Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość gość

Witam. Czy znajdzie się może ktoś ze Szczecina, kto wie w jakim gabinecie ortodontycznym mogę zdjąć stały aparat ortodontyczny, który założył mi "mój" ortodonta? Ostatnio wypadł mi wyjazd za granicę, a do tego zmieniłam miejsce zamieszkania i po prostu nie uśmiecha mi się jechać 600 kilometrów tylko po to, aby moja niezbyt miła pani doktor pomarudziła i zdjęła mi aparat. Dzwoniłam już do Orto Magic, ale poinformowano mnie, iż tam nie podejmują się kontynuacji leczenia, które rozpoczął inny ortodonta. Jestem w kropce, bo obluzowały mi się już dwa zamki, co pewnie bardziej zaszkodzi niż pomoże moim zębom. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz miec cala swoja dokumentacje zeby ktos podjal sie leczenia i zdjecia aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcę kontynuować leczenia, bo sama widzę, że osiągnęłam już pożądane efekty. Aparat noszę dość długo, z tego co zdążyłam się zorientować- to już najwyższy czas na zdjęcie. Dokumentacja potrzebna jest, jeśli ktoś chce kontynuować leczenie jako takie, tzn. regulowanie aparatu, kolejne wizyty, itd. Do samego zdjęcia aparatu chyba nie będzie to warunkiem koniecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku, w marcu, miną 4 lata. Zęby ładnie się wyprostowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz powinni ci zdjac. nie wiem czy ci zdejma bez dokumentow leczenia bys musiala podzwonic do kilku moze ktorys sie zgodzi. a ten twoj ortodonta nie moze ci tego przeslac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie by mogła. I jeśli to będzie konieczne- zadzwonię do niej z taką prośbą, to nie problem. Jednakże najpierw musi znaleźć się ortodonta, który podejmie się zdjęcia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam ludzi którzy do ortodonty potrafią jeździć kilkaset km jeśli jest naprawde dobry. Ja jezdze ok. 100km do swojego http://www.ortodonta-katowice.eu/ w Katowicach bo u mnie nie ma dobrego specjalisty a ja chce mieć zdrowe i proste zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanfatraaa
W moim przypadku musiałam założyć stały aparat. Dobrze doradziła mi dr Iwony Gnach-Olejniczak. Jestem zadowolona z pierwszych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nosi ktoś z Was aparat lingwalny? Chodzi mi o model Harmony, taki jak na stronie http://aparat-lingwalny.pl. Bardzo mnie intryguje ten sposób leczenia, bo nie ukrywam, że nie chciałabym nosić standardowych metalowych zamków na zębach, za stara chyba na to jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Łodzi przyjmuj***ardzo dobry ortodonta Joanna Ślusiewicz. My akurat jeździmy z dzieciakami z Warszawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłam do ortodonty w www.klinikabochinska.pl. Bardzo ładnie skorygowali mój zgryz...fakt faktem trzeba tego pilnować bo żeby mają tendencję do powrotu na swoje miejsce ale jak jest się w stałym kontakcie to nie grozi to nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuje cały proces leczenia tak w przybliżeniu, bo wiem, że to kwestia indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Indywidualna, bo zależy od rodzaju aparatu, ilości łuków - 1 lub 2, no i czasu. Płacisz za wizytę kontrolną. Zależy też, co masz w gratisie na początku leczenia - ja np. całą diagnostykę miałam w Rock Your Smile za darmo i dopiero płaciłam za aparat w momencie rozpoczęcia leczenia, a w niektórych gabinetach za te badania już na starcie trzeba sporo kasy wydać niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno wybieraj taki gabinet ortodontyczny gdzie zajmują się leczeniem zębów przed założeniem aparatu jak i po zdjęciu. No i ważne jest żeby gabinet był otwarty cały czas, w razie jakiegoś dyskomfortu żeby można było skoczyć na dodatkowa wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie ważne jest kilka rzeczy, na pewno doświadczenie ortodonty, jego kompleksowe podejście do leczenia, patrzenie w dłuższej perspektywie, dobre informowanie pacjenta, na pewno ważne też są finanse, tak jak np. w Rock Your Smile masz diagnostykę bez kosztów, możesz też się leczyć na raty. Zresztą warto posprawdzać opinie i wybrać rekomendowane miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×