Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patrycjaaaa. ;D

Artroskopia kolana - kto z Was miał . ?

Polecane posty

Na czym to polega , ile czasu mija zanim można normalnie chodzić, czy to boli, jak znieczulają, ile dni się leży w szpitalu. ? ;) Najlepiej powiedzcie wszystko co wiecie.. Proosze.. bo mam mieć artroskopię i strasznie sie boje.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa po artroskopii
"Na czym to polega , ile czasu mija zanim można normalnie chodzić, czy to boli, jak znieczulają, ile dni się leży w szpitalu. ? Najlepiej powiedzcie wszystko co wiecie.. Proosze.. bo mam mieć artroskopię i strasznie sie boje.. " Miałam robioną artroskopię 1,5 tygodnia temu, nic strasznego naprawdę. Sama się bałam, ale tak naprawdę to nie ma czego. Do szpitala położyłam się w piątek, miałam porobione badania i rozmawiałam z lekarzem anestezjologiem o znieczuleniu. W sobotę miałam artroskopię, miałam zastosowane znieczulenie ogólne. Jak mnie przywieźli z bloku p;o wybudzeniu, to trochę bolało mnie kolano. W niedzielę o własnych siłach mogłam wyjść ze szpitala. Trochę kiepsko chodziło mi się po schodach przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Dużo zależy od tego co będziesz miała robione w tym kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połamanaa
ja miałam pęknięcie łękotki przyśrodkowej i nie chcę cię straszyć, ale... po szyciu 3.5 miesiąca już jest a ja chodzę o jednej kuli, bo boli do tej pory :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura z kurnika
to ja opowiem jak ja mialam. mam 22 lata. artroskopie mialam robiona w czerwcu 2006 roku czyli 6 lat temu. w kwietniu 2006 skręciłam kolano. wiem jak to brzmi. ale tak. SKRĘCIłAM. kolano spuchlo nikt nie weidzial co z tym zrobic cudni polscy lekarze w ładowali je w gips. gips od kostki do pośladka. tak chodzilam do czerwca. w czerwcu wyslali mnie na artroskopie. mialm cos pozrywane ale szcze nie pamietam co mi tam robili. cos czyscili. stawilam sie do szpitala w poniedzialek. we wt o 8 mialam zabieg. znieczulenie od pasa w dol. caly dzien po zabiegu nie wolno mi bylo wstawac. kolano NIE bolalo. wyszlam po tygodniu tez w poniedzialek. mialam rehabilitacje poniewaz po dlugotrwalym noszeniu gipsu moja noga... sie nie zginala w kolanie. byla prosta i nie moglam jej zgiac. chodzilam o kulach. dzien kiedy poszlam samodzielnie na spacer pamietam do dzis. swiecilo slonce i to byl 15 sierpnia. ogoleni o kulach chodzilam od kwietnia do sierpnia. po samym zabiegu chodzilam 1,5 mca. ale ja mialam taka sytuacje jak opisala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kura z kurnika
tak mialam dreny. kilka dni. dziwne uczucie jak sie ruszalas-one sie tez ruszaly w srodku. i glupie uczucie jak je wyciagani. aha a dlugosc byla aka ze bylam zszokowana ze taka rure mialam w kolanie... do nogi mialam przyczepiona taka yyy nie wiem miseczke? pojemniczek? i tam siąpiło z tych drenów. po szpitalu chodzilam o balkoniku. przed znieczulenie dostalam srodek przeczyszcajacy. obylo sie bez lewatywy. po zabiegu bez jedzenia. zabieg byl w poznaniu w szpitalu ortopedycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Cię wymęczyli.. ale cóż, przecież to wspaniali polscy lekarze.. Ogólnie to u mnie na początku uważali, że nic nie ma.. a raczej uważał, bo lekarz był jeden.. dopiero jak poszłam za drugim razem uznał, że mam uszkodzoną łąkotke boczną, i naderwane wiązadła.. A sam zabieg ile trwał . ? musiałaś robić badania krwi i jakieś inne, czy nie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połamanaa
aaa i ja robiłam badanie krwi na własną rękę, morfologia,jonogram i APTT... na zabieg czekałam 6 tygodni po wypadku samochodowym a gdzie będziesz mieć zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jutro czeka mnie artroskopia w Goleniowie. Czy ktos mial wykonywany zabieg w tym szpitalu? Czy znieczulenie zewnatrzoponowe boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro mam zabieg. bardzo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam 3 artroskopie tego samego kolana, czyli weteranka :P najpierw wycieli mala czesc lekotki - 2 tyg i smigalam, to bylo w liceum. potem jakies cialko tluszczowe, ogolnie spaprali sprawe, po miesiacu bylam na calkowitym chodzie, to bylo w 2002. ostatnia mialam w 2013 we wrzesniu, tez wyciecie czesci lekotki, z tym ze przed zabiegiem odciazalam kolano a na 2 tyg przed mialam je juz calkowicie zblokowane. zaniki miesniowe, przykurcze. wiec 3 miesiace rehabilitacji. ale po rehabie jezdzilam na rowerze, a w nastepne wakacje przeszlam ponad 300km pieszo :) do tej pory ok. czasem boli w zla pogode. oczywiscie mialam dreny, dawalam sobie zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch przez 2 tygodnie. ale sam zabieg to pikus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z z o boli jakies 20 sekund, wlasciwie to tylko nieprzyjemne uczucie. najciekawsze jest uczucie jak juz lezysz na sali i wlasna noga jest dla ciebie za ciezka zeby ja ruszyc ;P i te mrowki jak znieczulenie schodzi. ja mialam zabieg e szczecinie, 3 zabiegi 3 rozne szpitale. najlepiej wspominam wojskowy, najgorzej zdunowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomógł doktor Piotr Krawczuk w moim problemie z kolanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam olbrzymi problem z kolanami. Miałam robioną artroskopię w artrocenter.pl. Polecam. Bardzo sprawnie, bez bólu i efekt taki, jak być powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlody998
Miał ktoś z was implant lekotki kolagenowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama była na konsultacji u dr. Jana Kośmidra w klinice Kriocentrum w Józefowie, ma problem z kolanem po wykonaniu badania USG doktor zaproponował mamie przeszczep komórek macierzystych. Sprawdzałam kilaka klinik i w Józefowie jest najtaniej, musimy to jeszcze przemyśleć ale może warto spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlody998
Ja w poniedziałek mam artroskopie i mam mieć implant kalogenowy lekotki zastosowany i to też w prywatnej klinice będę miał robione Usg to za bardzo nie jest metodą badania dokładna może warto można potwierdzić rezonas em magnetycznym diagnozę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto miał podawany lek Durolane do kolana zastrzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ACL wykonywał doktor Jan Paradowski z kliniki http://www.Sport-med.pl w Krakowie. Po zabiegu udało mi się wrócić w miarę do poprzedniej sprawności także mogę z czystym sumieniem polecić tego ortopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem 2 tygodnie temu artroskopię kolana a dokładnie szycie łąkotki . Mam o kulach chodzić przez co najmniej 6 i tyle samo brać zastrzyki przeciwzakrzepowe , a tutaj czytam ,że te zastrzyki bierze się znacznie krócej . Wie ktoś może jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzupełniam - przez 6 tygodni o kulach i tyle samo czasu zastrzyki przeciwzakrzepowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem. Musiałem chodzić do lekarza aż w końcu trafiłem na doktora Kosmowskiego. Pomógł mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Operacji sie nie bój, bo nie boli. Jestes znieczulona do operacji, po niej tez dostajesz leki przeciwbolowe. Jedyne na co zwóróć uwagę to na to, by załatwić sobie zaraz po operacji dobrą rehabiltację. Ja chodziłam do Fizjomedu w Krakowie. Szybko wróciłam do sprawności, nic mnie nie bolało, normalnie gram w siatkówkę jak wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wam firmę artrocenter, która zajmuje się artroskopią. Pomogą wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam robioną artroskopię 1,5 tygodnia temu, nic strasznego naprawdę. Sama się bałam, ale tak naprawdę to nie ma czego. Polecam artro center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami artroskopia kolana to jedyne wyjście aby staw mógł odpowiednio funkcjonować. Mi artroskopie kolana robił doktor Artur Pisarski z poradni na Ursynowie. Zabieg miałam robiony po kontuzji kolana - podwichnięciu rzepki oraz zerwaniu wiezadła krzyżowego. Sam zabieg nic nie boli poniewaz jest przeprowadzany w znieczuleniu - ja miałam znieczulenie w kręgosłup. Po zabiegu dzień w szpitalu i do domu, Początkowo ważne jest aby odciążać kolano i poruszać się przy pomocy kul. Później rehabilitacja i powoli powraca się do sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koneser 44L
Weźcie KONIECZNIE ze sobą jakieś leki przeciwbólowe, ja myślałem że zwariuję, jak znieczulenie puściło! Obłęd! Bolało najgorzej w życiu, koszmar! I wcale nie operowane kolano, tylko przy nerkach, za kręgosłupem po drugiej stronie - od zastrzyku! Podobno w nerw trafili igłą...Nie życzę nikomu...mało nie zwariowałem! Dali mi coś w kroplówce, ale guzik to pomogło, minimalnie. Dopiero Ibuprom Max w tabletce zadziałał i już nie boli. Aha, schowajcie te tabletki przed personelem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koneser 44L
,,,może też miało znaczenie, że w końcu aż wstałem z tego bólu?...może to był skurcz ? Ale trwał z godzinę, horror...Nie dziwię się, że ludzie oknami skaczą z bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhsudbshshs
Ja miałam robiną altroskopie kolana w dniu 11.09.2017. Miałam znieczulenie podpajęczynówkowe. W szpitalu byłam 3 dni. Po 3 dniach wyjęli mi dren. Do siebie doszłam po tygodniu. Nadal kolano jest spuchnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×