz\iej metnie i nieostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezeze
oklulkista mowi, ze ma tak byc i tak jest w opisie na necie, na stronach klinik. moja okulistka tez mowi, ze nie widzi nic niewlasciwego w oku. nablonek gladki. ja pytam ludzi, ktorzy przeszli ten zabieg o ich doswiadczenia i efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iggaaaaaaaaaaa
mialam robiona operacje 3 lata temu, na drugi dzien po zabiegu widzialam juz idealnie-ale ja mialam lasik,ciecie laserem. Wzrok powinien sie poprawiac w ciagu kilku godzin od zabiegu. czy teraz widzisz gozej niz przed zabiegiem? jaka mialas wade wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezeze
mialam wade -6.75 i -6.25, teraz widze mimo wszystko lepiej niz wczesniej bez okularow - kiedys nie bylam w stanie przeczytac ksiazki z odl 20cm od oczu. teraz widze napisy, szyldy, nr autobusu, ale przy sloncu w dzien i jednak niewyraznie, przeczytam napisy informacyjne na ekranie telewizora i widze twarze, roznica niby kolosalna ALE widze troche podwojnie jak z zezem, rozmyte, im ciemniej tym gorzej, wieczorem przy sztucznym swietle jakbym miala blone na oku, rozmyte kontury, cos jakby zdjecie z efektem akwareli :/ z bliska bardzo niewyraznie. wiem ze lasik tak wlasnie wyglada, bardzo szybko itd, a po laseku i prk i tez epi lasik wlasnie dluzej ale jednak zachodzi poprawa z dnia na dzien, z tyg na tydz. a u mnie fajnie dzien po, potem zgodnie z tym co powinno byc - nagle pogorszenie bo narastal nowy nablonek, szostego dnia kontrola i zdjecie soczewki, i niby mialo powoli sie stabilizowac, lapac ostrosc, najpierw dal potem bliż. no a u mnie od 4 dnia to samo, zero jakiejkolwiek minimalnej poprawy. jest dzien 14 i nie wiem czego sie spodziewac, powoli wkrada sie panika, bo jedynym nowym elementem jest halo jak patrze na lampy uliczne w nocy. bylam u okulisty ale mowi, ze bedzie sie powoli polepszac, moja okulistka zajrzala i nie stwierdzila nieprawidlowosci rogowki itp., czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zezeze
agnes1822 skoro niewidzisz to jak piszesz te posty hmmm Z TRUDEM. z nosem przy ekranie. jesli juz koniecznie chcesz wiedziec, nie ma to jak czepiac sie bezsensownie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zezeze mona się y Tobą skontaktować? Mam kilka pytań! ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mam taki sam problem z widzeniem po korekcji wzroku tylko, że dzisiaj mija 10 dzień po zabiegu. Czy Pani wzrok się ustabilizował i widzi już Pani ostro? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. U mnie prawie 3 tygodnie od zabiegu i mam to samo. Na początku było lepiej a teraz coraz gorzej. Prawe oko w miarę ok, ale lewe - masakra, a w tydzień po zabiegu widziałam na nie IDEALNIE, a teraz ledwo co. Byłam tydzień temu u Pani Dr i nie powiedziała, że coś jest nie tak. Gdyby było źle, to chyba by powiedziała. Błagam odpiszcie- czy się u Was poprawiło się widzenie i w ile od zabiegu. BARDZO PROSZĘ ODPISZCIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokoo
Temat stary ,więc wątpię czy o nim pamiętają .Gdy, już ci sie poprawi,to też nie będziesz pamiętać o tym wątku .Ludzie piszą mając problem ,po jego zniknięciu ,oni też się nie udzielają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też na początku miałem problem ze wzrokem, ale słuchałem zaleceń lekarza, chodziłem regularnie na kontrolę i wszystko skończyło się dobrze. Wzrok się ustabilizował. Jakieś małe niedogodności typu światłowstręt, czy łzawienie ustąpiły. Teraz mam 0 i uważam, że zrobienie korekcji laserowej było dla mnie bardzo dobrym rozwiązniem. Poza tym stabilizacja wzroku może trwać nawet do 3 miesięcy, więc nie wpadałbym od razu w panikę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U jakiej lekarki byłeś? Może warto udać się na jakaś inną konsultację. Zazwyczaj to przechodzi choć każdy ma inną budowę oka, wadę wzroku. Ja miałem sporą wadę - 8 i udało się ją zlikwidować więc dziwie się, że u Ciebie takie problemy, napisz coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też uważam że nie warto panikować ja miałam robioną jeszcze starsza metoda kilka lat temu i też od razu nie miałam super efektu i byłam podłamana. Teraz już jest wszystko ok :) Moim zdaniem najważniejsza rolę odgrywa lekarz jeżeli trafisz na dobrego to nic złego nie powinno się stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamazana
Ja miałam laserową korekcję nadwzroczności metodą Lasik dwa dni temu. Teraz widzę wszystko zamazane, nawet ciut bardziej niż przed zabiegiem. Trochę się martwię, że nie będzie poprawy ale w sumie upłynęły tylko dwa dni. Jednak niektórzy już w dniu zabiegu widzą poprawę. Czy ktoś z Was miał korygowaną nadwzroczność? Czy mam przestać się martwić? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamazana
Na jednej ze stron wyczytałam: "OSTROŚĆ WZROKU PO ZABIEGU: W pierwszym tygodniu po korekcji widzenie może być nieostre. Ostrość wzroku powróci, gdy rogówka się wygoi. Przy krótkowzroczności w pierwszej kolejności poprawia się widzenie do dali, poprawę widzenia z bliska osiąga się stopniowo. Przy nadwzroczności poprawa następuje na odwrót, czyli najpierw poprawi się widzenie z bliska, a widzenie do dali poprawia się stopniowo. Musisz być przygotowany na to, że twoje widzenie będzie niestabilne do dali i bliży przez 2 -3 tygodnie, jednak po 4 - 5 tygodniach ustabilizuje się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Do Zamazanej pytanie. Po jakim czasie widziałaś juz ostro z dali? Tez miałem niedawno operację nadwzroczności +4 i teraz widzę nieostro z oddali. Z bliska jest całkiem nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiedni okulista jednak to jest to czego potrzebujesz, moge polecic CI poradnie u www.medis.pl naprawde bardzo dobrzy specjalisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robiomy zabieg metodą EBK 28 stycznia, po zabiegu musze poweidzieć widziałam super z lekką nieostrością. W zeszłą środę zdjęli mi soczewkę opatrunkową i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Z waszych opisów wynika,że tak może się wydarzyć,ale chodfząć do pracy nic prawie nie mogę zrobić nie wspominając o jeździe autem. Czy u którejś z osób we wczesniejszych postach ten wzrok faktycznie się poprawił. Przyzna, że zaczynam się martwić a nie chę się wygłupić przed lakarzem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobnie miałem roibone oczy laserem metoda lasek wada +3.5 po 3 dniach miałem zdjęte soczewki i po tym wzrok lekko się poprawił ale obecnie jestem 3 tygodnie po zabiegu i jedynie dobrze widzę z odległości 20 cm dalej już jest wszystko rozmazane praktycznie od 2 tygodni nie mam ŻADNEJ poprawy. Nie ma mowy o funkcjonowaniu typu prowadzenie auta czy korzystanie z komputera. Lekarz mówi że trzeba czasu .. Zasatanawia mnie fakt jak niektóre kliniki piszą że po ich zabiegu można na drugi dzień prowadzić auto czy normlanie żyć Prosżę niech ktoś się wypowie kto miał korygowaną nadwzroczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja autor odpowiedzi powyżej. Mija już równy miesiąc od mojej korekcji wzroku. Wadę miałem +3,25 po miesiącu od zabiegu jedynie mam dobry wzrok w odległości 20 cm od oczu, bo jestem w stanie przeczytać i widzieć wszystko , ale co jest dalej niż 20 cm to jest porozmywane jak już pisałem, ZERO różnicy w przeciągu miesiąca, We wtorek jestem umówiony na kontrole i ciekawe co powiedzą. Ale obawiam się jednego że przesadzili z korektą i zjechali mi na MINUS i że obecnie mam wadę MINUSOWĄ Chyba jedyne co mi pozostało to czekanie na cud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sduchu
do gościa powyżej: Też jestem po zabiegu nadwzroczności +4 prawe oko i +4,25 lewe oko. Powiem tak, nieostre widzenie z oddali czyli powyżej 20cm może Ci się utrzymać nawet 3 miesiące, ale z czasem jest coraz lepiej. Tez byłem załamany, bo fakt z bliska widziałem i widzę dobrze mogę czytać nawet lepiej jak wcześniej z okularami, ale daleko było kiepsko. Po zakropleniu oczu wzrok na chwile sie wyostrzał i potem klapa. 4 i 5 miesiąc było już prawie ok. Teraz jestem 5,5 miesiąca po operacji i jeszcze lekko prawe oko (ale naprawdę lekko) nie ostrzy z dali. U mnie prawdopodobnie wina przesuszających się oczu ( miałem problem z soczewkami), no i po drodze zmieniałem krople nawilżające. Jesli jakies pytania to śmiało pisać na maila: duchnik@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sduchu
A jeszcze jedno. U minusowców poprawia sie po operacji widzenie z daleka i jedynie mózg musi sie przyzwyczaić do ostrzenia z bliska powiedzmy do 30cm. U nas dalekowidzów jest na odwrót widzimy po operacji z bliska dobrze ale do ostrzenia z dali mamy o wiele większy obszar , dlatego u nas może to trwać o wiele dłużej. Bądź cierpliwy, nawilżaj oczy i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMartek
sduchu dziękuje, że się odezwałeś!!!. Uffffff... czytając Twoją odpowiedz z monitorem na nosie (inaczej się nie da) kamień z serca mi spadł !!!! Ponad miesiąc temu miałam laserową korekcje wzroku, nadwzroczność +5,25 i +5,5 + astygmatyzm (...duży!),.. widzę dobrze tylko 20 cm poza nos, głowa boli mnie codziennie od wytężania wzroku, serce pęka ze strachu...czy tak już zostanie?!... + spory... ciągłyyyyy stres o oczy, o pracę.... Lekarz każe tylko być cierpliwym....ale ile można?!!! Żyje jak dziecko we mgle.... Dzięki Twojej wypowiedzi moje ciśnienie zmniejszyło się, serce ma dość miarowy rytm,...jej chyba zasnę dzisiejszej nocy... Napisz proszę jeszcze do jakiej "wady" udało Ci się skorygować wzrok?.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdominik
do gośćMartek ja jestem gościek któremu sduchu odpisał. Jestem miesiąc i 2 tygodnie po operacji wady +3,25 I prawda jest taka, że trzeba czasu, tez przez pierwszy miesiąc tylko widziałem z odległości 20 cm a dalej nic, lekarz mówił że trzeba czekać, a ja myślałem że tak tylko gada bo coś źle poszło. Teraz jak podchodzę do tego na "luzie" to wzrok wraca szybciej. Musisz się wyluzować i dobrze nawilżać kroplami oczy i czekać. Ale licz się że 2-3 miesiące musi upłynąć abyś względnie widział a później jeszcze trochę aby się dostroiło do końcowego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sduchu
do gość Marek: Ja miałem przez pierwszy miesiąc tak jak Wy - stres, serc klekoty itd. Ile się naszukałem jakiś opinii od plusowców i nic. Cieszę się że mogę jakoś Was pocieszyć. Ale prawda jest taka jak kolega pisał wyżej. Bez stresu, musisz uwierzyć że się poprawi. Stres mnie kiedyś doprowadził do tego że prawie wyłysiałem :-) A jeśli chodzi o wadę: Nosiłem okulary od urodzenia +4 i +4,25, wada po zakropleniu wyszła +5,5. Podobno operacyjnie mogą zmniejszyć około +4,25. Więc docelowo na starość podobno mi zostanie te +1,5, ale ja się z tym liczyłem, wole tak niż +5,5 na starość. W tym momencie akomodacja oka niweluje u mnie te +1,5 i mam 0 i +0,25(ostatnie badanie 3 miesiące temu) w najbliższym czasie wybieram sie aby skontrolować wzrok jeszcze raz. Prawie 6 miesięcy po operacji czytam z odległości wyciagniętego palca wskazującego około 10cm od nosa - rewelacja. Z daleka spokojnie teraz przeczytam rejestracje samochodu z 4 piętra na parkingu, więc jak dla mnie bomba. POSITIVE THINKING

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martin78
u mnie zabieg był 15.03.2016. Wada była +0,75 lewe +3 i astygmatyzm prawe oko. Przyjąłem korektę na lewym +1 i +2 na prawym, więc chyba tak skorygowano metodą EBK z mitimicyną C. Zabieg się udał i był na prawdę spoko. Pierwszy dzień wszystko było mega ostre z bliży i z dala, lewe i prawe oko... potem gojenie się zaczęło i oczy wariowały. Podwójne widzenie, mgła... raz lewe lepsze raz prawe. Od 3 dni lewe co raz lepiej a prawe słabo, tylko do 40 cm widzę ostro. Zauważyłem że patrząc na zegar cyfrowy LED (taki na piekarniku) to powodem jest podwójne i potrójne widzenie. Odbicia dookoła zegara są co dzień trochę w innym miejscu... mam nadzieję że to znak gojenia się nabłonka/rogówki. Dziwne jest że najpierw mgła była na lewym wraz z podwójnym widzeniem. Prawe było wtedy ok. Teraz jest na odwrót. Lewe całkiem ok a prawe mgli. Może komuś opis się przyda a może ktoś przeżył to co ja i może mnie pocieszyć opisując własną rekonwalescencję. Dziś byłem usunąć soczewki i jest bez zmian, wszystko się zagoiło według Pani doktor. Za 2 tygodnie mam kontrolę. Z leków to od dziś 1x dziennie Corneregel 2x dziennie Lotemax 5-6x dziennie Systane ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martin i jak tam Twoje widzenie ? poprawiło się ? widzisz już dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×