Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepewność i strach

białe krwinki, białaczka

Polecane posty

Gość niepewność i strach

Witam! wiem że norma białych krwinek wynosi 4-10mnl a co jak mój syn ma 37 mnl? Czy to białaczka? Mamy wizyte u lekarza dopiero we wtorek a ja do tego czasu oszaleję! czy może mi ktos powiedzieć ile mniej więcej mają osoby z białaczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
Proszę o pomoc ma ktoś jakieś pojęcie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amalletta
wczzoraj na twoim temacie byla lekarka, poszukaj tego tematu. Pisala, ze przy takiej leukocytozie dzieciak powinien byc hospitalizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Odpisłam wczoraj na Pani temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4281551&start=0 tutaj jest temat,który Pani załozyła.Miałam go w zakładkach wiec nie musiałam szukac. Przy białaczce leukocyty moga byc znacznie obnizone lub podwyzszone. Niestety ilośc jaka ma Pani syn nie wskazuje na nic dobrego,na pewno tak wysoki poziom nie jest przyczyna np.stanu zaplanego,bo gdyby tak było juz dawno nastapiłoby ogolne zakazenie organizmu,czyli posocznica.Także na pewno nie jest to stan zaplany.Od jakiego czasu syn zle sie czuje?Szczerze mowiac,dziwie sie,ze syn jeszcze normalnie potrafi funkcjonowac,proszę podac ile wynosza erytrocyty i płytki krwi.Bedzie dobrze.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a jak sie synek czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Do jakiego lekarza idziecie jutro z wynikami?Podejrzewam,morfologie zrobiliscie prywatnie i dopiero syn jutro idzie pierwszy raz do lekarza ogolnego,tak?tak podejrzewa,poniewaz gdyby syn juz wczesniej byl u lekarza to powinien juz lezec w szpitalu. Radziłabym Pani nie czekac do jutra,tylko udac sie dzis z synem na pogotowie i zabrac wyni,ki z morfologii,z taka leuocytoza syn powinien byc hospitalizowany jak najszybciej,jak juz pisałam bez wzgledu na to,co jest jej przycznya.Trzeba takze pamietac,ze białaczka stanowi bezposrednie zagrozenie zycia,to nie sa zarty,a jesli leukocytoza nie jest spowodowana białacczka,tak wysoki jej poziom takaze jest niebezpieczny dla zycia.Jak syn sie czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
NIe doczytałam,a w poprzednim temacie pisała Pani,ze wizyte macie jutro.jesli we wtorek,to tym bardziej proszę nie czekać,tylko udac sie na pogotowie. Czy syn ma wysoka temperature?Przy białaczce rano moze byc w normie lub torche podwyzszona,a po południu natspeuje nagły,gwałtowny wzrost ok.38 stopni lub wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
z chęcią podałabym inne badania krwi ale niestety zostawiłam wszystko w pracy, dlatego teraz nie mogę nic powiedzieć. zapamiętałam tylko te białe krwinki bo ostatnio mojej sąsiadki 7letnia córka trafiła do szpiitala właśnie z ostarą białaczką szpikową. idziemy do zwykłego internisty. badania robiłam prywatnie. syn jest osłabiony, mówił mi że się poci i wydaje mu się, że ma gorączkę ale że to od tego że trenuje koszykówkę. miał siniaki owszem ale też zwalał winę na kosza, że czasami jak upada to nie ma mocnych żeby nie nabić sobie sińca. ja tylko zauważyłam, że jest blady i kiedy wraca ze szkoły zawsze śpi. z tego co pamiętam liczba czerwonych krwinek była poniżej normy i obniżona hemoglobina. to mam wieźć syna do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
Syn nigdy nie mdlał, nie czuł się skrajnie źle. z tego co wiem to córka sąsiadów często krwawiła z nosa a mój syn nigdy. syn nie choruje za często, raczej tylko jesienią lub zimą a i tak nie zawsze. ostatnie badania miał robione jakiś rok temu, bo leżał w szpitalu na kolano i niczego nie stwierdzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Przykro mi,ale z tego co Pani pisze objawy wskazuja na białaczkę. To,ze corka sasiadka miewała krwotoki z nosa,a Pani syn nie niczego nie oznacza.Nie musza występowac u kazdego wszytskie objawy białaczki. Proszę sprawdzic synowi dzisła,chodzi mi o ich wyglad.Czy sa blade i takie jakby spuchnięte,wybałuszone?Jeśli cięzko to pani ocenic,to prosze porównac ze swoimi.Prosze także sprawdzic sluzowki okczu czy sa blade oraz sluzowki jamy ustnej.Ale jesli mowi Pani,ze erytrocyty i hemoglobina były obnizone,to anemia jest i nie musi tego potwierdzic wyglad sluzowek.Jednak prosze opisac jak wygladaja dzisła,to wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Ostra białaczka moze rozwinac się nawet w ciagu miesiaca,pojawia sie nagle i postepuje szybko,dlatego rok temu syn miał dobre wyniki.Co innego przewlekła,ta moze rozwijac sie nawet latami i długo nie dawac objawów.Objawy,które Pani opisuje wskazuja niestety na ostrą białaczkę,ale nic nie jest przesadzone,aby stwierdzic białaczke potrzbene sa inne badania:morfologia z rozmazem,a przede wszystkim biopsja szpiku kostnego,lekar takze powinien zbadac wezły chłonne,sledzione oraz watrąbe w celu powierdzenia lub wykluczenia nacieków.Najlepiej byłoby wykonac tomografie komputerowa,jesli zajdzie faktyczne podejrzenie białaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
Żałuję że nie mam przy sobie tych badać ale cholera zostały z dokumentami firmy! Dziąsła są tak jakby miękkie, blade są przy koronach zębów, mnie się wydaje że mam twarde dziąsła i że przylegają do szczęki, nie jestem pewna czy dokładnie o to chodziło. syn mówi że od jakiegoś czasu podczas mycia zębów dziąsła krwawią jeszcze chwilę po zakończeniu szczotkowania. nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. śluzówki oczu są blade i suche, ale nie poróznuję ze swoimi bo ja mam wrażliwe oczy i często łzawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Szkoda,ze nie ma Pani wynikow,bo interesowałaby mnie jeszcze liczba PLT,jest to b.wazne,poniewaz znaczne obnizenie liczby płytek moze byc niebezpieczne dla zycia,a przy białaczce płytki spadaja czasem niemalze do zera,po prostu szpik ich nie produkuje.Tak,o to chodziło z dzisłami,krwawienie z dzisaseł jest wlasnie skutkiem niskiej liczby PLT i anemii,tak samo jak to,ze syn b.łatwo nabija sobie since.Ja nie wiem czy Pani zdjae sobie sprawe z niebezpieczenstwa i skutków nieleczonej białaczki?Prosze udac sie z synem dzis na pogotwie,jesli nie ma Pani wynikow przy sobie to nic nie szkodzi.Prosze opisac obbjawy i powiedziec o wynikach(zaznaczyc oczywiscie,ze leukocty byly podyzszone i obnizone erytrocyty i hemoglobina).Zreszta na pewno syn od razu bedzie miał powtornie wykonana morfologie z rozmazem.Naprawde prosze udac sie dzis na pogotowie,jesli to rzeczywiscie ostra białaczka,a niestety objawy na to wskazuja,to musi Pani wiedziec,ze stan syna bedzie sie pogarszał z dnia na dzien,a jesli dzis wykonaja morfologie to wyniki beda jeszcze gorsze niz poprzednie.Niestety,białaczka jest choroba,kotra wymaga natychmiastowego leczenia.Prosze nie sluchac protestow syna czy zapewnien,ze czuje sie dobrze,z tego co Pani pisze,syn swoj stan przypisuje skutkom trenowania koszykowki,zreszta pewnie nie przyzna sie,ze zle sie czuje...wiadomo jak to jest,szczegolnie z młodymi ludzmi.Kiedy zuwazyła Pani pierwsze niepokojace objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Przepraszam za literowki,ale szybko pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
Pierwsze objawy zauważayłam jakies 4 miesiące temu, tzn bolała go głowa, ale trenował non stop, chce iść na AWF i bardzo mu zależy. Fakt, że ćwiczył całymi dniami z kolegami i nie dawał się przekonać, że co za dużo to niezdrowo. Bardzo schudł, ale ja też bym schudła biegając ciągle z piłką. Siniaki pojawiły się dopiero jakiś miesiąc temu, ale to głównie na kolanach i łokciach. Postanowiłam zaciagnąć go na badania żeby zaczął o siebie dbać jak każdy sportowiec. Ale nie spodziewałam się czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarellaa
Autorko wspieram cię całą sobą, trzymajcie się oboje z synem w tym wszystkim. przepraszam, że sie wcinam w temat, ale mam pytanie do Anny Jakis czas temu zaniepokojona że moj nastolatek czesto jest zmeczony i posypai zrobilam mu komplet badan podstawowych. wszystko wyszlo ok, tylko cukier byl troche podwyzszony ( norma do 100 chyba a on mial ze 105) Przyznal mi sie ze podżerał jeszcze co nieco koło północy przed badaniem, a lekarka to zignorowala, mowiac, ze cukru nie ma w moczu to jest ok. na co zwracac mam uwage, zeby sie nagle ni okazalo ze to cukrzyca i nie jest leczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Te bole głowy mogły być juz pierwszym symptomem rozwijajacej sie białaczki,jesli tak faktycznie jest to 4 miesiace lda ostrej białaczki to sporo czasu. Tyle,ze na poczatku objawy sa nietypowe i ciezko wiazac je z jakas powazna choroba.Czy teraz syn miewa bole głowy?Czy jest to bol taki jakby pulsujace z wrazaeniem,ze cisinienie od srodka wypelnia głowę? W ogole jak on sie czuje?Ma temperature? Uda sie Pani dzis z nim na pogotowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
barbarellaa, 105 to norma,szczegolnie jesli syn podjadał w nocy.Nic nie wskazuje na to,aby to była cukrzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
barbarella, może Pani obserwowac czy synowi czasem nie chce sie czesto pic,szczegolnie w nocy, czy gorzej niz dotychczas nie goja mu sie rany,czy nie ma suchej skory i słabiej nie widzi.Ale mysle,ze na prawde nie musisz sie martwic,szczegolnie jesli w moczy nie było cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarellaa
dziękuję Anno, wolałam się upewnić. Czytam ten topik i aż wewnętrznie czuję strach autorki. Ja tam bym wzięła na jej miejscu chłopaka na dyżur do szpitala dziś wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fkfkfkfkfkf
Nie mogę po prosty tego nie napisać: Jak można było zaniedbać tak długo trwające i tak poważne objawy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
Ból opisuje jako taki tempy, bolały go skronie albo czasami potylica. Teraz głowa go nie boli a mówi, że czuje się dobrze jest tylko lekko spiący, co może być wynikiem tego że często przesiaduje po nocach przy komputerze. Temperaturę ma 37st. Wybiorę się na pogotowie, oczywiście poczekam tylko aż mąż wróci za jakieś pół godziny już do niego dzwoniłam, bo sądzę że sama nie zniosę takiej wizyty i to w takim celu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewność i strach
do autora postu powyżej: chłopak wyglądał zdrowo, gdyby coś się działo nie chodziłby na treningi! poza tym gdyby mdlał jego trener napewno by mnie powiadomił, bo to mój znajomy! dlatego nie moge pojąć jak to mogło tak szybko postapić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
tylko nie daj sie zbyć w szpitalu,bo wiesz jak dzisiaj sie ciężko tam dostac bez skirowania.Szkoda jednak że nie masz tych wynikow zawsze to jakas podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarellaa
trzymaj się autorko, a jak wrócisz to napisz co i jak z synem. mam nadzieję, że to tylko jakiś błąd w wynikach za pierwszym razem i za drugim nie będą takie niepokojące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uy mnie w pracy
jest pewna babka, której mąż źle się poczuł. białaczka ostra, rozwijała się (jakiekolwiek objawy) 3 tygodnie teraz jest masakra, na chemię źle reaguje jest po 50, przeszczep może i by się dało (po 50 nie robią), tylko te wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarellaa
a właśnie - jak cie bedą chcieli spławic w szpitalu PROS O ODMOWĘ NA PIŚMIE! Zaden lekarz nie odważy się podpisać czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Autorko,nie musi sie Pani czuc winna,nie sadze,aby Pani bagatelizowła objawy. W otrej białacze jest własie tak,ze z poczatku objawy sa nietypowe,poza tym orgaznim na jakis czas przyzywczaja sie to obnizonych wartosci krwi,anemii,a przez to do niedotlenienia serca i mozgu i przez jakis czas sobie ztym radzi,szczegolnie młody i silny organizm.Ale z czasem objawy staja sie coraz wyrazniejsze,organizm jest coraz to bardziej osłabiony.Co do temperatury,dokladnie jak pisała,nieznacznie podwyzszona,a po południu/pod wieczor prawdopodobnie nastapi nagły skok.Ale mam nadzieje,ze wtedy juz bedziecie z synem na pogotowi. Prosze pamietac,ze nic nie jest przesazone,aby stwierdzic białaczke potrzbena dokladniejszych badan.Nawet jesli okaze sie,ze to białaczka,to przeciez to nie wyrok,w dzisiejszych czasach choroba ta jest w wiekszosci przypadkow uleczalna.Rokowanie zalezy takze oczywiscie od typu i podtypu białaczki.Wszytsko bedzie dobrze.Jesli Pani bedzie chciała,zawsze moze napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna9876
Dokładnie,proszę nie dac się zbyc lekarzowi w szpitlu,chociaz nie sadze,aby jakokolwiem lekarz Panstwa zbyl,jesli powie Pani ile wynosiły leukocyty...zaden lekarz nie wypusci syna do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×