Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hania_anna

Atopowe zapalenie skóry.. leczenie

Polecane posty

My sie uchroniliśmy stosując emolienty Eloderm, kupilam w aptece po poradach farmaceutki. Spróbuj balsamu do ciała, a wczesniej do kąpieli stosuj emulsje do kąpieli. Poczytaj tu: http://www.eloderm.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami skóra jest w tak opłakanym stanie, że zastosowanie sterydów to konieczność. Emolienty to podstawa. Spróbuj kremu Dermaveel - bez sterydów - i smaruj miejsca na skórze zmienione chorobowo. Zmagam się z AZS od kilkunastu lat + chore jest również moje dziecko i nie ma nic skuteczniejszego bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szare mydło do mycia i krem dermaveel - najtańsza i najlepsza pielęgnacja skóry atopowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam aloes. Składniki odżywcze oraz minerały zawarte w roślinie zwiększają efekty lecznicze wszystkich chorób skóry. Zapraszam do sklepu www.aloesnatura.pl gdzie znajdziecie Państwo między innymi czysty żel aloesowy i czysty sok aloesowy. Wszystkie produkty oferowane w tym sklepie pochodzą z ekologicznych plantacji zlokalizowanych na Wyspach Kanaryjskich. Dzięki ciepłemu i stabilnemu klimatowi, bliskości oceanu oraz wulkanicznemu podłożu, Wyspy Kanaryjskie uznawane są za raj dla uprawianego tam aloesu. Posiada 3 razy większą ilość acemannanu, niż rośliny uprawiane w innych regionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmazurzanka
Mam uczulenie na aloes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety wszystkie te maści i kosmetyki sporo kosztują dlatego warto sprawdzić ceny w różnych miejscach. My na początku kupowaliśmy w aptekach internetowych ale znajoma poleciła nam aptekę w naszym mieście http://aptekapultusk.pl/ okazało się że mają kosmetyki w bardziej korzystnych cenach niż tam gdzie kupowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech sprobuje z emolientami Latopic, jesli bedzie je stosowac regularnie efekty beda bardzo dobre, najlepiej calkowicie przejsc na nie, bo maja cale serie emulsji do mycia ciala, do nawilzania ciala oraz kremy ochronne, sa one bardzo lagodne dla skory, nie powoduja podraznien, a za razem lagodza swiad, suchosc, wspomagaja regeneracje naskorka i chronia ja przed zakazeniem gronkowcem, co moze byc czeste przy azs! mysle ze corka powinna uniknac sterydow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterydy stosuje sie w ostatecznosci, by doprowadzic skóre do właściwego stanu, co czasem bez ich zastosowania jest niemożliwe. Oczywiście do zwykłej pielęgnacji powinno stosowac sie emolienty. Podrzucam do poczytania bardzo fajny poradnik dla osób borykających sie z alergia i azs: http://www.latopic.pl/resources/poradnik/Poradnik_Latopic_A5_15122016.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tym ze przy azs trzeba stosowac emolienty wiedza juz chyba wszyscy, a o tym ze probiotyki specjalne na alergie takze pomagaja w walce z atopowym zapaleniem skory juz nie kazdy wie! a ja widze po moim dziecka, ze z kazdym tygodniem stosowania probiotyku Latopic jest coraz lepiej, nie ma juz tak mocnych objawowo alergii, skora regeneruje sie, widac ze odbudowuje sie jej warstwa lipidowa, jest mniej podrazniona, nie swedzi, jeszcze troche, a bedzie jak u zupelnie zdrowych dzieci! oczywiscie stosujemy tez emolienty latopic, bo taka kompleksowa kuracja przynosi najlepsze efekty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Z emolientów polecam Linię Oillan Med+ przeznaczona jest do skóry ze zdiagnozowanymi schorzeniami dermatologicznymi (AZS, łuszczyca, egzemy). Wszystkie produkty oparte są na farmaceutycznych składnikach o medycznej skuteczności i mogą być stosowany przez dzieci od 1./3./6. miesiąca życia (zależnie od preparatu) oraz dorosłych. W składzie zawierają parafinę, mocznik, naturalne oleje roślinne oraz substancje łagodzące. Emolienty Oillan jako jedyne na rynku posiadają badania z udziałem alergików. W naszej serii znajdzie Pani produkty przeznaczone do oczyszczenia, natłuszczenia oraz ochrony skóry ciała i głowy. Całą gamę produktów marki Oillan można kupić w aptekach (ich dostępność można sprawdzić na stronie www.ktomalek.pl). Dodatkowo organizujemy promocję "Oillan kupujesz, podwójnie zyskujesz!". Wystarczy kupić produkty Oillan za min. 70 zł i wgrać paragon na naszej stronie. Pierwsze 3000 osób otrzyma kod na 70 zł na zakupy dowolnych produktów Oillan. Osoby, które otrzymają kod mogą dodatkowo wziąć udział w konkursie - wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe na stronie. Do wygrania atrakcyjne nagrody :) W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji, zachęcam również do kontaktu pod adresem: oillan@oillan.pl Online Ekspert marki Oillan"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szare mydło na skóre atopową? to jest jakis zart, czlowieka ktory z atopia nie mial nigdy nic wspolnego:/ moja corka ma atopowa skore...pielegnacja, nawilzanie, pielegnacja i jeszcze raz pielegnacja, ale....najlepiej by bylo wykluczyc czynnik sprawczy tzn tu wkraczaja testy na alergie...nie jest to latwe, bo moja corka (wtedy 3 lata)miala zrobiony panel alergenow i nic...a wyprysk atopowy na zgieciach lokci i kolan tragiczny, skora pekala, jaczyla sie mimo pielegnacji- byl koszmar... pomoglo usuniecie 3ciego migdala - skonczyly sie infekcje gardla i ciężkie anginy...moja córeczka ma uczulenie na toksyny uwalniajace sie przy rozpadzie bakterii (np po antybiotyku) a ze byla wiecznie chora to kolo sie zamykalo- brzmi jak kosmos, ale to sie potwierdzilo... stosowalam emolienty do kapieli, a "rany"i szorstkie placki smarowalam mascia z wit A (ona w sumie najbardziej pomagala, przed zabiegiem) teraz córka ma 6 lat i znowu problem wrocil tzn bez takiego dramatu, ale skora ja swedzi i jest szorstka np na brzuszku...gdy chodzi do przedszkola, bo w wakacje lub dluzsze przerwy od przedszkola problem znika- mysle ze to uczulenie na jakis detergent...bierze hitaxa na uczulenie plus pielegnacja skory....gdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swedzi dorzucam do zestawu phantenol w piance i czasem robiona masc w aptece(ale tam to juz jest steryd)....czekam do wakacji i mam nadzieje, ze w szkole uzywaja innego srodka do dezynfekcji :) bo to w nim widze problem niestety....do tego corka ma uczulenie na wszystkie pianotwory, mazaki do skory, farbki, doslownie na wszystko:/ ciezkie zycie alergika... zycze duzo zdrowka i powodzenia w poszukiwaniu przyczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiana
Mój synek na szczęście nie ma ostrego, ale jednak to zapalenie ma. Stosujemy Emolium i do mycia i do smarowania i ta skóra i lepiej wygląda i jest rzeczywiście bardziej ukojona. Nie drapie się tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba Emolium najlepiej działa, jest delikatny, nawilża oraz łagodzi podrażnienia. Polecam zamówić Ci w aptece internetowej, bo będzie taniej. Czasami można nawet zaoszczędzić nawet 10 zł na opakowaniu. Ja zamawiałam w melissie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk_red
Z Emolium mamy emulsję do kapieli. Gdyby nie ona pewnie cieżko byłoby zachować skórę Zosi bez podrażnień. Nie trzeba dziecka już wtedy wycierać a jedynie osuszyć. Łagodzi podrażnienia i zachowuje ph skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Atopowe zapalenie skóry nie należy do przyjemności. Moje dziecko na szczęście tego nei ma, ale ja mam. Używam kosmetyków z atopis.pl i jestem bardzo zadowolona, warto z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczekk2231
A może warto zrobić testy płatkowe? Czytałam artykuł http://febumed.pl/testy-platkowe-naskorkowe/ i podobno testy płatkowe, zwane również potocznie „testami naskórkowymi” lub „patch testami”, przeprowadza się w celu wykrycia alergii kontaktowej (tzw. alergii opóźnionej) na hapteny – antygeny niepełnowartościowe. Zaliczamy do nich m.in. leki, związki chemiczne, a także składniki własnych tkanek ustroju wyższego. Dzięki testom płatkowym możemy szybko i wiarygodnie zdiagnozować występowanie alergicznego kontaktowego zapalenia skóry, czyli alergicznego wyprysku kontaktowego. Testy wykonywane są u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam skonsultować to ze specjalistą, np. w www.dermaderm.pl. Chodzę tam już od dawna, zawsze gdy mam jakieś skórne problemy. lek. Adrian Chwojnicki to dobry dermatolog, serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie te wszystkie cuda typu kąpiel w krochmalu się nie sprawdziły. Zdecydowanie lepiej skóra się prezentuje i mniej mi doskwiera po stosowaniu kosmetyków z Latopica. To przebadane dermatologicznie kosmetyki które są hipoalergiczne i świetnie natłuszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może balsam cetaphil md pomoże tutaj ? przy azs bardzo dobrze on redukuje placki i zmiany skórne spowodowane azs i świąd też ładnie niweluje, warto spróbować, moja siostra go używa i sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest nowosc estgen- zabieg, ktory pomaga przy atopowym zapaleniu skory i nie tylko, lagodzi stany zapalne. Zmniejsza niemal do zera objawy azs. Jest to nowosc, wiec na razie dostepny w niewielu miejscach. Mozecie poszukac na stronie moment pl albo ogolnie w wyszukiwarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KosmetologKarolina
Proponuję wizyte u dermatologa, oceni stan skóry i zaproponuje terapię. Polecam Clinica Dermatologica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitkal

Mam atopowe zapalenie skóry i to co mi pomaga to serum essenz. Jednak jak produkt jest w 100% naturalny i najwidoczniej takie rozwiązanie mi najbardziej pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bersa

Moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry, szczególnie na początku było ciężko, zanim doczekaliśmy się wizyty u lekarza to pół apteki wykupiliśmy, lekarz nam polecił atoperal do kąpieli i też do smaowania ciała. Szybko te kometyki pomogły, jak dobrze było przespać w końcu noc bez płaczu naszej córci, bo ją ciągle skóra swędziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blendda

Moje dzicko ma od małego AZS, jak się nasilało to normalnie aż skóra odchodziła. Duzo nam dała zmiana diety, picie oleju z czarnuszki i oczywiście regularne stosowanie kosmetyków, atoperal do smarowania i do kąpieli. Teraz skóra wygląda o niebo lepeij, gładka, bez suchych miejsc i nie pęka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysienka

Najlepiej zniwelować czynnik uczulający. ja np mam uczulenie na słońce.. niestety ciężko z tym walczyć. najlepszy jest aleric lub alertec, może być zyrtec.  Dodatkowo pić wapno.. powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanta

Moja córka tez ma azs a nigdy nie dawałam jej sterydów..nawilzamy skore i od wewnątrz i od zewnątrz i jest dużo lepiej, pomagaj nam naturalne kosmetyki mocno nawilżające ale super jest tez specjalistyczna emulsja atoperal, jest delikatna dla skory ale zostawia ja pięknie nawilzona. Świetnie sprawdza się gdy azs nawraca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×