Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

AZS u półrocznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Córka od 2 tygodni ciągle się drapie, a na skórze pojawiły się czerwone, suche plamy. Poszłam do pediatry, która stwierdziła AZS, przepisała maść hydrocortisonum, kazała kupić Emolium albo Oilatum i w tym kąpać dziecko. Tak też zrobiłam, jednak widocznej poprawy brak :/ W poniedziałek idę z córką do innego lekarza. Co sprawdza się u waszych dzieciaków ze stwierdzonym AZS? Będę wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanka dlugo szukala dobrego lekarza, ktory pomoze jej 4 miesiecznemu dziecku z azs. Przerobila rozne masci, olejki, balsamy i nie bylo wiekszej poprawy. Ktos kiedys polecil jej zeby poszla do zielarskiego sklepu i kupila jakies ziola, w ktorych synka kapala (nie oamietam jakie ale z pewnoscia jej ekspedientka polecila ktores) i stan skory zaczal sie poprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób krochmal i kąp w nim dziecko - działa przeciwświądowo. W aptece kup Dermaveel - jest bez recepty, leczy skórę z AZS i łuszczycą i też wykazuje działanie przeciwświądowe. Skoro Oilatum i Emolium nie działają, to kup inny emolient - tutaj sprawdza się metoda prób i błędów, aczkolwiek zacznij od krochmalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety z AZS-em jest tak, że najlepszy kosmetyk trzeba dobrać metodą prób i błędów. Skoro tamte nie działają, to może Bioderma Atoderm pomoże? Nie jest tania (balsam kosztuje przez internet w granicach 40 zł, za tyle widziałam w Melissie), ale opinie ma dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami naprawdę nie warto patrzeć na ceny, ponieważ emolient za 12zł wystarczy na 2 tygodnie, a potencjalnie drogi balsam za 35zł wystarczy na kwartał, bo jest bardzo wydajny. Dobrze ktoś napisał, że dobór odpowiedniego emolientu to metoda prób i błędów. U mnie Dermaveel sprawdza się od kilku lat i nawet nie zamierzam zmieniać go na jakikolwiek inny produkt/maść/krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kąpieli możesz też używać żeli, które są dostosowane do tak wrażliwej skóry. Jest taka polska marka eeny meeny i oni właśnie w swoich produktach mają żel który jest w pełni bezpieczny dla tak wrażliwej i podatnej na podrażnienia skóry. 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×