Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RaffaKorallowa

Białe plamki na plecach po opalaniu!!!Błagam o pomoc!!

Polecane posty

Gość RaffaKorallowa

Jestem zdenerwowana, przepraszam, być może temat był, a moze i nie. Byłam nad morzem, wrócilam niec. 2 tyg. temu. Wszystko bylo swietnie. Hhhmmmm... gdyby nie male plamki o naturalnym kolorze skóry, które zaczeły sie pojawiac na moich plecach, nieco na szyi i ramionach. Wyglada to jak brak pigmentu, sa na ok 1 cm i jestem ciapata:) Fakt, przegięłam ze sońcem, były upały , a ja kilka dni plackiem. Boże co ja zrobiłam? Miał ktos cos takiego??? Dodam, iz nie jest to zaden grzyb, ani tzw łupież, bo nie swedzi, nie piecze, jest gładkie i bez pigmentu, pzdr, miłego dnia wszystkim...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiatia
a jakie leki przyjmujesz? bo to przebarwienia najprawdopodobniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
Przyjumuje hormony, tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze poprostu bedzioe
Ci schodzic skora??? mi schodzi srednio 3 razy w kazde lato :) nie przejmuj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
Nie, nie :) To nie jest schodząca skóra. Nawet malenkiego platka nie zdjelam! Podejrzewam, ze przegielam ze slońcem, przyznaję, ze głupstwo zrobiłam, ale nigdy takich plamek nie posiadałam... Jestem blondynką, z naturalnie jasna karnacja i moj organizm nie wytrzymał z produkcja melaniny, boje sie co bedzie za rok...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwetka
witam.ja tez mam tensam problem...pierszy raz zaczely mi pojawiac sie te plamki gdy chodzilam na solarium,im bronzowsza tym wiecej.na jakis czas zrezygnowalam z solarium i lamki znikly,ale bedac teraz nad morzem znow sie pojawiaja,czyz bym nie mogla sie opalac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
własnie o to sie boję, co dalej? W poniedziałek ide do dermatologa i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli bierzesz hormony i tabsy anty... może to być naturalna reakcja skóry...czy Wy nie wiecie, że nie powinno sie opalać, jeśli stosuje się te tabsy oraz antybiotyki? Plamy, przebarwienia są uzasadnione...ale ...może to być też alergia na słońce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli bierzesz hormony i tabsy anty... może to być naturalna reakcja skóry...czy Wy nie wiecie, że nie powinno sie opalać, jeśli stosuje się te tabsy oraz antybiotyki? Plamy, przebarwienia są uzasadnione...ale ...może to być też alergia na słońce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalaaa
ja tez sie opalalam w trakcie brania anty i niestety tez mam jasne plamki na plecach :( wiec to moze byc od tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****la luna****
Wiecie co, ja nie biore zadnych lekow, a tez mam takie plamki. Tylko ze u mnie to jest na lydkach, szczegolnie ich tylnej stronie. To wlasnie tak wyglada jak brak pigmentu, tylko ze ja to mam od poczatku opalania, co lato. To znaczy teraz wydaje mi sie, ze jest coraz wiecej i jestem taka nakrapiana na tych nogach. Ja sie do tego kompletnie przyzwyczailam i uwazam to za naturalne w moim ciale, ale przypomina mi sie o tym, gdy ktos zapyta : Boze, co Ty masz na tych lydkach! Prosze o odzew w temacie, jestem jak najbardziej sprawa zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****la luna****
RaffaKorallowa daj znac, co powiedzial lekarz, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
Oczywiście laski, ze dam znac jak wróce od lekarza. Bardzo sie boje, ze jest to ten fucking lupiez pstry, ale te plamy nie bardzo mi pasują te plamki do opisu, aczkolwiek lekarz tylko to oceni, poplakałam sie tylko jak sie naczytałam, że ludzie latami nie moga wyleczyc tego łupiezu....boze kochany zwariuje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli to łupież pstry to myśle że nie masz sie czym martwić ;P o wiele gorzej mieć bielactwo bo z tego co czytalam to jest choroba nieuleczalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
miriamele ..... byc moze za bardzo panikuje, ale uwierz mi prosze te plamy sa paskudne, bardzo szpecą i czytałam doswiadczenia innych ludzi z łupiezem i podłamalam sie, bo walcza z nimi nawet po kilkanascie lat. Dla mnie estetyka mojej skory zawsze była wazna, kocham sonce i teraz co? Siedze w domu i sie chowam od swiata, co mnie martwi dodatkowo, nie chce nikogo tym zarazic ....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wyleczylam w te wakacje a mialam przez rok i też sie wstydzilam.. , a tym sie mozna zarazic przez bielizne pościel coś takiego. Weź spróbuj też tej emulsji którą ci podałam w tym temacie łupież pstry albo daktarin jest podobno tez dobry (jeśli w ogóle na to chorujesz) bo np. tym nizoralem bym sie bała bo złuszcza skórę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teodora1235678
Ja także przyjmuje tabletki antykoncepcuje i lekarz mnie ostrzegał (na opakowniu chyba też jest to napisane) żeby wystrzegac sie słońca bo może dojśc do przebarwien. A łupież pstry to chyba sie łapie na solarium a nie od naturalnego slońca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
nie mam pojecia gdzie mogłam to goowno złapac, pewnie nad morzem, spałam w obcej kołdrze, ale niby w czystej poscieli, zraziłam sie strasznie teraz do wyjazdowych wakacji. No cholera jasna, no!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****la luna****
Moje plamki to na pewno nie jest zadna choroba, tylko sprawa pigmentu, bo one sa takie malutkie, tylko jest ich duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teodora1235678 czy od słońca i solarium to nie wiem ale najczęściej to sie pojawia jakos w okresie dojrzewania albo przez zarażenie;p a to pewnie jest tak że dopiero jak się człowiek opali to staje się to widoczne, rafaKoralowa nie przejmuj się wyleczysz się z tego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
Miriamele kochana jestes, dzieki za dobre słowo, ale piekielnie jestem przerazona historiami nnych ludzi., o nawrotach i nieudanych probach...No nic zzobaczymy jak pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninety nine
Mam koleżankę która brała tabletki anty i po solarium zostały jej białe plamy na ciele na całe życie, bierzesz tabletki i nie wieszz że należy unikac słońca ??????Poczytaj ulotkę lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
No wyobrax sobie przedmówco, że nie ma takiej informacji na ulotce z tabletkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaffaKorallowa
ninet nine wszystko wie i zarz nam powie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyglada mi to na łupiez pstry
ze wzgledu na okolice w ktrych masz te plamki. Kup sobie saszetke nizoralu i myj sie nim w tych miejscach zostaw na 5 minut i pozniej spłucz, na pewno ci to nie zaszkodzi a jesli to łupiez pstry to wyleczysz tym nizoralem, nalepszy sposob. Po 10 dniach mycia sie nizoralem idz na solarium na 6-8 minut i zobaczysz ze zniknie jesli to łupiez pstry, moje kolezanki tak miały i zorobiły to co tu pisze i po kłopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×