Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sam nie wiem

Afty -jaka przyczyna?

Polecane posty

Gość sam nie wiem

Od jakiegoś czasu często pojawiają mi się w jamie ustnej tzw afty. Nie mogę stwierdzić czego brakuje mi w organiźmie -jakiegoś mikroelementu, witaminy. Jak zlikwidować przyczynę powstawania. Literatura medyczna nic konkretnego w tym temacie nie wnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOjtek25
Medycyna nic na ten temat nie mowi, bo po prostu nie ma na to lekarstwa. Nie znamy przyczyny wiec nie wiemy jak leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety też kiedyś
szukałam na ten temat informacji i niczego się doszukać nie mogłam:o znalazłam za to na nie m.in. taki sposób: do afty należy na chwilkę przyłożyć tabletkę Polopiryny S. nie wiem czy pomaga, bo aftę miałam tylko raz i tylko jedną, ale z to dwa tygodnie. po wypróbowaniu tej metody zniknęła. czy Polopiryna pomogła, czy może już afta miała mnie dość... nie wiem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że jest przyczyna
afty na migdałach są konsekwencją niedoleczonych angin ropnych jeśli pojawią się raz to będą wracać przy każdym osłabieniu organizmu trzeba iść z tym do laryngologa i jednak leczyć, bo od nieleczenia tego mogą psuć się narządy wewnętrzne (nerki), osłabia się serce na pewno nie można tego zupełnie bagatelizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie grzybek przypadkiem
mój syn czasami miewał i pomagał zawsze Aftin-preparat specjalnie do tego przeznaczony, skuteczny i b.tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z aftami
minąl mi problem nawracającch aft, gdy dwa trzy razy w roku zażywam trilac - bakterie kwasu mlekowego. Dentysta zasugerował mi, zeby po każdym "nawrocie" aft wymieniać szczoteczkę do zębów na nową, żeby unikać zakażania ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety też kiedyś
Aftin mi nie pomagała a Sachol, nawet powiedziałabym, że podrażniał afty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trilac to bakterie kwasu
mlekowego tak jak w jogurtach a te bakterie to pomagają przy grzybicach jest coś takiego jeszcze jak Nystatyna czy jakoś tam, to też na afty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiemy co to trilac
a pomaga on nie tylko przy grzybicach. Jego zadanie to regulacja flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, która może zostać zaburzona z wielu powodów. Na stany zapalne jamy ustnej najlepszy jest płyn DENTOSEPT A - ziołowy - wyjątkowo skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że jest przyczyna
jeśli mówicie o tym co pokazuje powyższy link, to ja miałam co innego na myśli, chodziło mi o grudki ropne na migdałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam ten sam
problem, nawracał kilka razy w miesiącu, po pierwsze radze ci zrobić badania bo to moze być cukrzyca lub anemia, w moim przypadku okazało się że jestem zdrowa, po drugie polecam szałwie do płikania jamy ustnej bo przeciwdziała rozwojowi grzybka odpowiadającego za afty/pleśniawki. Ja przez 10 dni zażywałam lekarstwo od lekarza na grzybki, a oprócz tego kazał mi zażywac witaminy z grupy B. I jak na razie mam spokój od jakiś dwóch miesięcy. Pojawiły się miesiąc temu po tym jak się ugryzłam w policzek przy jedzeniu ale nie były duże i po dwóch dniach znikneły po posmarowaniu apfinem. A co do zmiany szczoteczki to nic to nie da, bo grzyby odpowiedzialne za afty są w kazdej jamie ustnej i przewodzie pokarmowym, a osłabienie organizmu i kuracje antybiotykowe sprzyjają atakowi tego grzyba. Życze powodzenia w walce z tym bo wiem jakie to nieprzyjemne, pytaj jak byś miała jaieś watpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chory na to badziewie
czy równolegle z powstawaniem tego badziewia w ustach zdarzają się bolesne, mniejsze afty na języku? od jakiegoś czasu mam coś takiego, ale nie mogę ze 100% pewnością stwierdzić że na języku też są afty. nie wiem co z tym robić, o ile same afty jakoś bardzo mi nie przeszkadzają o tyle ból języka jest nie do zniesienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afciara
Ja mam aty bardzo czesto...(wlasnie w jamie ustnej) Kiedys mialam bardzo bolesna, ktora tak mi dokuczala,ze poszlam do dentysty. Dentysta powiedzial,ze afty robia mi sie przy... zlym myciu zebow!!! Tak, tak, dobrze napisalam!!! I faktycznie!!! Zauwazylam,ze mycie zebow ma na to wplyw!!! Zawsze,gdy tylko "obsunie" mi sie szczoteczka z zebow na dziaslo, to moge byc pewna,ze za tydzien bede miec w tym miejscu bolaca afte!!!!! Przyznam,ze myje zeby bardzo energicznie, a nawet za energicznie!!! I nawet teraz jak juz wiem, ze skutkiem takiego mycia sa afty, nie moge przestac myc zebow w ten sposob... Czesto tez sie spiesze przy tej czynnosci... eh... Jak sobie z tym radze?? Otoz czekam,az sama zniknie... Sachol mi nie pomaga.. Ale sprobuje sposobu z polipiryna S- dzieki:) No to by by bylo na tyllllle! Pozdrawiam nalogowych AFCIARZY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blu bly
Afta to nic innego jak grzybek o nazwie Candida Albicans. Pojawia się gdy jemy za dużo cukru, cukierków, słodyczy. Grzyb ten żywi się cukrem i drożdżami. Jeżeli chcecie na dłużej pozbyć się aft zmiencie dietę na bardziej zdrową, z ograniczeniem białego cukru. Afty leczy się Aphtinem (dostępnym w aptece).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z aftami
faktycznie ,afty zazwyczaj robią się z mikrouszkodzeń w jamie ustnej ,czasem zdarzy się przygryzc język lub policzek (wewnątrz oczywiście) wtedy natychmiast pojawiąją się u mnie afty ,mam na to super lek ,niestety na receptę ,robiony na dodatek ,wystarczy 20 kropli ,płukać jamę ustną i szybko mija ,niestety nie zabija tych bakterii ktore powodują powstawanie aft ,więc co jakiś czas mam to paskudztwo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melaAAAA
Właśnie mam najbardziej nbolesną aftę, jaką kiedykolwiek miałam. A zaczęło się od tego , że z nerwów w akcie autoagresji podryzłam sobie wewn częsc ust i chyba zakaziłam w jakis sposób to miejsce. Pojawiła sie afta dosyć sporych rozmiarów. Poniewaz jest ona bardziej odsłonieta, a nie np zakryta przez zeby...jedzenie stało się bardzo bolesne. Nawet knedle ze śliwkami to katorga:((( Bałam się, że to leukoplakia ( niebezpieczne, a ja dosyc czesto katuje swoje wargi w ten sposób, ale obiecuje, że przestane:) . Poleciałam do swojej dentystki, dała mi specjalny żel do smarowania ( podobno skuteczny, jeszcze nie wiem, ale drogi- 39 zł:( ) i specjalną taką prawdziwie dentystyczną szpatułę do nakładania. Do dzieła....Mam nadzieję, że szybko mi się zagoi, bo już nie moge patrzec na gerberki, kaszki i serko-jogurty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche niespotykane lekarstwo
mam afty od małego i torturują mnie do teraz. Jednak zauwazyłem lek na afty o którym nigdy nie słyszałem i nie wiem czy ktokolwiek kiedyś słyszał- Rok temu miałem dziewczyne z którą (jak każdy w zwiazku) często sie całowałem i przez cały czas w którym z nią chodziłem nie zrobiła mi sie ani jedna afta! i niczym jej nie zaraziłem! To była rekordowo długa przerwa w robieniu sie u mnie aft! Jednak potem kiedy ze mną zerwała afty powróciły:( 2 przykład: Jakiś czas później będąc na jednej imprezie po pijanemu poderwałem równierz pijaną dziewczynę (a miałem wtedy afty) i po niedługim czasie zaczeliśmy sie całować i ból ustąpił! niestety nie spotkałem jej juz wiecej ale mimo tego miałem spokój z ówczesnymi aftami przez prawie 2 dni! wcale mnie nie bolały- nie czułem ich! Nie wiem na czym to polega i jak to sie stało że całowanie się leczy afty ale to jednak działa i to bardzo szybko! jednak obecnie nie mam niestety dziewczyny i afty mam często:( życze wszystkim pozbycia sie ich raz na zawsze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati87
Afty teoretycznie występuję z wielu orzyczyn, od zaburzeń hormonalnych związanych z cyklem miesiączkowym kobiet, poprzez zła dietę, uszkodzenia mehaniczne anemię, czy osłabienie organizmu wynbikające z przebytych niedawno chorób , czy poprostu wkładanie brudnych przedmiotów do ust,u małych dzieci przyczyna jest np. rozpulchnienie dziąseł związane z ząbkowaniem.Ja mam 2 afty 2 razy w miesiącu. wypróbowałam juz wszystko, od pałeczek kw. mlekowego poprzez wpychanie w siebie witaminy z grupy B,płukanie szałwią etc. A co do całowania to jak mam afta to nie mogę nawet dotknąc sojej wagri a co dopiero calować się:P Najgorsze jest to ze lekaze strasznie to bagatelizują, a to jedna z najbardziej niemiych przypadłości. Trzymajcie się i powodzenia w bitwie z ...aftami rzecz jasna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja afty
miałam dosyć często w dzieciństwie, później co jakiś czas, teraz bardzo sporadycznie pojawi się jakaś. Z tego co słyszałam to głównymi powodami są braki wit. B i jak ktoś wyżej wspomniał wkładanie brudnych przedmiotów (/palców ;) ). Zadne specyfiki na afty mi nie pomagały i same znikały gdzieś po tygodniu. Ostatnio jak jedną miałam to po wypłukaniu jamy ustnej płynem Eludril (do płukania jamy ustnej) to zniknęła, ale nie wiem czy to po tym, czy nastąpił jej czas, nie miałam potem okazji przetestować :P Kurcze, ale faktycznie odkąd jestem w związku od ponad roku, to może ze dwa razy miałam aftę - może ta teoria Kolegi 'trochę niespotykane lekarstwo' nie jest wcale taka głupia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam afty
i mnie pomagają witaminy z grupy B, a całowanie wcale, mam chłopaka od trzech lat i jakos nie zauwazyłam, aby całowanie mi pomagało, od kiedy zazywam za to witaminy z grupy B, mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123123123
afty to grzybice po prostu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123123123
zmień dietę na bezcukrową, idż po lek na grzybice do dermatologa i już, jak bardzo trudna do wyleczenia to zrób pisiew z nij i mykogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie ma rady....
Mam dosyć żadko afty ale gdy już się pojawią to jest niemały ból, mam aphtin ale nic nie pomaga a wręcz przeciwnie, wzmaga ból, zróbcie sobie zimne układy, słyszałem że odkażać je można spirytusem i nie bolą wtedy ale to cholernie boli, uważajcie na skaleczenie jamy ustnej bo mogą się właśnie w afty przeradzać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAM SPOSÓB
Mam afty od dawien dawna, i jedynym moim sposobem jest używanie płynu do płukania jamy ustnej, kiedy zaczynbałem go uzywac afty znikały, a od kiedy uzywam go stale nie mam ich ! płyn nazywa się "Listerine"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm moja siostra czesto ma afty, spowodowane brakiem zelaza w organizmie, ma wysypana cala jame ustna, starsznie sie meczy, az policzki ma cale spuchniete :( nie moze jesc ani pic :( okropnosc :( ale jak wyrowna poziom zelaza w organizmie to afty zanikaja :) ps. sorki za literowke,ale nie mam polskiego windowsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afty nie sa od podgryzania
jesli ktoś ma słonosci do aft to robia sie one w przygryzieniach bo to miejsce jest najsłabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×