Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pryszczata 30 stka

30 lat i trądzik?!

Polecane posty

Gość Pryszczata 30 stka

Czy to możliwe żeby w wieku 30 lat mieć trądzik? ja mam ostatnio coraz bardziej zesypaną twarz pryszczami i są różne jedne takie jak guzy niedowycisnięcia inne bolące ale można je troche wycisnąć i takie drobniutkie boałe.Czy są tu dziewczyny w podobnym wieku i z trądzikiem ?jeśli tak to jak sobie z tym radzicie bo ja już niewiem co z tym robić tego jest coraz więcej długo schodzą i na dodatek zostawiają po sobie ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. mialam podobny problem.Mam 31 lat.Zawsze mialam piękna cerę,a po 30 dostałam trądzik.Nie mogłam sobie poradzić.Dopiero lekarz dermatolog przepisał mi izotek.Polecam.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczata 30 stka
Gkc co to jest ten izotek czy to jakaś maść czy coś do łykania i czy długo stosowałaś zanim pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczata 30 stka
proszę niech się ktoś odezwie.Właśnie czytałam o tym izoteku ale widzę że to niezabardzo bezpieczny lek czy jest jeszcze coś mniej szkodliwego ale skuteczneg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczaczek
ja mam tez 31 lat i dostałam wysypu pryszczy.Wczesniej tego nie miałam i w tym roku tragedia. Dermatolog przepisał mi dwie mascie ( na recepte). Okrutnie wysuszają skóre i tworzą mi się zmarszki i bruzdy. Wiec robie przerwe i nawilzam duza iloscia masci z wit A. Pryszcze znikaja a potem znowu wysyp i tak w kółko. Trzeba niestety udac się do dermatologa i jakos temu zaradzic. To jakies cholerstwo,żeby w tym wieku mieć takie problemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 28
i tez mam jeszcze czasem straszny wysyp. to podobno po kremach. pelno w nich sztucznych składnikow... a najbardziej pryszcze robia sie podobno po składniku parafinum liquidum czy cos takiego. sprawdzcie czy w waszychkremach jest w skladzie ten skladnik. ja zauwazyłam, ze jak uzywam kremow bez tego skladnika to nie mam pryszczy! :D dobre jest tez mydlo ziołowe boniderm. mialam straszne syfy i pierwsze efekty po tym mydle było widac po okolo 3 tyg. mydlo mozna kupic w sklepach z ziolami lub na allegro. 200 ml. kosztuje okolo 14 zl. dobra jest tez masc aknemycin. kosztuje okolo 30 zl. masc kiedys byla na recepte bo ma w skladzie antybiotyk, ale teraz jest juz bez recepty. tez jest swietna! i trzeba sie powstrzymac przed dotykaniem twarzy. nawet chwilowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Wy moje drogie Panie nie zrezygnowałyście albo nie zaczyłyście ostatnio brać hormonów? Ja niestety miałam okropny wysyp po zrezygnowaniu z Harmonetu, co prawda jestem nieco młodsza, ale zaznaczam, że to też może być przyczyną. Pozdrawiam i powodzenia w walce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaria
Ja mam 30 lat i trądzik od 5 dni biorę antybiotyk Unidox i jakiś żel z antybiotykiem jak narazie niewidzę poprawy .Czy ktoś brał już ten antybiotyk iczy pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczaczek
jesli chodzi o moją osobe to ja nigdy nie brałam tabletek anty.. czyli hormony odpadaja.Problem niestety jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ploaria
czy ktoś wypowie się na temat unidoxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola/szczecin
oj ja też prawie 30, a trądzik okropny, lekarz namawia mnie na izotrek ale bardzo się boję skutków ubocznych,zwłaszcza trwałego przerzedzenia włosów i wpływu na płód bo za 2-3 lata planuje drugiego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradzik...
moze macie jakies stany zapalne ze nagle wam sie wysypuje... od jajników od migdałów od zębów... przebadajcie sie dokładnie zanim zaczniecie faszerowac sie lekami. lepiej leczyc przyczyna. warto tez zrobic badania hormonlalne. moze wystarczy kuracja hormonalna. ja walcze z tradzikiem wlasnie przez zaburzenia horm. dermatolog powiedzial mi ze moge miec problem z tradzikiem do konca zycia :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurczaczek
a do jakiego lekarza ,żeby zrobić badania na wszystkie ewentualne przyczyny??? czy dermatolog mnie pokieruje?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj tam dermatolog powiedział
trzeba wystymulować gruczoły dokrewne,a co dermatolog to wyrocznia????zawsze trzeba brać poprawki na lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczata...
To bardzo możliwe, żeby w wieku 30 lat mieć trądzik. Często jest to trądzik spowodowany przez kosmetyki, hormonalny albo różowaty. Niektóre odmiany trądziku pojawiają się dopiero w wieku dojrzałym ;) Od Izoteku raczej nie zaczyna się kuracji. To silny lek do stosowania wewnętrznie (pochodna izotretynoiny), który ma wiele skutków ubocznych. Lekarze przepisują go dopiero wtedy, gdy zawiodą inne metody. Bezpieczniejsze są retinoidy stosowane zewnętrznie (np. Zorac), to też na receptę. Parafinum liquidum itp. mogą zatykać pory. Mogą, ale nie muszą, to zależy od skóry, ale warto ją obserwować i wykluczyć "szkodniki", bo nie tylko parafina może tak działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widzę że
jest nas więcej .To jes okropne żeby w tym wieku zmagać się z trądzikiem jak byłam w okresie dojrzewania to nie miałam tego problemu a teraz moje koleżanki mają już ładne wyleczone bużki a ja -potworek.A najgorsze w tym to że niema na to jednej sprawdzonej recepty.Mam tylko pytanie czy seria Loreal Pure zone(ta niebieska) jest dobra przy takiej skórze czy lepsze coś delikatniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmm
loreal pure zone to okropny wysuszacz, skora odpada łuskami! czekam na opinie o unidoxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Widzę że
Myślę, że ten problem jest coraz powszechniejszy :( Antykoncepcja hormonalna, świństwa w jedzeniu, wpływ kosmetyków, stresujący tryb życia... To ironia losu, że używamy różnych cudów, by zadbać o cerę, a one zamiast tego nam szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niweja
Nie znam tej serii L'Oreala, ale dla naszych "dojrzałych" cer te nastolatkowe serie przeciwtrądzikowe mogą się okazać zbyt wysuszające. Są przystosowane do młodej skóry, która może i zmaga się z trądzikiem, ale poza tym niewiele potrzebuje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w ogóle to
zdrowo się odżywiacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niweja
Ja nie. Robię co mogę, ale zrezygnować z kawy, ostrych przypraw i węglowodanów jest mi trudno. Pluję sobie w brodę z tego powodu, bo już zauważyłam, że żadne kosmetyki nie wpływają tak znacząco na poprawę wyglądu skóry (nie tylko na brak pryszczy, ale i jej koloryt itp.) jak odpowiednia dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spk
ludzie idzie sie zalamac. ja mam co prawda 25 lat i od 10 lat syfy, na ktore nie dzialaly tony lekow amtybiotykow i tabletek typu diane. ide niedlugo do dermatologa, dlatego chetnie uslysze opinii o Unidoxie, juz ktos tu pytal o to, zapytam lekarza czy dla mnie wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super zadowolona z
nie przeczytalam wszystkich odpowiedzi , napisze tylko cos z mojego doswiadczenia: mam 37 lat i do 35 lat "cale zycie" mialam pryszcze; leczylam czasem antybiotykami, masciami itp az wreszcie wyleczylam calkowicie reacutanem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roaccutane chyba
Ale to już ostateczność, której wolałabym uniknąć. Roa stosuje się w CIĘŻKICH przypadkach. Dlaczego? Ze względu na skutki uboczne takie jak nadwarażliwość na światło i suchość skóry, błon śluzowych - te występują zawsze i są najmniejszym problemem w porównaniu z innymi FRAGMENTY ULOTKI Podczas podawania preparatu Roaccutane obserwowano osłabienie widzenia w ciemności, a w rzadkich przypadkach utrzymywało się ono się po zakończeniu leczenia. Ponieważ objaw ten występował u niektórych pacjentów nagle, pacjenci powinni być o nim uprzedzeni i ostrzeżeni, by zachowywać ostrożność przy prowadzeniu pojazdów lub obsłudze urządzeń w nocy. Zaburzenia widzenia należy uważnie monitorować. Objawy takie, jak: suchość oczu, zmętnienie rogówki, osłabienie widzenia w nocy oraz zapalenie rogówki przemijają zwykle po zaprzestaniu leczenia. Z uwagi na możliwość wystąpienia zapalenia rogówki, należy monitorować leczenie u pacjentów cierpiących z powodu suchości oczu. Pacjentów z trudnościami z widzeniem należy skierować do specjalisty w celu wykonania specjalistycznych badań okulistycznych oraz rozważenia ewentualnego odstawienia preparatu Roaccutane Roaccutane był kojarzony z występowaniem choroby zapalnej jelit (włączając zapalenie jelita krętego) u pacjentów bez zaburzeń jelitowych w wywiadzie. Należy natychmiast odstawić Roaccutane u pacjentów cierpiących z powodu ciężkiej (krwawej) biegunki Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią Izotretinoina jest wysoce teratogenna. Istnieje niezwykle wysokie ryzyko zaburzeń rozwojowych u płodów, których matki podczas ciąży zażywały doustnie jakiekolwiek dawki izotretinoiny nawet przez bardzo krótki czas. Uszkodzenia mogą dotyczyć każdego płodu, który był narażony na kontakt z izotretinoiną. Stosowanie preparatu Roaccutane u kobiet w wieku rozrodczym jest przeciwwskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roaccutane chyba
ciąg dalszy wyboru Zmniejszenie liczby krwinek białych, zaburzenia parametrów krwinek czerwonych (zmniejszenie ilości krwinek czerwonych i obniżenie hematokrytu), przyspieszenie opadania krwinek, zwiększenie lub zmniejszenie liczby płytek krwi Donoszono o rzadkich przypadkach zwiększenia stężenia glukozy we krwi, a także rozpoznawano nowe przypadki cukrzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, że tylko w CIEZKICH przypadkach. Zapytaj jakiegokolwiek dermatologa, że roacutan, izotek, czy acnenormin stosuje się po prostu przy uporczywym, stale powracającym trądziku. Takim, który pomimo leczenia róznymi antybiotykami ma nawroty. I mów sobie co chcesz, ale pomimo wielu negatywnych opinii, nie wymyślili nic skuteczniejszego niż leczenie tymi preparatami. Poza tym, nie ma się co tak podniecać. Każdy organizm reaguje inaczej. Czytałam setki opinii na forach internetowych poświęconych izotretinoinie - jest masa osób, u których nie wystąpiły ŻADNE skutki uboczne. To, że Kowalskiemu leciała krew z nosa, nie oznacza, że u Nowaka będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - link, który wrzuciłaś, odnosi się do artykułu z 2001 roku. Jeśli chodzi o leczenie trądziku i o podejście do leczenia właśnie izotretoiną wiele się zmieniło. Polecam coś bardziej na czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dermatologie Estetyczna moze
pisza wszedzie o stos. zewn. i to jest bardzo popularne, wewn. moze sie wiazac z mozliwoscia powiklan. ja nie mam zamiaru ryzykowac. wole miec pryszcze niz rozwalona watrobe. i nie przesadzam, tylko razi mnie lekkosc z jaka sie do tego podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dermatologie Estetyczna moze
a uporczywy i stale powracajacy tradzik to nie jest ciezka postac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj. Nie ma się co denerwować. Decyzję podejmujesz Ty, a nie dermatolog. Te leki są ostatnią deską ratunku dla wielu chorych cierpiących na trądzik (mniej, albo bardziej zaawansowany). To wszystko co piszą w ulotce może być prawdą, ale nie musi! Mój brat cioteczny (mieszka na Zachodzie) wyleczył się rocutanem, mając lat 17. Teraz ma 24, i żadnego nawrotu. Te leki, stosowane pod ścisłą kontrolą dermatologa, nie mają gorszych skutków ubocznych od antybiotyków. A te, jak chyba sama wiesz, lekarze przepisują całymi tonami. Jak myślisz, ile wzięłam kiedyś tabletek tetracykliny, a wspomnę, że leczyłam się na trądzik pół roku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×