Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prylinek

Artoskopia stawu kolanowego-ile trwa rehabilitacja?

Polecane posty

Witam:) Mąż jest po w/w zabiegu mam pytanie do osób które również przeszły takowy zabieg ile miesięcy trwała Wasza rehabilitacja?Ile miesięcy dochodziliście do siebie by swobodnie chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska8
podbijam pytanie, bo pewnie już jesteś bardzo w temacie... moją bliską osobę też czeka artoskopia stawu kolanowego i zastanawiam się jak tu pomóc, bo z tego co słyszałam nie zawsze wszystko przebiega tak kolorowo. generalnie zdecydowaliśmy się na ośrodek http://www.centrumvitamed.com/ w zakresie rehabilitacji, bo jest blisko nas, ale nikt nie jest mi dokładnie w stanie odpowiedzieć na pytanie o długość rehabilitacji. wiem, że każdy przypadek to indywidualna sprawa, ale może chociażby przybliżony czas... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zigi_z
Też szukam odpowiednich specjalistów fizjoterapeutów - niedługo będę miała artroskopie kolana rekonstrukcje łakatki. Chciałabym dowiedzieć się gdzie można przeprowadzić szybko taką rehabilitację po operacji?? Jestem z Warszawy bardzo mi zależy na szybkim powrocie do pełnej sprawności - czy ktos może pomóc, doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara2208
W Warszawie to raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem dobrego fizjoterapeuty. Najlepiej zapytaj lekarza ortopedy, który kieruje Cie na artroskopie - na pewno ma dobrych rehabilitantów do polecenia. Ja ze swojej strony polecić mogę przychodnie Profemedu na Bobrowieckiej 1. Tam akurat po artroskopii kolana chodziłam na zabiegi rehabilitacyjne: ćwiczenia usprawniające kolano plus krio i laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolega miał 2 miesiące temu operację, powrócił do pełnej aktywności w ciągu 6 tygodni. Stosował ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud oraz łydek (kontynuacja ćwiczeń wyuczonych w szpitalu), do pracy wrócił po 2 tygodniach, nie miała żadnych dodatkowych infekcji po operacji to też skróciło czas powrotu do sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinkaaaaaaa
Z powrotem do sprawnosci to wszystko zalezy od tego co było robione w tym kolanie. Po artoskoipii diagnostycznej do sprawnosci wraca sie bardzo szybko nawet po 2 tygodniach, ale ja mialam, zszywana lakatke to zwolnienie z pracy na 8 tygodni w tym 5 tygodni orteza i kule, pozniej rehabilitacja i jestem juz 7 tyg po operacji i jeszcze sporo rehabilitacji przedema... za 2 tyg zaczynam,na szczescie udalo mi sie zalatwic na nfz, a prywatnie troszke to kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garnacarek
Proszę bardzo - http://forus.co/ Kwestia tego gdzie to będzie realizowane. Nie wszędzie placówki mają należyte przygotowanie do przeprowadzenia rehabilitacji na wysokim poziomie - kwestia nie tylko sprzętu, ale również odpowiednich specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dusiolka
Też miałam reabiitacje po artro w Warszawie w Profemedzie. Najważniejsze, że dostałam sie do nich szybko, bo na fundusz kazali mi czekać ponad 3 miesiące. Ćwiczenia indywidualne bardzo dobrze prowadzone, fachowa pomoc cały czas - a z tego co kojarze jak znajoma chodziła na fundusz, to raz jej pokazali jak ćwiczyć a pozniej sama miała to robić, nawet nie sprawdzali czy dobrze ćwiczy. A w Profemedzie miałam rehabilitanta cały czas koło siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×